Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Predpostavljao sam,i oseca se na ruku kad se pipne,nego ajde dao mi za dzabe pa sam je namontirao. Mora da gledam da uzmem drugu. Sad trenutno nemam pare za novu,naso sam 2 polovne postavicu link cisto da pogledate. Nadam se da nema nikakve veze ako mi je napred michelin pilot activ a pozadi stavim pilot street,nije im isti indeks brzine ali mislim da bi sluzila bolje nego ova.

http://www.kupujemprodajem.com/130-70-17-michelin-dot-5111-24194023-oglas.htm?filter_id=26347458

http://www.kupujemprodajem.com/130-70-17-dot-0912-23841226-oglas.htm?filter_id=26347458

 

130/70/17 sa kojom stvarno pliva u krivinama extra

 

 

Koje gume imas na njemu (marka) ?

 

zadnja: metzeler lasertec 130/70/17

prednja: michelin ali ne secam se koji model, trebam da je menjam uskoro potrosila se.

 

Meni ove iz oglasa deluju ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

ne volim da pametujem i filozofiram, pogotovo kada je novac u pitanju, ali moram nesto da kazem. isplati li se uzimati neku "no name" gumu (https://www.kupujemprodajem.com/130-70-17-kao-nova-20056244-oglas.htm?filter_id=) koja pritom ima i neku rasekotinu/poderotinu sa leve strane, samo zato sto je odgovarajuce dimenzije? ili je bolje uzeti neku brendiranu za 1/15 cene nove gume pa jos "...ako je nekom najbitnije i sa novijim dotom" (https://www.kupujemprodajem.com/130-70-17-kao-nove-20063927-oglas.htm?filter_id=) neki kazu da ako je nesto previse dobro da bi bilo istinito, verovatno i nije istinito. treba razmisliti zasto su cene ovako popularne, pogotovo ako su gume donesene iz inostranstva (nabavna cena+transport+zarada) i zasto ih je neko tamo zamenio. ovde na forumu mogu da se nadju nove gume po pristupacnim cenama i verovatno su bolja opcija od polovnih.

jos jednom, ovo je samo moje licno razmisljanje i stav, pa ne bih zeleo da ispadne kako nekom solim pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Priklucujem se bandi sa gs 500. Juce ga uzeo provozao 150kn i svigja mi se. Ima neke stvari za sredivanje ali jedno po jedno. Prvo treba da promenim semerinzi viljuske, dal su obicne da gi kupim u bilo koja radnja koja se bavi s timpost-26499-14379080370831.jpgpost-26499-1437908051697.jpg?

 

Sent from my COOLPAD 8297W using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Neces ti druze moj da se navozas sa polovnim gumama. 

 

GS je odlican motor za ono sto je namenjem, praktican i jeftin svakodnevni prevoz. Jeftiniji je i sposobniji cak i od nekih skutera. Nemojte da ga poredite sa motociklima druge namene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

ne volim da pametujem i filozofiram, pogotovo kada je novac u pitanju, ali moram nesto da kazem. isplati li se uzimati neku "no name" gumu (https://www.kupujemprodajem.com/130-70-17-kao-nova-20056244-oglas.htm?filter_id=) koja pritom ima i neku rasekotinu/poderotinu sa leve strane, samo zato sto je odgovarajuce dimenzije? ili je bolje uzeti neku brendiranu za 1/15 cene nove gume pa jos "...ako je nekom najbitnije i sa novijim dotom" (https://www.kupujemprodajem.com/130-70-17-kao-nove-20063927-oglas.htm?filter_id=) neki kazu da ako je nesto previse dobro da bi bilo istinito, verovatno i nije istinito. treba razmisliti zasto su cene ovako popularne, pogotovo ako su gume donesene iz inostranstva (nabavna cena+transport+zarada) i zasto ih je neko tamo zamenio. ovde na forumu mogu da se nadju nove gume po pristupacnim cenama i verovatno su bolja opcija od polovnih.

jos jednom, ovo je samo moje licno razmisljanje i stav, pa ne bih zeleo da ispadne kako nekom solim pamet.

Ova guma sto kazes "no name"to je kineska guma,pitao sam ga,to nikad ne bih stavio na motor. E sad ove polovne gume sto oni prodaju i nisu jeftine ako uporedimo cenu nove Michelin pilot street koja kosta 70e i ove polovne sto su po 30-35e. I ja bih stavio pre novu gumu ali nemam sad pare,kupio sam novu prednju,odradio full servis,kupio jos neke sitnice,treba da uzmem novu kacigu i ne mogu da se uklopim sa cenama,jos pritom nigde ne radim sto mi je dodatni problem.

 

Priklucujem se bandi sa gs 500. Juce ga uzeo provozao 150kn i svigja mi se. Ima neke stvari za sredivanje ali jedno po jedno. Prvo treba da promenim semerinzi viljuske, dal su obicne da gi kupim u bilo koja radnja koja se bavi s timattachicon.gifuploadfromtaptalk1437908034671.jpgattachicon.gifuploadfromtaptalk1437908049581.jpg? Sent from my COOLPAD 8297W using Tapatalk

Meni je procurio levi semering,ja sam naso na kupujem prodajem par semeringa 600din(ne verujem da je neki kvalitet za tu cenu) ali ce da posluzi.

https://www.kupujemprodajem.com/Semerinzi-37x49x8-9-5-Athena-1-par-18138097-oglas.htm

Tu pise da je za modele od 89 do 96god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Nije tacno da ne postoje dobre polovne gume, pogotovo iz svice, ja sam par puta imao prilike da vidim polovnu gumu uzivo novijeg datuma i poznatog brenda kojoj ama bas nista ne fali, vozena sezonu najvise, na nekih 80% je od fabrickog stanja, niti je krpljena niti ima bilo kakvu manu, jednostavno ljudi shvatite, svajcarac ima kesa, stara mu je guma godinu dana, zamenice je i ako joj nista ne fali jer mu se moze i hoce NOVU! Njemu 100e za gumu ne predstavlja nista dok je nekima od nas to jedna plata, nije fora da prodajete pricu novo je novo, pa to i moja baba zna, ali jedno su zelje a drugo mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7082 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ceo zivot vozim na polovnjacima, ali naravno, kad kupujem gledam da DOT ne bude stariji od 2-3 godine max, prosle godine sam prvi put u zivotu kupio par novih novcatih guma i rade isto ko i dobre polovne od 2-3 godine, nema tu neke velike razlike, mozda ako ides na stazu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

danas sam bas zagledao zadnju gumu i ne verujem pocela je da puca na krajevima kod drota i to u celom obimu. Dzabe je bila nova,dosta je stara,sigurno je istrulela nikad nije bila montirana i sad kad sam je stavio ona pocela da puca,tako da cu morati da je zamenim. Uzecu neku od ovih sto sam postavio. Ova mi se cini dobra,2011 je nije toliko stara,nije izlizana http://www.kupujemprodajem.com/130-70-17-michelin-dot-5111-24194023-oglas.htm?filter_id=26347458

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

danas sam bas zagledao zadnju gumu i ne verujem pocela je da puca na krajevima kod drota i to u celom obimu. Dzabe je bila nova,dosta je stara,sigurno je istrulela nikad nije bila montirana i sad kad sam je stavio ona pocela da puca,tako da cu morati da je zamenim. Uzecu neku od ovih sto sam postavio. Ova mi se cini dobra,2011 je nije toliko stara,nije izlizana http://www.kupujemprodajem.com/130-70-17-michelin-dot-5111-24194023-oglas.htm?filter_id=26347458

 

 

 

 

pozovi ovog iz Aleksinca pitaj za DOT, ima dobre gume, ostavio sam ti linkove gore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Dali kod vas u Srbija moze da se najde zdrav rezervoar za gorivo? Ovaj moj je poceo da truli, a vidim da gaje neko pred mene krpio.

 

Sent from my COOLPAD 8297W using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7082 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

jedan prijatelj je sredio truo rezervoar tako sto ga je preseko na pola, unutar njega napravio drugi malo manji, posle opet spojio i ima nov rezervoar :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

 

Taj motor se prodaje vec sigurno vise od godinu dana, jer znam jos ja dok sam trazio gs-a pre godinu dana on je jos tad bio u oglasima, pa sve do skoro dok nisam kupio, proveri ti to dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

dosta dugo je na oglasu, ali cini mi se da mu je cena bila malo veca. mislio sam da neko odavde zna motor, pa da kaze koju o istom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja