Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nadji agregat od CB400 matorog (ili ako jos neki modela koji nosi isti agregat) obzirom da je masina u Raptoru poreklom iz Honde tih godina, lepo bi trebalo da se uklopi, a to mi je potvrdio i Sprint-ov serviser, kaze da je skoro "plug & play".

 

Cela ispravna Honda moze da se nadje za jedno 800e, da je u OK stanju, pa pretpostavljam da bi sam agregat bio makar dvostruko jeftiniji, ako se iskopa negde.

 

Inace probao sam CB400, i po meni optimum snage i mnogo lepo ponasanje agregata. Ima niske obrtaje nema ga potrebe vrteti, sto za copera svakako odgovara, ali sa druge strane kad se zavrne gas do kraja i podignu obrtaji moze jako lepo da povuce.

Osim sto pasuje, pozitivno je sto je vazdusno hladjeni Parallel Twin, tako da nije puno tezak i ne bi remetio ciklistiku.

 

Virago 250 je naravno lepsi vizuelnu, ali sigurno nezgodniji za ugradnju i skuplji u smislu prepravki, a sam agregat i nije nesto specijalno Previse mi je flegmatican, sta znam, isto ide zavrnuo gas do pola ili do kraja.

 

Sa druge strane 535 mi se izuzetno dopao svojim ponasanjem i bio bi idealan za ovakav tip motora i formom i funkcijom, ali bi bio daleko neprakticniji za bilo kakvo majstorisanje ovog tipa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

A sta fali recimo challenger-ovom agregatu ?

Mislim da je lakse naci njega. Ili naci keeway cruiser, ciji agregat je 100% kopija Virago 250cc agregata.

 

Kad je kinez, nek ostane kinez :) . Mene recimo vise brine zadnji blatobran.

 

Za nase limare je to totalna misterija za napraviti, a narucivati "preko bare" nece izaci jeftinije od 100e samo za blatobran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Nadji agregat od CB400 matorog (ili ako jos neki modela koji nosi isti agregat) obzirom da je masina u Raptoru poreklom iz Honde tih godina, lepo bi trebalo da se uklopi, a to mi je potvrdio i Sprint-ov serviser, kaze da je skoro "plug & play".

 

Cela ispravna Honda moze da se nadje za jedno 800e, da je u OK stanju, pa pretpostavljam da bi sam agregat bio makar dvostruko jeftiniji, ako se iskopa negde.

 

Inace probao sam CB400, i po meni optimum snage i mnogo lepo ponasanje agregata. Ima niske obrtaje nema ga potrebe vrteti, sto za copera svakako odgovara, ali sa druge strane kad se zavrne gas do kraja i podignu obrtaji moze jako lepo da povuce.

Osim sto pasuje, pozitivno je sto je vazdusno hladjeni Parallel Twin, tako da nije puno tezak i ne bi remetio ciklistiku.

 

Virago 250 je naravno lepsi vizuelnu, ali sigurno nezgodniji za ugradnju i skuplji u smislu prepravki, a sam agregat i nije nesto specijalno Previse mi je flegmatican, sta znam, isto ide zavrnuo gas do pola ili do kraja.

 

Sa druge strane 535 mi se izuzetno dopao svojim ponasanjem i bio bi idealan za ovakav tip motora i formom i funkcijom, ali bi bio daleko neprakticniji za bilo kakvo majstorisanje ovog tipa.

 

 

Mislis na ovaj agregat: http://motorbike-search-engine.co.uk/classic_bikes/honda_cb400.jpg ?? Hm... sve je to kul, verovatno ce se i na tako necemu zavrsiti, ali nekako mi je kao grejno telo :)tj mislim da je širok front cilindara, a i ova šuma izduva, ko neki R :D

Virago 250 - zasto mislis nezgodniji za ugradnju? Ja sam mu premerio spoljnje gabarite i ulazi u šupljinu ovog rama, a koliko kontam ako ušarafim agregat (prilagodim sve, bla bla...) nakačim lanac i prenos - to je u principu to...ili ne? Naravno ne mislim da je tako lako kao što sam napisao, ali je u osnovi to to... čak i onaj viseći stub koji drži kablove i svećice, može da posluži kao kod pravih V choppera za karburator i dalje neki bočni kupasti filter za vazduh <3 <3 <3  ;D

A i nisam neki zaluđenik za performansama, tako da ta tromost mi ne smeta ;) ali NARAVNO da ne bih odbio 535 da mi uleti :) ali šta je razlog te nepraktičnosti?  ???

 

A sta fali recimo challenger-ovom agregatu ?

Mislim da je lakse naci njega. Ili naci keeway cruiser, ciji agregat je 100% kopija Virago 250cc agregata.

 

Kad je kinez, nek ostane kinez :) . Mene recimo vise brine zadnji blatobran.

 

Za nase limare je to totalna misterija za napraviti, a narucivati "preko bare" nece izaci jeftinije od 100e samo za blatobran...

 

A challenger ili Lifan ili Keeway - naravno da ništa ne fali i ako bi tako nešto ušlo u priču, naravno! :) Samo ne znam da li ima negde...

________________________________________

 

Razmišljao sam, ako bih navatao neki: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=virago&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&maxPrice=1001&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&cubicCapacities=FROM_126_TILL_250〈=en&id=134331428&pageNumber=1 preko i uveza, pa rasklopio i uzeo agregat... hm...  ::)  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Na ovu sam mislio.

http://www.bikez.com/pictures/honda/1979/17275_0_1_2_cb%20400%20n_Image%20credits%20-%20Kim%20Brink.jpg.

Agregat:

cb%20400%20twin%201978%20eduardo%20motor.jpg

 

 

Vezano za neprakticnost, V agregati su tezi od twin agregata, 535 verovatno malo vise. Malo vise sabije prednju viljusku, pa mora i ona da se prilagodi, treba staviti kardan tamo gde on nije namenjen da bude, veci uticaj na ciklistiku itd.

 

Naravno nista od svega o cemu smo pisali nije neizvodivo, ali pitanje je i finansijske isplativosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Kupio sam onaj Poliester Kit za krpljenje čamaca itd, malo obradio postojeći kalup da bude što više obao, namazao ovo čudo (naduvao se...) i eno ga suši se u garaži... nadam se da će sutra biti spreman za gitovanje :)

 

Vezano za neprakticnost, V agregati su tezi od twin agregata, 535 verovatno malo vise. Malo vise sabije prednju viljusku, pa mora i ona da se prilagodi, treba staviti kardan tamo gde on nije namenjen da bude, veci uticaj na ciklistiku itd.

 

Naravno nista od svega o cemu smo pisali nije neizvodivo, ali pitanje je i finansijske isplativosti.

 

Pa ne bih jurio kardane, samo lančane, nekako je kardan ružan (meni) na softail vešanju... a finansije... pa šta da radim kad nisam našao alternativu Raptoru... j.bem li ga, komplikovan sam.. ili samo volim budženja :)

Mada ovaj agregat jeste lep, što si sad poslao :)

post-13799-12879093060051_thumb.jpg

post-13799-12879093060436_thumb.jpg

post-13799-12879093060809_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Na ovu sam mislio.

 

 

Jako lijep agregat, sa super zvukom, ali ove yamahe se jako tesko nalaze i generalno drze dobru cijenu.

Nisam vidio ni jednu na prodaju ispod 2500 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Jako lijep agregat, sa super zvukom, ali ove yamahe se jako tesko nalaze i generalno drze dobru cijenu.

Nisam vidio ni jednu na prodaju ispod 2500 evra.

 

Nocas sam ucestvovao na dva posta na temu nerealnog zacenjivanja motora... i za ovo kazem - nerealna cena! Svasta...  :-X

Odma mi je i manje lep...  :-\  ;)

 

Ma naici ce nesto... samo da je meni blatobran ok ispao, jos nisam isao do garaze, jedva cekam da mi se smena zavrsi, samo na to mislim, zdaba mene danas na poslu kad sam odsutan... :) ko na onom demotivated posteru - BOLJE DA SAM NA MOTORU I RAZMISLJAM O RELIGIJI, NEGO DA SAM U CRKVI I MISLIM NA MOTOR! :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Na ovu sam mislio.

 

 

Jako lijep agregat, sa super zvukom, ali ove yamahe se jako tesko nalaze i generalno drze dobru cijenu.

Nisam vidio ni jednu na prodaju ispod 2500 evra.

Nesto si se zbunio?

Mozda si pomesao sa Yamahom XS, ciji agregat (i ostatak motora) zaista ima vrednost, a spominjali smo preradu Raptora sa ovim agregatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Danas je bio radan dan - brušenje one ljige sa predhodnih slika, git, špric git, šmirrrrrrrglllaaaannjeeeee, opet git, bla bla bla, metalik boje, ne baš iste nijanse, ali poslužiće sutra za moto skup :)

post-13799-12879093143877_thumb.jpg

post-13799-12879093145107_thumb.jpg

post-13799-12879093146987_thumb.jpg

post-13799-12879093148076_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ma opušteno, po meni ništa nije OFF ;)

Ja ne znam, čini mi se da bi bilo tesno, što se prostora tiče... a za ovako konkretnije, moraće da odgovori neko od boljih poznavalaca :)

Jooooj sad mi baš zapelo da navatam 900e za ovu Honduuu...!!! :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

I jel to mene neko zeza??? Blackbite imaš li kakve veze s ovim:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=59960.0;topicseen ?? :D :D :D ili samo bacaš neki voodoo?! :D

Bice da je Voodoo, nisam video oglas dok nisi stavio link.  :D

Steta bi mozda bilo upropastiti tako lep primerak, trebalo bi naci neku ofucanu i/ili ostecenu sa dobrim agregatom, ili pak totalni raspad za mizerne pare kome ces uraditi generalnu.

 

 

Ma opušteno, po meni ništa nije OFF ;)

Ja ne znam, čini mi se da bi bilo tesno, što se prostora tiče... a za ovako konkretnije, moraće da odgovori neko od boljih poznavalaca :)

Jooooj sad mi baš zapelo da navatam 900e za ovu Honduuu...!!! :) :)

Sto se tice offa, ti mozes da smatras sta hoces, ali kod mene je "gumica" za brisanje, ako se previse zastrani...

Naravno Danijelu ne zameramo, ipak se nadovezao na pricu.

 

CB je mali motor, pa zato deluje tesno inace mislim da ne bi bio problem. Naravno svakako bi bilo pozeljno malo premeriti pre konacne odluke.

Ipak do sada samo teoretisemo, a niko jos nije zaista ugradio ovaj agregat, lako sve to zvuci u prici, ali treba uzeti alat u ruke.

 

Izvinjavam se na OFFu ,ali da pitam , moze li taj agrgat od CB400 na Princa???   Inace pratim ovu temu, i na kraju ce  Raptor strava da izgleda  ;)

Danijele, prica za Princa je poput Raptora. Oba su "inspirisana" istim agregatom, s'tim da se Raptor ipak malo vise razlikuje.

Naravno vracam se opet na "teoriju" i da ipak treba premeriti i razmisliti pre odluke.

 

Moje misljenje je da Princ nije vredan truda koliko Raptor. Raptor ima mnogo bolje kocnice, mnogo cvrsci ram, suspenziju i mnogo je kvalitetniji, dok je Princ sa svim time u deficitu kao i generalno u kvalitetu izrade.

Sa jacim agregatom bi sve ove mane mane jos vise dosle do izrazaja, a sa druge strane u slucaju Raptora, agregat je nedorastao ostataku motora koji moze da podnese mnogo vise i bio bi mnogo trajniji i sigurniji u odnosu na Princa.

 

Inace vozio sam oba u par navrata (doduse Raptor u 300ccm varijanti, jedan od 2 probna primerka, posto ih nikad nije bilo u prodaji, ako se neko zapita otkud sad to, a i taj 300ccm agregat mu je nedorastao), a na Princevima i majstorisao, pa odatle moji utisci.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Steta bi mozda bilo upropastiti tako lep primerak, trebalo bi naci neku ofucanu i/ili ostecenu sa dobrim agregatom, ili pak totalni raspad za mizerne pare kome ces uraditi generalnu.

 

Istina, postideo sam se nekako i sam od pomisli da ovom primerku isčupam srce... al opet - ocuvan agregat, od 400ccm, ugraditi u vlastitog ljubimca - gde ces lepse! :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

joooj ja sam pikirao 1 agregat od jamahe xs 400..samo da mi je para da gu uzmem, cudo cu da napravim od bobbera

kako izgleda konkretno taj koji si pikirao :) i koji motor preuređuješ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Evo link ka mojoj preradi, ustvari nije prerada nego build od 0. A ta jamaha je slupana cini mi se, nije u voznom stanju za 200 eu samo masina ima je negde u oglasima, pa kad skupim pare idem da je pazarim, mada sam to davno video, ko zna mozda nije vise aktuelno

 

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=43797.0

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Mozda si pomesao sa Yamahom XS, ciji agregat (i ostatak motora) zaista ima vrednost, a spominjali smo preradu Raptora sa ovim agregatom.

 

Jeste, u pravu si, gledam a ne gledam, samo mi se Yamaha vrti u glavi :)) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

@Željko - ima baš dobrih ideja, sviđa mi se ipak ova prva, žuta, ima baš neki stil do jaja! :) a i onaj sa četvrtastim cevima u ramu, oblik rama mu je savršen! :)

 

@BO - uh... jel bi moglo da stane... mislim ima mesta dosta, ali... uklapanje... nisam nikad zagledao gpz uživo... :)

 

Inače evo upravo sam se vratio sa moto skupa kod nas u Rumi, bilo lepo, video sam zajebanih mašina... e da, upoznao Blackbitea :)

Inače Raptor je privlačio pažnju samo tako...! :)

 

E da, pa vama nisam ni pokazao kako izgleda sada, sa novim blatobranom! :)

Razmišljam se da ih pravim po narudžbini... ne samo ovakav - bilo kakav, i maske za streetfight po želji, izučio sam zanat, a svaki sledeći će da bude još bolji  ;D

post-13799-1287909341921_thumb.jpg

post-13799-12879093420132_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja