Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

proveri sa crevom, "na oko" to nikad nechesh ubosti.

 

plochice kod majstora, da si u bg lako bi smo, ovako jedino kuckajuchi... ventili dosta igraju u sinhronizovanju karbova.

 

za pochetak vidi nivo goriva u lonchichima (visina plovka)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Recite mi kada se isprazne karburatori kako da motor povuce benzin u creva i napuni karburatore?

Ima na slavini normal, rezerva i skroz gore kada se postavi kao trebalo bi tada da napuni karburatore, ali nece.

 

Jel treba postaviti slavinu na gore i sacekati 5min pa vratiti slavinu dole i pokusati upaliti motor ili paliti motor dok je slavina gore okrenuta pa kada upali motor da se brzo vrati na normal?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

to se zove prime, kada gorivo prolazi kroz slavinu bez vakuuma koji pravi motor kada radi.

ne znam gde se to nalazi na gs500 al ga ima. oko 30s je sasvim dovoljno za karbove da se napune.

 

jesi pogledao nivoe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Meni nece da napuni, valjda zato sto imam malo goriva u rezervoaru. Istocio sam karburatore da srafove za ispust vidim kakvi su pa su sada prazni karburatori.

 

Nisam stigao da vidim nivo, hladno i kisa pada. Mozda u subotu kada stane kisa, skinucu filter vazduha, upaliti motor i povericu da li prska gorivo iz desnom karburatora, a pogledacu i nivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Evo nivo goriva u desnom karburatoru, ali na centralnom stenderu?

 

 

post-8374-0-37675400-1425838955_thumb.jpg

 

A levi karburator nisam mogao da izmerim jer je neko zategao sraf za ispust goriva i navoj pukao, stavicu Reinzosila na rupu, samo ne znam kako cu izmeriti nivo na levom karbu kada curi kada odvrnem sraf malo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

visok ti je nivo na desnom, preliva.

ako se dobro secham, treba da je u ravni i do 2mm ispod visine chantre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Treba da izmerim i na levom pa da uporedim jer mi je i leva svecica malo garava.

Znaci da savijem metal malo ka gore sto drzi iglicu kako bi ranije iglica zatvorila gorivo. Provericu i iglicu da li je ostecena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Izmerio sam nivoe goriva bez stendera centralnog. Izgleda da oba prelivanju. Jel treba da bude nivo u ravni ili ispod? Da li pise u onom manual-u?

 

post-8374-0-80309600-1426013947_thumb.jpg

post-8374-0-20524300-1426013960_thumb.jpg

 

I kada budem malo podigao iglicu, hocu morati i smesu da korigujem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ko me terao da cackam nivo, levi sam nekako spustio u novou casice, ali desni je nesto spusten skroz na pola casice i motor nece da uvlaci gorivo iz rezervoara. Uspricam gorivo i nakacim rezervoar, motor radi dok ima u crevima i ugasi se.

 

Problem je desni karb, iglica deluje ok, ali onaj metalni deo sto stoji iglica na njemu sam spustio skroz dole kako bi iglica bila niza i kasnije zatvarala gorivo, ali uvek mi pokazuje nivo goriva na pola casice. Zbunjen sam :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Visina plovka. Iglice NE DIRAJ. Vrati ih gde si ih i nashao. Ima nachin za podeshavanje visine plovka. Lepo lenjir i meri. Gadjash u liniju gde se spajaju chantra i telo karburatora i do 2mm nizhe. Plovak se meri sa zatvorenoM iglom i da limchich tek dodiruje iglu. Google...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

E sad mi kazes. U ranijim postovi sam napisao da cu limcic pomerati. Nema sanse da se vrati sada jer ne znam ni kako su bile, a limcic je savijan vise puta tako da se to ne moze vratiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Vech sam ti govorio da ne dirash iglice. Samo limche od plovka. Daj ozbiljno pogledaj kako se shta radi ovako chesh samo neshto sjebati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Ma sta tolika fama oko tih iglica nediraj,nedira, ;) pa i ako ih dirne moze i da ih vrati tu nista nemoze pogresit. :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Razmisljam sad da nisam iglicu kontra stavio pa zato nivo ne moze da se podigne iako limcic na plovku podesavam.

 

Ne mogu nigde da nadjem snimak da se lepo vidi kako iglica ide. Sa jedne strane iglice ima zicica na koju se kaci na plovak, da li ta zicica ide blize plovku ili ka spolja?

 

 

Na 35:10 na snimku prica koja strana ide, ali ne vidi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Sredio sam nivoe, sada su tacno u liniji lonceta.

post-8374-0-30740300-1426281248_thumb.jpg

post-8374-0-37690200-1426281260_thumb.jpg

 

Motor nije hteo da se upali zbog jbn slavine, u rezervoaru je bilo goriva da se vozi na "normal", a kada se poveze rezervoar na creva i uspricam gorivo, motor radi dok ima goriva u crevima i ugasi se, nece vakum da povuce gorivo iz rezervoara jer kao nema dovoljno goriva, pa sam morao da sipam skoro pola rezervoara da bi slavina dopunjavala karburatore. Nisam stigao danas da se provozam i pregledam svecice koje su boje, u nedelju cu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Kada sam smesu podesio na 2&1/4 kruga po manual-u i smanjio nivoe goriva u loncetu karburatora, smanjila se i potrosnja goriva. Danas sam presao oko 110km i usput proverio potrosnju na otvorenom putu.

Pre je trosio 4.35 na 100km, a sada 3.85L.

 

Jel klizite sa sedista ili je moje od starosti se uglacalo pa ko god sedne zali se kako "leti". Ne znam da li da presvucem novom eko kozom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

e to je to bato, a kako radi? jel sad lepo prede? :)
ja sam klizao, al sedishte staro 20 god... pretapaciraj sa eko kozhom za 500din, sam, treba ti materijal lepak i klamerica ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Posto sam smesu dirao, uradio sam i sinhronizaciju. Super se cuje motor, ne trokira, lepo navlaci, bas sam uzivao danas u voznji, a vetar je otkidao koliko je duvao.

 

Na proslom motoru sam presvlacio sediste jer je bilo tvrdo, a nisam mogao ispod da stavim sundjer pa sam pravio novu presvlaku, ali nisam koristio lepak, samo klamericu ili heftalicu, kako se vec zove.

http://www.lorencic.rs/0cache/bb339ac7983ec7b4032441ab04654203.jpg

 

Mislis da lepkom zalepim uglove, da lepo legne, a koji lepak da koristim OHO hehe. Super lepak nebih a i trebalo bi mi 30 tuba sto ne izadje jeftino i lepi brzo, mogu napraviti "mehurice Djole" :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Koju boju presvlake za sediste mi preporucujete (crven motor)?

Crno je najbolje, crveno necu sigurno. Ali ovako ima li neka boja sa "strucnim" nazivom da je neko kupovao, da lepo izgleda...

 

Mecem slike kada ga odradim...

Promenio član <FOCUS>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

kog crnog nagiba sedishta? :lol:

meni nije klizalo imao sam fabrichko sedishte...

 

imam negde rep i sedishte za stari model ako nekome treba, za neku sichu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Kliza se u svim pravcima. Presvlaka je uglacana skroz i glatka na dodir. Kliza i suvozac. Presvukao sam sediste sa eko kozom crna boja. Koristio sam samo onu heftalicu, ispalo je odlicno, bez trunke mehura. Materijal me kostao 300din, a mogao sam dva sedista odraditi.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja