Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Samo se opusti... Taj zazor zavisi od strpljenja da ga pakuješ polako ali on će uvek postojati jer treba te torxe navrtati (ja ih vrtim sa električnim odvijačem). Ako si sam u poslu, verovatnoća da se taj zazor napravi je veća. Ako je to jedina zamerka na tom primerku, nemoj da razmišljaš...

 

Potpuno tacno!!!

 

Dok sam vozio taj model i ja sam imao problema da tu plastiku upakujem kako treba. A ne skida se samo zbog pristupa satovima nego recimo ugradnje xenon svetla zamene sijalice na instrument tabli ili ne znam ti ja sta vec cega zaboravilo se. :staa:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Hmmm... Pre će biti da je motor ljosnuo pa se to pokrivilo.

 

 

Ja se pak slazhem radije sa Motoholicom. Te plastike moraju lecji poprilichno blizu, da mozhesh i sam da ih montirash bez problema. Ako uzmemo u obzir da nalepnice fale na jednoj strani, onda je to otprilike to.

 

Kao shto svi znamo, nema dovoljno mesta za preprodavca da zaradi, ako prodaje ovakav motor u full-u po niskoj ceni, a da pritom neshto nije falilo na njemu. Pitanje je koliko je ovaj motor pretrpio shtete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ma neka ozbiljna šteta bi se lako videla. Taj deo oko fara je sav od plastike. To se lako iskrivi ako padne pa čukne u nešto. Nije to ništa bitno, samo možda ružno izgleda.

 

Takođe, tek sada vidim da je reč o motoru sa prethodne stranice. Na slici vidim da ima nestandardni vetrobran. Vrlo moguće je da je taj vetrobran od težine (i vetra) malo iskrivio te plastike, pogotovo ako bivši vlasnik nije stavio ispod platike metalni podupirač koji ide uz veće vetrobrane. Ne bih se puno uzbuđivao oko toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

U oglasu piše da ima servisnu knjižicu. Ako su servisi uredno ubeleženi, onda je kilometraža tačna. Veći problemi se lako vide na oko: kriv ram, mnogo rđe, curenje ulja, itd. Ako izgleda OK na oko, i ako su servisi rađeni kad treba, onda nema šta da razmišlješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Pozdrav za funduro ekipu.

 

Ime mi je Svilar Davor, rođen 1974, otac dva deteta. blizanci dečak i devojčica.

 

 

Red je da se javim budući da sam odskoro pazario 1996 god BMW F650 classic, od BOQY-ja. Pre 10-tak dana sam i položio po novom programu za punu A kategoriju. Pratio sam od ranije ovu grupu a nadam se da ću u budućnosti biti još aktivniji.

 

Inače sa motorom sam zadovoljan, na njemu prohodavam i stičem prve korake. Motor je idealan za početnika, nije pretežak niti prejak, i prašta greške.Nikada do upisa u auto školu nisam vozio motore, te se zaista trudim da sam sebe usporim da bi sve prošlo kako treba. Obuku sam imao na Suzuki 125cm3,na kome sam i trebao da polažem ali zbog promene programa, licenci i prelaska na novi program polaganja, obuku sam dovršio i položio na Kawasaki ER6N of 650 cm2 pre 10 tak dana.

 

U prošli petak zadužio novu vozačku dozvolu i sa nestrpljenjem sačekao predhodni vikend i pristojnih 13 stepeni C, da se provozam. Motoru sam pre mesec dana skinuo akumulator, što nije bio problem jer nakon vraćanja istog je kresnuo iz 3 puta. Za početak sam se provazao naseljem , okolinom Zemuna i Novim Beogradom uz obavezno svraćanje do ušća. Motor ide lepo, izuzetni je pregledan, sve se vidi u retzrovizorima što mi je bio problem na predhodnim motorima. Uspeo sam da na pravcu razvijem i 130 km/h što mi je i trenutno maksimalna brzina na motoru. Može i preko ali zbog hladnog vremena i hladnog asfalta nisam hteo da se rizikujem, mada realno, nema ni potrebe. Njalepše je 60-90 km, sve vidim i svi me vide.

 

Toliko od mene za prvo javljanje, nadam se da ćemo se dugo družiti...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

"Welcome to the club" , da te lepo sluzi bajk i puno lepih kilometara 1zdravo.gif

 

Hvala lepo,

 

pala i prve vožnje za ove praznike uprkos hladnijem danu. Sve prošlo kako treba, te nastavljam u istom maniru i za predstojeći vikend. Predviđanja su da će sneg tek posle 15 januara. A do tada treba steći malo veštine...

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000
...A do tada treba steći malo veštine...

 

A za posle, gume sa ekserima? :)

 

:-)

Ja sam mislio da prestanem kad padne sneg,,mada ni tvoja ideja nije uopšte loša :-)

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

I tako ti ja surfam ytb i nadjem na sledeci klip sasvim slučajno. Slovenac vozi BMW f650 i ne štedi ga uopšte. Zamalo da dobije ferrari. I na kraju iznenađenje. Bilo ih dvoje na motoru 0takoje.gif

 

 

 

 

 

Danas bilo lepo vreme za vožnju. Jel sam ja jedini januarski entuzijasta??? Malo mi dosadno samom ko "gluva kučka" sam...1zvizduk.gif

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

I tako ti ja surfam ytb i nadjem na sledeci klip sasvim slučajno. Slovenac vozi BMW f650 i ne štedi ga uopšte. Zamalo da dobije ferrari. I na kraju iznenađenje. Bilo ih dvoje na motoru 0takoje.gif

 

 

 

 

 

Danas bilo lepo vreme za vožnju. Jel sam ja jedini januarski entuzijasta??? Malo mi dosadno samom ko "gluva kučka" sam...1zvizduk.gif

 

 

Ha! Do **ja. Ovaj video me podseća na uživanje koje sam okusio sa f650, gs doduše. Baš tom deonicom sam vozio 2010. Lepo je voziti u SI.

 

Što se tiče singlića, taj motor traži visoke obrtaje. Na gs-u npr max obrtni moment je na 5000rpm. Ustvari, tu mašinu je štetnije voziti na malom broju obrtaja, uglavnom zbog pritiska ulja. A i manje je udobno zbog vibracija. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

I tako ti ja surfam ytb i nadjem na sledeci klip sasvim slučajno. Slovenac vozi BMW f650 i ne štedi ga uopšte. Zamalo da dobije ferrari. I na kraju iznenađenje. Bilo ih dvoje na motoru 0takoje.gif

 

 

 

 

 

Danas bilo lepo vreme za vožnju. Jel sam ja jedini januarski entuzijasta??? Malo mi dosadno samom ko "gluva kučka" sam...1zvizduk.gif

 

 

Ha! Do **ja. Ovaj video me podseća na uživanje koje sam okusio sa f650, gs doduše. Baš tom deonicom sam vozio 2010. Lepo je voziti u SI.

 

Što se tiče singlića, taj motor traži visoke obrtaje. Na gs-u npr max obrtni moment je na 5000rpm. Ustvari, tu mašinu je štetnije voziti na malom broju obrtaja, uglavnom zbog pritiska ulja. A i manje je udobno zbog vibracija. :)

 

 

 

Mene je oduševilo što slovenac i van puta vozi ko na asfaltu. Moram priznati da ovo nisam probao.

Prvo singlić,pa kad porastemo dva. Do četiri ima da se navozam sit :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Jel neko stavljao Gel akomulator, tj jel znate koji proizvodjac/model pasuje?

pz

 

Ima tona info na http://faq.f650.com/FAQs/BatteryFAQ.htm#Introduction

Ja sam skoro razmatrao i tu opciju ali je prevagnulo da zadržim stari akumulator koji sam probudio iz mrtvih.

Takođe mi je bilo nepoznanica kako će se GEL ponašati na visokim temperaturama,odnosno rok trajanja ovakvog akumulatora.

 

Zvao momke iz http://www.starterbatteries.net/

Skroz su korektni i hoće da izađu u susret

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Tnx,

Daleko je Amerika :), a i malo me mrzi da sve ovo iscitam.

Oni, a ni Gevara nemaju... mada nisam ni po sajtovima proizvodjaca Akomulatora video da imaju gel varijante za nas model (mada nisam bas previse gledao)... pa rekoh da vidim dal' je neko monitrao i kako se cini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Tnx, mislio sam da probam malo "nove tehnologije" :), mada obizorm da ne vidim da ista pasuje 100%, verovatno cu uzeti kiselinski...

 

Sto se tice jednog cilindra bas sam se navikao, u kolima uhvatim ponekad sebe da odsaltam do cetvrte a ne dodjem ni do 70 :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ja sam pre 2 godine kupio Vartin u Kit komercu, ekstra me služi. Prošle zime ga nisam ni skidao sa motora, i danas odlično pali... Tad je koštao 3200 din sad košta 3900 din.

Što se tiče jednog cilindra - ja sam moj već oglasio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ako moze mala pomoc jel zna neko ciji je motor na oglasima 2001 God f650 crveni u zemunu 1600e? Ako neko zna neka mi se javi. Lik kaze da ga nije ni vozio i da je motor kupljen u sabcu pre dve godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja