Jump to content

Moto Zajednica

Malagutti 150 cc problem nema struje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova

Pa krenuti od pocetka,recimo od detaljnijeg objasnjenja kvara,da li motor pali,da li radi normalno,da li ima kontakt,da li samo ne puni,ili je mrtav kao da je skinut akumulator...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Pogledaj to od reglera, imas tu osigurac.

 

Da li si mozda nesto menjao skoro? Stavljao druge, jace sijalice i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

nie nista menjano od sijalica ili slicno,nema kontakt uopste dakle mrtav skroz ne pali ne vergla uopste,gde mu je taj osigurac sto kazes od reglera?

 

Pa ne znam koji malaguti vozis.

Ako je Madison

sa desne strane ( suprotno od copave pored prostora za desnu nogu suvozaca imas plastiku. skines je i kada malo zalegnes imaces snop zica.

Videces na jednoj od zica osigurac, on se nalazi u kucistu kako bi bio zasticen od vlage i prasine, pa neces imati problema, mislim da je 15A.

Javi da li je to, pa da idemo dalje

 

Evo kako je to izgledalo kod mene.

Oznaceno je koju plastiku skidas, pazi da cev od izduva bude hladna, blizu je.

 

Ako nije, ti uzmes lepo unimer, pa onda izmeris napon na akumulatoru, onda upalis motor na kablove, pa opet meris napon, ako je isti napon ( oko 12V ), verovatno ti je crkao regler.

U slucaju da je to to, javi se, uputicu te kod coveka koji ga ima.

post-4280-12879088698165_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BGD

madison je u pitanju,i nece da upali ni na kablove to sam probao prvo ne vergla uopste,koliko moze da bude regler ako je to u pitanju e da hvala na detaljnim uputstvima sutra cu da vidim sta se desava da nije osigurac taj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

madison je u pitanju,i nece da upali ni na kablove to sam probao prvo ne vergla uopste,koliko moze da bude regler ako je to u pitanju e da hvala na detaljnim uputstvima sutra cu da vidim sta se desava da nije osigurac taj

 

Na kablove mora da pali, onda gledaj bravu, hmmm.

Imas li ti alarm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Pogledaj ti onaj osigurac sto sam ti rekao, ako pak nije ni regler ni osigurac... skidanje je malo pipkavo. pazi na zabice, pretanke su. Ako ih izlomis... ima da ti landara plastika, a to nije lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

E, zaista korisne informacije. Pre neki dan mi je stigao Madison 150.

Pali na samo na buster, i ne puni akumulator a uz to je ocigledno negde dugo stajao.

Zahvljujuci savetima pronasao sam osigurac, zamenuo ga i sad sve radi, cak je i akumulator ispravan. A da nije bilo foruma vec bi me neki majstor oderao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Taj osigurac je izgleda velika boljka na madisonu. Ja pre razvalih ceo oicev od reglera, namotaja, brave i tek na kraju naidjem na taj osigurac. A staro elektricarsko pravilo kaze UVEK PRVO POGLEDATI OSIGURACE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Veliki problem predstavljaju glogari, tj gde se motor drzi preko zime, u vecini slicnih slucajeva gde nema struje na motoru su oni glavni krivci, preko zime se zavuku u plastike, i poglodju sve sti moze da se poglodje cesto i preseku neki provodnik. video sam jednu instalaciju od motora gde su misevi prezimili, ne zna se sta je sta. :D Bitno da je problem resen. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Zlatno pravilo - uvek prvo proveriti instalacije, dzekove i mesta gde zice ulaze u dzekove, osigurace....kupi najobicniju ispitnu lampicu, poput glimerice. Nijedan kvar do sada na motoru nije bio hardverski, vec su samo zice i dzekovi popustili usled starosti, vibracija, prljavstine. Recimo, nije mi punio akumulator i odma se pomisli na ragler , magnet itd. Kod mene su se 3 zice otkinule od vibracija na samom ulazu u dzek koji ide ka magnetu. Da stvar bude malo zacinjenija, nijedan prekid se nije video jer je izolacija zice ostala citava. Zice su unutra popucale , a uopste se nije videlo. Znaci ,kao u matematici - postupno. Kontrolna lampica i naci ces uvek kvar. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Veliki problem predstavljaju glogari, tj gde se motor drzi preko zime, u vecini slicnih slucajeva gde nema struje na motoru su oni glavni krivci, preko zime se zavuku u plastike, i poglodju sve sti moze da se poglodje cesto i preseku neki provodnik. video sam jednu instalaciju od motora gde su misevi prezimili, ne zna se sta je sta. :D Bitno da je problem resen. Pozdrav.

 

Živa istina, mom ćaletu je pacov u podzemnom parkingu pojeo instalacije na Audiju, bio je ubeđen da je ozbiljan kvar, srećom električar je ogmah znao šta da traži. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Krusevac - Beograd
  • Motocikl: Malagutti Madison 180

I ja imam slican problem, samo sto je moj Medison 180 kubika. Ovako, da pocnem. Motor ne puni akumulator, znaci kada akumulator ima struje sve normalno radi, signalizacija, svetla, paljenje, ali na bordu mi pokazuje da se akumulator prazni, tj. motor ga ne puni. kada ga isprazni prvo izgubi motor svu struju, pozicije svetla i na kraju se ugasi. Sumnjam na ragler, kakvo je vase misljenje???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja koliko sam citao po forumima pre kupovine madisona je da imaju problem sa reglerom, doduse uglavnom je pisano za yamahinu masinu a za piaggio ne znam bas....... i ovaj moj kad sam ga kupio prodavac mi je rekao da je zamenio regler jer nije punio.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc

Здраво свима,

Сада немам проблем,хвала Богу,али да кажем шта ми се десило.Имам Malaguti Madison 3 125 cc.Док сам ишао на посао(13км) приметим на дисплеју да не диже пуњење преко пола већ је у минимуму и блинка "икона" акомулатор .Када сам се враћао,пред крај пута,мотор стане ко на дугме,нема струје.(сво време упаљена светла).Скинем реглер да видим колико има пинова и друге ознаке,контакти чисти.Напуним акомулатор и упалим мотор како би скинуо минус са акомулатора и видео да ли ће да се угаси,међутим,све ради!!!!Не гаси се кад скинем минус,показује добро пуњење.

Мало је фалило да купим нов реглер.

Шта му било не знам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nikad se ne skida klema i ne znam samo ko te je učio to da radiš?
A to sta se desilo, može biti svašta, najbanalnija stvar da klema na akumulatoru nije stegnuta pa samim tim nema punjenja kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

Nikad se ne skida klema i ne znam samo ko te je učio to da radiš?
A to sta se desilo, može biti svašta, najbanalnija stvar da klema na akumulatoru nije stegnuta pa samim tim nema punjenja kako treba.

Upravo tako!

Skidanje kleme sa akumulatora (dok motor radi) je najbolji recept za uništenje reglera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ma skidaj, šta te briga, jedan regler više manje. . .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Paris
  • Motocikl: Malaguti madison 3 125cc

Ју ју наопако,срећа ради!

Учиш док си жив.

Ако неког не мрзи нек ми,молим вас, објасни зашто?

Хвала.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Resen Makedonija
  • Motocikl: Hamachi yx 150

Zdravo Jel moze neko pomoci Imam Kinez Sve radi lepo ali pali na kurblu na Alanser nece dam kontakt i nista nema svetlo nista kao da nema akulumatora startujem na kurblu radi ali trepce svetlo kad dam prvi kontakt zatreperi blicme svetlo na 0.5 s i to je to 

Jel mi moze neko pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Stavi dobar akumulator i proveri glavni osigurac sto stoji pored njega. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja