Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Ma neki amaterski napravljen auspuh protocan za 600ccm, nije to fabricki auspuh od 600ccm, jbg on mi zapao za oko na internetu, bas za 500ccm auspuh nisam nasao. Nemoj da stavim auspuh od motora 125ccm, protocan pa da vidimo ko je glasniji hehe.

Inace ova Honda CB se cuje kao grom, e da nadjem takav auspuh...

hvala na komplimentu :)

nazalost morao sam da prodam auspuh jer mi gorilo za koferom, ali videcu mozda na prolece ako bude viska kesha uzmem neki,

potvrdjujem za Andjela iz Bele Crkve, auspuh je extra odradjen :takoje:

Koliko te je izasao auspuh da napravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nije meni pravio, nego sam kupio od FJCharlie-ja.

U sustini mozes staviti auspuh od bilo kojeg motora, samo da je 4taktni, i bar da je priblizne kubikaze, ali i to ne mora, vidjao sam auspuhe od suzuki Hayabuse koji je 1300ccm na suzukiju GSXF600 i motor je radio bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

nije meni pravio, nego sam kupio od FJCharlie-ja.

U sustini mozes staviti auspuh od bilo kojeg motora, samo da je 4taktni, i bar da je priblizne kubikaze, ali i to ne mora, vidjao sam auspuhe od suzuki Hayabuse koji je 1300ccm na suzukiju GSXF600 i motor je radio bez problema.

Pitam jer mozda kupim fabricki auspuh od ER5 sa sve granom pa me zato zanima jel ista krivina grane kao na auspuhu od suzukia?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sto se tice tog sto mislis da nece odgovarati ugao grane, pa naravno da hoce, jer ces odseci top na samom pocetku, pa ce odgovarati svaki drugi, uostalom SVI tako rade, na GS-u, jednostavno to tako mora i jbg, moras odseci top, pogledaj na netu, niko nije menjao komplet granu i top, nego samo top, svakako mnogo veca zajebancija ce ti biti da uklopis i granu i top od drugog motora, pogotovo granu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ja sam ostavio malo grane na fab Auspuff da bi mogao da ga vratim pomoću selne. A ako oćeš da bude slip - on onda zavaris malo veći fi cev na fab auspuh da možeš takoreći da ga nataknes na granu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pisali ste da selnom stegnem grane, ali kako kada cu oseci granu skroz do topa. Pogledacu po forumu sta mi treba da bi sastavio top sa granom.

Mozes i ocfikariti do kraja jer svakako moras da navaris malo siri komad da bi mogla grana da udje u njega, pa sam kontao da taj siri komad zavaris na top, jer na svakom slip-on topu koji sam video siri deo je uvek bio na topu ne na grani, znaci grana je ulazila u top

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Sijalica je 12V 60/55W H4 (jos neke oznake na njoj 37R E2 0067). Koliko vam traje (godinu, dve), jel neko menjao?

 

Obicne balonke sam na proslom motoru menjao dve u sezoni, ali su bile 300din.

 

Mislio sam u proseku koliko traju, kako su se pokazale...

Promenio član <FOCUS>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Vec sam pitao za obrtaje ali niko nije odgovorio. Jel i kod vas isto na GS-u?

 

Motor mi samo pri prvom paljenju nece da pokaze obrtaje, skala ne radi, dok ne dam jaci gas i onda proradi, taj jaci gas je preko 7000 obrtaja sigurno. Ugasim motor i ponovo upalim skala normalno radi, znaci samo pri prvom paljenju nece da radi. Jel isto kao i kod vas???

 

(sajla je namazana tovatnom mascu i isto se ponasa)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pregledaj obe strane, na tochku i na satu dal lepo nalezhe i da li je kraj sajle kockast ili se ojeo.

takodje mislim da to nema veze sa paljenjem motora prvi ili 10ti put tog dana, tebi je obrtomer mehanichki. znachi jedino shta mozh da te zeza je sajla, puzh ili sam sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Vec sam pitao za obrtaje ali niko nije odgovorio. Jel i kod vas isto na GS-u?

 

Motor mi samo pri prvom paljenju nece da pokaze obrtaje, skala ne radi, dok ne dam jaci gas i onda proradi, taj jaci gas je preko 7000 obrtaja sigurno. Ugasim motor i ponovo upalim skala normalno radi, znaci samo pri prvom paljenju nece da radi. Jel isto kao i kod vas???

 

(sajla je namazana tovatnom mascu i isto se ponasa)

jedan predlog, izvrni sajlu gore na satu, upali motor i gledaj da li se vrti sajla, ako se ne okrece sve dok ne das veci gas bar si utvrdio da ti je sat ispravan :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Odvrnuo sam gore sajlu na satu kao sto si rekao, upalio motor a sajla se vrti, znaci da sat zeza...

 

Pisalo se da hoce pri vecim brzinama da zeza slavina dotok goriva, danas sam to primetio kada sam u sestoj vozio pun gas.

Promenio član <FOCUS>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

zimska dosada, nema goreg, mada, ovo bas i nije neka zima :lol:

nema to veze sa auspuhom, to moze da se desi samo kad stavis drugacije gume, ili lancanike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja