Jump to content

Moto Zajednica

Lijeva ili desna krivina?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
On 1.4.2007. at 23:42, Dexterr je napisao:
Citiraj
Primjetio sam da mi nikako ne leži naginjanje u desno pa me intersuje ima li još ko sliènih problema ili sam u nekoj zvrèki ??

to što vozimo sa desne strane, naèi da su nam leve krivine zbog konfiguracije puta uvek preglednije od desnih, dok je Englezima i Aus.....cima kontra... I ja više volijem levu krivinu... :wink:

Slažem se. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, Motorcyclist je napisao:

Pogotovo sad sa malo tezim motorom. Takodje u desnima cesto ne pratim pogledom izlaz iz krivine kao kada je leva u pitanju pa to bude traljavo.

Isto, tačno se videlo na poligonu, osmice su mi bile mnogo lakše kad obaram motor levo, za razliku od desno... Odradim ja, ali mi je čudno, ne umem da objasnim to. Levo mnogo opuštenije naginjem motor, desno imam osećaj da ću da padnem. :zbunjen:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
20 minutes ago, Alexandra995 said:

Isto, tačno se videlo na poligonu, osmice su mi bile mnogo lakše kad obaram motor levo, za razliku od desno... Odradim ja, ali mi je čudno, ne umem da objasnim to. Levo mnogo opuštenije naginjem motor, desno imam osećaj da ću da padnem. :zbunjen:

A tek da si videla moj show prosle godine na Tari po serpentinama, jos kisa... Vojvodjanin se pogubio haha. Spore krivine nzm jel ubaciti u prvu (sto nikad nisam radio u voznji osim kad krecem) ili kvacilo pa pustaj iz druge...smehotres. Srecom bio sam na laganom GPZu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 8 minuta, Motorcyclist je napisao:

A tek da si videla moj show prosle godine na Tari po serpentinama, jos kisa... Vojvodjanin se pogubio haha. Spore krivine nzm jel ubaciti u prvu (sto nikad nisam radio u voznji osim kad krecem) ili kvacilo pa pustaj iz druge...smehotres. Srecom bio sam na laganom GPZu.

Isto bilo i sa mnom, vidi ovu rutu:

 

WWW.GOOGLE.COM

 

Kolima sam puno puta prošla, a motorom je bilo prilično izazovno. Bitno da se samo prilagodi brzina, dobro proceni krivina i nema brige. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
2 minutes ago, Alexandra995 said:

Isto bilo i sa mnom, vidi ovu rutu:

 

WWW.GOOGLE.COM

 

Kolima sam puno puta prošla, a motorom je bilo prilično izazovno. Bitno da se samo prilagodi brzina, dobro proceni krivina i nema brige. :)

I ja uvek vozim sporije kad ne poznajem teren. Nisam navikao na voznju uzbrdo-nizbrdo kao ni spore krivine gde moras da saltas cak u prvu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
On 2.4.2007. at 0:44, Laura je napisao:

Meni sigurno odgovara leva krivina a u desnoj krivini sam oprezniji.Mislim,da nas ima mnogo motorista kojima odgovara leva krivina.Mozda se zbog toga speedway vozi levi krug.Jednako je sa pistama,"mislim" da se sve piste voze levim krugom osim Silverstone u Engleskoj.

na tvoje mislim mislim da si u teskoj zabludi

velika vecina pista se vozi desnim krugom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Desna može do patosa,leva manje...levoruk 70-80%...verovatno bi bio i veći procenat,da me nisu na silu 70-h učili da pišem desnom...Komunisti...ne,ne valja to...ja olovku u levu,oni ne,u desnu!!!A ja,šta sam znao?!?Tako...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nemam pojma, meni isto. Uđe to u rutinu. Nisam do sada razmišljao o krivinama. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Levoruk sam

 

Do sada promenio razne marke i tipove motora.

Generalno volim krivine, ali mi bolj leži leva i to na R - ovima, bar je tako bilo. Dok na Touring i Naked obe

Sve zavisi od modela motora,kubimaže, tako je i kod krivina, ugao napadanja, ulaženja, brzine, sila G čini svoje

 

Savet za one koji razrađuju krivinarenje ili savladavaju strah od istih da odaberu jednu deonicu sa nekoliko krivina i od starta krenu što laganije, sa jedim tempom i brzinom, pa sledeći prolaz da povećavaju brzinu, samo rutina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Kod mene jako čudno, dešnjak sam i ubeđen da mi bolje ide leva. Prošle godine vozim ispred drugara koga sam tek upoznao i kada smo stali jednom prilikom on me baš pita koja mi više krivina odgovara? Ja ladno kažem leva a on, da mi mnogo bolje ide desna :stabre:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja