Jump to content

Moto Zajednica

supermoto ili enduro?????

Recommended Posts

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Kao sto neko rece, XT600 je za tebe pravi motor ;) A ako hoces da izdvojis malo vise para i hoces malo ekstremnije motorce onda TT600 ;) Ne bih ti preporucivao da za pocetak uzimas neke retke motore, ili one koji imaju neku fabricku manu ;) Ja sam isto razmisljao kao ti i izbor je pao na XT600E, istina radije bih uzeo TT ali nazalost finansijske mogucnosti mi to nisu dozvolile ;)

 

@Bajone mnogo mi se svidja kako si sredio pegasa, vidjao sam te po bgu, skroz zajebano izgledas :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

upravo se vratio sa probne voznje freewinda

nista vise snage mi ne treba, stavise, obzirom da je seoski put u pitanju bio, mozda i vise snage nego sto mi prija, al dobro, sve je to period oslobadjanja od strahova

 

cenim da ce proci neki period pre nego se opustim i naviknem na ovu tezinu i snagu, ali da li mi treba ista agresivnije trenutno, mislim da ne

 

koja je razlika izmedju xt-a i freewinda? da znam sad kad vec imam neki reper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

 

koja je razlika izmedju xt-a i freewinda? da znam sad kad vec imam neki reper

 

XT je motor na kome nesto i osetis, a ovo drugo je fen za kosu i prevozno sredstvo na 2 tocka :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

koja je razlika izmedju xt-a i freewinda? da znam sad kad vec imam neki reper

 

XT je motor na kome nesto i osetis, a ovo drugo je fen za kosu i prevozno sredstvo na 2 tocka :zvizduk:

 

spada u klasu skutera sa menjacem, cudi me da traze polozenu A kategoriju za njega, doduse izgledom i podseca malo na enduro motor ali se tu sve slicnosti zavrsavaju :D

 

 

P.S.

 

znam da sam se odjavio iz teme ali ne mogu vise da gledam i cutim :zdravo:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

pi, al ste hejteri :)

 

ok, sad me zanima u cemu se razlikuju

 

xt je laksi, brzi, bolje koci, bolji agregat, vesanje...... ?

 

jedina razlika koju ja vidim je manje plastika i veci prednji tocak sa izdignutim blatobranom i mozda malo duzi hod vesanja

 

za ostalo me morate prosvetliti jer ocito ne vidim dovoljno dobro, a treba mi all-purpose bike

 

ovaj bi mozda dosao u obzir, mada je 7 godina stariji i sa duplo vise km za malo razlike u ceni

http://www.polovniautomobili.com/oglas616286/yamaha_xt_600/

 

stevo, za koga sam shvatio da je putovao po raznim bespucima je za vreme eksploatacije izgleda bio prezadovoljan

 

e, da, XT mi je zanimljiv zbog moguce prepravke na soft supermoto, ali je stariji i da kazem, nelepsi od winda koji me je danas, za ovo malo iskustva u voznji ove kategorije motora, vrlo prijatno iznenadio izgledom, snagom i samom vozivoscu (na putu :P)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

XT je pouzdan i proveren motor koji te nece neprijatno iznenaditi nigde.. Sve ostalo je subjektivno misljenje ( neko voli plave neko crne) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

hahahhaha Djunta tebi bas nije dobro. Jednocilindrasi ne povlace dobro iz malih obrtaja?! :stabre: :stabre: :stabre: Pa to je skoro pa najveca glupost ikad napisana na forumu. Pa ja ne znam sta povlaci iz malih obrtaja ako ne povlace jednocilindrasi?!!! ooo boze oprosti im,ne znaju sta pisu!

 

Pa zavisi sta ti smatras za nize obrtaje. Za R a su 6 000 niski obrtaji. F1 valjda na leru radi na 6 000. Ja sam vozio Pegasusa i Dominatrixa i nije da vole bas manje od 2 500. Tacnije i jedan i drugi traze vise od 3 000. Narocito Pegaso. Kad ga teras 5 tom 80 kmh sam dodaje i oduzima gas, trazi odvrtanje jbga.

 

Valjda je covek mislio na to skakutanje u nizim obrtajima kojima su jednocilindrasi skloni.

 

E bas to sto si rekao "moras da budes u pravoj brzini", zahebano za nas sto nas mrzi da saltamo :)

to vama nevaljaju motori kad sami dodaju i oduzimaju gas...ja moj mogu 5. da vozim i 60,najnormalnije radi. A da i ovde pricamo o jednocilindricnim motorima a ne o pegazu :) Sad ce bajone da navali.

 

Počinjemo da se razumemo. Niski obrataju su ne realtivni u dnosu na masimalne obrataje od 15-16 giljada pa tad i tih 5000 iapada nisko, nisam na to mislio. CBR 600, 4 cilindra, na 1.200 u nekoj brzini pri odvrtanju gasa povlači linearno i bez trzanja što znači da mu odgovara režim, odnosno ne opire mu se i prktično može da se vozi drugom ili čak trećom u gradu bez zagušivanja. TA moj tek na 2.200 kao ide al ako lagano otvaram, tek na preko 3.000 zahvata kako treba. A kod jednoklipnih je ova pojava vibracija još izraženija kao sušta suprotnost 4 cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Joj bre djunta nemoj pricati vise molim te. Pa jbt i deca znaju da jednocilindrasi i V agregati najbolje vuku iz malih obrtaja. Tebi motor trza jer ti je razjeban,ne valjaju ti mozda lanac i lancanici,nosaci motora ili sta vec. I napravi razliku izmedju vibracija i povlacenja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

XT je pouzdan i proveren motor koji te nece neprijatno iznenaditi nigde.. Sve ostalo je subjektivno misljenje ( neko voli plave neko crne) ;)

 

E moj Goske, jedva cekam da vidim posle dva, tri meseca aktivne voznje tvog XT-a, dali ces utiske i odusevljenje XT-om moci isto ovako da spakujes u samo jednu recenicu :Mina:;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Joj bre djunta nemoj pricati vise molim te. Pa jbt i deca znaju da jednocilindrasi i V agregati najbolje vuku iz malih obrtaja. Tebi motor trza jer ti je razjeban,ne valjaju ti mozda lanac i lancanici,nosaci motora ili sta vec. I napravi razliku izmedju vibracija i povlacenja.

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

XT je pouzdan i proveren motor koji te nece neprijatno iznenaditi nigde.. Sve ostalo je subjektivno misljenje ( neko voli plave neko crne) ;)

 

E moj Goske, jedva cekam da vidim posle dva, tri meseca aktivne voznje tvog XT-a, dali ces utiske i odusevljenje XT-om moci isto ovako da spakujes u samo jednu recenicu :Mina:;)

 

NE razumem te bas, valjda nisam nesto odvalio :D Mislio sam, XT je dosta pouzdan u globalu, ali svaki motor moze da se pokvari... ;) A mozda posle 2-3 meseca predjem na TT ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

XT je pouzdan i proveren motor koji te nece neprijatno iznenaditi nigde.. Sve ostalo je subjektivno misljenje ( neko voli plave neko crne) ;)

 

E moj Goske, jedva cekam da vidim posle dva, tri meseca aktivne voznje tvog XT-a, dali ces utiske i odusevljenje XT-om moci isto ovako da spakujes u samo jednu recenicu :Mina:;)

 

NE razumem te bas, valjda nisam nesto odvalio :D Mislio sam, XT je dosta pouzdan u globalu, ali svaki motor moze da se pokvari... ;) A mozda posle 2-3 meseca predjem na TT ;)

uvek mozes da das tvoj motor i doplatis za moj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

XT je pouzdan i proveren motor koji te nece neprijatno iznenaditi nigde.. Sve ostalo je subjektivno misljenje ( neko voli plave neko crne) ;)

 

E moj Goske, jedva cekam da vidim posle dva, tri meseca aktivne voznje tvog XT-a, dali ces utiske i odusevljenje XT-om moci isto ovako da spakujes u samo jednu recenicu :Mina:;)

 

NE razumem te bas, valjda nisam nesto odvalio :D Mislio sam, XT je dosta pouzdan u globalu, ali svaki motor moze da se pokvari... ;) A mozda posle 2-3 meseca predjem na TT ;)

 

Nisi odvalio, nego se ja, mozda nisam dobro izrazio. Kad se izvozas na XT-u dva, tri meseca, bices sigurno mnogo vise odusevljen ( i pouzdanoscu, i ostalim sto pruza ) Nece ti biti dovoljna ni cela strana da preneses utiske i da ubedjujes druge kakava je legenda XT :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

Slažem se al bar apsolutno :care:

XTa navozah se 2 sezone al baš ,pa lik koji je kupio od mene jednu a ovaj što ga mu je ukrao garant se voza još po sistemu sipaj i vozi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Joj bre djunta nemoj pricati vise molim te. Pa jbt i deca znaju da jednocilindrasi i V agregati najbolje vuku iz malih obrtaja. Tebi motor trza jer ti je razjeban,ne valjaju ti mozda lanac i lancanici,nosaci motora ili sta vec. I napravi razliku izmedju vibracija i povlacenja.

 

Jesam ja lud il šta već. Ako motor vibrira pri nižim obrtajima znači da mu ne prijaju, odnosno, opire se povlačenju iz malih obrtaja ma kako on praktično ubrzavao. I nađite mi motor koji će da potegne ispod 2.000 bez vibracija a da nije 4 cilindra, Transalp neće ni jedan, Afrika takođe, nešto bolje je ST I TDM, a Pegazo ni pod razno. E sad ako su svi razdrndani, onda u redu. A sad ako mislite da je to različitije tj. bolje nego kod trkalica, onda u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Joj bre djunta nemoj pricati vise molim te. Pa jbt i deca znaju da jednocilindrasi i V agregati najbolje vuku iz malih obrtaja. Tebi motor trza jer ti je razjeban,ne valjaju ti mozda lanac i lancanici,nosaci motora ili sta vec. I napravi razliku izmedju vibracija i povlacenja.

 

Jesam ja lud il šta već. Ako motor vibrira pri nižim obrtajima znači da mu ne prijaju, odnosno, opire se povlačenju iz malih obrtaja ma kako on praktično ubrzavao. I nađite mi motor koji će da potegne ispod 2.000 bez vibracija a da nije 4 cilindra, Transalp neće ni jedan, Afrika takođe, nešto bolje je ST I TDM, a Pegazo ni pod razno. E sad ako su svi razdrndani, onda u redu. A sad ako mislite da je to različitije tj. bolje nego kod trkalica, onda u redu.

au bre covece 4 cilindra ce da se ugase ispod 2 hiljade obrtaja. vecini je ler na 1.5 hiljadu obrtaja. vozio sam sve zivo , 1 do 6 cilindara i znam sta pricam. Kod R-ova najbolje u malim obrtajima poteze RSV i to zato sto nosi V agregat,to mozes pitati svakog ko je vozio. Japanci sa 4 cilindra trk posle 6 hiljada polude. I sad imam u garazi jedan motor sa 1 cilindrom i jedan sa 3 cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

XT je motor na kome nesto i osetis, a ovo drugo je fen za kosu i prevozno sredstvo na 2 tocka :zvizduk:

 

 

 

spada u klasu skutera sa menjacem, cudi me da traze polozenu A kategoriju za njega, doduse izgledom i podseca malo na enduro motor ali se tu sve slicnosti zavrsavaju :D

 

 

E moj Goske, jedva cekam da vidim posle dva, tri meseca aktivne voznje tvog XT-a, dali ces utiske i odusevljenje XT-om moci isto ovako da spakujes u samo jednu recenicu :Mina:;)

 

 

Kad se izvozas na XT-u dva, tri meseca, bices sigurno mnogo vise odusevljen ( i pouzdanoscu, i ostalim sto pruza ) Nece ti biti dovoljna ni cela strana da preneses utiske i da ubedjujes druge kakava je legenda XT :takoje:

 

nema sta, stvarno ste mi slikovito opisali razlike i prednosti, XT-a posebno u onroad voznji (kojoj dajem akcenat)

 

XT ima 2" veci prednji tocak, 7 kilograma manje.... Dalje?

sta, laksi je, voziviji, bolje povlaci, zabavniji za voznju, izdrzljiviji, ima veseliji agregat, mnogo se bolje vozi, zvuci, mnogo je bolji u sumi, blatu, mnogo se lepse vozi na otvorenom, u gradu, nenormalno bolja geometrija rama, vesanja, bolja vozacka pozicija...???????

 

ono sto ja vidim jeste da za iste pare dobijam stariji ruzniji motor (sem onog sa oglasa koji je kompletno sredjen, ali presao duplo vise kilometara), degradiran u svakoj stavci ponaosob, sem malo manje mase

 

da li mi govorite na osnovu licnih iskustava i realnih komparacija ili ste prosto "volimo yamahu ismevamo freewind" ekipa, obzirom da sve gde sam citao o windu govore samo pozitivno, naravno sa napomenom da to nije ni SM ni enduro ni turer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vidi, pričamo o gradskom voženju jer je i tema izbor univerzalnog motora za put i grad. Svakako da sa većim obtrajima motori polude, i moj TA nakon 5.000 proradi. Poenta je vožnja gradom, ono, drugom u koloni sa naizmeničnim ubrzavanjem i usporavanjem. Jednoklipaš neće, mora stalno na kvačilo, ovaj moj V ide nekako a tek 4 cilindara se lkomotno vozi. To je režim između 2 i 3.000. Ajd, možda malo brkamo i elastičnost koju ja podrazumevam kao za potezanje od tih niskih obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

evo otvoricu novu temu sa glasanjem pa da vidis sta i drugi misle... da ne idemo vise u off coveku u njegovoj temi. A za kosookog savet da kupi neki skuter.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Transalp, TDM, Pegazo, možda Super Tenera i CBR 600 al to ti se ne uklapa u izbor osim čisto utiska 4 cilindra.Svi motori u reprezantativnom izdanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja