Jump to content

Moto Zajednica

Odrzavanje sistema goriva (ciscenje rezervoara, ubrizgavanja... )

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova

Obzirom na nečistoće u gorivu potrebno je povremeno očistiti sistem goriva.Od rezervoara pa do ubrizgavanja.Kod motora koji imaju pumpu u rezervoaru dešava se otkazivanje pumpe usled nečistoća..Propis nalaže da se rezervoari na pumpama prazne svakih 10 godina a tržišna inspekcija to retko kontroliše.Čak je i ovaj rok premašen an nekim pumpama(pouzdana informacija).Pa i da nije prošlo više od 10 godina ipak je i zakonski rok predugačak.

 

1.Moja preporuka je gusto sito ili ženski najlon unihop čarapa pre sipanja goriva na pumpama

2.Preporuka je i tečnost za čišćenje sistema ubrizgavanja goriva.Na primer: Motul fuel system clean for direct and indirect injection.Treba obratiti paznju jer u prodaji postoje najčešče odvojeno za karburatorske i sisteme sa direktni ubrizgavanjem.Takođe,postoje produkti za auta i za motorcikle odvojeno u prodaji.Pre sipanja isprazniti rezervoar pa cleaner i posle sipati gorivo do vrha li koliko imate para.Ukoliko je motor prešao više do 10000 km(otprilike) treba sipati iz više puta po manju količinu.Razlog je što može da se desi je rezervoar već puno zaprljan kao i filter pumpe za gorivo pa može da se sav taj šljam odlije dalje u sistem obrizgavanja.U većoj količini može da napravi problem sistemu ubrizgavanja.

 

Toliko od mene.Ako ima neko nešto da doda.....Samo napred...Ja sam samo malo priučen a svako iskustvo je dobrodošlo.

post-10461-12879079520899_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

vidi ja nikad nisam distio te dizne sta vec

 

pa me interesuju te tecnosti za ciscenje direktnog ubrizgavanja

 

ali, jel iko zna da li to uopste radi ili je sarena laza u pitanju?

 

i koje proizvode hvale?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

najefikasniji nacin i sad ne ni tako preterano skup je da se skinu dizne i odnesu na ciscenje...u sapcu sa proverom dizni i ciscenjem na stolu sa simulacijom rada je 2500din (4 dizne)...kad se sve to ocisti,dizne,pumpa,flter ili sito...zavisi od motora...lepo se ponovo namontira na motor,ukolio ima mesta doda se i predfilter i mirni duzi period...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2498 postova
  • Lokacija: Zemun

Wynn's Injection Cleaner ftw

motor mi je palio FI lampicu na pocetku sezone, kako mi je majstor objasnio, problem pravi gorivo koje ostane u sistemu preko zime (ako se ne isprazni) i zgusne se, postane smolasto.preporuka mu je bila da sipam odredjenu kolicinu (na pakovanju pise u kojem odnosu se mesa sa benzinom) u prva dva punjenja rezervoara, pa posle na svaki peti ili sesti put, preventivno, zbog necistoca kojih ima u gorivu.

 

 

ima i za masine sa karburatorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Bacanje para u vetar  :(

Sipao sam u razne motore i automobile.. Imaju tecnosti za injekcione i karburatore..

Nema ništa dok se dizne ne očiste u ultra zvučnim kadicama na simulatoru rada kao što kaže Donmarkoni..

Ja sam na mom XX čistio pre dva meseca i prilično se oseti promena  :)

Ako nekom bude trebalo čišćenje neka se javne na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

imao slican problem i koristio Wyns i problem resen.Znam iz licnog iskustva da to sredstvo valja-kod mene je na AUTOMOBILU jedna dizna bila dobro zaprljana i sipam duplu dozu izvozam i reseno ....za svaku preporuku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

1170 din za ciscenje injectiona

 

to je u kutiji papirnoj sa nekim uputstvom

 

a ima i neka plasticna roze boca za 600 din

 

ja sma ipak uzeo onu skuplju

 

izgleda da radi odmah motor bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

1170 din za ciscenje injectiona

 

to je u kutiji papirnoj sa nekim uputstvom

 

a ima i neka plasticna roze boca za 600 din

 

ja sma ipak uzeo onu skuplju

 

izgleda da radi odmah motor bolje

 

Sigurno radi bolje, ali ako to odmah primetis... Onda je bas bilo vreme da se procisti.

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja