Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: posušje
  • Motocikl: mz es 150, yamaha xtz 750 super tenere
Pre 1 sat, kingdrom je napisao:

@dara ja saradjujem sa firmom iz Posušja imam tamo puno prijatelja i u komunikaciji smo na nedeljnom nivou pa slanje odavde nihe prepreka

Odlicno, za cas se nađe rjesenje, ako se ustanovi da je do reglera uzet cu sigurno u joske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: posušje
  • Motocikl: mz es 150, yamaha xtz 750 super tenere
pre 37 minuta, sasha. je napisao:

meni je isti problem (gasio se kad se upale svetla) resila zamena akumulatora

Mjenjan je ne bas tako davno ali sudeći po punjenju mislim da bi trebalo da puni vise od 12.5V 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Trebao bi na 2500 1/min da izmeris napon punjenja na akumulatoru od 14 - 14.4V.

Pre toga skini rezervoar i pregledaj da ti nije izgoreo tropolni konektor koji ide na alternator. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: posušje
  • Motocikl: mz es 150, yamaha xtz 750 super tenere
Pre sat vremena, Arakis je napisao:

Trebao bi na 2500 1/min da izmeris napon punjenja na akumulatoru od 14 - 14.4V.

Pre toga skini rezervoar i pregledaj da ti nije izgoreo tropolni konektor koji ide na alternator. 

Ako mislimo na isti konektor sto zice s reglera idu u njega i dalje u alternator, taj je kod mene zamjenjen i stavljen je kermaicki, saljem slike kad se vratim s posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
1 hour ago, dara said:

Mjenjan je ne bas tako davno ali sudeći po punjenju mislim da bi trebalo da puni vise od 12.5V 

i kod mene je bilo tako, kupio sam tad i regler od joske koji nikad nisam montirao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: posušje
  • Motocikl: mz es 150, yamaha xtz 750 super tenere
pre 29 minuta, sasha. je napisao:

i kod mene je bilo tako, kupio sam tad i regler od joske koji nikad nisam montirao

Sad sam opet stavio stari akumulator koji sam napunio prije nekih 15ak dana, upalio je iako je dosta verglao. Tako da ne mislim da je do akumulatora, punjenje opet na 12.5 s upaljenim svjetlima pada na 12.. primjetio sam i ulje iz prednjih vila da mi pomalo curi pa cu i to preko zime morati remontovati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: posušje
  • Motocikl: mz es 150, yamaha xtz 750 super tenere
pre 6 minuta, sasha. je napisao:

ako meris sa upaljenim svetlima onda ne pricamo o istom problemu :)

meni se motor gasio kad ukljucim svetla

Pa ako bi ga ostavio duze vrijeme da radi na ler gasu s upaljenim svjetlima vjerovatno bi se ugasio kao sto mi se dogodilo u voznji. Ovo je bilo samo kratko mjerenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha xtz 750

Прво провери инсталацију црвена зица треба да ти иде до акумулатора,затим кад упалис мотор на 3 беле зице треба да имас наизменицни напон нзм да ли знас да радис са унимером...Проверис на те три беле зице да ли имас наизменицни напон ако ту имас знаци да су намотаји ок..после тога мерис једносмерни напон да ли имас измедју црне и црвене кад мотор ради ако немас онда је потребно заменити реглер...Моја ти је препорука кад ставис нов реглер да уградис мали вентилатор и тако проduzis век самом реглеру.

Promenio član Goki89

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 2 sati, Arakis je napisao:

Dinama na ST ne postoji. 

Elias alternator zove dinama, ali znamo o čemu se radi, ali kad na fejsu karburator sa italijanskog ili francuskog prevedu kao ugljenihidrat onda samo možeš da se krstiš i levom i fesnom.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mislim da se Deki nece ljutiti sto sam izbacio njegove slike. Odfurao je u Bugarsku s ekipom, jbg kod mene stara prica, posao i tako da nisam mogao s njima b583267b1851690397a6880bc1a2f87a.jpgffc880a844927040ccf3ea6a36b3d5eb.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Mislim da se Deki nece ljutiti sto sam izbacio njegove slike. Odfurao je u Bugarsku s ekipom, jbg kod mene stara prica, posao i tako da nisam mogao s njima emoji45.pngb583267b1851690397a6880bc1a2f87a.jpgffc880a844927040ccf3ea6a36b3d5eb.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Nadam se da je poneo sprej i rezervnu gumu pošto si mu napravio montirače.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ha kad pomenu, odmah su se otplatili oni montiraci sto smo ih pravili. Nije njemu pukla guma ali jednom od kolega tako da su posluzili jer je valjda juce bio nekakav praznik u Bugarskoj, pa nije niko radio. On je ponio ovaj put obije nove sa sobom de378174567d78cca81afb5f5416fcc5.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: posušje
  • Motocikl: mz es 150, yamaha xtz 750 super tenere

Skunio sam rezervar i regler, kada bi mi netko mogao objasniti kako izmjeriti otpor na regleru i reci sto je u redu a sto ne bio bi zahvalan. Uglavnom sam mjerio crvenom zicom s unimetra na reglerovu crvenu (+) i zatim crnom s unimetra na sve tri bijele na regleru i na sve tri prikaziva priblizno isto (1.253, 1.251, 1.249). Dalje sam mjerio crvenom s unimetra na crnu (-) od reglera i pokaziva (256, 258, 262). Zatim sam zamjenio polove i crnom s unimetra mjerio crvenu na regleru i tri bijele a pokaziva (241,252,254). Dalje sam crnom mjerio na crnu reglera i tri bijele a rezultati su (1.111, 1.141, 1.151). S obzirom na ova 4 mjerenja moze li mi netrko reci jel to ok ili je regler za mjenjati. I jos me zanima za sta je smeđa zica reglera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: posušje
  • Motocikl: mz es 150, yamaha xtz 750 super tenere

Cini mi se da sam pronasao kvar, ovaj osigurac na koji je isla crvena s reglera na akumulator je izgorio. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: posušje
  • Motocikl: mz es 150, yamaha xtz 750 super tenere
pre 8 minuta, Bigor je napisao:

Napomenuh ti ja odma da ga pregledas

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ko nema u glavi ima u nogama, sad sve nazad vracam haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne bi taj osigurač pregoreo tek tako... 

Stavi drugi, upali motor i premeri punjenje, treba biti 14 - 14.4V na 3000 1/min

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 590 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Bili u Bugarskoj 2.5 dana skoro 1500km,potrošnja od 5 do 6 lit. Odvalismo se od vožnje, putevi bolji no sto sam očekivao, priroda extra, cene jeftinije nego kod nas. Obišli tvrdjavu u Belogradčiku (lalajkova preporuka), lepota, Šipku i Buzludžu takođe extra. Drugaru se probušila guma isto ko i meni pre desetak dana, na autoputu i to bez vidljivih razloga takodje na bočnom delu samo prednji točak ovog puta. Dan nezavisnosti Bugarske ne radi ništa od banaka menjačnica zanatskih radnji, nista osim benziskih pumpi. Ja ovaj put poneo i montirače i rezervne gume i sve sto treba za zamenu poučen neprijatnim iskustvom od nedavno. A ključeve uvezao vezicama za motor i pitaju me a kao kad ih skines sa motora jel imas rezervne vezice da ih ponovo nakačis nazad, a ja kao nikad to meni zatrebati neće, to tako samo zlu netrebalo, i ne prodje 3 dana ja pokidao sve i da ne bi pajsera i gume bilo bi pravo veselje. A sve se dešava u sumrak na 20km od smeštaja koji smo rezervisali u nekoj prip....i. 

 I tako posle 2 sata igranke zavrsismo i to. IMG_20230922_202944.thumb.jpg.9573dd5e674b0029ed122482cca76286.jpg

Promenio član deki295
  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja