Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To "nešto ispod 4litra na 100km" može biti i 3.98, a i to zavisi kako je računao.

 

Ja kad god sam gledao potrošnju sipao sam vazda pun rezervoar, pa tako 3-4 rezervoara i izvučem prosjek, za GPZa uglavnom između 5 i 5,5 litara, na 50 litara goriva mogućnost za grešku zanemarljiva. A ovi što sipaju za sitninu pa gledaju kazaljku ili rezervu, to me oduševljava, prvo mjerenje potrošnja 4,5 litra, drugo 5, treće 7, i tvrdi čovjek da motor troši 4,5 litara, a ne koliko mu je izašao prosjek, 5,5, a i to je pitanje koliko je tačno. Još ima žešćih likova koji tako toče i još voze ko po jajima kad kontrolišu potrošnju, dobiju neku sitnu cifru i onda se opuste, počnu da zavrću poslje nekog vremena, pa poslje gledaju đe curi gorivo, jer "mjerio sam potrošnju, nije mogao da potroši toliko goriva". Jedino mjerilo potrošnje ti je cjeli rezervoar i tvoja prosječna vožnja, a to testiranje na pipetu, koliko malo može da potroši, to ne znam ko se zadovoljava sa takvim podatcima :lud:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Pa jesi procitao komentar sta je napisao, pun gas gde god je to moguce i da mu trosi ispod 4L, ma i da je 3.99L nemoguce je jer je vozio pun gas. To da li neko sipa za sitninu kako ti kazes mozda nemaju para za pun rezervoar. Merenje potrosnje se uvek merilo normalnom voznjom a ne pun gas ili da se vozi kao baba, ne znam ko meri drugacije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa jesi procitao komentar sta je napisao, pun gas gde god je to moguce i da mu trosi ispod 4L, ma i da je 3.99L nemoguce je jer je vozio pun gas. To da li neko sipa za sitninu kako ti kazes mozda nemaju para za pun rezervoar. Merenje potrosnje se uvek merilo normalnom voznjom a ne pun gas ili da se vozi kao baba, ne znam ko meri drugacije.

Pročitao sam, nije napisao da je vozio non stop pun gas, nego gde god je moguće, što je toliko neodređen podatak da ne znači apsolutno ništa, od faktora je poznata samo deonica, a to kakav je on vozač, jel bila gužva, koliko mu se žurilo, kakav mu je stil vožnje tada odgovarao, sve je to nepoznato, plus njegov sistem mjerenja potrošnje. Tako da ta njegova priča pun gas gde god je moguće i potrošnja nešto ispod 4 litra, ne znači apsolutno ništa.

 

Što se tiče sipanja za sitninu, gorivo te po kilometraži košta isto sipao ti pun rezervoar ili dec po dec. Jedina je razlika što ne ideš svaki dan na pumpu nego jednom-dvaput sedmično i što ti u startu treba 1500-2000din više, ali ćeš ih svejedno potrošit, tako da ne znam čemu kuknjava nema se para, ne rastu ni meni pare na grani, al mi se ne troši gorivo svaki dan da idem do pumpe da točim za 5€, kad mogu dvaput nedeljno kad mi je usput pored pumpe da stanem i napunim rezervoar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Meni znaci da je urnisao motor i da nebi kupio bilo sta od takvog prodavca. I da vozis kao baba i onda ti dodje pravina i svistis pun gas i onda opet vozis kao baba nema sanse da potrosi ispod 4L, valjda si skontao da je on nalupetao za potrosnju. Meni znaci njegova proca puno, a tebi apsolutno nista hehe.

 

Gorivo ti sipas kako si navikao i koliko imas u dzepu. Neko sipa za "sitninu" pa tako i trosi gorivo, vozi motor, a ti sipas za vise pa se ne obazires na potrosnju goriva. Ne trosi ti se gorivo da ides do pumpe svaki dan (znaci "sitninu" koju neko sipa potrosis svaki dan) a pumpa ti usput, kako onda mozes potrositi gorivo ako ti je pumpa usput.

 

Zavrsio sam sa pricom, u off ne idem vise, samo sam postavio oglas prodavca koji je nalupetao gluposti o potrosnji, a ne da se filozofira kako ko vozi i koliko ko sipa goriva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Jel pravio neko drzac za kofer, ili da proda, video sam na KP neko prodaje za 50€? Ja imam neki ali je pravljen, montira se na drzac za ruke suvozaca nije to to, odvaljuje onu metalnu sipku gde se srafi drzac za ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ne znam, meni je skupo za nosac dati 50€. Da nije skup kupio bi ga do sada neko sa sajta, prodaje se duze vreme. Na prolece cu ovaj drzac sto imam malo doraditi i ucvrstiti za motor.

 

Danas merio potrosnju, voznja pola grad pola otvoreno i potrosio ispod 4L umerene voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Haha pa jbg, vozio sam ga malo i 120km/h u sestoj brzini, isao i po gradu i na otvoreno vozio i potrosnja vrlo malo ispod 4L, aj da racunam 4L potrosnja, ako ga bas zesce vozim izaslo bi 4.5-5L. Cistio sam filter vazduha, karburatore produvao i sihronizovao, verovatno je i to smanjilo potrosnju.

 

Citao sam u temi da je par njih menjalo dizne, stavljali sire gume, sve to utice na potrosnju, mozda je i tvoj "cackan".

 

Predhodni vlasnik od koga sam kupio, 7 godina je vozio motor i nista, ama bas nista nije cackao, ni semeringe na vilama nije hteo da zameni, tako da sam koliko toliko siguran da nije oko motora i karburatora cackano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

naravno da je moj chachkan, lichno sam mu radio karbove itd, gume su bile nove. al jednostavno to je motor od 500ccm i takva potroshnja i treba da bude ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Sto jes jes, 500ccm je i mora trositi preko 4L, a ide bas super, mogu da obidjem bilo koji auto, kamion bez problema. Pre GS-a probao sam malo Hondu Hornet 600 i extra vuce, bas ima snage, a potrosnja je bila oko 8-9L. Slabiji je GS ali daleko od lose.

 

Sta mi predlazete u vezi auspuha, da secem fabricki i vadim pregrade ili da kupim negde top koji je vec protocan pa zavarim, a fabricki top sacuvam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

uzmi neki protocan pa uradi slip on, a isto ces morati i na fabrickom uraditi da bi ga mogao vratiti,

to mi je glupo na GS-u sto je auspuh iz jednog dela pa se mora seci <_<

Taj Hornet sto si vozio mora da je rastelovan do jaja, jer nebi trebao da trosi vise od 5-6 litara ili 7-8 sa ostrijom voznjom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Gledao sam snimke na youtube sa protocnim auspusima, nesto mi se zvuk ne svidja, ne cuje se priblizno kao npr Hornet, valjda zato sto GS nema 4 cilindra... Da mogu neki GS uzivo da cujem pa da onda odlucim da li da kupujem. Imam auspuh fabricki od Keeway Speed-a prepravljen u protocan, ali je mali sigurno za GS?

 

Za Horneta tako mi drug rekao da trosi 8-9L, a motor je bio ocuvan 99'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Gledao sam snimke na youtube sa protocnim auspusima, nesto mi se zvuk ne svidja, ne cuje se priblizno kao npr Hornet, valjda zato sto GS nema 4 cilindra... Da mogu neki GS uzivo da cujem pa da onda odlucim da li da kupujem. Imam auspuh fabricki od Keeway Speed-a prepravljen u protocan, ali je mali sigurno za GS?

 

Za Horneta tako mi drug rekao da trosi 8-9L, a motor je bio ocuvan 99'.

mnogo je 8-9 litara , ja sam imao CBR600 i VFR750 i potrosnja im je bile oko 6-7 sa osrednjom voznjom, i sa dvoje + prtljag.

A sto se tice zvuka an GS, nemoras da poslusas striktno bas GS, mozes da navatas i nekog sa Hondom CB500, Kawasaki ER5, GPZ 500S, KLE 500, pa da poslusas zvuk, jer su to sve masine na isti princip, tj imaju isti zvuk sa protocnim auspuhom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Gledao sam snimke na youtube sa protocnim auspusima, nesto mi se zvuk ne svidja, ne cuje se priblizno kao npr Hornet, valjda zato sto GS nema 4 cilindra... Da mogu neki GS uzivo da cujem pa da onda odlucim da li da kupujem. Imam auspuh fabricki od Keeway Speed-a prepravljen u protocan, ali je mali sigurno za GS?

 

Za Horneta tako mi drug rekao da trosi 8-9L, a motor je bio ocuvan 99'.

mnogo je 8-9 litara , ja sam imao CBR600 i VFR750 i potrosnja im je bile oko 6-7 sa osrednjom voznjom, i sa dvoje + prtljag.

A sto se tice zvuka an GS, nemoras da poslusas striktno bas GS, mozes da navatas i nekog sa Hondom CB500, Kawasaki ER5, GPZ 500S, KLE 500, pa da poslusas zvuk, jer su to sve masine na isti princip, tj imaju isti zvuk sa protocnim auspuhom

 

A jel moze da se stavi auspuh koji je bio na motoru od 600ccm, isto protocan, koliko kontam tu je samo lonac prazan moze na sve motore valjda, nema razlike, lonac i kroz njega cev probusena malim rupicama da bude lepsi zvuk?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ma neki amaterski napravljen auspuh protocan za 600ccm, nije to fabricki auspuh od 600ccm, jbg on mi zapao za oko na internetu, bas za 500ccm auspuh nisam nasao. Nemoj da stavim auspuh od motora 125ccm, protocan pa da vidimo ko je glasniji hehe.

Inace ova Honda CB se cuje kao grom, e da nadjem takav auspuh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ma neki amaterski napravljen auspuh protocan za 600ccm, nije to fabricki auspuh od 600ccm, jbg on mi zapao za oko na internetu, bas za 500ccm auspuh nisam nasao. Nemoj da stavim auspuh od motora 125ccm, protocan pa da vidimo ko je glasniji hehe.

Inace ova Honda CB se cuje kao grom, e da nadjem takav auspuh...

andjelo bela crkva. i pritom je dzhabe... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ovo cudo je bilo nekada na TDM-u 850, zlo i naopako. U svakom slucaju slip-on sistem postavi pod obavezno da imas opciju da vracas fabricki za 2 min, jel kada krenes na put negde bolece te glava i neces se lepo provesti.

 

IMG_20141026_133948.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ma neki amaterski napravljen auspuh protocan za 600ccm, nije to fabricki auspuh od 600ccm, jbg on mi zapao za oko na internetu, bas za 500ccm auspuh nisam nasao. Nemoj da stavim auspuh od motora 125ccm, protocan pa da vidimo ko je glasniji hehe.

Inace ova Honda CB se cuje kao grom, e da nadjem takav auspuh...

hvala na komplimentu :)

nazalost morao sam da prodam auspuh jer mi gorilo za koferom, ali videcu mozda na prolece ako bude viska kesha uzmem neki,

potvrdjujem za Andjela iz Bele Crkve, auspuh je extra odradjen :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Pa zbog kofera koji je dosta jeftiniji ti prodao onako dobar auspuh, jbg, a bas se cuje lepo.

 

Sa protocnim nikako na put, vozio sam jednom, glava i usi me zabolele.

 

Slip-on kazete, citao sam na forumu, ako su razliciti precnici grane od topa, treba mi dihtung koji je malo veceg precnika i onda stegnem selnom (to mogu sa auspuhom koji kupim), a kako cu sa fabrickim kada je grana istog precnika? Da nadjem cev koja je manjeg precnika od grane auspuha, uglavim u cev, navucem cev od topa i stavim dve selne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa da, moras napraviti sa nisu istog precnika da bi moglo da udje jedno u drugo.

Izgleda da nisi bas upucenu cene kofera, jer kofer sa plocom sam uzeo nov od 46 litara "Kappa" i Sebin nosac i to me sve kostalo preko 15.000din sto nije bas malo kinte, a kofer mi treba ko lebac, vecito se drkam sa torbom i gurtnama na putovanjima pa dokurcilo mi vise :D

A za putovanje svakako koristim originalni auspuh jer je tih, a i nece me zajebavati za homologaciju i dokumentaciju i ostala sranja.

Mada i kad uzmes neki protocni, uzmi neki sa onim db killer prigusivacem koji moze da se vadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Upucen sam u cene kofera, zato sam i kupio kineski od 42L i radi mi posao, jos sam ga tovario da sam ga jedva u rukama nosio i nista mu nije.

 

Jel znas mozda koliki je precnik unutrasnje cevi u topu? Ako ima neko protocan auspuh ako vam nije tesko da premerite precnik cevi? Nasao sam jedan auspuh samo nebi da kupim sa velikim precnikom pa da se dere mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja