Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Pru sliku imam ;)

Druga, Venox, bar mislim, ne znam... ja se vodim filozofijom "chopper/cruiser može biti bilo koje boje, samo mora biti crn" :D

 

a poslednja 4 linka... razni forumi? jesi li našao neki konkretno ili da idem redom i otvaram sve....? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Slucajno sam naleteo na ovo:

 

http://www.mandp.co.uk/productsList.aspx?kw=c6011&tier1=Tyres&tier2=Road+tyres&price=under100&resultsperpage=10000

 

Cini mi se da su ovo potpuno iste gume kao na Raptoru. Ima ih u standardnoj i whitewall boji. Samo sto se fabricki ugradjuju crne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Slucajno sam naleteo na ovo:

 

http://www.mandp.co.uk/productsList.aspx?kw=c6011&tier1=Tyres&tier2=Road+tyres&price=under100&resultsperpage=10000

 

Cini mi se da su ovo potpuno iste gume kao na Raptoru. Ima ih u standardnoj i whitewall boji. Samo sto se fabricki ugradjuju crne.

:o :o :o :o :o :o :o

 

beeleee gume! :)

hm, ako je ovo ono sto ja mislim... (a šara na njima je identična mojoj...) ...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Jako lepo izgleda.

Masina je 1 na 1 iskopirana od Yamahe Virago 250.

Od karburatora koji je Mikuni , preko kompresije, broja obrtaja,snage, pa sve do identicne transmisije i lanchanika.

E sada ja jako volim kako ove masine izgledaju....ALI...ne vidim svrhu polovicnog zadnjeg blatobrana koji ce ti isprskati ledja samo tako, svaki put kada predjes preko bare, a o voznji dok pada kisa da ne pricamo.

Takodje ne vidim svrhu motocikla sa 1 sedistem bez mogucnosti montiranja drugog kao i nedostatak montiranja torbi, zbog lose pozicioniranih zmigavca.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Jako lepo izgleda.

Masina je 1 na 1 iskopirana od Yamahe Virago 250.

Od karburatora koji je Mikuni , preko kompresije, broja obrtaja,snage, pa sve do identicne transmisije i lanchanika.

E sada ja jako volim kako ove masine izgledaju....ALI...ne vidim svrhu polovicnog zadnjeg blatobrana koji ce ti isprskati ledja samo tako, svaki put kada predjes preko bare, a o voznji dok pada kisa da ne pricamo.

Takodje ne vidim svrhu motocikla sa 1 sedistem bez mogucnosti montiranja drugog kao i nedostatak montiranja torbi, zbog lose pozicioniranih zmigavca.

Eeee, pa chopper je takav :) nije niko ni rekao da mu treba to, ima ljudi sto nece kruzer :) ja na primer  ;)

A kako mislis skracen? OK ovaj moj Raptor sada ima skracen (ali ne smeta mi ako se isprljam na kishi, ionako sam mokar, tako da malo blata i sl. nece smetati, uostalom tako zivim na biciklu vec 10ak godina :)

I ... ukucam u google taj Shadow VT600 i SVI na slicicama imaju krace blatobrane od ovog :) wtf? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

ne vidim svrhu polovicnog zadnjeg blatobrana koji ce ti isprskati ledja samo tako, svaki put kada predjes preko bare, a o voznji dok pada kisa da ne pricamo.

Takodje ne vidim svrhu motocikla sa 1 sedistem bez mogucnosti montiranja drugog kao i nedostatak montiranja torbi, zbog lose pozicioniranih zmigavca.

 

Razmisljanje je ok za stanovnike kontinentalne Evrope i tu se potpuno slazem sa tobom.

 

Ali zamisli da zivis u Spaniji, Portugaliji, jugu Italije, Kaliforniji, jugu Floride, gdje imas 300-320 suncanih dana godisnje. Ti motori su izmisljeni za ta podrucja. Svi mi ostali mozemo samo da im zavidimo, pogotovo nakon ove godine, kad je malo ko skupio vise od 10 suncanih dana za citavu godinu.

 

Nisu pravljeni da budu prakticni nego da se moze pozirati sa njima. Gradski pozerski motori, od kafica do plaze i natrag.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

eh sad, al nas isproziva! :):P:);)

nije to poziranje, jednostavno su mi lepsi takvi... koja je realno prakticnost choppera u gradu? nema je...

 

Pa i ja pravim jednog :), to se odnosi i na mene. Za mene su chopperi pozerski motori, namijenjeni iskljucivo gradskoj voznji i to po suhom vremenu.

 

Zbog toga moraju da budu jedinstveni i moraju da privlace paznju necim, bio to izgled, zvuk ili nesto trece.

Meni je chopper drugi motor, uzeo sam ga da zadovoljim svoju potrebu za stalnim cackanjem i uljepsavanjem motora.

 

A za "ozbiljnu" voznju uvijek preferiram enduro, sto zbog nasih puteva, sto zbog zastite od vjetra i elemenata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ima malo toga... ali u svemu sto je na oko lepo ima poziranja... od zavesa, kojima zene poziraju, do najnovijeg erbasa, kojim poziraju aviokompanije :D:) :) :) :)

Al ne mozemo reci da je iskljucivo poziranje, ne znam, bar meni nije :) jer mogu da ga vozim (a dok ne polozim za A - uglavnom tako i vozim) i po putevima izmedju njiva i polja po Sremu i shumama Fruske Gore, gde me niko (p o l i c i j a ) ne vidi i jednako uzivam, jer sam ga zbog sebe kastamajzovao, ne zbog (riba? :) ) ovih sa trotoara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ima malo toga... ali u svemu sto je na oko lepo ima poziranja... od zavesa, kojima zene poziraju, do najnovijeg erbasa, kojim poziraju aviokompanije :D:) :) :) :)

Al ne mozemo reci da je iskljucivo poziranje, ne znam, bar meni nije :) jer mogu da ga vozim (a dok ne polozim za A - uglavnom tako i vozim) i po putevima izmedju njiva i polja po Sremu i shumama Fruske Gore, gde me niko (p o l i c i j a ) ne vidi i jednako uzivam, jer sam ga zbog sebe kastamajzovao, ne zbog (riba? :) ) ovih sa trotoara :)

 

I ja svog sredjujem zbog sebe i imace samo jedno sjediste, za suvozace(ice) nema mjesta. Ali dobar dio ljudi to radi zbog utiska koji zele da ostave na prolaznike/prolaznice :) :). Sto moj kolega rece, *ebes motor na kojem ne mozes pokupiti ribu....

 

Da se vratimo na pravu temu, stigli su mi zadnji blatobran, sjediste, rucke i filteri vazduha, pa bi uskoro trebao da sve zavrsim, samo da ulovim nekog sa aparatom za varenje :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

I ... ukucam u google taj Shadow VT600 i SVI na slicicama imaju krace blatobrane od ovog :) wtf? :)

http://www.mc-partner.com/Honda2008/Shadow_Spirit_750_(VT750C2).jpg

Kraci ? Niposto.

Sto se tice kise ajde tu i tamo te razumem ali zar ti zaista treba necreca da recimo predjes preko mokrog dela puta a onda ti cela ledja budu isprljana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ima malo toga... ali u svemu sto je na oko lepo ima poziranja... od zavesa, kojima zene poziraju, do najnovijeg erbasa, kojim poziraju aviokompanije :D:) :) :) :)

Al ne mozemo reci da je iskljucivo poziranje, ne znam, bar meni nije :) jer mogu da ga vozim (a dok ne polozim za A - uglavnom tako i vozim) i po putevima izmedju njiva i polja po Sremu i shumama Fruske Gore, gde me niko (p o l i c i j a ) ne vidi i jednako uzivam, jer sam ga zbog sebe kastamajzovao, ne zbog (riba? :) ) ovih sa trotoara :)

 

I ja svog sredjujem zbog sebe i imace samo jedno sjediste, za suvozace(ice) nema mjesta. Ali dobar dio ljudi to radi zbog utiska koji zele da ostave na prolaznike/prolaznice :) :). Sto moj kolega rece, *ebes motor na kojem ne mozes pokupiti ribu....

 

Da se vratimo na pravu temu, stigli su mi zadnji blatobran, sjediste, rucke i filteri vazduha, pa bi uskoro trebao da sve zavrsim, samo da ulovim nekog sa aparatom za varenje :).

Blatobran??? Kakav, odakle? :) Neko narucivanje? :)

 

Sve je to lepo, ali da li je moguce da ovo cudo kosta 2300?

Ipak mi je to malo previse

 

ne kosta toliko, cena mu je 1300e

 

I ... ukucam u google taj Shadow VT600 i SVI na slicicama imaju krace blatobrane od ovog :) wtf? :)

http://www.mc-partner.com/Honda2008/Shadow_Spirit_750_(VT750C2).jpg

Kraci ? Niposto.

Sto se tice kise ajde tu i tamo te razumem ali zar ti zaista treba necreca da recimo predjes preko mokrog dela puta a onda ti cela ledja budu isprljana?

 

pa... ovo ono... nem pojma, ne smeta mi bas mnogo... manje vise ni ne obracam paznju jesam li prljav :) mislim u pravu si, ali...kako put ima bare ako nije padala kiša - a kad pada kisa, ionako sam mokar... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Zamisli, sto kaze kolega gore - vozis neko zgodno devojce nazad...a onda naletis na baricu i isprljas joj ledja :)

Mislim, ako vec pricamo os Show-motorima, onda se ide sa pretpostavkom da ces sa istim da pokupis nesto da provozas :)

PAzi ja obozavam bobber modele, samo sto bi njih archio i dushu im vadio kao da su endurache.

A kruzere volim, jer su ekvivalent kao kadilak medju atutomobilima : sve sto radis je sa stilom.

Sednes, napunis tank i obidjes celu Evropu, a da te pri tom, ne zaboli nijedna koska :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Blatobran??? Kakav, odakle? :) Neko narucivanje? :)

 

Ovaj blatobran :

!B0pmM6Q!Wk~$(KGrHqIOKjYE)nlQuK2-BMbN4+Fl5w~~_12.JPG

 

28e me kostao, 1mm debljina lima.

 

I ovi krajevi auspuha :

 

!B0D1iRQBWk~$%28KGrHqUOKi0E%29%28b!RjSRBMYs0+H9,!~~_12.JPG

 

49.80$, Harley Davidson Screaming Eagle, turn out mufflers.

 

Stajace na spyderu neko vrijeme, a kad ga budem prodavao, vracam ga u originalno stanje, a sve dodatke prebacujem na iduci chopper. Pao bi previse para da ga prodam sa svim dodacima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Zamisli, sto kaze kolega gore - vozis neko zgodno devojce nazad...a onda naletis na baricu i isprljas joj ledja :)

Mislim, ako vec pricamo os Show-motorima, onda se ide sa pretpostavkom da ces sa istim da pokupis nesto da provozas :)

PAzi ja obozavam bobber modele, samo sto bi njih archio i dushu im vadio kao da su endurache.

A kruzere volim, jer su ekvivalent kao kadilak medju atutomobilima : sve sto radis je sa stilom.

Sednes, napunis tank i obidjes celu Evropu, a da te pri tom, ne zaboli nijedna koska :)

 

naravno, ali sam skinuo drugo sediste, da se SAMO ja vozim :) kad vec poziram ocu mene da gledaju, a ne nju :D :D :D :D

inace ovo za kruzere da, takodje i ja, ali njih ne bih dirao dalje od fabrickog stanja, prelepi su takvi, kad im dodas bisage :)

evo jedan od mojih omiljenih: (btw - vise volim japance od amerikanaca...)

yFGIM_p5150011.jpg

 

Blatobran??? Kakav, odakle? :) Neko narucivanje? :)

 

Ovaj blatobran :

!B0pmM6Q!Wk~$(KGrHqIOKjYE)nlQuK2-BMbN4+Fl5w~~_12.JPG

 

28e me kostao, 1mm debljina lima.

 

I ovi krajevi auspuha :

 

!B0D1iRQBWk~$%28KGrHqUOKi0E%29%28b!RjSRBMYs0+H9,!~~_12.JPG

 

49.80$, Harley Davidson Screaming Eagle, turn out mufflers.

 

Stajace na spyderu neko vrijeme, a kad ga budem prodavao, vracam ga u originalno stanje, a sve dodatke prebacujem na iduci chopper. Pao bi previse para da ga prodam sa svim dodacima.

 

 

opa! jel po narudzbini izgled? mislim jel ti neko pravio ili si uzeo gotov? jer i ja bih narucavao ako je moguce, ali ne bas takav... :)

a auspusi mi se svidjaju, hteo sam i nesto takvo na Raptoa... odakle narucujes? Neka postarina?

 

s tim sto meni Raptor ostaje zauvek (suvise bi to male pare bile kad bih prodavao, a trud koji cu ulozim...) a novi motor ce morati da se navikne da ga delim s drugim :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

vn800_03.jpg

 

 

 

Skontajte kako ovaj VN800 sem prednje izduzene viljuske (i naravno V Twin od 800ccm...  ::) ) manje vise lici na Raptora, ili Raptor na njega  ::):D

Eh, samo da navatam taj neki V agregat sto mi se smesi... al necu da brzam, da ne ureknem...

jos:

 

http://www.chopper-kit-usa.com/98-VN800-14-10%20.htm

http://www.100-biker.co.uk/forums/showthread.php?t=39764

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Nasao sam malo vremena za vikend da se pocnem igrati sa prepravkama na svom Raptoru, pa postavljam dvije slike, jedna je sa izduvnim cijevima sa obe strane, a druga je sa obe izduvne cijevi na jednoj strani. Ovo je postavljeno samo za dobijanje vizuelnog identiteta, jos je ostalo da se kompletan motor lakira u mat crnu, da savijem nove izduvne cijevi i montiram zadnji blatobran, te postavim ukrasno/zastitnu plocu ispod sjedista.

 

Prijedlozi, sugestije, komentari dobro dosli :).

 

eiHvx_10102010170.th.jpg

 

g6yT5_10102010162.th.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

OPA! :) To je priblizno ono sto sam ja zeleo (samo kraci blatobran) ;)

Svidja mi se jako! :) samo jel nije blatobran mogao biti malo zaobljeniji?

A sto se tice izduva, lepo je to, ali prikazi prvo sliku bez izduva (sa te strane gde eventualno ne bi stajali) jer meni je uglavnom to ruzno na chopperima, bas ta strana gde ih nema... :) mozda sa obe po 2? :D makar i lazne da stavis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja