Jump to content

Moto Zajednica

Problem piaggio nrg!

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Evo i moje prve teme. :) Kupio sam skuter pre nekih mesec dana, 2002.god sa predjenih 9000km sa blokadom. Tako je isao oko 60-65km/h, odem kod drugara  i skinemo neka dva prstena koja su bila na varijatoru(nisam siguran da treba oba da se skinu). On posle toga isao 80-90 ali jedva. Posle nekih predjenih 800km kada sam ga upalio i krenuo ugasi se, ja izvadim svecicu ona crkla uopste ne baca, ja zamenim ona opet ode posle 200km i tako par puta, i bila je mnogo masna kada je skinem... Odjednom sve u redu ali sad poceo da trokira, dam mu pun gas ide i samo pocne da prekida kao da sam mu pustio gas pa opet pocne da vuce, i slabo ubrzava a max brzina je nekih 70 km na kojih to sve pocne da se desava... Pomerao sam mu iglicu u karburatoru na veci nivo ali nista ide isto a trosi kao tenk, cistio filter vazduha ali opet nista... Da li neko ima ideju u cemu je problem ili neki savet? Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

To sto opisujes nema veze sa preradom varijatora. Najverovatnije imas problem sa smesom goriva, moguce da ti je ostao zaglavljen sauh. Koj skuter je u pitanju???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Sorry za pitanje!!! NRG 2002. god. Tek sada sam video.

POZZZ!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Mozda nije CDI. Mozda je TDI, ili DCI, ili CDTI, ili TDCI... A mozda je jednostavno TDDI??? Ko li ce ga znati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Shokla imas problem ??? ??? ??? ??? ???,druze CDI  je za varnicu sad da neobjasjavam,uglavnom elektronika koja mu sluzi za varnicu,stpji mu negde nznm kod tog modela tacno,al uglavnom ispod sica ili negde oko akumulatora,crna kutijica zatvorena sa ulivenim dzeksnicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Ok, ali onda ne bi vukao dobro do tih 70km/h da jje do toga... Cuje mu se nesto ispod dekla na mestu gde je varijator kao da zvecka (kad dam gas jace)... Pogledao sam rolnice su ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Kad se dekla trese blizu radilice moze da bude da su lezajevi (sto radilica sto klionjaca) otisli a ako zvecka ili se cuje kao neko skripucanje mozda je vreme da zamenis kais oce to tako da se cuje zbog proklizavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Ako ti zvecka "plastican" zvuk ,to ti se cuju rolnice,ako ih nisi skoro menjao. Rolnice hoce da zezaju i sa ubrzanjem, ali ni priblizno toliko drasticno. Gume na 2.0 ako je normalna voznja u pitanju.

 

Ako ti je je mokra svecica, dodaj jos vazduha u mesavinu ,ali nema potrebe za takvim necim ako neces da stavljas neku rezonu, kit, ili nesto slicno. 

 

Koliko ti trosi na 100 ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Rolnice su ok, bar koliko se ja razumem a i jedan lik koji radi motore u kraju mi je rekao da su mi rolnice dobre kada ih je pogledao... Svecica mi je garava, nije masna (bar sada). Sinoc nije mogao da predje 50, ja stanem na neku pumpu stavim drugu svecicu isao 80km/h. Sada opet ista prica.  Trosi 5-7l na 100. Bar tako mislim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

U tom slucaju 99% do karburatora, lepo nasteluj odnos benzin-vazduh, i trebalo bi da bude ok  ;) . Sem toga to su ti vec skoro svi rekli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Moguce da ti je zapusena dizna pa se zato gusi, i nema konstantno ubrzanje ::) ,rasklopi ti karb., pa vidi  ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Mislim da sam resio problem  ;D skinuo sam plastiku koja ide preko filtera za vazduh i upalio motor, sve radi super, isao da se provozam ide 90km/h lagano, samo je dosta bucnijii tako ali to mi ne smeta... Sada sam siguran da je do odnosa vazduha i benzina  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja