Jump to content

Moto Zajednica

Kocioni cilindar, da li se neko razume pliz?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

molim sve ljude dobre volje da odvoije 15 minuta i procitaju post i pogledaju slike, na ivici sam nervnog sloma, gumeni cekic sam vec ostetio lupajuci po garazi

 

 

evo kako se situacija razvija

 

 

da se podsetimo, rucica kocnice je na dodir mlohava, dozvoljava potezanje jednim prstom sve do kormana. medjutim nakon viseminutnog drzanja, ona ne gubi pritisak. problem je to sto ja zelim da rucica progresivno daje sve veci i veci pritisak, tako da negde na pola puta vise ne moze da mrdne, ko da si drvo stavio izmedju rucice i kormana.

 

 

do sada je uradjeno sledece: rastavljen je glavni kocioni cilindar, sve je lepo oprano mlakom vodom. gumice su vizuelno ok, ni jedna nije propala vidno, takodje ne deluju rapavo, ili propalo.

 

na bubanj potoku (stand Sigurnost sam nasao samo jednu gumicu, to je ona glavna koja naleye na cilindar i gura kocionu tecnost. druge gumice nije imao, ali kao sto rekoh yaista deluju ok. dakle tu gumicu koju sam nasao, zamenio sam, sklopio nazad sve na svoje mesto. uzeo sam u lav auto na ceraku 450ml dot4 neki jeftin 250din.

 

probao sam da ulijem tecnost spricem odozdole, ali ne ide, nece nikako da progura, a stiskao sam spric iz sve snage, uvek izbaci crevo od pritiska, jednostavno nece u sistem ni gram da udje. bem li ga.

 

onda sam nalio lepo odozgore u rezervoar. drukao, pa na sisicu ispustio vazduh. naizmenicno sa jednih pa sa drugih klesta. jebavao sam se pola sata. pritisak nabijem kao i ranije sto je bilo, ali nikako nece da bude kako treba.

 

dakle jednim prstom je rucicu moguce povuci do kormana :(

 

dole na sisici nisam video mnogo vazduha da izlazi, meni je delovalo samo tecnost.

 

 

 

ondak sam popizdeo i skinuo celjusti. prilazem slike dole. zelim samo da proverim sa vama, da li je ovo normalno. na oba kljesta su cilindri sa jedne strane bili daleko vise izbaceni nego na drugoj strani. znaci oba kljesta kad sam pogledao na svakom od njih postoje 4 cilindra, 2 leva i 2 desna. i na oba kljesta su 2 cilindra sa jedne strane bila skroz izbacena do diska maltene, na sa druge strane tih kljesta uvucena. pomislih da nije ono sto sam citao na forumu da hoce da ukrsti i zariba. pogledajte sliku molim vas, da li vam izgleda u redu?

 

pa sam i panici razmontirao pazljivo sve, uspeo sam da se poprskam naravno ...

 

ne deluje da je ista ukrstilo ili zapeklo. jedni sto je sve, ali znaci sve plivalo u ulju iz viljuski. videcete dole na sta plocice lice... to je nakon 500+ km voznje sa slinavim semeringom

R E T A R D

 

lepo sam sve oprao u mlakoj vodi, izribao cetkicom za rublje.

 

proverio sam malu gumicu koja dihtuje na sklopu dva dela kljesta, deluje ok, nije nigde ostecena, ili istrosena

 

plocice su mislim za bacanje, sto zbog istrosenosti, sto zbog toga sto su natopljene uljem iz viljuski.

 

nisam uspeo da provalim gde je fabricka oznaka za granicu istrosenosti, ne znam gde se to gleda, verovatno sam blizu toga, nije ostalo vise od milimetar - dva.

 

narucio sam preko louisa komplet novih plocica, puko sam 60 eur, mislim da su to neke plocice najskuplje na svetu :(

 

znam da sam dosadan ko proliv vise, jebala me kocnica da me jebala, al sta da radim. vec sam bio kod majstora, covek se zajebavao tri ipo sata sa odzracivanjem, uzeo mi tri hiljade, i nista se nije popravilo.

 

da li imate ikakvu ideju na osnovu ovih opisanih simptoma, sta bi mogao da bude problem? sigurno je neko sranjce, al kad je fantom bre.

 

hvala unapred

post-9961-0-24092300-1296327883_thumb.jpg

post-9961-0-72859500-1296328019_thumb.jpg

post-9961-0-72096000-1296328128_thumb.jpg

post-9961-0-12578800-1296328251_thumb.jpg

post-9961-0-95455500-1296328390_thumb.jpg

post-9961-0-31541500-1296328535_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

hm.... nemojte me sad "popišati" jer nisam pročitao cijelu temu, a idem se praviti pametan ...  ;D

 

Na tom motoru ima mala "caka" kod odzračivanja sistema i bez toga je jako teško to napraviti kako treba... a caka je tako jednostavna, da boli glava...  ;D

 

Treba samo otšarafiti pumpu i nagnuti je pod drugim kutem (uglom) u odnosu kako stoji dok je na ručki .. jer je u originalmom položaju holender iznad najnižeg nivoa pumpe i tu dolazi do zadržavanja malog mjehurića zraka (vazduha  :) ) ... kad se nagne, dovoljno je par puta stisnuti kočnicu i vidjet će se da su mjehurići ušli u posudu ... a kočnica će odmah postati tvrda.....

 

Isti kočioni sistem je i na 750SS ... a kako na njemu zna zezati polugica između ručice i klipa pumpe, provjeri i to...

 

i još jedna sitnica... na ručici kočnice bi trebao biti vijak (šarafčić) za štelanje polugice za dubinu prolaza klipa, ako je previše zašarafljen, dolazi do toga da se klip ne može dovoljno uvući u cilindar i onda ne propušta ulje nazad u posudu, pa može doći do ubrzanog trošenja disk pločica...

 

Još jednom, sorry na upadu u temu i možda je ovo već netko napisao, ali nisam pročitao ..

 

 

Osim ovog što Straš kaže bitne su još neke stvari.

_ kada ulijevaš ulje antlihteri(sisice) na čeljustima moraju biti odvrnuti i na njih nataknuta prozirna crijeva da vidiš kada kočiona tekućina počne izlaziti i tek onda ih lagano zategnuti

 

_kada si to učinio u rezervarčiću mora biti tekućine preko polovice, zatim napuniti rezervarčić staviti membranu i zašarafiti poklopac.

 

_sada treba postaviti upravljač da rezervarčić bude u što vodoravnijem položaju i početi odzračivati.

_na prozorčiću pratiti nivo tekućine i kada padne do pola, otvoriti rezervarčić i nadopuniti do vrha, zatvoriti i opet odzračivati sa zatvorenim poklopcem.

_ako tekućina kod odzračivanja padne ispod 1/3 nivoa povući će zrak i uzalud vam trud svirači.

 

_dakle kod odzračivanja moraš i 2-3 puta otvarati i nadopunjavati rezervarčić i ponovo ga svaki puta zatvoriti, ako si spretan možda 2 puta, a ako nisi i 5 puta.

_i provjeri da slučajno membrana ispod poklopca nije probušena

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

ako možeš otkaži to iz luisa, ovde imaš katalog za svaki model pločica i sa slikom i sa modelom motora i sa šifrom. rms su. naručuje se preko interneta samo im pošalješ mejl jer nemaju sve u e-shopu. za moj su bile 500 dinara, ne verujem da tamo postoje skuplje od 20 evra. jeste da prodaju delove za skutere ali pločice imaju za sve

 

evo ti link

http://www.motobike.rs/images/stories/katalozi/KATALOG%20SKUTERI%202010/92-136%20Diskovi%20disk%20plocice.pdf

 

 

http://www.motobike.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

da se podsetimo, rucica kocnice je na dodir mlohava, dozvoljava potezanje jednim prstom sve do kormana. medjutim nakon viseminutnog drzanja, ona ne gubi pritisak. problem je to sto ja zelim da rucica progresivno daje sve veci i veci pritisak, tako da negde na pola puta vise ne moze da mrdne, ko da si drvo stavio izmedju rucice i kormana.

 

 

Elem, ukoliko drukanjem dobiješ otpor na ručici koji se ne menja (tipa ne smekša kasnije pa opet moraš da drkukaš) nema veze što je taj otpor tek kod kormana... vidi da slikaš ručicu ,. na njoj bi trebao da imaš šraf koji gura cilindar... što je taj šraf više odvijen ("duži") to se ranije nabija pritisak i tako možeš da napraviš da kočnica hvata na 3-4cm od kormana, tako da možeš da zakočiš sa dva prsta a da ostali prsti na kormanu ne smetaju (to sam ja radio na mojoj zbog offroada ;) )

 

ps. plus mislim da imap još neka podešavanja na ručici kočnice pa je slikaj da vidimo šta ima tu :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

hvala m900, ja sam do sad samo rukom zapusavao kanistar, umesto da vratim poklopac i zasrafim, jer sam tako video od majstora. evo od jutros se zezam ovako kako si rekao ravno drzim upravljac. medjutim sad kad sam opet sklopio kandze, mnogo manji pritisak nabijem nego juce, kad kandze nisam skidao a samo sam glavni cilindar rasklopio i vratio.

 

moguce da sada treba vremnena da se taj pravan prostor u kandzama opet napuni tecnoscu. al bre mnogo traje, evo tri sata drukam ko debil, i otpustam vgazduh, ali samo na kraju hoda imam ikakav pritisak.

 

Pegaso hvala za link, jbg vec sam porucio, al za ubuduce da znam. ja sam hteo ove dobre plocice lucas da eliminisem to kao moguc problem.

 

Popsy, sad cu da odem da snimim celu rucicu i kanistar okolo. znam na sta mislis, imam taj sraf, ali kako mi se cini kod mene je sistem, sto ga vise zasrafis unutra, to jaci pritisak imas, jer sraf vise gura klip. ja ga trenutno drzim skroz odsrafljeno, jer sam cuo da to nekad hoce da zeza odzracivanje. kazu ljudi da odzracujes samo kad je sraf skroz izvucen, ako je uvucen max onda kao nesto zajebava, sta ti ja znam.

 

ono sto hocu je da sa max odvrnutim dobijem lep pritisak, pa cu ja lako onda da zasrafim da pritisak jos povecam.

 

 

snimio sam i klip da samo vidite da li vam ovo deluje problematicno. na kanistru za kocionu tecnost, odmah ispod poklopca, sa leve i desne strane postoje dva mala ispusta. to je fabricki tako nema sanse da je neko ostecenje tako sa obe strane isto. sad sam provalio da na ta dva ispusta cujem sistanje vazduha, i izlazi tecnost kad drukam kocnicu, ali malcice samo po pola kapi. znaci poklopac zasrafim najjace sto mogu rukom, i opet nekako izlazi. gumica koja ide ispod poklopca nije busna, nije ostecena, ne deluje istroseno.

 

da li je mozda jer sam prepunio kanistar, pa mora da izadje? ali me brine sto lepo cujem sistanje kad stisnem kocnicu. Ili je to mozda samo ovaj spoljasnji vazduh uhvacen izmedju dihtung gumice i poklopca, a nema veze sa unutrasnjim delom gde ide tecnost??

 

 

Popsy, evo idem da slikam celu rucicu i vracam se odma

 

zeza me internet nece da uploaduje clip. ubacicu kad se vratim za BG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

nisam plocice menjao, ove stoje na motoru od kad sam ga kupio

 

ima jedno 2-3 mm na njima.

 

narucio sam nov komplet plocica, pa cim mi stigne zamenicu. brat mi kaze da je moguce da ce pritisak biti jaci kad stavim nove plocice, zbog njihove debljine.

 

mada ja ne kontam taj sistem hidraulicki. zasto tih par mm mesa na plocicama, jednostavno ne moze da se zameni sa jos par grama kocione tecnosti.

 

kako ja to ovako laicki kontam, kako ti se jedu plocice, one se tanje, sto je tanja plocica to vise klip mora da je gurne. ali ako u sistem dolijes jos kocione tecnosti, da zamenis zapreminu koja je nestala tanjenjem kocnice, onda ne bi trebalo da ima razlike sa novim i starim plocicama?

 

bem li ga, necu da se nerviram. kad mi stignu plocice, probacu kakva je razlika, ako ni to nije, kupicu neku firmiranu tecnost. krivo mi samo sto ne mogu uzrok problema da izolujem...

 

 

 

Popsy evo slika kocnice

 

vidi se lepo kolko je mesa ostalo0 na plocicama, ja bi reko da to nije jos otislo, al sta znam. plocice su brembo, dobio sam ih uz motor, ne znam kolko su presle, ja sam ih vozio 20k

post-9961-0-12746000-1296410354_thumb.jpg

post-9961-0-75230500-1296410367_thumb.jpg

post-9961-0-67295700-1296410390_thumb.jpg

post-9961-0-39320100-1296410403_thumb.jpg

post-9961-0-95477200-1296410423_thumb.jpg

post-9961-0-93207200-1296410523_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Zaista nemoj misliti da te podcjenjujem ili nešto slično, ali koliko se zajebavaš s tim, da si dao nekom majstoru 10€ to bi ti bilo gotovo davnih dana.... ;)

 

a sve se bojim da iako uspiješ to riješiti, da ćeš stalno u podsvjesti imati nekakav strah jesi to dobro napravio ...

 

smatram da to nije vrijedno toga... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

prvo sto sam uradio kad sam uocio problem je bilo da sam otisao kod majstora

 

4 majtora se jedno 3 sata zezalo sa odzracivanjem. znaci bukvalno 4 coveka

 

rasklapali su klesta, i cistili

odzracivali su bar 2 sata bez prestanka, uvek je bilo malo vazduha nekako.

 

na kraju su se smorili, nisu znali sta vise da rade. platio sam 3 hiljade za njihovo vreme

 

jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

hm .... ajde vidi još jednu stvar ....

 

doooobro pregledaj kočiono crijevo .. da slučajno negdje nije pukao armirani plašt, pa se na tom dijelu crijevo "napuše" priliko stiskanja ručkice....

 

Nemoj očekivati da se napuše kao balon veličine sise Pamele Anderson :lol: :lol: ali bi se moralo primjetiti da se crijevo širi prilikom stiskanja... Moraš biti vrlo pažljiv i pregledati crijevo po cijeloj dužini ...

 

I opet, neću i ne želim suditi o tim majstorima, ali meni do sad nije iz radione izašao niti jedan motor nezavršen zato jer nisam znao šta bi s njim .. :stabre: :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ocigledno ti negde u sistemu zaostaje vazduh, pa te zeza, zato ti je kocnica mekana. Inace, brat ti nije u pravu, rucica ne gubi hod trosenjem plocica, jer taj zazor popuni ulje, tj sto se vise plocice trose, to su klipovi u celjustima izbaceniji. Taj "visak" tj rezerva ulja se nalazi u posudi na guvernalu.

Ja sam uvek punio sistem odozdo spricem preko sisice i uvek je bilo potrebno dva pritiska na rucicu kocnice da bi postala tvrda. Nije mi jasno kako ne mozes da uspricas ulje kroz sisicu, da li je odvijes kad prikljucis spric ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

sisicu odvijem malo samo da moze ulje da prolazi kroz nju, i tako kad sam probao spricem, nece uopste da udje nista

 

sisica takodje moze skroz da se skine (suplji sraf), ali toga se nisam setio :(

 

 

ma moralo bi ovako isto odozgore, uz drukajne. ja sam drukao ceo dan danas, ruka mi otpala, i nema dobrog pritiska.

 

provericu ovo sto kaze strasilo, mozda je crevo zeznuto. mada to su teflonska creva (lici kao na pleteno metalno nesto, ne znam kako to moze da se prosiri ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

hmm, a pretpostavljam da novo ulje stavljaš (da nije neko staro koje je ostalo od nekad...) mora da je neka glupost koja te maltretira... onaj šraf izgleda kao da je do kraja zavrnut... jedno pitanje .... kad dobiješ otpor ka kočnici jel ostane takav ili se omlitavi...a što se tiče ozračivanja nema potrebe da zatvaraš poklopac od čantre jel ako zatvoriš hermetički kada ozračuješ pravi ti se vakum pa ne može ulje slobodno da ide... poenta je da u čantri uvek ima ulja i da je otvoreno a to što stavljaju ruku preko toga kad drugaju je što oće da "pljucne" ulje prilikom drukanja ;) jes probao da okreneš korman u desnu stranu prilikom drukanja da ti izadje vazduh iz cilindra glavnog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pade mi na pamet, a da poskidaš klješta i zadeneš nešto između pločica umesto diska, pa ih potom okreneš nekako da ti sisica uvek bude viša od holendera creva. Pokušaj onda da ozračuješ. Ako uopšte imaš vazduha. Proveri i crevo, što reče Strašilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

@ popsy

novo ulje sam uzeo, zaboravih marku, neko u lav auto pola litre za 250 dinara

kad dobijem otpor, on ostane takav, tj ne smanjuje se ako konstantno drzim rucicu pritisnutu

 

@ scuba

hvala, tako cu da uradim, doduse, i ovako kako stoje na disku klesta, sisica je iznad mesta gde ulazi crevo

 

 

hvala ljudi za savete, bas mi bedak sto se cimate sa ovim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

@ popsy

novo ulje sam uzeo, zaboravih marku, neko u lav auto pola litre za 250 dinara

kad dobijem otpor, on ostane takav, tj ne smanjuje se ako konstantno drzim rucicu pritisnutu

 

ok za konstantno pritisnutu.... a onda ostaviš malo vremena i onda opet pritisneš, da li je pritisak isti kao i pre (nije u međuvremenu omlitaveo) ukoliko je tako onda si postigao ozračivanje... nego blago meni aj ti umesto postojećeg šrafa stavi neki takav ali veći tj. duži ili ga zavrni jpš ako može da vidiš da li možeš da postigneš da ručicu ne možeš da stisneš do kormana ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

odlicna ideja, ne mogu da verujem da se toga nisam setio !

 

pa daaa jebote samo duzi sraf i gotovo :)

 

idem na ranc za vikend, pa cu onda da probam, hvala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Nemoj sraf zavrtati da, u stanju otpuštene rucice, dodiruje tj pritiska cilindar.

Jel su klesta i cilindar kocioni - original ili su od nekog drugog dukca? možda je već neko pitao al me mrzelo da citam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

hm.... nemojte me sad "popišati" jer nisam pročitao cijelu temu, a idem se praviti pametan ...  ;D

 

Na tom motoru ima mala "caka" kod odzračivanja sistema i bez toga je jako teško to napraviti kako treba... a caka je tako jednostavna, da boli glava...  ;D

 

Treba samo otšarafiti pumpu i nagnuti je pod drugim kutem (uglom) u odnosu kako stoji dok je na ručki .. jer je u originalmom položaju holender iznad najnižeg nivoa pumpe i tu dolazi do zadržavanja malog mjehurića zraka (vazduha  :) ) ... kad se nagne, dovoljno je par puta stisnuti kočnicu i vidjet će se da su mjehurići ušli u posudu ... a kočnica će odmah postati tvrda.....

 

Isti kočioni sistem je i na 750SS ... a kako na njemu zna zezati polugica između ručice i klipa pumpe, provjeri i to...

 

i još jedna sitnica... na ručici kočnice bi trebao biti vijak (šarafčić) za štelanje polugice za dubinu prolaza klipa, ako je previše zašarafljen, dolazi do toga da se klip ne može dovoljno uvući u cilindar i onda ne propušta ulje nazad u posudu, pa može doći do ubrzanog trošenja disk pločica...

 

Još jednom, sorry na upadu u temu i možda je ovo već netko napisao, ali nisam pročitao ..

 

 

evo da citiram sam sebe prije koji mjesec ... :lol: :lol: :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

... ako je previše zašarafljen, dolazi do toga da se klip ne može dovoljno uvući u cilindar i onda ne propušta ulje nazad u posudu...

 

@ strasilo

izvini za glupo pitanje. ja sam imao utisak da sto vise zasrafis taj sraf na rucici, on sve vise pritiska klip unutra, tako da kad stisnes rucicu kocnice do kraja, klip u stvari ode jos dublje jer ga taj sraf gura?

 

ali na sta mislis ovde kad kazes, ako je sraf zasrafljen, on sprecava klip da se uvuce?

 

evo kakvu ja reakciju dobijem kad diram taj sraf:

kad je skroz odsrafljen (najdalji polozaj od kocionog cilindra) ja imam najslabiji pritisak u kocnici.

 

kad ga skroz zasrafim, pritisak se poveca (ali ne dovoljno)

 

 

hvala, za podsecanje na stari post, procitao sam to bio, ali sam skorz zaboravio to sto si rekao za malo vazduha sto ostane, pa da mora kocioni cilindar da se u stvari odsrafi od drzaca.

 

tacno sad kad razmislim, cela rucka sa cilindro je malo nagnuta na dole, tako da je onaj kanistar za tecnost na najvisoj tacki, a klip na najnizoj. znaci samo da uzmem da otpustim srafove i okrenem naopako, tako da je kanistar sa tecnoscu na dole, a klip iznad njega?

 

nisam se toga setio da probam a drukao sam onu kocnicu dok mi ruke nisu otpale :(

 

jaooo sad sam nstrpljiv da probam tu caku, a tek za vikend idem na ranch

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

dobro si to to shvatio.... ALI .. (uvijek taj jebeni ali)

 

Cilindar ti ne smije biti ni previše unutra ni previše vani, mora biti tako da gura ulje, ali isto tako da kad pustiš kočnicu da se ulje ima gdje vratiti, tj. kako se troše pločice da iz posude može dobiti potrebnu količinu ulja da nadomjesti pločice...

 

Zašto se na tom (i još nekima, ali ne svim) motoru to može štelati ... između ostalog i zato jer ista pumpa ide na nekoliko različitih kliješta, pa je nekima potrebna malo veća, a nekima malo manja količina ulja... a i da bi mogao fino poštelati tvrdoću

 

Znači, otpustiš taj šaraf do kraja, onda ga zavrneš toliko da se tek nasloni na polugicu koja gura klip u cilindru, kad si to napravio, zavrneš još dva kruga. Tek kad tako dobiješ kočnicu da radi, možeš se još poigrati sa krug do dva +- kako ti paše.. ;)

 

e sad što se tiče položaja... cilindar i crijevo su spojeni preko holendera i šupljeg vijka .... (to znaš šta je, nadam se).. Holender ti mora biti u takvom položaju da se nalazi ispod cilindra, a kad je na ručki, onda se holender nalazi malo iznad cilindra i upravo se na tom mjestu (spoj holendera i šupljeg vijka) zadržava zrak. To se uglavnom može postići i okretanjem guvernala (u tvom slučaju) skroz u lijevu stranu, ali nekad se mora još malčiće nagnuti...

 

Nadam se da si shvatio ?!?! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

čeka se vikend za nove epizode... mada PapaStaljine moj ti je savet da odeš na ranč u petak uveče i to središ do ujutro pošto u subotu i nedelju je planirano od 12 do 14 stepeni ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja