Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Ovo je lanac bregaste, treba mi pogonski lanac, ali se nadam da je i polovan bar malo bolji od mog lanca.

 

Lanac prelazi od dole na zadnji zupcanik i kada lanac silazi sa zupcanika u gornjem delu jedna karika na lancu malo teze silazi pa se cuje "krk", kao da se zalepi pa se cuje kada sidje sa zupcanika. Nije nista strasno samo se cuje kada krecem i dodajem gas. U voznji preko 40km/h ne cuje se. Zupcanici su odlicni, zubi nisu ostri ni zakrivljeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Isteglices ga brzo. 

Naruci iz Louisa Reginu ili DID, zavisno od toga sta je na popustu i uzivaj u voznji. Nisu vise od 100 eur. Ja sam cak platio 70 za ER5 na popustu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

https://www.kupujemprodajem.com/RK-lanac-520-enduro-street-21319819-oglas.htm

 

Odgovara li ovaj lanac na GS-a?

 

Znam da ima lanaca sa gumicama i bez, moze i bez, ali oznaka jel vazna samo 520 ili jos nesto?

Sto mislis da cu ga bryo istegliti? Nije kvalitet

 

Ovaj lanac ima 120L a za GS treba 110?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

evo i ja da se ubacim u temu.

Ja sam pre 2-3 nedelje kupio suzuki gs i vrlo sam zadovoljan. Ali imam problem sa svetlom i sa lampicom neutral.

KAd upalim motor i sa desne strane ima da se ukljuci pozicija svetla a sa leve strane ima dugme da se pritisne za svetla (zaokruzio sam na slici) http://prntscr.com/73qnrs, i kad pritisnem to dugme cuje se da cakne ali se nista ne desava,samo pozicija radi, i onda pritisnem ono dugme za blinkanje i tad mi se upali dugo svetlo i svetli ona plava lampica. BAs kad sam ga uzeo bio sam do druga i vracao se po mraku i ja upalim vidim samo pozicija ne vidi se nista ispred mene i ceo put sam morao da drzim ono dugme za blinkanje da bih video nesto,kad promenim brzinu pustim dugme,pritisnem kvacilo pa opet tako  :jok:  . Proverio sam sve "dzekove"koji su u faru,sve sam izvadio pa ponovo stavio,zamenio sijalicu i opet nista,ne znam zasto ne radi. Takodje i lampica neutral mi ne radi,kako nju da proverim ? odakle ide njen kabal ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

Gde ste se izgubili Gs-ovci? 

 

I ugradjen sat za temperaturu ulja .16813_10206340012169757_2468514944816418

Kako si namestio ovaj sat za temp?Gde si kupio? gde se stavlja sonda,sta ,kako,napisi nesto vise o tome :) Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Evo ja vidoh sad nisam ulazio par nedelja vozio se :moto2: .Sat sam uzeo od druga sa ovog foruma,na mestu gde se nalazi stopli za ulje u karteru ustrafio sondu za temp. i sproveo zicu do sata na rucicama.Znaci do sata ide zica za poziciju,zica struje preko kontakta i ta zica od sonde i to je to . Samo da vam kazem da moja uljara nikako da predje 90stepeni. Dodje do 90 i to je to :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Hvala, jedino me potrosnja malo plasi, vozim bas mlako i lagano a ode i u 6L, kazite mi kako da smanjim to malo? Po svakim specifikacijama i prospektima pa cak i na suzuki sajtu pise da ne sme da predje 4,5L.. A ja ga cak ni preko 5000rpm ne vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Protocan ti je auspuh. Sa fabrickim bi trebala smesa da bude na 1krug i 1/4. Karburatore da sinhronizujes, ocistis, proveris nivo goriva u loncetu oba karburatora, filter vazduha ocistis i trebalo bi da trosi manje. Jedino ako nije stavljana veca dizna i cackan motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Alekre hvala brate moj, biker-boy pa to i ja ocekujem, on stvarno radi odlicno, pali na zub, i sve extra, ali nemoguce da sa mojom mlakom voznjom, tipa u prvu na treci metar saltam, potrosi preko 5, a posto ga imam tek neki dan i totalni sam laik sto se cackanja oko njega tice, voleo bih da me uputite kako to da probam da sredim ako je moguce sam, bez menjanja topa za pocetak, jer sam video da je ridjiww napisao kad mu je stavio ovaj top, kako on kaze 'dodao malo goriva'.. Sta dalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne bi to trebalo da menja drasticno stvar osim ako se nije cackalo podesavanje karburatora.

 

Potrosnja bi trebalo da ti bude od 4 do 4.5 litra.

 

Doduse, dosta stvari utice na potrosnju:

Pneumatici, lanac i lancanici, stanje karburatora, kocnica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Aco sve ja to znam, i sve je to u prilicno dobrom stanju, ali izgleda da nesto nije podeseno kako valja oko karburatora, i ako motor radi perfektno, ne sme da guta toliko, sta ciniti i kako prestelovati malo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Evo kako sam izmerio, danas, sipao sam do vrha kad je stao na glavni dovod, stalo oko 11L, presao sam 175km, opet stao do rezerve, nisam presao na otvorenom 120kmh, a prosecna brzina 90kmh, sipao u flasu od 1.5l i nosio sa sobom i vozio na rezervu da vidim kad ce da stane, stao je na 70km a ima goriva jos unutra bar 2 litra. Pa ti vidi kolko to ispada sa ovako neznom i laganom voznjom, i plus sto ne vuce gorivo do kraja ko sto bi trebalo, hocu da sredim sve to. ja jos nisam probao ni do koliko rpm vrti pod punim gasom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Nile89 javi mi se u inbox ako blizu mene zivis pa da ga sredimo zajedno za dzabe. Sve ono sto sam naveo mozemo odraditi pa ce biti sigurno manja potrosnja. Kazem jedino ako nije stavljana veca dizna u karburatoru. Moj GS je trosio maltene kao tvoj i kada sam sve odradio na otvorenom je trosio 3.85L lagane voznje, znaci na vrh gasa (sestom 80-100km/h).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Ljudi nedirajte karburator kod mene trosio 4-5 i to ne voznjom do 5000 rpm vec do 10000 treba samo izmeriti potrosnju kako valja pun rezervoar 100 km pun rezervoar i videces potrosnju prosto.Ali naglasavam pun natocen natenane nemoze pumpadzija natociti jer on uvek zuri i motor mora biti na centralnom stenderu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja