Jump to content

Moto Zajednica

18.03.2010-ozbiljan udes

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Danas, oko 16:30, na uglu Kralja Petra i Kneza Sime Markovića.

Momak koji je imao udes se zove Vladimir Todorović (tako mi je rekao saobraćjac na licu mesta)

U pitanju je Honda CBR 600 F registracije BG 24-491.

Saznao sam (takođe od saobraćajca) da je momak u teškom stanju.

 

Devojka i ja smo prolazili motorom i videli oboren motor i gomilu ljudi oko motora. Hitna pomoć je već bila na licu mesta. Naravno, odmah smo stali da vidimo šta se dešava. Videli smo momka koji leži pored motora krvave glave i očigledno polomljene ruke. Bio je u polu-svesnom stanju i pomerao se. Pošto u tom trenutku nije bilo policije odmah sam našao svedoke čitavog događaja i ispitao ih šta se dogodilo (i uredno im uzeo lične podatke).

Po priči svedoka, Vladimir se kretao od Sborne Crkve prema mostu. Obilazio je kolonu vozila u krajnjoj levoj traci (vozio između pune i kolone vozila) kada je Automobil (Opel Astra tamno sive boje, registracije BG683-...) krenuo da skreće levo (bez žmigavca) u Kralja Petra. Vladimir je pokušao da ga izbegne odlazeći još više u levu stranu i očigledno dodavajući gas. Izgbio je kontrolu i izleteo na trotoar i udario u sam ćošak zgrade na uglu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Takođe sam saznao da dečko živi u Bloku 70 i da je najverovatnije član BJBikers foruma (nick: vladacbrpc25).

Ovo nije proverena i potvrđena informacija tako da se unapred izvinjavam ako je pogrešna

 

Ako neko sazna nešto više neka odmah javi.

 

Nadam se da će dečko biti ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

I ja se nadam da ce biti dobro.Ja cu podsetiti na temu oko preticanja...evo zbog cega nisam za provlacenje kroz kolonu,izlaska na celo kolone i sl.

 

Ovde nije bio problem  u provlacenju, nego u preticanju u raskrsnici, bas zbog takvih sto skrecu bez migavca, trebalo je da se umuva u kolonu do posle raskrsnice, u sustini, vozac automobila je kriv sto nije dao migavac, jer decko ne bi krenuo da ga pretice, ali u startu nije smeo da zapocne preticanje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Vladimiru želim brz oporavak.

 

Ljudi samo pažljivo, niko nas inače ne je**e pet posto,a posebno sad dok se malo ne naviknu na motore na ulicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

I ja se nadam da ce biti dobro.Ja cu podsetiti na temu oko preticanja...evo zbog cega nisam za provlacenje kroz kolonu,izlaska na celo kolone i sl.

 

Ovde nije bio problem  u provlacenju, nego u preticanju u raskrsnici, bas zbog takvih sto skrecu bez migavca, trebalo je da se umuva u kolonu do posle raskrsnice, u sustini, vozac automobila je kriv sto nije dao migavac, jer decko ne bi krenuo da ga pretice, ali u startu nije smeo da zapocne preticanje... 

 

Kad auto ima gdje da skrene (ulica, parking, prodavac lubenica na lijevoj strani puta,...) ne treba ga zaobilaziti bez ocnog kontakta ili bar "analize" s cim se bavi. Kad nema gdje da skrene onda u principu moze, ali opet 6 ociju i ocekivati nemoguce. U guzvi na autoputu kad svi stoje i nemaju kud zna se naci jedan pametan da otvori vrata (da izadje da skine sako naprimjer)....

Ljudi jednostavno ne ocekuju da "nesto" moze da naidje kad svi stoje... :-\ (jeboimjamater  ;D )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Komsija,ne daj se,zelim ti brz oporavak.

Au bre,hoce li se poceti sa primenom zakona?

Nisi dao migavac?Mrzi te da pomeris prst i upalis pokazivac pravca i neko je stradao zbog tebe?-Tri godine robije pa da vidis kako bi pazii na nas.

Ovde zivot nema nikakvu vrednost.Kako da ocekujemo od vozaca da paze na nas kada je 50% ili drogirano,ili pijano,ili ima suicidne misli,ili toliko ne ceni svoj zivot da ga bas bole uvo i za tudj,krediti,rate,pa jos da misli na motoristu.

A da ne pricamo kako se do dozvole dolazi.Pocevsi od lekarskih pregleda pa nadalje do dubokih snova instruktora na suvozacevom mestu.Al zato svaki ima tarifu u glavi,za testove,za voznju,za pandura,bla,bla,bla......

Uzas ???

P.S.Komso,cim se dokopas racunara,pisi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Nadam se da ce ubrzo biti ok, ali ono shto me zanima je:

 

- Koliko je "brzo" obilazio kolonu kad nije stigao da odreaguje i da se tako omlati  ??? .. 

 

Nevezano za ovaj dogadjaj, primetio sam da je u vecini slucajeva problem gde bajkeri obilaze kolonu poprilicno brzo, bez rezerve i razmishljanja da ce neki mamlaz da skrene ili mozda otvori vrata da istrese pixlu i sl.

 

Svaki dan sam po ceo dan na motoru uglavnom i zaista gledam milion situacija na tu temu i naucio sam da na takve situacije moze da se utiche jedino vashom/nashom brzinom kretanja pri provlacenju/obilazenju ..

 

Kolonu posle par neprijatnih situacija vishe nikad ne obilazim drugacije osim kotrljajuci se u leru ili eventualno polako prvom brzinom, jer zaista nije bitno koliko cu brzo obici, vec da iskoristim potencijal motorcikla i izbegnem guzvu ..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Brzina je cudo.Evo sad se vratih iz grada.

Kralja Milana opet kao trkaliste.Kompleksi stizu sa prvim suncem.

Ja razumem da ljudi vole da se pokazu,ali brate,kad prozuji pored,kosa mi se digne na glavi.

Izadji lepo na auto put pa po gasu,a ne u centru grada.

I ja volim da stisnem rucicu gasa ali znam kada je i vreme i mesto za to.

Jesam i za provlacenje,ali za PROVLACENJE,kao sto i sama rec kaze.Vozi se izmedju kola kao da je ona bela strafta auto put za bike-ove.

Niko nas nece sacuvati ako se sami ne sacuvamo,bole uvo vozace automobila da paze na nas.

Da li neko zna da li je prosle godine neko od vozaca auta-krivca,dobio neku robiju ili nesto slicno za stradanje nekog motoriste?

Sve se uglavnom zavrsi na uvidjaju i to je to.Dva dana na TV-u a zatim zaborav.

Gde je tu neki primer za ostale vozace automobila?Neki Uros Misic,kao u slucaju navijaca?

Uh,ne,ne mogu vise,smorio sam se....... :'(

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

drugari evo me medju vama ziv zahvaljujuci bogu,a zdrav tu i tamo prelom ruke,nagnjecenje oka sa velikim hematomom,par kopci na arkadi,nagnjecenje nosne kosti,jos jedan dokaz da je kaciga ne izbezan detalj svih nas,da je nisam imao ostao bi na licu mesta....kretao sam se levom trakom,a pokusavajuci da izbegnem auto koji je naravno bez migavca hteo da izvrsi skretanje presao sam preko pune i odleteo u zgradu ne secam se kojom brzinom ali verovatno malo vecom pokusavajuci da izbegnem tragediju...puno vam hvala svima nadam se i ja brzom oporavku...pisacu ovih dana jos samo da dodjem malo sebi jer sam ipak u teskom stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sad mozemo malo da se opustimo... Leci rane, i nista se ne sekiraj, sad imas dva rodjendana... ;)

 

Nesto mi nije bas najjasnije, dosta si ozbiljno povredio lice sa sve kacigom, kao da si direktno omlatio zid...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Bar si ušao u anale kao prvi ove godine. Nisi baš morao ali ajde.  ;D ;)

Samo se ti oporavi i ponovo na konja. Tegirizi (što se kaže u amerikama)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja