Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Obican o-ring, prava sitnica...brendiran o-ring na moje ime, 1.070,00 RSD 😄

 

viber_image_2023-12-06_21-04-49-538.jpg

 

Uzeo dva za svaki slucaj ako sjebem prvi...

Promenio član Marko81

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 753 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Pozz, jel neko probao ovo na svom motoru? Imam sacuvano na wish listi na aliju i dvoumim se da porucim. Sad je nesto na popustu oko 26e+7e postarine. Da mi neko to ovde struze, ne bi jeftinije izaslo sigurno. No pitanje, da li ima stvarnog efekta na vilama. Trebalo bi da sabija-otpusta oprugu. Neko podbacuje siroke platne ispod srafova, to sam nailazio kod nekoliko teneri.

Screenshot 2023-12-07 at 00-03-37 26.18€ 15% OFF Adjustable Fork Cap 43mm Fork Preload Fork Cap Yamaha Fork Caps 43mm Super Tenere - Falling Protection - Aliexpress.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Nisam probao a jesam bio zainteresovan :)
Našao neki video na YT australijanac montirao te kineske (slične ali ista funkcija) nervirao se što unutrašnji navoj ne drži i otpušta oprugu u vožnji, od vibracija ili viška zazora  = svejedno - kineski kvalitet, a u svakom slučaju popravljivo teflon trakom.
Odustao sam samo zato što je to ipak fine-tuning na OEM sklopu koji u startu nije najbolji ili pak nije dovoljno dobrar, opruge se razlikuju u dužini od oko 4-5mm, jedna je sabijenija jer valjda ima više levih krivina ili je motor bio češće na ćopavoj nego u vožnji :) a u tom trenutku ukupna km ispod 25k km...
Naporom sopstvene misli stekoh utisak i iskustvo da ovih 4mm nisam primetio u vožnji pa poverovah sebi da ni ovih 10-20mm dodatnog sabijanja opruge neće pomoći (ili neću primetiti), tako da sam odustao i te novce odvojio za buduću zamenu ulja u viljuškama a u potencijalu i  progresivne opruge koje bi mnogo više doprinele nego ovaj "preload" bez "rebounda".
Svakako nije isti koncept motora, ja sam na sport touringu, tako da u zavisnosti od potreba i stila vožnje, možda je bolje servisirati viljuške, zameniti ulje, dodati podloške ako su opruge skraćene, nego uložiti u tu "kinesku estetiku"...

Ne odvraćam te od ideje... samo sam izneo svoje zapažanje svoje situacije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Uzeo sam ih za anlaser...curi ulje iz njega, kaplje i to fino...
Skup jasta je, i ja sam uzeo original tu nehdje oko 1000din. Posle upoređivao sa o ringo ima koje imam kod sebe, nikakve naizgled razlike. Uzeo samo zbog toga sto nisam bio siguran kako ce ulje da utice na ove jeftinije ringove.
Mada mi nesto u meni govori da kad udjem u Barel oni vide ogromne usi na meni

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Svako ko ima neki "hobi" ili bolje receno "porok" ima i magarece usi. Sve to kosta i nije jeftino, pogotovu moto delovi za oldtajmere. Cast izuzecima koji prolaze mnogo jeftinije, ali oni su ili mehanicari ili entuzijasti koji imaju vremena i mogucnosti da sami budze i krpe sta treba. Ja ne spadam ni u jednu od ovih grupa zato sto vise volim da vozim i ulazem vreme i napor u druge zanimacije. Oko motocikla znam samo koliko mi treba, da kazem da imam samo osnovni skill-set (zamena i provera ulja i tecnosti, zamena guma, odrzavanje lanca, sijalice i jos po nesto). Samim tim, nemam ni vremena za gubljenje oko eksperimentisanja pa mi je uvek (bar je do sada uvek tako bilo) jeftinije da uzmem originalni deo koji je 100% pasent, kvalitetan i dugo traje. Sto neko rece: nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari 😄

 

Do sada su svi bitniji delovi koje sam kupio bili iskljucivo OEM japanski i nije mi zao. Jer evo vec druga godina upotrebe i nisu ni mrdnuli.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja bih preskočio ovo. Nije loše da se dobije preload opcija ali... Nisam siguran da su delovi kvalitetni pa da se desi da vila izbije, tj. svuče navoje. 

 

Drugo, početka tačka oslanjanja je u oprugama. Ako su slabe za tvoju težinu, džabe sve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

"Skup jasta je, i ja sam uzeo original tu nehdje oko 1000din. Posle upoređivao sa o ringo ima koje imam kod sebe, nikakve naizgled razlike."

Ja sam tu školu prošao. Montirao sam o - ring kakvi se mogu naći kod nas i posle dva meseca ponovo je procureo pa sam iz Barela naručio ovaj koji je i Marko kupio. Kad pogledaš 1.000 i kusur dinara nije zanemarljiva cifra, ali kada uporediš sa nekim drugim stvarima za koje svakodnevno dajem novce onda jto ipak nije skupo. Sve u svemu to je tri paklice cigareta prosečnog kvaliteta, a kad pomisliš na jebadu koju predstavlja skidanje anlasera, čišđenje kanala i montiranje onda je to minorno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa da se i ja nisam vodio tom logikom ne bih ni kupovao originalni, a koliko ce potrajati vidjecemo. Mada rodja malo stavio iza o ringa i silikon koji je namjenjen za to, jel zlu ne trebalo

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3999 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Pozz, jel neko probao ovo na svom motoru? Imam sacuvano na wish listi na aliju i dvoumim se da porucim. Sad je nesto na popustu oko 26e+7e postarine. Da mi neko to ovde struze, ne bi jeftinije izaslo sigurno. No pitanje, da li ima stvarnog efekta na vilama. Trebalo bi da sabija-otpusta oprugu. Neko podbacuje siroke platne ispod srafova, to sam nailazio kod nekoliko teneri.
Screenshot2023-12-07at00-03-3726.1815OFFAdjustableForkCap43mmForkPreloadForkCapYamahaForkCaps43mmSuperTenere-FallingProtection-Aliexpress.png.e4f109aa1c8ed74db3047a2fc580115b.png


d07d67f8dd7f5a7a2740270514e8edc0.jpg


Ovo bih preporučio
Ventili od firme Racetech, kolega sa njemačkog foruma veli da vrijede svakoga € centa…


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ventili, tj. emulatori. Samo Zem, kupi LINEARNE opruge za svoju težinu i kokni te ventile. Drugi motor. Ja nisam ugradio ventile jer nisam mogao da nađem linearne opruge za TDM za moju težinu. Jbg.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Takođe se slažem da ovi poklopci sa alija neće nešto posebno uraditi. I onako se preload retko menja ako nemaš saputnika. Opruge odgovarajuće tvrdoće će napraviti razliku. Ventili još veću.
Imajte u vidu da ih kolega sa foruma radi 1/1 za duplo manju cenu nego original. Ja sam uzeo i skroz sam zadovoljan. Pisao sam o tome ovde:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4425 postova
Skup jasta je, i ja sam uzeo original tu nehdje oko 1000din. Posle upoređivao sa o ringo ima koje imam kod sebe, nikakve naizgled razlike. Uzeo samo zbog toga sto nisam bio siguran kako ce ulje da utice na ove jeftinije ringove.
Mada mi nesto u meni govori da kad udjem u Barel oni vide ogromne usi na meni

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

И да знаш, оринг за одреџену намену мора да издржи, зато потражиш такав какав треба.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 590 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

IMG_20230924_092135.thumb.jpg.2180c7a25889d6ec1d4f615be24c21e7.jpg

On 12/7/2023 at 3:54 PM, živke said:

Takođe se slažem da ovi poklopci sa alija neće nešto posebno uraditi. I onako se preload retko menja ako nemaš saputnika. Opruge odgovarajuće tvrdoće će napraviti razliku. Ventili još veću.
Imajte u vidu da ih kolega sa foruma radi 1/1 za duplo manju cenu nego original. Ja sam uzeo i skroz sam zadovoljan. Pisao sam o tome ovde:

 

Koji koleega, gde kada i kako??? Ako moze ovde link ili telefon slabo divanim madzarski.

Elem,aj da podelim moje iskustvo sa vilama. Posto sam servisirao vile, podbacio sam po 5 tih nekih podloski pod svaki čep da bih malo sabio iste jelte i uz ulje gustine 15 mesto fabričkih 10, jesam dobio mnogo stabilniji motor u dugim brzim krivanama i malo grdji prelet preko ležećih policajaca i to je to. Na kočenju i dalje motor previse lako tone i to mi se ne svidja, čini mi se da nema nikakve razlike po tom pitanja uprkos gušćem ulju i tom otprilike santimetru podloški. IMG_20230924_082543_1.thumb.jpg.63a58662fbd010ca2afe64ca43aa34da.jpg

Sleeći rad bi obligatno trebalo da se odradi sa ili novim oprugama (progresivnim) ili tim sto kazu kolege za odredjenu težinu vozača. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Pao, podigo, teraj dalje 😗

 

Odusevljen sam jer sam ga podigo sam na keca, iz pretklona....(videcemo sta kazu ledja i kuk kad se oladim)

Promenio član Marko81

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3999 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
IMG_20230924_092135.thumb.jpg.2180c7a25889d6ec1d4f615be24c21e7.jpg
Koji koleega, gde kada i kako??? Ako moze ovde link ili telefon slabo divanim madzarski.
Elem,aj da podelim moje iskustvo sa vilama. Posto sam servisirao vile, podbacio sam po 5 tih nekih podloski pod svaki čep da bih malo sabio iste jelte i uz ulje gustine 15 mesto fabričkih 10, jesam dobio mnogo stabilniji motor u dugim brzim krivanama i malo grdji prelet preko ležećih policajaca i to je to. Na kočenju i dalje motor previse lako tone i to mi se ne svidja, čini mi se da nema nikakve razlike po tom pitanja uprkos gušćem ulju i tom otprilike santimetru podloški. IMG_20230924_082543_1.thumb.jpg.63a58662fbd010ca2afe64ca43aa34da.jpg
Sleeći rad bi obligatno trebalo da se odradi sa ili novim oprugama (progresivnim) ili tim sto kazu kolege za odredjenu težinu vozača. 


U tvom slučaju progresivne Wilbers opruge i ulje po tvojim gabaritima pomažu….


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

"Posto sam servisirao vile, podbacio sam po 5 tih nekih podloski pod svaki čep da bih malo sabio iste jelte i uz ulje gustine 15 mesto fabričkih 10"

 

Koliko sam ja razumeo Bigora u tvojim štapovima nije bilo onih čaura za koje je on kada je rasturao svoju viljušku mislio da su nečija budževina a ne fabrički deo. A ako njih nema onda se kod tebe razlikuje i dužina opruga. Ja i dalje čvrsto ostajem pri stavu da Japanac koji je konstruisao viljušku nije iz hira stavio opruge te dužine i onu čauru, a da mi bolujemo od toga da pametujemo i budžimo, što je neki od prethodnih vlasnika očigledno radio.

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja