Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Sto se voznje tice, gledaj kad je kurs bezbednje voznje, ja sam isao posle 40K na motoru, sve pohvale. Ovako toplo preporucujem ovaj vodic http://www.msf-usa.o...iding_tips.pdf. Po meni najbitnije je da vozis koliko si siguran, pazi se raskrsnica i budi spreman na oduzimanje prednosti jel su to situacije kad nema pomoci.

 

Vidim da je kurs bezbedne vožnje organizovan od strane jedne od auto škola. Milsim ja je to VIR. Ja sam bogami imao jedno 30-tak časova u Auto školi i mislim da momci rade sjajno posao. Instuktor je insistirao na predviđanju situacija u saobraćaju što je prva i najbolja odbrana od saobraćajnih udesa. Druga stvar na kojoj je insistirao je da svako prestrojavanje mora biti praćeno pod obavezno pogledom u onu stranu u koju se prestrojavaš i da se nikako ne guraš sa jačim od sebe u slučaju prestrojavanja,odnosno da prestrojavaš kad si apsolutno siguran da je bezbedno. Treća stvar je pravlno korišćenje kočnica, dozirano i umereno pred krivinu i nalaženje idealne putanje u krivini bez upotrebe kočnica. Pretpostavljam da je na tome akcenat dat i na ovim kursevima bezbedne vožnje,između ostalog...

 

Inače ja vozim auto preko 20 godina, znači toliko od poslednjeg polaganja teorije. Budući da sam morao opet na testove i teoriju, frapantno mi je bilo koliko se stvari zaboravilo u međuvremenu.

 

Nije na odmet ni pogledati emisije Motorteke na YouTube, ima i tamo korisnih stvari.

 

Pravi savet jeste da se vozi onoliko koliko si siguran i da doza straha uvek mora postojati.

 

40K je meni misao imenica 0takoje.gif

 

Hvala na savetima, pročitaću pdf kad budem u prilici...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Pozdrav ekipo!

 

Jos jedan fundurovac u kraju! :zdravo:

 

Ocekujem puno km ove sezone pod tockovima i prasine i buba po viziru!

 

:BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Kao apeteka...proizvodna linija BMW motocikala

 

 

 

 

 

Pozdrav,

 

 

 

Kad već pominješ apoteke :

 

"Nemačka medicina je najbolja na svetu !"

 

Danilo Bata Stojković - Ko to tamo peva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Bilo bi lepo kad bi u svom profilu dodao i svoje mesto boravka, korisnije informacije bi dobio. Ja sam lanac menjao kod Bokilića, s tim što sam ga sam nabavio. Al može i on da ti nabavi, ako ćeš menjati kod njega... On ti je u Novoj Pazovi, ati si ko zna gde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Pazar

Postujem ja to prijatelju sve sto si ti rekao,ALI ja ne trazim majstora,nego lanac bregaste i mozes li da mi das njegov broj? Bio bih ti puno zahvalan! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Broj je 063 697 094 Bokilić. A ja sam lanac bregaste uzeo preko BMW servisa za putničke automobile. Nije ni Radulović ni Delta... U suštini svaki BMW servis može to da naruči... jer je to BMW deo. Samo ako su voljni... Meni su naplatili 8200 din. ( ili 8500 )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Od danas sam vlasnik jednog lepog crvenog Furunceta =)

Verovali ljudi ili ne, procitao sam ovu temu u jednom dahu! To su ti dani kad cekate prvi motor, pa citate sve sta stignete dok cupkate u mestu.

 

Navozacu se ovih dana kao blesav pa cu pisati jos malo, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Od danas sam vlasnik jednog lepog crvenog Furunceta =)

Verovali ljudi ili ne, procitao sam ovu temu u jednom dahu! To su ti dani kad cekate prvi motor, pa citate sve sta stignete dok cupkate u mestu.

 

Navozacu se ovih dana kao blesav pa cu pisati jos malo, pozdrav!

 

may the force be with you...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Evo i koja fotkica krmace:

 

1W2TH9n.jpg

 

A ovo je doslo uz motor, mora da je to iberlauf. :zvizduk:

 

wYWkdLJ.jpg?1

 

Nego tezak motor jbt, prvi mi je motor te nemam iskustva, krstio sam ga lepo srpski, tri puta mi je vec pao u mestu :staa2: Iznervirah se, ali sta da radim.

Ona copava sa sve federom koji je sam povlaci bas zna da prevari! Gledao sam, nije mu nista, pravo stoji korman itd ali poseticu Bokilica da ga pogleda za svaki slucaj.

 

Presao inace 200 kilometara za vikend, sve po gradu, san ostvaren :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Evo i koja fotkica krmace:

 

1W2TH9n.jpg

 

A ovo je doslo uz motor, mora da je to iberlauf. :zvizduk:

 

wYWkdLJ.jpg?1

 

Nego tezak motor jbt, prvi mi je motor te nemam iskustva, krstio sam ga lepo srpski, tri puta mi je vec pao u mestu :staa2: Iznervirah se, ali sta da radim.

Ona copava sa sve federom koji je sam povlaci bas zna da prevari! Gledao sam, nije mu nista, pravo stoji korman itd ali poseticu Bokilica da ga pogleda za svaki slucaj.

 

Presao inace 200 kilometara za vikend, sve po gradu, san ostvaren :moto3:

 

U vosjci vojna policija je imala obuku da kad zaduži motor prvih nedelju dana ga ugašenog gura pored sebe, pomera sa jednog mesta na drugo. Zatim startuje motor i stojeći pored njega ga samo komandom kvačila polako vozi - pomera pored sebe. To je najbolja vežba da se navikneš na gabarite motora i njegovu težinu.

 

Takođe je dobra vežba koju mi je pokazao instruktor u auto skoli. U prvoj brzini kreneš polagano pa se zaustaviš na levu nogu. Zatim kreneš opet polako pa se zaustaviš na desnu nogu. Onda izcrtaš na betonu - parkingu sa leve i desne strane putanje motora crtice kredom. Ponavljaš ovo predhodno ali da svaki put nagazim levom, odnosno desnom nogom izcrtanu crticu. Deluje smešno ali nije lako.

 

 

Poenta je samo što više vežbati. I ja sam relativno nov vozač fundura, i sada posle jedno 2000 km, motor mi je sve lakši i lakši. Dakle navikao sam se na njegovu težinu.

 

Polako po gradu, bez divljanja, a posle na neki magistralni put da peglaš krivine...

 

Lep pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Срећи нема краја....ја сам релативно стари возач фуруне (рецимо једно 40-50 000) илити 6 година...... и даље мами на лице, али фазон је кад се упознати и кад спознаш његове границе и могућности, онда је узивање потпуно. (јбт ко да говорим о жени а не о мотору)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Срећи нема краја....ја сам релативно стари возач фуруне (рецимо једно 40-50 000) илити 6 година...... и даље мами на лице, али фазон је кад се упознати и кад спознаш његове границе и могућности, онда је узивање потпуно. (јбт ко да говорим о жени а не о мотору)...

 

Šta bre relativno stari...? 50 000km... 6 god..... šta je tu relativno...? 1zvizduk.gif

 

Tiamat - jesi taj motor uzeo od člana roga ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Срећи нема краја....ја сам релативно стари возач фуруне (рецимо једно 40-50 000) илити 6 година...... и даље мами на лице, али фазон је кад се упознати и кад спознаш његове границе и могућности, онда је узивање потпуно. (јбт ко да говорим о жени а не о мотору)...

 

Hmmmm, ja stvarno ne vidim paralelu između žene i motora. Izgleda da se podjednako ne razumem ni u žene ni u motore 1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Takođe je dobra vežba koju mi je pokazao instruktor u auto skoli. U prvoj brzini kreneš polagano pa se zaustaviš na levu nogu. Zatim kreneš opet polako pa se zaustaviš na desnu nogu. Onda izcrtaš na betonu - parkingu sa leve i desne strane putanje motora crtice kredom. Ponavljaš ovo predhodno ali da svaki put nagazim levom, odnosno desnom nogom izcrtanu crticu. Deluje smešno ali nije lako.

Poslusao sam savet i probao ovo, super je za pocetnike za vezbu, malo leva malo desna =)

 

Tiamat - jesi taj motor uzeo od člana roga ?

 

Jeste jeste, upravo taj motor.

 

Inace video sam da ste na ovoj temi razmenjivali neko uputstvo za motor, manual od 34Mb i svi rapidshare linkovi ka njemu vise ne rade. Dobro bi mi doslo to uputstvo, ima li neko da mi posalje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Slabo ćeš šta završiti sa uputstvom, osim ako se ne baviš nekim majstorlukom. Mada taj motor je u suštini prost... iskustveno ćeš dolaziti do svega što je na njemu, a toga nema puno. Za početak preporučujem Bokilića... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Takođe je dobra vežba koju mi je pokazao instruktor u auto skoli. U prvoj brzini kreneš polagano pa se zaustaviš na levu nogu. Zatim kreneš opet polako pa se zaustaviš na desnu nogu. Onda izcrtaš na betonu - parkingu sa leve i desne strane putanje motora crtice kredom. Ponavljaš ovo predhodno ali da svaki put nagazim levom, odnosno desnom nogom izcrtanu crticu. Deluje smešno ali nije lako.

Poslusao sam savet i probao ovo, super je za pocetnike za vezbu, malo leva malo desna =)

 

Tiamat - jesi taj motor uzeo od člana roga ?

 

Jeste jeste, upravo taj motor.

 

Inace video sam da ste na ovoj temi razmenjivali neko uputstvo za motor, manual od 34Mb i svi rapidshare linkovi ka njemu vise ne rade. Dobro bi mi doslo to uputstvo, ima li neko da mi posalje?

 

Imam ja sva uputstva, svratices do mene, narezaces cd ili pponesi sa sobom usb flash.

Ko sto sam ti rekao u pp moze al za vikend da se vidimo. Nismo daleko.

Pre toga idi do Bokilica, neces zazaliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Evo mali klip sa druženja od prošle nedelje. Učesnici su bivši funduro vozači Boqy, Roar, Vlada Honda i moja malenkost BMW F650

 

Obišli smo Kosmoj uz duž i popreko, Ralja, Sopot, Babe i završili kod Tome i Nade

 

Nadam se da ćemo ponoviti druženje...

 

RALJA2 BMW F650:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Vozikam se svaki dan posle posla, ucim i dalje, eto juce se vozim posle onog kratkog nevremena i vidim baru na ulici, plitka, moze da se pregazi.

U glavi mi slika sa enduro snimaka koje sam gledao, kako ljudi prolecu kroz bare u finoj brzini, i dam ja gas.

 

I odjednom osetim, mokre mi noge i pantalone?!? :staa2::staa2::staa2::zvizduk:

 

Sta je dakle fora kad se prolazi kroz bare motorom, polako da se vozi?

 

Sitne decije radosti :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Vozikam se svaki dan posle posla, ucim i dalje, eto juce se vozim posle onog kratkog nevremena i vidim baru na ulici, plitka, moze da se pregazi.

U glavi mi slika sa enduro snimaka koje sam gledao, kako ljudi prolecu kroz bare u finoj brzini, i dam ja gas.

 

I odjednom osetim, mokre mi noge i pantalone?!? :staa2::staa2::staa2::zvizduk:

 

Sta je dakle fora kad se prolazi kroz bare motorom, polako da se vozi?

 

Sitne decije radosti :D

 

Ja nigde ne krećem bez maske za ronjenje i dihalice baš iz tog razloga 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja