Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ne kontam zasto bi svake godine menjao akumulator :staa::stabre: , to treba bar 3-4 godine da traje

p.s. @ridjiww motor super izgleda :takoje: samo menjaj tu stopaljku plizz :D i daj neki vidoje da cujemo auspuh :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iz licnog iskustva ga razumem potpuno. I meni je crkavao akumulator na godisnjoj bazi zato sto ga vise x po vise meseci u godini ne napunim/dopunim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

Ljudi,imam jedno pitajne za sve vas ponosne vlasnike.. :)

Posto imam GS koji je na prodaju,ljudi su mi nudili raznorazne zamene,neke su bile dosta povoljne,neke ne,ja malo razmisljao,da menjam za bilo sta od masina,opet ce da stoji,pa doneo odluku da kompletno sredim motor po mom ukusu i da ga cuvam za sebe...zanima me ,koji rep (od ovih modernijih motora) pasuje na onaj stariji tip kao na slikama iznad?

U planu jos imam da zamenim far,sredim rucice i auspuh da zamenim..i kasnije,otom,potom da produzim zadnji tocak.jer kod njega nije toliko komplikovano,i masina da se farba u narandzasto :D ,Korito cekam vec,narucio od R1 ,uklopicu ga nekako... Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

ne kontam zasto bi svake godine menjao akumulator :staa::stabre: , to treba bar 3-4 godine da traje

p.s. @ridjiww motor super izgleda :takoje: samo menjaj tu stopaljku plizz :D i daj neki vidoje da cujemo auspuh :aha:

 

Ne diraj mi stopaljku :zvizduk: salim se tako ga kupio a iskreno meni je mnogo lepsa od one cetvrtne orig. a za zvuk bice ovih dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6833 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Suzuki GS500 je klasicnog dizajna, osnovna definicija motocikla. Kao sto sam vec negde pomenuo, okrugli far je institucija. To su karakterne osobine te klase, ako ih budes narusio napravices sranje i nakazu. Neces imati estetski uskladjen dizajn.

 

Ja bih ti savetovao da ipak (ako je potrebno) otklonis sve mehanicke nedostatke, montiras kvalitetniji amortizer, vizir, prtljag, dodas grejace rucica itd. Vozi se uzivaj, to je jedan od retkih motocikala sa kojim se mozes puno i lepo navozati za malo ulozenog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Suzuki GS500 je klasicnog dizajna, osnovna definicija motocikla. Kao sto sam vec negde pomenuo, okrugli far je institucija. To su karakterne osobine te klase, ako ih budes narusio napravices sranje i nakazu. Neces imati estetski uskladjen dizajn.

 

Ja bih ti savetovao da ipak (ako je potrebno) otklonis sve mehanicke nedostatke, montiras kvalitetniji amortizer, vizir, prtljag, dodas grejace rucica itd. Vozi se uzivaj, to je jedan od retkih motocikala sa kojim se mozes puno i lepo navozati za malo ulozenog.

 

To cenim,bitan je zadnji amortizer posto je fabricki los i mozda neki prtljag jer nestaje sve u jakni,samo 1 hleb i litar mleka a iskreno da vam kazem ja motor imam par meseci i presao sa njim oko 500 km i prezadovoljan sam njegovim karakteristikama,jedino sto mi se nije svidjalo jesu heblovi i njih sam zamenio i to je to naravno zamenih i ulje i filter i semeringe vila ali to se radi kod svakog kupljenog motora kod nas :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sve je u redu sa fabrickim ogibljenjem na GS 500, problem je sto ljudi ne kontaju NAMENU ovog motora, GS nije brzinac i nije namenjen za jurcanje i ganjanje po krivinama, a ako zelite to, onda ima Suzuki drugi model, a to je GSXR, i sa njim nema frke , samo gaaas i cepaj :moto3::D

GS500 je umeren motor, namenjen za opustenu svakodnevnu upotrebu, za svakakve puteve, zato ima mekanije ogibljenje i odlicno upija neravnine na putu :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

sve je u redu sa fabrickim ogibljenjem na GS 500, problem je sto ljudi ne kontaju NAMENU ovog motora, GS nije brzinac i nije namenjen za jurcanje i ganjanje po krivinama, a ako zelite to, onda ima Suzuki drugi model, a to je GSXR, i sa njim nema frke , samo gaaas i cepaj :moto3::D

GS500 je umeren motor, namenjen za opustenu svakodnevnu upotrebu, za svakakve puteve, zato ima mekanije ogibljenje i odlicno upija neravnine na putu :takoje:

To isto sam ja napisao u nekom postu,ali cini mi se u drugoj temi isto vezano za Gs... :takoje:

Ali nije na odmet ulepsavati svog ljubimca! :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

sve je u redu sa fabrickim ogibljenjem na GS 500, problem je sto ljudi ne kontaju NAMENU ovog motora, GS nije brzinac i nije namenjen za jurcanje i ganjanje po krivinama, a ako zelite to, onda ima Suzuki drugi model, a to je GSXR, i sa njim nema frke , samo gaaas i cepaj :moto3::D

GS500 je umeren motor, namenjen za opustenu svakodnevnu upotrebu, za svakakve puteve, zato ima mekanije ogibljenje i odlicno upija neravnine na putu :takoje:

Jeste, zato i sabije prednje vile do kraja pri ostrijem kocenju. Zato se i 70% ljudi zali na mekane vile... Umereno :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja na mom GS-u nisam dirao viljuske za 2 godine koliko je bio kod mene, i nije mi sabijao do daske pri jakom kocenju, a vozio sam jos nekoliko GS-ova i nisam primetio neku razliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

ja na mom GS-u nisam dirao viljuske za 2 godine koliko je bio kod mene, i nije mi sabijao do daske pri jakom kocenju, a vozio sam jos nekoliko GS-ova i nisam primetio neku razliku

 

Ni meni nikada nije sabijao skroz do kraja,mada ja nikada i nisam kocio naglo...nisam primetio stvarno to kod mene....jeste mekan,ali meni ne smeta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

sve je u redu sa fabrickim ogibljenjem na GS 500, problem je sto ljudi ne kontaju NAMENU ovog motora, GS nije brzinac i nije namenjen za jurcanje i ganjanje po krivinama, a ako zelite to, onda ima Suzuki drugi model, a to je GSXR, i sa njim nema frke , samo gaaas i cepaj :moto3::D

GS500 je umeren motor, namenjen za opustenu svakodnevnu upotrebu, za svakakve puteve, zato ima mekanije ogibljenje i odlicno upija neravnine na putu :takoje:

 

Ma motorce je ekstra kao sto kolega rece "umeren motor, namenjen za opustenu svakodnevnu upotrebu, za svakakve puteve"!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ako se dobro secam, amortizer na GS500 nije podesiv, a ako skakuce onda moguce da je gotov ,kad sednes na motor i sabije se i kad ustanes trebalo bi polako da se vrati, ako brzo vraca onda ti je rikno amortizer :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Ali proveri i pritisak u zadnjoj gumi...kad vozis dvoje trebalo bi da je na 2.5 naduvana zadnja,mozda i jace. Vidi sta pise u manualu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Kod mene se moze podesavati amortizer okretanjem ulevo ili udesno se sabija ili otpusta opruga i tako motor menja udobnost.

Meni je poskakivao motor jer je bila skroz sabijena opruga kada je otpustio motorce pliva kao ladja :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Samo da osvezim temu da nas ne zaboravite!!! Cinjenica je da i dalje svi nesto pisu samo se GS-ovci VOZE :moto3::moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa ni mi CB-ovci se nesto bas ne razbijamo od pisanja, uskoro se polazi na moreee :aha:

ziveli nasi dvocilindrasi :D:moto3:

p.s. mohikanac ce da prsne ako vidi ovo :lol::nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6833 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U potpunosti razumem momka. Voli cetvorocilindrase, ali nikako da ima ispravan i dobar motocikl, vec mu stalno brljavi i radi na dva klipa pa mu iz toga proizilazi taj stav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Увек сам мислио да ми се гс допада због њега,кад оно несвесно због његовог магнетног поља....

Pussy magnet :moto3:

 

Bikergirls101.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja