Jump to content

Moto Zajednica

supermoto ili enduro?????

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

bice sa ovim kao sa djuntom :moto3:

 

Auu Čika Bure, ajd i ja da iznesem svoj svež utisak jer sam imao sličnu dilemu pri izboru, ne AT vs TA, već baš zbog nužnog kompromisa vožnje gradom i na duži put uključujući i makadam, da ne kažem lakši of. Neću da hvalim TA koji meni trenutno više odgovara zbog eksperimentisanja, niti da ga kudim. Vozam se svuda, sam i sa suprugom mirno i zadovoljavajuće. Činjenica je da mu zafali snage u dvoje i da ne mogu uvek i kako ja hoću da ga ošrafim ni kad sam sam. Terao sam i 35 km sa suprugom kroz atar, guta i to. Gurkam se po gradu, obilazim preko pune, al bi voleo da je još upravljiviji. Potrošnju sam sveo u svim uslovima ispod 6 tako da su svi neki kriterijumi ispunjeni. Sve što bi drugo poželeo bi ispalo iz zaokrugljene celine.

 

Vozao sam CBR-a, 4 cilindra, sabija kako ide, leži,koči al žulja stomak. Strom hiljadarka ne deluje da ima previše snage, sve u redu al vibrira u svakom režimu i nije me tako po pitanju ležanja. ST jest velik motor, jako lepo leži i lako se vozi, osetno bolje povlači od TA a i od AT i čak i iz malih obrtaja, al troši preko crte bar po gradu. Pegazo Trajal, ajnšpric motor Minareli, izuzetno lepo poteže, upravljiv ko čigra, no cena veća i možda malo mekan motor, potrošnja smešna. Isti je Bmw 650 gs sa Rotaxom, naravno još skuplji. Težina oba primerka ispod 170 kila, lepi. Stari Pegaso je nepravedno jeretičan a u suštini vrlo prihvatljiv i univerzalan motor i za grad i put, jest da traži stalno šaltovanje i vibrira, no sa dobrim tegićima se i to reši. Za malo para može da se uzme lep primerak. Mislim da bi neki kompromis bio TDM jer je jako upravljiv, žmureći može da se tera po gradu ko SM, poteže muški, skoro ko četvrtak iz malih obrtaja, dovoljno velik za dvoje, dugohodno vešanje za apsorpciju rupčaga i dosta visoka putna brzina čak i pod teretom. Naravno, danak je potrošnja mada su tu iskustva oprečna. I cena za TDM je vrlo prihvatljiva a izbor ponude odličan. Da mi nije Save , makadama i velike potrošnje, uzeo bih ga. I na kraju što se verovatno neće uklopiti u priču i ukus većine, je BMW GS. Motor iznenađujuće upravljiv, težina ko AT a ne oseća se uopšte, ležanje izvrsno, kočenje neverovatno, udoban, mala potrošnja, poteže bolje od TA i što je oduševljavajuće, skroz konstantno, al opet cena. Kako Kosooki nema sopstvenog iskustva ko ni ja, mislim da bi TDM bio najbolji odabir pošto vidim da mu je gradsko jurcanje primarno a nužno je tek iza, putvanje u dvoje i neki of. Ako budeš hteo da probaš neke od ovih motora, javi se da organizujemo.

 

Dozvolio sam sebi slobodu da savetujem ko početnik, pre nego počnem tvrdoglavo i isključivo da hvalim svoga konja ko Ciga.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

danas u potpunosti sklopljena, znači nema više budženja i rasklapanja :D

 

moja dika i ponos restilizovana aprilia sa svim električnim upgrejdovima :D

 

dscf4222.jpg

 

dscf4223.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

@djunta - jao druze, malopre iskopah temu o nestanku i pronalasku motora

kad sam video temu, za malo se nisam prevrnuo sa stolice

reko, jebemti, toliko si tragao, razmisljao i na kraju kupio motor i da nestane

nekom ludackom srecom....... :) ziveli forumi

 

@bajone - fino ispade zabarka na kraju :)

mada sumnjam da ce mi biti izbor iako je bez konkurencije najlepsi soft enduro i sa fantasticnim voznim svojstvima za male pare

 

mozda je predrasuda, mozda je predostroznost, ali nesto ne bih da se igram

 

@djunta - mislim da tdm nije izbor jer volim malo i da ukaljam tockove, a i ne daje mi se dodatnih 25e na reg na ionako skupu reg za 650ccm

 

freewind ce najverovatnije biti izbor, mada su mi zanimljivi jos i dominator i dr650 '96+

 

cekam malo da se prolepsa vreme pa da krenem sa akcijom

frka mi je sto ni opreme nista nemam, a ne bih kupovao motor barem bez par osnovnih stavki

 

no, da sacekam jos koji dan pa da krenem sa akcijom, ako me pre toga matori ne otruju na spavanju zbog suicidne ideje zvane "djavolje vozilo"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

 

 

freewind ce najverovatnije biti izbor, mada su mi zanimljivi jos i dominator i dr650 '96+

 

 

 

I posle 6 strana naseg razglabanja, izbor ti je KATASTROFALAN !

 

Srecno, trebace ti :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ajde posavetuj me sta uzeti, ako vec ja nemam pojma, a treba mi univerzalac

 

-volim zvuk jednocilindrasa

 

-zelim agilan motor za grad, ali nisam pro da sad tockiram kroz saobracaj, dizem na prednji, nemam nigde bulevare sa 8 traka da mogu vratolomno da se provlacim ismedju vozila, naskacem na mostobrane, preskacem pesake... niti bih smeo toliko da se zajebavam na klizavoj podlozi kao sto je kod mene u gradu. znaci, vozilo koje ce moci snazno da povlaci iz niskih obrtaja i pruzi mi neku sitnu zabavu, da bude inertno kao kamion i mekano kao dijana za po gradu.

 

-volim malo da sidjem sa puta, ali nisam kross vozac da umem da skacem po stenama, vozim 600 na sat kroz sumu, a i ne zelim preterano ni da se blatim...

 

-zelim lako voziv, korektno sposoban na putu, motor, kojim mogu da uzivam kad sam sam i da moze lako da nosi 2 putnika,da ima udobno sedenje najcesce za mene, ali i za putnika neprikljestenog izmedju mene i kofera. Ne volim bas velike brzine niti cesanje usima po asfaltu, vec samo zelim neumarajucu voznju brzu od regularnog saobracaja, posebno kada se dodje do kamionskih kolona na nasim magistralama

 

-volim da mi je motor civilizovano vozilo jer ce tokom lepih dana biti zamena za auto. dakle, anlaser, relativno udobno sedenje, da nije ogoljen ko civiluk, vec lepo zapakovano vozilo koje nece da me prska, cepa nogavice

 

-da se sve to uklopi u relativno skroman budzet

 

istina je, najvise vremena sam u gradu gde bi mi najcesce supermoto sa rancem na ledjima zadovoljio potrebe i afinitete, ali kao sto sam rekao, ne zelim beskompromisno vozilo na jednom planu, a da zbog toga patim na ostalih 5

to sam jednom prosao sa izborom auta i necu to vise sebi da priustim

 

ja bih najvise voleo da imam transformersa koji ce biti supermoto kad hocu da se manijacim, a onda maxi skuter kad izadjem na popodnevnu kaficu do reke, da bude turer za otvoreni put, a onda R kad hocu da vozim milion na sat, a onda opet supermoto kad dodjem do planinskog puta, koji ce se zatim pretvori u perolaki kros kad se desim u prirodi, a onda u kruzer kada se vozikam obalom mora 23 na sat, koji ce moci da nabaci kabinu i sve blagodeti auta ako slucajno pocne kisa ili hladno vreme

 

ali obzirom da imam 31 , bajke sam davno prestao da citam i situaciju posmatram sa sto zrelijeg i prakticnijeg aspekta

 

a pritom sam daleko od beograda i vojvodine gde su svi motori koje bih eventualno pogledao, probao....

 

zato sam osudjen na forum i na 6 strana pitanja, molbe za savetom, pojasnjenjem... jer zelim da sto vise uzivam u kupljenom

 

umesto toga, dobijam ismevanje i cinizam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ау, бре, Ацо! Зашто волиш да депримираш људе? Пусти дечка да тражи, видиш да га то узбуђује, будући да то траје од јула прошле године. Ако буде упоран и стрпљив можда дочека и да се произведе нешто што ће да задовољи његове потребе и истанчан укус! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Izdvoj 2-3 do 5 modela koja se TEBI sviđaju i daj da im sudimo (koji se pokazao kao dugoročan i nekvarljiv, koji bolje povlači, koji ima manju potrošnju...).

 

Ti si očigledno zamislio da tebe treba neko da ubeđuje koji motor treba da uzmeš i koji će baš tebi bolje da leži. Skroz pogrešan pristup kupovine motora. Ako ne znaš šta ti se vozi, onda brate nemoj ni da voziš.

 

no hard feelings

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

pa ono sto mi je u plateznoj moci, a bilo bi mi zanimljivo su freewind kao sve po malo, a ni u cemu preterano dobar, klx supermoto iz oglasa (ako moze da se koristi na otvorenom putu sa jos jednim putnikom i koferom), kle (iskljucivo zbog registracije), pegaso (ali me plasi zbog bagova) i eventualno dr i dominator

 

istina je da nemam gotovo nikakvog iskustva sa vecim motorima, a kamoli da znam sta mi odgovara, sta mi je taman, a sta mi je suvise i nepotrebno, ali u prethodnom postu sam naveo sta mislim da ce mi trebati od motora jer sam dvotockase i ranije koristio i znam kakav sam vozac i za sta bih motor koristio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Kosdooki, najbitnije je da uzmeš motor, bilo koji, kad sam dobio lepu vest da mi je nađen, tad sam ukapirao koliko mi znači, a vozam ga od nedavno.

 

To što hoćeš jednostavno ne postoji, moraš da odrediš prioritet glavni a da potom ostale kriterijume kombinuješ. Ako ti je grad, i brza putna vožnja to je TDM. Sa nekim trajal gumama moći ćeš i po makadamu i lakšem ofu jer je on tako i konstruisan da ima dug hod opruga ko enduro al livene točkove manjeg prečnika zbog bolje okretnosti, ne trpe ti točkovi udare ko žičane al blaže teranje van asfalta podnose sigurno. Ako ti je gudura primarna, dnosno kompletniji kompromis, onda TA koji pruža sve dovoljno dobro što se traži od njega al ima manju upravljivost zbog velikog točka. Ne oseća se to u gradu i pri nižim brzinama al na većim bi ja voleo da brže mogu da radim kaunterstiring al velika centripetalna sila 21 cola i izbačena viljuška ne da. I naravno, osetno manje snage od TDM-a. Razlika u registraciji nije sad neka pa nemoj da ti to odlučuje a i ipak je to za celu godinu i tih nekih 40€ ne znače ama baš ništa. Jednocilindraši imaju svoje anomalije svima poznate, pa nikako ne očekuj da povlače iz niskih obrtaja. I TA sa svoja dva jedva da prihvatljivo radi ispod 2.500 a kamoli jednoklipi. Ja sam ti ponudio da dođeš na degustaciju, TA, TDM i Pegazo pa da lično stekneš neki utisak. Mada, tek ćeš kad budeš vozao naći sebi pravu meru prema ukusu i opredeljenju korišćenja. Naći ćeš neko zadovoljstvo i želećeš ga još jačim tako da ćeš svesno nesto žrtvovati ili potisnuti. Recimo, odeš u kaljavi of, možda ti se svidi da se ublatiš il ćeš da Bogaradaš kad budeš morao da pereš i sebe i motor a nemaš gde ili čim. Vožnja gradom je kicošenje totalno suprotno od ofa tako da teško da se to može postići u jednom kompromisu. Najbitnije je da suziš priču na par motora i da merkaš povoljnu kupovinu pa šta pre naiđe. Ako lepo kupiš, isto tako ćeš lako prodati i uzeti nešto drugo ako zaključiš da ti nije po ćefu. Sezona je već u voženju pa svaki dan gubiš, imaj i to u vidu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

hahahhaha Djunta tebi bas nije dobro. Jednocilindrasi ne povlace dobro iz malih obrtaja?! :stabre: :stabre: :stabre: Pa to je skoro pa najveca glupost ikad napisana na forumu. Pa ja ne znam sta povlaci iz malih obrtaja ako ne povlace jednocilindrasi?!!! ooo boze oprosti im,ne znaju sta pisu!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@kosooki

 

Ako si bas odlucio jednocilindarsa, vise za put, malo za off, sa ili bez suvozaca/ice, nadju nekoga da ti doveze ovako nesto iz Nemacke.

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=144178657&__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=vigor&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT〈=de&pageNumber=1

 

Mozes da prodjes povoljno, a da dodjes do fine sprave.

Ako se odlucis za ovu varijantu, pusti mi PP da ti posaljem neke kontakte, da se konkretno informises.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

hahahhaha Djunta tebi bas nije dobro. Jednocilindrasi ne povlace dobro iz malih obrtaja?! :stabre: :stabre: :stabre: Pa to je skoro pa najveca glupost ikad napisana na forumu. Pa ja ne znam sta povlaci iz malih obrtaja ako ne povlace jednocilindrasi?!!! ooo boze oprosti im,ne znaju sta pisu!

 

Pegazo neće,  ili bar primerak koji sam probao. Aprilia zato i traži non stop šaltanje. Ako grešim, poduči. I ja pod niskim podrazumevam ispod 2000.

 

PS. Pa kraden mi motor tako da ne zameri na trenutnom duševnom stanju.:jee3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

o đuntimire, pa meni motor u leru radi na 1500 obrtaja..ispod 2000 obrtaja ni formula 1 nema snage :jee: mislim da generalno enduro motori rade do nekih 5500 obrtaja..posle toga gube snagu. mislim da je 6000 obrtaja već mučenje za mašinu..

 

i baš zato što nema snagu na visokim obrtajima a ima na niskim mora da ga šaltaš često..i pošto nema preko 1000 kubika moraš da uvek budeš u pravoj brzini. đunta bre brzine ne znaš da menjaš :nanana::jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

hahahhaha Djunta tebi bas nije dobro. Jednocilindrasi ne povlace dobro iz malih obrtaja?! :stabre: :stabre: :stabre: Pa to je skoro pa najveca glupost ikad napisana na forumu. Pa ja ne znam sta povlaci iz malih obrtaja ako ne povlace jednocilindrasi?!!! ooo boze oprosti im,ne znaju sta pisu!

 

Pa zavisi sta ti smatras za nize obrtaje. Za R a su 6 000 niski obrtaji. F1 valjda na leru radi na 6 000. Ja sam vozio Pegasusa i Dominatrixa i nije da vole bas manje od 2 500. Tacnije i jedan i drugi traze vise od 3 000. Narocito Pegaso. Kad ga teras 5 tom 80 kmh sam dodaje i oduzima gas, trazi odvrtanje jbga.

 

Valjda je covek mislio na to skakutanje u nizim obrtajima kojima su jednocilindrasi skloni.

 

E bas to sto si rekao "moras da budes u pravoj brzini", zahebano za nas sto nas mrzi da saltamo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

bjb-ovci, sutra oko podnevnih casova sam poslovno po zemunu i nbgd

da li je ko voljan da se provoza bilo gde sa te strane save i da mi omoguci da vidim vase motore i na zivom primeru shvatim da ako gresim, gde gresim u izboru i razmisljanju

 

pozdrav iz sumadije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

hahahhaha Djunta tebi bas nije dobro. Jednocilindrasi ne povlace dobro iz malih obrtaja?! :stabre: :stabre: :stabre: Pa to je skoro pa najveca glupost ikad napisana na forumu. Pa ja ne znam sta povlaci iz malih obrtaja ako ne povlace jednocilindrasi?!!! ooo boze oprosti im,ne znaju sta pisu!

 

Pa zavisi sta ti smatras za nize obrtaje. Za R a su 6 000 niski obrtaji. F1 valjda na leru radi na 6 000. Ja sam vozio Pegasusa i Dominatrixa i nije da vole bas manje od 2 500. Tacnije i jedan i drugi traze vise od 3 000. Narocito Pegaso. Kad ga teras 5 tom 80 kmh sam dodaje i oduzima gas, trazi odvrtanje jbga.

 

Valjda je covek mislio na to skakutanje u nizim obrtajima kojima su jednocilindrasi skloni.

 

E bas to sto si rekao "moras da budes u pravoj brzini", zahebano za nas sto nas mrzi da saltamo :)

to vama nevaljaju motori kad sami dodaju i oduzimaju gas...ja moj mogu 5. da vozim i 60,najnormalnije radi. A da i ovde pricamo o jednocilindricnim motorima a ne o pegazu :) Sad ce bajone da navali.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja