Jump to content

Moto Zajednica

....pčele

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: Honda vt600 shadow

Kao što su već mnogi naveli, alergija može da se javi bilo kada.

Ja sam godinama držao pčele, dešavalo se da me ubode i preko 20 dok pregledam košnice. Jednom prilikom me je ujela ispod oka i to je dosta oteklo. Međutim, posle dva dana je otok i dalje stajao. Nekoliko dana sam pio presing, ali je otok spadao samo dok lek deluje. Nakon što sam zaglavio u bolnicu ustanovili su mi alergiju. Uglavnom, svaki put je alergija bila sve jača da bih se jednom prilikom jedva izvukao, jer konj kakav sam, radio sam u voćnjaku i nisam hteo oznojan kod doktora, nego sam rešio da se istuširam prvo.

 

No da ne dužim, napravio sam još nekoliko gluposti. Od tada uvek uz sebe imam injekcije dexsazon i synopen. Zadnji put mi se uvukla između kacige (kadica) i glave pa me ujela za obrvu. odmah sam dao sebi injekcije i nije bilo nikakve reakcije.

 

Sada uvek furam ful face kacigu i potkapu za zaštitu vrata. Ali najbitnije je polako stati bez panike, jer džaba sve ako cimneš korman pa se skrljaš. A video sam da to ljudi rade u kolima.

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kad si već pomenio paniku, gledao sam neku dokumentarnu emisiju - U Australiji živi pauk, koji je zaslužen za mnoge auto nesreće, pa i one sa smrtnim ishodom. A pauk je neotrovan, takoreći bezopasan, samo gadno izgleda, i voli da se zavlači u automobile. Zovu ga car spider.

 

Posebno, kažu, voli da za sakrije pod sunčani vizir ili po pregradama, i eto belaja. Zamislite samo, prismetalo vam sunce, povučete zastor, i padne vam ovo čudovištance na krilo ili na lice, ruke još gore. Ko da ostane pribran... Brrr

 

53871123-10484581-Chris_Taylor_42_first_

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja bih bio brži od motora, potpisujem...znam sebe...

Ne volim zmije ni da vidim, a komšinica (malo dalja) je drži u kući...ne idem joj na kafu...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: Honda vt600 shadow
Pre 4 sati, boza_kg je napisao:

Kad si već pomenio paniku, gledao sam neku dokumentarnu emisiju - U Australiji živi pauk, koji je zaslužen za mnoge auto nesreće, pa i one sa smrtnim ishodom. A pauk je neotrovan, takoreći bezopasan, samo gadno izgleda, i voli da se zavlači u automobile. Zovu ga car spider.

 

Posebno, kažu, voli da za sakrije pod sunčani vizir ili po pregradama, i eto belaja. Zamislite samo, prismetalo vam sunce, povučete zastor, i padne vam ovo čudovištance na krilo ili na lice, ruke još gore. Ko da ostane pribran... Brrr

 

53871123-10484581-Chris_Taylor_42_first_

Nimalo prijatno :) Jbg. Vremenom naučiš da isključiš refleks. Ne ide to samo po sebi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /
Pre 7 sati, sasa ns 1 je napisao:

drugar stao uz dunav kod mišeluka.Krenuo pravcem 200 na sat kad odjednom penje mu se belouška sa kormana na ruku.

Meni drugar iskocio iz camca...

Veslali tik uz obalu, a bio veliki vodostaj i pade sa Topole pravo u camac :D

 

 

 

Pre 11 sati, Homerd33 je napisao:

Od tada uvek uz sebe imam injekcije dexsazon i synopen

Ovo je pametno imati sa sobom...

Jel se obe daju, jedna za drugom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 2 sati, ser je napisao:

 

Ovo je pametno imati sa sobom...

Jel se obe daju, jedna za drugom?

I ja čekam odgovor...gde kupiti,apoteke?Rok trajanja ili se prave na licu mesta...daje se jedna,koktel,bla,bla?Ko je alergičan na penicilin,da l' sme?Malko više pitanja ali...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: Honda vt600 shadow
Pre 7 sati, shoyyka je napisao:

I ja čekam odgovor...gde kupiti,apoteke?Rok trajanja ili se prave na licu mesta...daje se jedna,koktel,bla,bla?Ko je alergičan na penicilin,da l' sme?Malko više pitanja ali...?

Prepisano je od strane lekara, pa mi je izdato u ambulanti. Zbog jake reakcije pressing nema vremena da deluje. Obično je dovoljno imati kod sebe bilo koji antihistaminik.

 

Injekcije se daju jedna za drugom. Naravno, prilikom preuzimanja se sprovodi i obuka kako se lome epruvete i ubada.

 

Naravno, ko je alergičan može od doktora da traži da mu prepiše. Jer smo na motorima obično daleko od civilizacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 2 sati, Homerd33 je napisao:

Prepisano je od strane lekara, pa mi je izdato u ambulanti. Zbog jake reakcije pressing nema vremena da deluje. Obično je dovoljno imati kod sebe bilo koji antihistaminik.

 

Injekcije se daju jedna za drugom. Naravno, prilikom preuzimanja se sprovodi i obuka kako se lome epruvete i ubada.

 

Naravno, ko je alergičan može od doktora da traži da mu prepiše. Jer smo na motorima obično daleko od civilizacije.

Hvala...moraću da tražim,mada ja pitah jednom...ma pravac hitna ti,ovo,ono...možda nije znala,smela...ali ću insistirati,kad se bude dalje putovalo...

Mislim da sam manje na ose,ne znam jer uvek odem i primim boce...

 

Vozio bajs,davno beše,oko 15-ak godina,lupam...malo mi duža kosa beše...prolazim pored jedne kuće na kojoj su košnice,gore,na možda trećem spratu,bez krova,samo ploča...Cap,ulete u kosu,instiktivno manem rukom,ubode...na vr' glave!Okrenem se,blizu ambulanta...tako i tako...ajd da probamo sa Bronalom!Posle 15-ak min. rekoh,osećam neku toplotu kako se spušta niz grudi...Lezi,inekcije...infuzija,spade pritisak,povraćao...Kaže neka žena,poznanica,čula da sam unutra pa ušla,poljubičastio si bio! Pa p....a vam m....ina,ja sam pokusni kunić,jel'?!?Najgore,niko se nije setio da mi izvadi žaoku iz glave...to je punilo,punilo otrov...!!!Bole njih,komentarišu kako imam dobre vene...!!!

Jedino je dobro što nemam ono gušenje,znači imam neke fore...mada se nikad ne zna?!?Zato se valja pripremiti,za ne daj Bože...Na TDM-u me nije ubola ni jednom,dve-tri godine...povišeni vizir,štitnici ruku,kao u sobi...Ubola me na Kawi ZR7S...na Banditu,videćemo...na sadašnjem ima neki deflektorčić...slabo je to!Zato kupih kožno odelo,a gore...vizir ne otvaram...

Iš...čibe...pis...pčele od nas!!!:jee:

I stršljeni,naravno...sve leteće ubice,nisu one krive ali...

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Da rezimiramo, od dostupnih lekova, bez recepta, u apoteci se može uzeti samo Pressing ?

Pričam za sebe...morao bih prvo na testiranje na šta sam (i ako sam) alergičan, pa sa rezultatom kod izabranog lekara da mi odobri šta smem od inekcija imati sa sobom, koje inače imaju kratak rok...

A adrenalin (u inekciji) ne bih smeo samoinicijativno da koristim (zbog povremene aritmije).

Što kaže Shoyka, blindirana oprema do grla, pa kako bude...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Presing je relativno "spor", u mom slučaju. Kad imam napad alergije (trava, mačke, kućna prašina), 5 minuta da krene malko da deluje, tek da mogu da dišem, al tek posle 30 min osetim da je to to, da krene da popušta, i sat vremena da me skroz sredi. Od ovoga što sam probao, jedini mi spas.. Postoji i Aerius, on je npr. po sastavu jači, al npr mene ič ne radi.

Promenio član nafetS
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Mene opali tako osa po vratu u voznji, mislio sam da je neki insekt, nisam ni razmisljao posle. 

 

Par puta osetim svrab po stomaku, pa se cesem itd. Stizem kuci, skidam opremu, kad sam povukao majcu, ispade osa napolje, ziva. Sva sreca pa me nije ubola, da sam znao da je unutra mislim da bi skocio sa motora :ups:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Kod alergijskih reakcija ono što često dajemo ambulantno jeste ampula synopen i ampula lemod-solu 40mg (urbazon nekadašnji) , od intenziteta reakcije zavisi i doza ali uglavnom je ambulantno bezbedno 2 amp synopen (40mg) i do 160 mg lemod-solu. Problem koji može da nastane je: nakon aplikacije synopena često se javlja pospanost pa se ne preporučuje vožnja nakon primanja injekcije, a lemod kao kortikosteroid hoće da gura u tahikardiju (ubrzan rad srca). Najčešće je aplikacija intravenska (zbog brzine dejstva) mada se daje i muskularno. Oba leka - ampule, dostupna su u apotekama bez recepta mada je ipak najbolje potražiti pomoć stručnog lica, ali smo često svesni da u pojedinim situacijama to nije moguće. Čuvanje u termo-torbi ili u malom termosu kada su temperature preko 25 inače se čuvaju na sobnoj temperaturi, rok trajanja je oko tri godine.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Mene opali tako osa po vratu u voznji, mislio sam da je neki insekt, nisam ni razmisljao posle. 
 
Par puta osetim svrab po stomaku, pa se cesem itd. Stizem kuci, skidam opremu, kad sam povukao majcu, ispade osa napolje, ziva. Sva sreca pa me nije ubola, da sam znao da je unutra mislim da bi skocio sa motora :ups:
Meni ulete pre neki dan u kacigu, u sred grada, još vozio sporo. Usro sam se :D

Sent from my 21051182G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA
pre 43 minuta, milosevicmilos je napisao:

Meni ulete pre neki dan u kacigu, u sred grada, još vozio sporo. Usro sam se :D

Sent from my 21051182G using Tapatalk
 

Teeeske price. :staa2:

 

Nemam problem sa zmijama i ostalim zivuljkama, ali ose i jos neke insekte kad vidim da ganizu po meni...   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Ovako izgleda kad te smrdibuba udari u lice sa nekih 60 km na sat.bukvalno mi se zabila u lice. A sa druge strane negde uz Dunav u Rumuniji sam gledao kako osa seta po viziru sa unutrasnje strane ful face kacige . I onda nastaje pakao , prvo stani , pa skini naocare i onda brzo u panici kacigu.brlo neprijatno iskustvo. 8f1cfbf6babd7f6926d7ed3cbdc16914.jpg

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja