Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Uh... Druže, ovo izgleda mLoooogo dobro! Svaka čast, bravo!

 

Inače,ovo je tema koju najviše pratim na forumu, svakog dana se pitam jesi li uradio nešto novo...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Videli smo se u Rumi veliki pozz Crni 250. Jedva cekam da virim sta ces sledece da uradis, mada probaj da vratis poklopac na zadnji deo auspuha i stavi malo duzu cevcicu izduva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Svaka cast na trudu extra je ispao blatobran :)

Uh... Druže, ovo izgleda mLoooogo dobro! Svaka čast, bravo!

 

Inače,ovo je tema koju najviše pratim na forumu, svakog dana se pitam jesi li uradio nešto novo...  :)

Hvala hvala, trudim se da povučem ljude da rade isto :) nekako kao da se ljudi plaše da nešto menjaju na motorima... ja sam prošao kroz mnogo komentara u mojoj okolini tipa: "ma šta izvodiš tu sad - kupio si motor i vozi ga, ne glupiraj se, neko ko je plaćen za to je smislio kako treba da izgleda.." ...

Inače ovo nisu najnovije slike, a biće još šta da se radi, dok ga ne dovedem u ono što sam zacrtao u glavi, neću stati s smaranjem o kastamajzu ;):D:)

 

Videli smo se u Rumi veliki pozz Crni 250. Jedva cekam da virim sta ces sledece da uradis, mada probaj da vratis poklopac na zadnji deo auspuha i stavi malo duzu cevcicu izduva

 

Aham, samo nestao si posle, nismo se ni pozdravili, a ja ti našao ljude za povratak za Bg...

Ovo sa auspuhom razmišljam danas ceo dan, uradiću mu to, samo da prvo povadim sve ostalo iz njega...

 

Inače skup je proša ok, defile ko defile - lep osećaj... devojka mi je sad prvi put bila na tako nečem, doduše kao suvozač, ali se toliko navukla na vetar u kosi da se ozbiljno razmišlja da nam se priključi u ekspolataciji dva točka ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Sediste si mu malo ofrlje uradio..lepse to  ;D

 

Reci mi, jel se onaj zadnji platobran kaci na vilu (pa se pomera sa tockom gore dole) ili na ram (stoji 'de jeste a tocak mu prilazi)??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ma sve sto mislis da je ofrlje - i jeste! :) A zasto - sada je za vikend bio moto skup kod nas, u Rumi, pa sam neke stvari odradio samo da imam motor za skup ;) sada ce ono pravo picanjenje :)

A blatobran... ne znam sta da radim s tim, jer trenutno on miruje, zakacen je na ram (ova slika gde sam stavio beli karton, koji mi je sluzio kao "kalup" za lim koji drzi blatobran, zakacen je za ram, tj usarafljen na rupe koje drze ove hromirane drzace fabrickog blatobrana) ali imam zelju da se amortizuje zajedno sa tockom ali ne znam kako da ga pricvrstim, a da nema one armature i kojekakve zicane drzace... smislicu nekako, pa cu objaviti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

svaka cast za ovo!

pratim temu svako vece heheh ko dnevne novine

 

nego, pre neki dan sam ovde po zagrebu video Raptora, sa prilicno vecim agregatom. nisam zagledao (u prolazu, a nisam ni bio sam), pa me zainteresovalo dal se ovde prodaju raptori od 300cc ili je lik ugradio nesto vece. mislim, ako se dobro secam, da nije bio V motor.

 

jos jedna stvar (koja je off), zna li neko dal su izduvi na Supershadow 250 imalo slicni kao ovde na Raptoru, dal da odsecem na mom supershadowu te zadnje zatvorene krajeve? ionako su pocheli (mojim nemarom) da korodiraju pomalo. Dal se pritom (a bez busenja unutrasnjosti, ako to uopste i moze na njemu) smanjuje ona dubina zvuka koju supershadow ima (kolka god da je) ili kako?

 

e a mogli bi i da vidimo taj klip sa sadasnjim zvukom tvog Raptora! :)

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

;) hvala, mnogo mi znači i jedna reč pohvale za ovo što radim(o), nego sve one što su upućene protv (sa kojima se i dalje borim...) ...

 

kod nas u slobodnoj proaji nema, a kod njih ima, zastupnik im je izvesni Beta Motors, i nekako se razmnisljam da li se preko njih moze naruciti taj paralell twin agregat od 320ccm...

 

inace za auspuh ne znam, ali ima ko ce adekvatno da odgovori :) jaq bih samo rekao - buši! (ako nisi zadovoljan zvukom... a i uvek možeš navariti nešto nazad :) ) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

e da inače -

korman (volan, kakogod...) ću sigurno da menam, samo me zanima šta mislite (pre nego što izvizuelizujem u fotošopu) koji više odgovara:

 

- http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=460&wgr=340&list_total=33&anzeige=0&artnr_gr=10021601

ali bih kod njega zadrzao ova dva nosača što vode od gornjeg trougla prednje viljuške do same šipke kormana (bukvalno izvadio ovu polukrivu i stavio ovu)

 

- http://www.louis.de/_408efbb3c733a5ff14a9e879285d3dae7c/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=460&wgr=340&list_total=30&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10021602

s tim što bih njih oslonio držačima odmah iznad gornjeg trougla, znači bez ova dva twin držača...

 

- isto bez gornjih držača: http://image.hotbikeweb.com/f/products/1005_hrbp_hhi_hellrazor_handlebar_systems/29254507+pheader_460x1000/1005_hrbp_01_z+hhi_hellrazor_handlebar_systems+product_view.jpg

 

- i ovaj neukus može da prođe na isti način: http://www.motorcycle-superstore.com/productimages/OG/0000-Roland-Sands-Designs-Vintage-handlebars.jpg :)

 

- dok ovaj nikako: http://ww-images.webmasterwhacker.com/www.harley-handlebars.com/R3JlZy1vbi1UaXRhbi0tY3JvcHBlZC0tLWNvbXByZXNzZWQz-2.jpg :o

 

ili nešto treće, četvrto, peto...? :)

 

e da, i ovo je kul:

http://pictures.topspeed.com/IMG/jpg/201006/world-s-first-choppew.jpg (gledamo kormane, ne točkiće! :-p ;):D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da li se nijedan priznaje kao odgovor?  ;D

 

Ako vec menjas obrati paznju na precnik. Cesto je to 22mm, ali na raptoru je  veci.

 

Mozda ovaj sa drugog linka, ovaj sa tockicima je zanimljiv, ali kako bi to izgledalo u realnosti kad i ovako ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Aham, samo nestao si posle, nismo se ni pozdravili, a ja ti našao ljude za povratak za Bg...

Ovo sa auspuhom razmišljam danas ceo dan, uradiću mu to, samo da prvo povadim sve ostalo iz njega...

 

Inače skup je proša ok, defile ko defile - lep osećaj... devojka mi je sad prvi put bila na tako nečem, doduše kao suvozač, ali se toliko navukla na vetar u kosi da se ozbiljno razmišlja da nam se priključi u ekspolataciji dva točka ... :)

 

Jbg Hvala puno, aj pa da se vidimo na nekom sledecem skupu pa da nase kineske zmajeve vozimo zajedno. Ako saznas za neki skup pozovi na pp. Sjajna tema za pracenje jer je to pravi coper svaka cast, ako treba neka pomoc samo pozovi POZZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Da li se nijedan priznaje kao odgovor?  ;D

 

Ako vec menjas obrati paznju na precnik. Cesto je to 22mm, ali na raptoru je  veci.

 

Mozda ovaj sa drugog linka, ovaj sa tockicima je zanimljiv, ali kako bi to izgledalo u realnosti kad i ovako ne postoji.

Priznavaće se dok ne skupim sredstva za neki od željenih kormana :)

 

Pa ne znam, što ti ne bi menjao? (Lenjost se ne priznaje :-p :) ) Nekako mi spreda nešto fali...

 

Jbg Hvala puno, aj pa da se vidimo na nekom sledecem skupu pa da nase kineske zmajeve vozimo zajedno. Ako saznas za neki skup pozovi na pp. Sjajna tema za pracenje jer je to pravi coper svaka cast, ako treba neka pomoc samo pozovi POZZ.

 

Naravno, SAMO da ja prvo skupim pare da položim... jer planirane novce za tu atrakciju sam izgubio/ukradene su mi, sad na skupu... :(

A za pomoć - ti ili bilo ko ako se nađe u Rumi, nek se najavi (neki su ovde to već spominjali...) i nek slobodno dođe, razne ideje se izrode lakše na licu mesta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Mada o ovakvom obliku upravljaca sam dosta razmisljao i lepo se uklapa, samo nemam ovde sliku iz Ps-a...

http://redneckengineering.com/images/Bike%20Pics/CURVES-03.jpg

Misljenja..? :)

 

Ili jos uvek gledate ono dupe iz prethodne poruke?  :P:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XVS 250

Pazi,chopper je zaista copper kada je jednostavan,da ne kazem prost... bez suvisnih detalja,nekih naglih ivica,dioda,uglova,zica...jednostavno metal,cev,sraf...bez suvisnih experimentisanja,ruski sistem rada -ISECI,ZAVARI,OBRUSI,OFARBAJ i teraj!.Cool izgleda sa tim zadnjim blatobranom,ali bi to kod mene npr. bilo ravno,ne bi imao taj spic na kraju. A o ukusima se ne raspravlja.Chopper treba da bude klasican.A sto se tice volana,slobodno udri tu neku cev,ako je bobber,neka je bobber do kraja...Uvek sam bi za te ravne "guvernale",ko one bicikle,"Prvi Partizan" Da ne gnjavim vise...Svaka cast na trudu,i iskreno divim ti se,ja jednostavno nemam srca da secem moju makinu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Pazi,chopper je zaista copper kada je jednostavan,da ne kazem prost... bez suvisnih detalja,nekih naglih ivica,dioda,uglova,zica...jednostavno metal,cev,sraf...bez suvisnih experimentisanja,ruski sistem rada -ISECI,ZAVARI,OBRUSI,OFARBAJ i teraj!.Cool izgleda sa tim zadnjim blatobranom,ali bi to kod mene npr. bilo ravno,ne bi imao taj spic na kraju. A o ukusima se ne raspravlja.Chopper treba da bude klasican.A sto se tice volana,slobodno udri tu neku cev,ako je bobber,neka je bobber do kraja...Uvek sam bi za te ravne "guvernale",ko one bicikle,"Prvi Partizan" Da ne gnjavim vise...Svaka cast na trudu,i iskreno divim ti se,ja jednostavno nemam srca da secem moju makinu!

 

 

Hm... nekako mi se čini da si izmešao ovo "jednostavno metal,cev,sraf...bez suvisnih experimentisanja,ruski sistem rada -ISECI,ZAVARI,OBRUSI,OFARBAJ i teraj!" su mi pre odlike bobbera... a chopper ima mnoooooooooooogo kiča (opet sve zavisi od ukusa) i mnogo detalja...

Ali opet, hvala za svoje viđenje ;)

I ja ne sečem suštinu makine.. tj ne sečem ništa na njoj - sve delove koje sam skinuo imam u origibalu, samo pravim nove... ok, ako zanemarim rezervoar, kd njega sam imao minimalna brušenja, ali to čisto da skinem neke držače koji mi ne trebaju... ;)

 

Inace evo trenutno "najposlednjijeg" stanja :)

Od sutra radim na nekim detaljima, nabavio sam rosfraj... :)

A video sa zvukom cekam da se uploaduje na YT... ;)

post-13799-12879094257091_thumb.jpg

post-13799-12879094258794_thumb.jpg

post-13799-1287909425986_thumb.jpg

post-13799-12879094261293_thumb.jpg

post-13799-12879094263184_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Evo ga zvuk... šta ga znam ja sam se primio... :) ako uopšte može preko mobilnog da se dočara full surround :)

 

Glas mi je malo bezveze, ali sam se (a i ljudi u okolini) vremenom navikli :D :D :D

 

Prvo sam krele palio bez sauga, a solidno je hladno u garaži i stajao je tu već 3 dana... inače pali iz prve ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=3uPJ5sG5g0A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ako ste primetili, ove dve tačke (zelene strelice) nisu na istoj visini... oa me nešto misli nose...ako bi produzili viljusku i igrali se uglom kojim je ona postavljena... dobijaju se kojekakve ideje i mogucnosti... sto dalje vuce rotiranje prednjeg blatobrana...

 

a kako se vama cini ovo ispod sica - hrom ili boja? :)

i ovako nekako izgleda sa novim upravljacima...

 

A ovaj špicasti završetak viljuške dole sam maznuo od OCC :) i mnogo dobro uzivo izgleda...  ::)  ;)

 

bla bla bla...

post-13799-12879094274815_thumb.jpg

post-13799-12879094277195_thumb.jpg

post-13799-12879094306306_thumb.jpg

post-13799-12879094308029_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XVS 250

Sve u svemu,mat crno je zakon  ;D ali, ono Orange couty choppers i te fore,to je meni npr tezak kiceraj,ako cemo iskreno,meni je najlepsi Sportster!

Elem,da ne offujem vise,ovo sad dobro izgleda ali ce tek kad ga budes napravio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

i ja misliim boja, ali upravljač je odavno u planu...

 

Obrati paznju da je raptorova guvernala 25,4 mm u nosacima, pa se suzava na 22 mm na ruckama. Ako se odlucis na fabricku zamjenu, mozda je bolje da ostanes na 25,4 mm (1 inch) posto se mogu naci jeftini aftermarket dijelovi za harlija koji idu na taj promjer. Za 22mm, sto je evropska i japanska mjera, iz nekog razloga isti ti aftermarket dijelovi znaju biti skuplji ?!?

 

Ove rucke sto si postovao mozes naci na ebay-u, ja sam platio slicne 10 funti, ako treba poslacu ti link.

 

001.jpg?s=500&q=95&c=de&z=de&f=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja