Jump to content

Moto Zajednica

Koliko vam trosi motor?

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

YBR 125, mereno samo van grada, 60-80kmh 2.1-2.3 l :) Ne znam kad sam poslednji put sipao gorivo :)

 

Mereno vise puta.

  premalo.

 

Jbg.. Ide ok, ne primecujem nikakve pobleme..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Postoji li neki razlog što su ljudi batalili temu:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=1209.0

prijavljivali, prijavljivali i onda tajac od 2007me...

 

Jel to znači da nam se popravio kvalitet benzina, pa je sada druga priča (...a ti još veruješ u deda mraza...?)

;D

 

 

Dakle,

 

CBR F4i grad oštrija vožnja (ipak ispod 10000o/min) i otvoreno 200km/h (jbg - ne obratih pažnju na obrtaje):

 

potrošnja oko 8L/100km.

 

Mada smatram da bi na otvorenom trebalo da bude manje kada ne bi morao non stop da d*kam gas zbog suigrača u drugim vozilima...

 

Grad normalna vožnja: oko 6, +-, zavisi koliko često uhvatim zeleni talas :)

 

Nego... Vidim da neki pišu "od... do..., a može i mnogo više".

 

Skoro me je pitao poznanik koliko troši, i iznenadio se kada sam mu rekao da ne može da pređe 10 ma kako ga vozio.

On se tripovao da može i 15-20 l/100km kada se gazi...

 

Sad mene zanima da li može neko od kolega (koji kažu da "može i mnogo više") da definiše koliko je to više?

 

Ok za RD500 RG500 i druge cvaje koji mogu da posrču (mada me i to interesuje: koliko to oni mogu da potroše kada se gaze?).

 

Pozz,

N

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F-Katana

J***m ti apriliu rs 50ccm i dvotaktnu masinu kad trosi od 5-6.5 l i jace,nemogu da ga napojim :-[

Citam i neverujem koliko vasi motori trosi od 600 i 1000 kubika ???...A vidim je da ce brzo na prodaju,a i zasitio sam je se,sada moze nesto jace ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ne znam kako sva moja vozila trose vise nego ostali skicnih karakteristika, ali pre bih rekao da ljudi sami sebe zavaravaju, sta neko time postize pojma nemam

 

Moja 125ica(motor za grad) mi trosi od 3.5(kad ga bas bas mazim) pa do negde 4.1(vide od ovog nije hteo)

Kod mene klasa 600-750 nikad nije trosila ispod 5.6 a bogami hoce da ode skoro do dvocifrenog

1000 nece da se spusti ispod 8(u gradu) pa debelo preko 12

 

P.S. Dvotaktna trkalica ti nije nikakav reper, evo Aprilia RS 125 mog burazera(do duse da 34 karburatorom i karbonskim auspuhom) ide od nekih 5.6 pa do 13 ako je rc ventil uvek otvoren

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

troshi koliko sipash , koliko god da sipam toliko potroshim , najmanje troshi kad padne sneg ili kad me uhvate neke montaze pa ne sedam par dana na motor ;)

 

p.s. realno koliko zavrcesh ruchicu toliko troshi lupam 600 nemoze ispod 4litra i nemoze preko 15 litara ... na kraju se svodi na to koliko imash da sipash toliko ili tako ga vozish

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nije mi jasno kako neko moze da kaze neznam. Kako onda zna kad ide na pumpu.

Uglavnom se voze stari motori koji ili nemaju ili im nevaljaju pokazivaci kolicine goriva.A ima i onih kojima nerade slavine pa ni rezervu nemaju.

Meni motor trosi puno jer nemam da sipam kolko bi ja mogao da potrosim ,a ne on.Inace pratim potrosnju i to je od 5-6 litara zavisi od opterecenja.To pratim zato sto mi je bitno kad ga napunim imam 250 ili malo vise kilometara do rezerve i do pumpe.Ako predje manje a mora na rezervu nesto ne valja i to treba otkloniti.Inace potrosnja u gradu i na otvorenom mi je priblizno ista i to zato sto sam u lokalu uglavnom sam i prazan , ana otvorenom natovaren sa dvoje i dosta brzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

moj skuter trosi 2l na 100km trosio mi je 2.5 dok nije podesen karburator od tada trosi 2litre  ;)

 

Po cilindru? Šta hoćeš, super je  ;D

 

p.s. a koliko cilindara ima?  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

moj skuter trosi 2l na 100km trosio mi je 2.5 dok nije podesen karburator od tada trosi 2litre  ;)

 

Po cilindru? Šta hoćeš, super je  ;D

 

p.s. a koliko cilindara ima?  :D :D :D

8...  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja