Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Auuu Svestenik, bravo. mnogo dobro izgledaju ovi auspusi. Po meni je lepse da budu svaki sa po jedne strane i da krivina bude tacno ispod sedista, znaci do zadnje vile, da prati liniju.

Koliko si platio ako nije tajna i gde si kupio, ako moze link?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

OPA! :) To je priblizno ono sto sam ja zeleo (samo kraci blatobran) ;)

Svidja mi se jako! :) samo jel nije blatobran mogao biti malo zaobljeniji?

A sto se tice izduva, lepo je to, ali prikazi prvo sliku bez izduva (sa te strane gde eventualno ne bi stajali) jer meni je uglavnom to ruzno na chopperima, bas ta strana gde ih nema... :) mozda sa obe po 2? :D makar i lazne da stavis :)

 

Sa druge strane sam stavio tablicu i stop svjetlo, pa taman popunjava prostor gdje stoji izduvna cijev. Mada, mozda uklonim to, a ugradim led diode u sam blatobran, kako bi ostao sto cistiji profil.

 

Mislim da se i meni vise svidja opcija sa po jednim izduvom na obe strane. Blatobran mogu pomjerati naprijed-nazad po zelji, pa cu ga probati u raznim konfiguracijama.

 

Jos par slika sa grunfovanja u nedelju :)

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/7Z/6X92i_10102010165.jpg/

 

 

OPA! :) To je priblizno ono sto sam ja zeleo (samo kraci blatobran) ;)

Svidja mi se jako! :) samo jel nije blatobran mogao biti malo zaobljeniji?

A sto se tice izduva, lepo je to, ali prikazi prvo sliku bez izduva (sa te strane gde eventualno ne bi stajali) jer meni je uglavnom to ruzno na chopperima, bas ta strana gde ih nema... :) mozda sa obe po 2? :D makar i lazne da stavis :)

 

Par postova iznad sam naveo cijene dijelova, sve nabavljeno sa ebay-a, stizalo tokom proteklih par mjeseci.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

SAMO UDRI! :) Da odrzimo temu dok se ja ne bacim na posao dalje, samo da se iskobeljam iz nekih problema, pa nastavljam, dobro je, da ne idemo paralelno u postovima :)

 

Mada koliko vidim uradicemo isto :) samo sto bih ja taj zadnji blatobran bas uoblio, nekako mi ne ide oveko ravan... al stvar ukusa ;)

 

E a sad pitanje, posto imas iskustva - jel mozes da nam/mi das linkove gde si narucio rucke i tako to...? Ocu i ja da navatam onakve o kojima sanjam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

SAMO UDRI! :) Da odrzimo temu dok se ja ne bacim na posao dalje, samo da se iskobeljam iz nekih problema, pa nastavljam, dobro je, da ne idemo paralelno u postovima :)

 

 

Prave modifikacije tek cekaju, ovo je kozmeticko igranje sa idejama. Imam na raspolaganju 250cc v2 iz Keeway SuperShadowa (kopija Yamahe Virago), pa cu sa kolegom pokusati preko zime da ga ubacimo u Raptora :)

 

Ovo ti je lista prodavnica u kojima sam nabavljao robu:

 

http://stores.ebay.com/VirtualVillage-UK-Rho

 

http://stores.ebay.com/CustomPart-More

 

http://motors.shop.ebay.com/johngoober/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=

 

http://shop.ebay.com/abjoner/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

 

http://stores.ebay.com/birdmansseats

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Prave modifikacije tek cekaju, ovo je kozmeticko igranje sa idejama. Imam na raspolaganju 250cc v2 iz Keeway SuperShadowa (kopija Yamahe Virago), pa cu sa kolegom pokusati preko zime da ga ubacimo u Raptora :)

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!! Ovo ja jurim dugo?! Ocu i ja isto!!!!  :o  :o  :o  ;D

O tome mastam otkako sam prvi put ugledao Raptora...!!! :) Ako se slucajno predomislis, ocu ga ja!! :)

Al cek... Supershadow, zar nije na kardanski prenos?

 

Hvala za linkove ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XVS 250

Supershadow nije na kardan,ali bas indenticna kopija yamahe virago 250cc,idealan agregat za raptora! veruj mi,ja koristim Supershadowa za rezervne delove! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Supershadow nije na kardan,ali bas indenticna kopija yamahe virago 250cc,idealan agregat za raptora! veruj mi,ja koristim Supershadowa za rezervne delove! ;)

Da, video sam, posle sam kuckao po netu, ma mogao sam odmah da pogledam, al reko sta ima veze i ako se zeznem, neko ce me uputiti ;) hvala :)

Predpostavljam da je idealan, vec sam ugradio u njega (nazalost samo u fotosopu :) ) i mnogo je vizuelno lep :)

Ali problem je naci agregat... svuda sam pitao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

dobro lego ovaj blatobran za prikolicu

 

Jedini koji sam mogao naci za relativno razumnu kolicinu novca. Svi ostali su bili tipa 100$ pa navise bez transporta... Kao da su od platine, a ne od celicnog lima.

 

A u lokalu sam par mjeseci trazio da mi to neko napravi, samo su me blijedo gledali.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Jedini koji sam mogao naci za relativno razumnu kolicinu novca. Svi ostali su bili tipa 100$ pa navise bez transporta... Kao da su od platine, a ne od celicnog lima.

 

A u lokalu sam par mjeseci trazio da mi to neko napravi, samo su me blijedo gledali.

 

Uh znam... covek mi je za izradu istog takvog trazio 200e materijal + ruke... i jos kad smo se drustvo i ja pobunili da je preskupo - dobili smo odgovor "vidim ja da vi klinci nemate pojma o cenama..."  :o je8em mu ja cene, pa sto je majstor u prljavoj radionici ako drzi do nivoa?!!! platicu nekom kad vidim da drzi do svog posla i radnog okruzenja bla bla bla, ako me kontate... zato sam i dosao kod obicnog limara, ne da mi se tu trsi kao neki mudonja nego da prodjem jeftinije...

 

Tako da potpuno razumem situaciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ima toga u uradi sam ako nema tamo , ima par firmi koji uvoze iz poljske delove za prikolice i taj blatobran je red velichine 20-30eura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ovih dana sam mnogo čeprkao po netu i po meni su što se tiče lepote, Yamahini redni motori sa modela XS (250, 400, 650) su vrlo lepi :)

Pregleda google i kontam dosta prerada su rađene korišćenjem ovih agregata. E sad da li je do performansi, lepote ili samog načina ugradnje (a čini mi se da se baš lako uguraju u ram kao što je raptorov... ranije nisam nalazio da je to lep agregat za ovakav ram (mix zapadnog i istočnog dizajna...  ::) ) ali izgleda da sam gledao loše primerke bobbera... sada mi se mišljenje baš promenilo i ima baš zanimljivih (čitajte: jeftinih!) motorića na avto.net i mobile.de ... hmmm biće obilaska srednje evrope izgleda! :)

 

Evo jedan izgled gde mi to uklapanje izgleda zgodno:

 

xs650chop10.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

300e za Viragov agregat 250cc ?

Sa karburatorom ili bez ?

Mada ako je bez papira......dzaba ti sve.Zbog kradenog agregata mozes ostati bez motocikla i jos da te krivicno gone!

 

Mani se corava posla ako nema covek papire, nego evo ti sajt, pa lepo gledaj...svake nedelje ima nesto novo :

 

http://www.bike-teile.de

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Sto, cudna cena?

 

Ja sam na ovo naleteo na mobile.de :

 

- http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=137169780&pageNumber=1&__lp=12&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=11000&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=15350&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&maxPrice=1001&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&cubicCapacities=FROM_251_TILL_500&tabNumber=1

 

- http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=134725217&pageNumber=1&__lp=9&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=11000&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=15350&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&maxPrice=1001&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=ChopperAndCruiser&categories=Motorcycle&categories=NakedBike&categories=OtherMotorbike&cubicCapacities=FROM_251_TILL_500&tabNumber=1

 

- http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=122142402&pageNumber=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=11000&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=15350&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&maxPrice=1001&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=ChopperAndCruiser&categories=Motorcycle&categories=NakedBike&categories=OtherMotorbike&cubicCapacities=FROM_126_TILL_250&tabNumber=1

 

Bila su tu i dva Viragoa 250 od po 500e ali traju samo par dana, odmah ih neko pazari.. tako da sam kontao tako nešto. Mislim rešen sam da bude nešto od toga... Samo me zanima kolika se tačno cena doda na tu nemačku cenu kad ga dovedem ovamo... slušao sam različite priče, ne znam više u šta da verujem, a svi pričaju "iz iskustva"....

 

E a pa šta ako nema papire - zar nema neka procedura da se ozakoni taj agregat ako ih nema? Mislim ne može ostati samo hrpa gvožđa... nekako mora da može da se ozakoni kao gomila gvožđa s namenom i serijskim brojem, bla bla...? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja