Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Ajde jos malo da pomognem oko odabira boje, izgleda tockova i ostalih sitnica koji zivot znace :)

Evo jos jedan Virago, mada mislim da bi bi crni tockovi i ova posebna nijansa trule visnje super legla na Raptora.

Posebno mi se dopadaju zmigavci i crni tockovi.

post-4209-0-39026700-1296176402_thumb.jpg

post-4209-0-94954600-1296176427_thumb.jpg

post-4209-0-72356800-1296176441_thumb.jpg

post-4209-0-70892900-1296176458_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Povremeno pratim ovu temu(kao i ostale"zute" jer sam bivsi vlasnik 2 kineska motocikla-zadovoljan). Ne znam dokle si dosao sa pricom oko agregata ali evo sta sam nasao trazeci neke delove na moto berzi- donator "organa" :)mozda ovo moze da pomogne oko grunfovanja u vezi agregata(konsultuj se,ipak, sa kompetentnijim od mene,samo zelim da pomognem jer vidim da ti dobro ide) Verovatno bi uspeo da spustis cenu jos malo,rasprodas nepotrebne delove..u svakom slucaju-srecno sa daljim radom!

P.S. Mislim da bi mat crna varijanta bolje cucala motoru :)

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=87702&trazi=1&ur=1&model=58&cena=1&m=Yamaha-Virago

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Koliko je ovaj motor dobar za duze relacije i za dve osobe? Ne na ravnom, to mogu i biciklom :D . Nego konkretno je rec od Valjeva do Divcibara, mala kilometraza ali zajeban put uzbrdo vecina, ali je zato u prolece i lepo trelepa tura za voziti. Kolika je potrosnja ovog motora? Veoma lepo izgleda, pogotovu crveni, ali ni crni nije los. Nadam se da moze da nosi ukupno 160 kg, - dve osobe(ja 106, devojka 54. kg) uzbrdo. Na ravno verovatno ne oseca.

Sve vise mi deluje da ce mi ovo biti prvi motor....ali sam jos u razmisljanju.

POZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Koliko je ovaj motor dobar za duze relacije i za dve osobe? Ne na ravnom, to mogu i biciklom :D . Nego konkretno je rec od Valjeva do Divcibara, mala kilometraza ali zajeban put uzbrdo vecina, ali je zato u prolece i lepo trelepa tura za voziti. Kolika je potrosnja ovog motora? Veoma lepo izgleda, pogotovu crveni, ali ni crni nije los. Nadam se da moze da nosi ukupno 160 kg, - dve osobe(ja 106, devojka 54. kg) uzbrdo. Na ravno verovatno ne oseca.

Sve vise mi deluje da ce mi ovo biti prvi motor....ali sam jos u razmisljanju.

POZ

Koliko je ovaj motor dobar za duze relacije i za dve osobe? - Duza relacija 100-200 km ili duza relacija 500+km? Vozio sam ga najduzu relaciju bez stajanja sem u leru na granici od Zrenjanina do Temisvara 100km+ u jednom pravcu i malo po gradu kafica pice soping i nazad. Nije pravio problema. Sad kako bi se ponasao na turi 500km+ za sad neznam ali ako ne pazarim nesto vece saznacu vrlo uskoro :lol: trebalo bi Maja da idem u Eger a do odmaralista ima 570km mislim da ce to biti pravi test ;)

Vlasnik sam pomenutog motora 2 godinu, sto se tice izgleda misilim da se neces zeznuti ali iskreno receno 125 cc je malo za dve osobe. Ja imam 84 kg devojka 55 nas dvoje na motoru po ravnom nikakav problem, nizbrdo ide ko zmaj :) a uspon ce da primeti pre nego sto vozac primeti. (Vozio sam ga po fruskoj gori - bilo je zanimljivo :moto3: )

Ako imas mogucnost pazari ga ali sa agregatom od 300 cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: trenutno u potrazi za masinom :)

ja sam iz tog kraja tako da mi je divcibare,tara,zlatibor uobicajna tura-dal sa zenom ili sam na motoru malisa ide samo tako-pogledaj moje slike-ja sam prezadovoljan sa njim-a trosi i sa dvoje 3l na 100km ;) ako nadjes dobrog da kupis nemoj oklevati-----samo 250cc.pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Ajde da pokrenem jedno pitanje za koliko novaca moze da se pazari agregat od daytone (valjda se tako pise) od 350 cc i gde posto zastupnika bole neka stvar da odgovori na takva pitanja. Mozda neko od Vas zna i dobre je volje da prosledi odgovor

Ili mozda neko od Vas ima za prodati slican agregat ???

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

jel i dalje aktuelna ova tema? ae i ja da se prikljucim... i ja isto imam raptora, gledam ga kao deo sebe! i svasta sam mu radio, razbusio auspuhe, izbio katalizatore, sve moguce cevcice sam izvadio itd... skinuo plamenove, spustio sediste, skratio nosac kormana....sve redovno servisirano, i ide cak 135km/h... 0cool.gif. ubacicu slike pa pogledajte, svaki savet je dobrodosao... pozZ 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Uvek aktuelno :) Dobrodosao :)

Cekamo slike :Mina:

Leba ti na koju foru 135 kmh??? i Kakav je osecaj na toj brzini????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pa ne znam kako ali ide toliko, ja ga licno vozio! nestabilan je strasno na toj brzini, ali sam bas hteo da vidim koliko moze da ide. sad mi je u fazi nekog sredjivanja, jer ce sad moto skup kod nas, pa cu da ubacim slike! mene zanima da li je ovde kod nas neko uspeo da nabaci neku jacu masinu na raptora?! jer ja to imam u planu, ali nisam siguran da li se isplati to uopste...1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Kawasaki Tengai

Ja imam podpitanje na tvoje pitanje, sta ce ti jaca masina ako je toliko nestabilan? I koja bi bila svrha tog jaceg motora ako ces zbog nestabilnosti motora voziti istom brzinom ko sa trenutnom masinom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Ja imam podpitanje na tvoje pitanje, sta ce ti jaca masina ako je toliko nestabilan? I koja bi bila svrha tog jaceg motora ako ces zbog nestabilnosti motora voziti istom brzinom ko sa trenutnom masinom?

Probaj sam 125 ccm da obidjes sleper koji ide 90-100 km/h pa ces videti razlog jace masine :moto3:

 

Ja sam u planirao ali me malo kolju finansije >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Slazem se sa BO-om... A i jaca masina bi popunila praznine na samom motoru. Nisam ja neki ljubitelj brzine, nego hocu da imam unikatan motor, da se prelepo cuje, jos lepse izgleda a i da ide ko zmaj kako sa mnom tako i sa +1 osobom... jer raptor ne moze da ide bas nesto ponosito kad su 2 coveka na njemu... jel zna neko da li i gde mogu da se nabave maske za prednje vile? jer mi nekako mnogo tanke ove na raptoru, pa bih da stavim neke maske... 0namigivanje.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Zdravo ljudi.Nov sam na forumi.prociotao sam celu temu i iskreno da vam kazem svi koji su pisali su mi dosta pomogli oko sredjivanja motora.I sam sam se zaljubio u raptora, ali bih ga isto tako i malo prepravio.Ima bas ekstra ideja samo sto cu ja ipak da ostavim i drugo sediste.Niko do sad nije bas rekao da li moze da se nadje jaci agregat za raptora, NPR; od 350 ccm.Da li moze da se poruci kod distributera samo agregat, ili kako vec moze da se dodje do njega.Jos jednom .....MASINE SU VAM EKSTRA.....POZDRAV!!!!!!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Predpostavljam da je vecini iscurelo ulje iz amortizera tako da evo par slika koje mogu da vam pomognu da znate sta da ocekujete da nadjete u njima.Amortizeri su punjivi.

post-13460-0-53094700-1334996216_thumb.jpg

post-13460-0-32181100-1334996241_thumb.jpg

post-13460-0-59106500-1334996268_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Ljudi sto ste stali sa ovom temom.Jel zna neko koja najsira guma moze da se napasuje na raptora?Sta bi sa nekim drugim agregatom za ovaj ram itd, itd,....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Ljudi sto ste stali sa ovom temom.Jel zna neko koja najsira guma moze da se napasuje na raptora?Sta bi sa nekim drugim agregatom za ovaj ram itd, itd,....

 

Ona sto znam je da je dizajner Regal Raptora hteo da napravi ram u koji moze da stavi bilo koji agregat.

Licno on je u taj ram stavio kompletan agregat od Harley Davidsona od mislim 1800cc. i to bez bilo kakvih ojacanja.

Ram je tako napravljen da moze da izdrzi i te agregate, a prazan prostor koji se nalazi ispod sedista je upravo ostavljen

zbog Harleyevog menjaca koji je odvojen od agregata. Isto tako njegova zadnja viljushka moze da se fiksira ,

pa da bude ko Harley hard tail. Sve u svemu imate jako dobar motor koji trpi svakojake customizacije i ne

oklevajte nego udrite svom snagom.

Inache video sam taj ram sa ubachenim V2 motorom od Chalengera i izgleda bruka dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja