Jump to content

Moto Zajednica

Lijeva ili desna krivina?

Recommended Posts

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

to ti je apsolutno normalna stvar... imam isti problem i prichao sam sa burazerom koji je vozio trke i kazhe da je normalno da ti jedna manje lezhi...

mene leve krivine muche...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
Mene muche lose gume! Ja sam levak tako da mi vise leze leve krivine i
kada se zaokrecem na nekom parkingu obicno pravim levi krug.

 

Nema to veze sa tim sto si levak, jednostavno si navikao u saobracaju da kad radis polukruzno okretanje kreces u levo. A sa motorom je prirodnije da se pravi levi krug, obicno je desna na kocnici, a leva je slobodna da malo pripomogne pri skretanju. Bar je to kod mene slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Ne znam, ja se satrah da udesno smotam krug a lijevi svintam ko uèkur!Valjda je to vezano za dve sfere mozga pa neko bolje èuka lijevom a neko desno strano. Ulijevo mi se èini da bih smio rukavom kupiti kamenèiæe po cesti a na desnu uvijek malo žmirkam. Ko frka mi... Danas smo nešto vozikali pa malo prazna guma malo hladan asfalt ali ipak se mirnije ide u lijevu... pih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

I ja sam desnjak pa mi bolje lezi leva krivina,ako me neko pita ZASTO, nece dobiti odgovor jer ga ni sam ne znam, ali jednostavno mi vecu sigurnost uliva naginjanje u levo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Primjetio sam da mi nikako ne leži naginjanje u desno pa me intersuje ima li još ko sliènih problema ili sam u nekoj zvrèki ??
Naš ZZR najviše volije SREDNJU krivinu tj ne voli nijednu krivinu do PRAVU!!! A trip leve ili desne krivine je donekle bio objašnjen na nekom USA sajtu u paketu sa potrošnjom gume više sa jedne nego sa druge strane... tipa to što vozimo sa desne strane, znaèi da su nam leve krivine zbog konfiguracije puta uvek preglednije od desnih, dok je Englezima i Aus.....cima kontra... I ja više volijem levu krivinu... :wink:
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Meni sigurno odgovara leva krivina a u desnoj krivini sam oprezniji.Mislim,da nas ima mnogo motorista kojima odgovara leva krivina.Mozda se zbog toga speedway vozi levi krug.Jednako je sa pistama,"mislim" da se sve piste voze levim krugom osim Silverstone u Engleskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo
Primjetio sam da mi nikako ne leži naginjanje u desno pa me intersuje ima li još ko sliènih problema ili sam u nekoj zvrèki ??
Naš ZZR najviše volije SREDNJU krivinu tj ne voli nijednu krivinu do PRAVU!!! A trip leve ili desne krivine je donekle bio objašnjen na nekom USA sajtu u paketu sa potrošnjom gume više sa jedne nego sa druge strane... tipa to što vozimo sa desne strane' date=' znaèi da su nam leve krivine zbog konfiguracije puta uvek preglednije od desnih, dok je Englezima i Aus.....cima kontra... I ja više volijem levu krivinu... :wink:[/quote']

 

upravo tako i ovo je nama rekao jedna covjek u hrvatskoj kad smo se raspravljali ja i veci a on kaze znate zashto je to , jer kad ulazite na lijevo imate preglednost kontrolu i opustenost kad ulazite na desno vama motor bjezi spolja u suprotnu traku i onda reflesk instinkt i strah vam ne daju vece nagib i sl uglavnom to je to shto ti rece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH

Hehe, a ja mislio da samo ja imam takav trip, bas sam pre par dana sa surakom o tome pricao i tako mi se ismejao i rekao da nisam normalan. On tvrdi da mu je svejedno koja je krivina a ja priznajem da mi draza leva :oops: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

I meni je leva krivina draza...sad ne znam da li je to zato shto sam levoruka...ali vishe volim levu krivinu od desne :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Naravno, kao i svi, nekada sam i ja imao isti problem, ali sada ne. Opet ja sa onim mojim: trening, trening i samo trening.

Ali, da bi ste imali sta da trenirate mora vam neko objasniti teoriju. Probacu sada nekako to da vam docaram:

Kada ulazite u desnu krivinu unutrasnja noga je opustena, a spoljna noga vas "drzi" za motor i ona je kruta i predstavlja oslonac. Situacija je ista kao kada stojite sa obje noge na zemlji. Ako opustis desnu nogu, oslonac ostaje na lijevoj, ali zbog opustene desne noge i tezine tijela, ti padas na desnu stranu, jesam li u pravu? Isto tako je sa skijama i isto tako je i sa motorom.

A sada svi na motore, na poligone i vjezbaj :skijas:

 

A da, i ja se uvijek okrecem na parkingu na lijevo, ali to je samo zato sto mi u desno zbog polozaja rucica i komandi jako zajebano da dajem gas na mom motoru jer je tada desna ruka skroz uvrnuta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

meni je manje-vise svejedno, ali imam jebeno los osecaj kada su u pitanju krivine na jakim nizbrdicama.

Npr, kada sam letos vozio od Milana od Djenove, poslednjih 100nak km auto puta su totalno ludilo. Kao da sa Cetinja krenes za Budvu, samo sto je autoput i vozis brzo. Strmo, ponekad i preterano strmo, svi voze kao ludaci, cak i kamiondzije, a Svaba drzi tempo kao da ga goni djavo....majko mila....samo sam se molio da ziv stignem do Djenove i gurnem motor u more i vratim se avionom.

 

Evo plasticnog primera....cepas nizbrdo 4. pun gas....ide krivina...da bi ziv iz nje izasao...polegnut si (sto bi Chala rekao, struzes usima) i tako pretices kamion koji je u traci do tvoje, a njegovi tockovi su ti 10cm od glave i prave zvuk kao mesalica za beton.....ako zajebes bilo sta....pa bar bi smrt bila brza :) ....e i tako 100km :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor
meni je manje-vise svejedno' date=' ali imam jebeno los osecaj kada su u pitanju krivine na jakim nizbrdicama.

Npr, kada sam letos vozio od Milana od Djenove, poslednjih 100nak km auto puta su totalno ludilo. Kao da sa Cetinja krenes za Budvu, samo sto je autoput i vozis brzo. Strmo, ponekad i preterano strmo, svi voze kao ludaci, cak i kamiondzije, a Svaba drzi tempo kao da ga goni djavo....majko mila....samo sam se molio da ziv stignem do Djenove i gurnem motor u more i vratim se avionom.

 

Evo plasticnog primera....cepas nizbrdo 4. pun gas....ide krivina...da bi ziv iz nje izasao...polegnut si (sto bi Chala rekao, struzes usima) i tako pretices kamion koji je u traci do tvoje, a njegovi tockovi su ti 10cm od glave i prave zvuk kao mesalica za beton.....ako zajebes bilo sta....pa bar bi smrt bila brza :) ....e i tako 100km :shock:[/quote']

 

Ðuro brate... ne damo te više u tuðinu kletu. I drugi su nam govorili da nas gone ko ðavole ali da nas i po putu taru nismo znali. Sjedi ti s mirom i ne akaj po Italiji..... jeeeb..!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

U 99% slucajeva sam padao na desno, odnosno u desnoj krivini. Moracu da ugradim neke kontra tegove ili da se nosim na balansiranje :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobra tema.

 

Meni recimo su mnogo vise prijale desne krivine od levih. Nekako, u desnoj krivini mi je desna saka mnogo blize telu i imam nekako bolji osecaj prilikom dodavanja gasa (a gas je jedna od najvaznijih stvari u krivini, jelte :D )... A u levim krivinama mi je ta ruka nekako 'u vazduhu' i zato mi to nije prijalo, kao da nisam mogao tacno da doziram koliko gasa treba dodavati...

 

Sad mi je svejedno, sve ih volim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
:lol::lol::lol:

 

Jel tebi fudaster strugao asfalt u desnoj krivini... :misli: ili levoj ... :misli: ili u obe :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
:lol::lol::lol:

 

Jel tebi fudaster strugao asfalt u desnoj krivini... :misli: ili levoj ... :misli: ili u obe :mrgreen:

tako nekako :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Vecini vise pase leva krivina,po defaultu,zato sto u svakodnevnom saobracaju vozimo desnom stranom puta.

Sto se mene tice sasvim mi je svejedno koja je,sto vec rece Evil sve je u praksi i kilometrima pod .uzicom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

sale to je izgleda neki problem sa varaderom. i meni struzu fudasteri. mozda postoji neki kit da se to jos malo odigne ?? :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Bijeljina

Svejedno mi je brate volim i lijeve i desne duge i kratke samo da se vozi. Zbog saobraæaja veæini odgovaraju lijeve, u desnu mora da se zabaci što više kao sa kamionom da bi imao dobar prolaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
sale to je izgleda neki problem sa varaderom. i meni struzu fudasteri. mozda postoji neki kit da se to jos malo odigne ?? :D :D

neznam,razmisljam o nekoj doradi posto varadero ima masinu od vtr-a,da ubacim paljene i centralinu od njega pa da onda bude vtr u obliku varadera :?: :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja