Jump to content

Moto Zajednica

Gold Wing svet....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Drugari jedno pitanje,! 

Koje gume vozite na Vašim Wing ovima, pošto došlo vreme da se menjaju.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Rijeka Hrvatska
  • Motocikl: Gold Wing 1800

Za GL1800 Bridgestone je zakon (i nova je dosla sa Bridgestone gumama), Zadnji set napravio 22000 kilometara, naravno uglavnom i pretežito u turističkoj vožnji, 90% vremena sa dvije osobe i full prtljagom....i podosta autoputa !! Jedino treba tlak držati cca 5% iznad preporučenog da se izbjegne "cupping" (neravnomjerno trošenje po centru gaznog sloja). Prednja guma je naročito sklona cuppingu ako tlak nije OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Drži pritisak 2.9 i napred i pozadi i neće biti deformacija,provereno

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

E jebem ga...ja naručio iz švabije Avon Cobra Chrome.Gledao po forumima i facebook grupama,ono mrtva trka između Avona i Dunlopa Elite 4!:stabre:Videću kad krene sezona.:neznam:Uglavnom jeftinije su nego kod nas ili u Rumuniji,Češkoj itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
E jebem ga...ja naručio iz švabije Avon Cobra Chrome.Gledao po forumima i facebook grupama,ono mrtva trka između Avona i Dunlopa Elite 4!:stabre:Videću kad krene sezona.:neznam:Uglavnom jeftinije su nego kod nas ili u Rumuniji,Češkoj itd.
Vozio sam i avon i danlop ali avon je dalekooooo ispod danlopa po kvalitetu i dugotrajnosti

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Posebna subklutura Honde GW je u Rusiji i da nisam bio na moto skupu u Brestu,Belorusija umro bih u neznanju neobavesten...naime tamo je barem polovina motora na skupu bila bas Honda GW a cifra je sasvim skromna...recimo jedno 5-6000 komada....kuriozitet je sto je svaki unikat i prica za sebe,dodao bih jako skupa....staro mlado,musko,zensko,par,solo....nema ciljne grupe po godinama tako da bi klasifikacija da penzosi voze ne stoji nikako...to je jednostavno velika ljubav prema brendu i kraj price...Ulaganja su velika posto u sasvim nove motore rade totalne prerade i preradjuju bukvalno SVE...od rasvete,ozvucenja,spoljnih a verovatno i u unutrasnjih manifestacija....Njima tamosnji putevi koji stotinama i stotinama kilometara bez krivine sasvim odgovaraju tom tipu bajka a dominatan je trenutak i veoma solidna materijalna podloga vozaca.Slike sam nazalost izgubio u telefonu koji mi je odmah po povratku netragom nestao u Beogradu u trznom centru tako da ne mogu ovo da potvrdim a slikao sam par stotina i vise primeraka....Zbog svega toga od mene za Hondu GW palac gore...ziveli.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 7 minuta, sashac je napisao:

Meni Goldwing deluje zastrasujuce,i sve imam osecaj da ne bih umeo da ga vozim...Krstarica u bukvalnom smislu.

Pa vidi, potrebno je vreme za "uvozavanje" tj. privikavanje i na veličinu i težinu i sve ostalo. Ja sam vozio pre vinga "teže" turere i bilo mi je potrebno vreme da se naviknem i dalje imam osećaj da nema veze sa ostalim motorima. Sasvim je poseban osećaj kada ga voziš. Prvo mi je bio čudan zvuk koji proizvodi šestocilindraš i to mi je malo smetalo ali na sve se navikne čovek. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Vidim da se vlasnici GL motocikala snalaze za rjesavanje tekucih problema na svojim ljubimcima, pa ako nekome treba rjesenje problema sa originalnim alternatorm evo da pokazem kako je to rijesio na GL 1200 Aspencade moj drugar iz Tuzle. :takoje:

 

0-02-05-b02838657cbb583a47b310acbd544062

 

0-02-0a-0854aed7a06afd508f186e622ce2bb77

 

0-02-0a-24c1f711bef0c7414be30efc94d668b7

 

viber-slika-2020-03-05-17-42-19.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jako moćne mašine na izgled. Zanosio sam se idejom da je jednom prilikom uzmem ali ipak uzeh gsx1.4.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Savan

 

Ne znam sto ce ti to "na izgled", kada je GL  uvijek bila mocna masina pa i onda kada je izasla prva 1975. godine. i bila sto sada kazu naked ili "golac"  bez svih dzidja midja koje imaju od modela GL 1100, pa na ovamo. Samo ne znam kakvo je zadovoljstvo se voziti na motoru, a sjediti u "dnevnoj sobi" sa koznom garniturom i svim uredjajima od dolby surround zvuka do svih mogucih elektro pomagala. :popovanje:

Salu na stranu GL je jedan vrhunski kruzer, a po meni cak i prvi na mojoj top listi kruzera i rado bi ga posjedovao. :takoje:

 

193614-Gold-Wing-Tour-DCT-Airbag.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nisam je nikad vozio pa sam zato rekao na izgled. Takodje verujem da je odličan kruzer ali da bi meni (u sadasnjoj situaciji) vrlo brzo dosadio da se vozikam sa njim po lokalu i neke sitne turice.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Stvar ukusa. Jeste odličan turer a po meni je mnogo "ukroćen", znači vibracije od motora 0%,zvuk od mašine i izduva utišan maksimalno, vetra gotovo da i nema, neravnine sa puta gotovo i ne prenosi na sedište... U principu za duge ture je idealan jer te neumara. Pričam o serijskom primerku bez prepravi i iz mog iskustva. Panvropa koju sam vozio pre GW je nešto sasvim drugo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Najviše me je iznenadio menjač. Naime u 5 brzini možeš da ideš od 60 pa do 200kmh,bar ova moja od 1500ccm..neverovatno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 19 minuta, Savan je napisao:

Nisam je nikad vozio pa sam zato rekao na izgled. Takodje verujem da je odličan kruzer ali da bi meni (u sadasnjoj situaciji) vrlo brzo dosadio da se vozikam sa njim po lokalu i neke sitne turice.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Pa druze to i nije motor za lokal, vec za ture od par hiljada kilometara. Pogledaj Oglase za prodaju GL-a, rijetko je kojii ispod 100000km. :moto3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 1 minut, Branko je napisao:

 

Pa druze to i nije motor za lokal, vec za ture od par hiljada kilometara. Pogledaj Oglase za prodaju GL-a, rijetko je kojii ispod 100000km. :moto3:

 

Istina! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
 
Pa druze to i nije motor za lokal, vec za ture od par hiljada kilometara. Pogledaj Oglase za prodaju GL-a, rijetko je kojii ispod 100000km. :moto3:
 
Ništa njemu ni u gradu ne fali ,kad ga vide u retrovizor svi se sklanjaju a u provlačenju malo smirenije jer uvek dođe tvoj trenutak da prođeš kolonu.Mana je jedino kad parkiraš negde u gradu ,uglavnom se skupi publika sa milion pitanja što je u početku interesantno ali posle dosadi .A i sada imam problem sa gospođom ,neće više na drugi moped a37e340257045ae4dc1d475b2ee85a06.jpg

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja