Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

ako si samo skidao rezervoar i creva nisi mogao nista da zajebes sem da okrenes creva pogresno na pumpicu ali ti gorivo dolazi u motor :D :D

problem ti je negde u karburatorima, dal je ono sto kaze popsi ili mozda neko trunje iz rezervoara uslo u njih nakon toga sto si ostao bez goriva pa je povuklo sve zivo, pa ne zatvara dobro i preliva. mozes skinuti cantrice karburatora na licu mesta pa pogledati bez da skidas karburatore, samo rezervoar.

 

ako ostavljas motor da stoji zatvori slavinice za svaki slucaj ako neces to resavati odmah...

 

pogledaj da ti mozda nesto goriva nije otislo u ulje s obzirom da cu bili puni cilindri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

dakle...

 

treba me *ebati što kaže čika bokilic... :sampion:

 

pomešao creva od vakuma i dovoda do karbova... i sad... zamisli... pun mi cilindar benzina!?!

 

opšta *ebada dok sam provalio šta kako... pa pune izdivne grane benzina... cirkus...

 

no... to je sada rešeno i pali ko mina!!! :care:

 

a kako sam i obećao kad završim sve (a završio sam), postavljam slike...

 

11103092_10206679419403093_8113533871524

 

 

 

1487769_10206679418803078_43897101475261

 

 

1509102_10206679419203088_94149548119615

 

 

 

11057310_10206679419883105_7277657051767

 

 

kako budem prebacio još neku sliku postavljam...

 

u ostalom... vidimo se sutra u Sremčici!! :jee1: :jee1: :jee1:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Evo konacno i ja sklopih moju STaru.

 

 

 

Prenizak ti je zadnji kraj, našpanaj oprugu od amortizera.  :takoje:

Cini ti se, stoji na uzbrdici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Evo konacno i ja sklopih moju STaru.

 

 

 

Prenizak ti je zadnji kraj, našpanaj oprugu od amortizera.  :takoje:

Cini ti se, stoji na uzbrdici.

 

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Oznake za gume na koje se kače bočne plastike su

 

  • 90480-01401  na ramu
  • 90480-13426  na rezervoaru

treba videti da li mogu neke "zamenske" po dimenzijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Popsy a sta bi za one zabice zadnjih bocnih plastika sto si postavio sliku pre nekog vremena? Kao gotova zabica sa postoljem, samo se zalepi ili zavari sa plastiku..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

mislim da je to bilo za 3d štampanje pa se zalepi valjda...  poenta je da vidimo šta može da se nađe lakše i jeftinije i da se koristi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Momci, neka jagnjijada nesto, nista... Popsy-tazbina ovo ono, zovi drugare  :gurman:

 

Vidim ti lajkujes jagnjijadu na drustvenim mrezama....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

 

Momci, neka jagnjijada nesto, nista... Popsy-tazbina ovo ono, zovi drugare  :gurman:

 

Vidim ti lajkujes jagnjijadu na drustvenim mrezama.

Stara je Stara ali Jagnje je JAGNJE  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

koliko je pametno staviti polovan lanac bregaste u dobrom stanju.moj je poceo da se cuje pomalo kad se zagreje motor a ostalo mi je oko 3000km do velikog servisa pa sam mislio tad sve da uradim i stavim nov lanac.neznam hoce mozda i moj izdrzati do servisa.kakva su vasa iskustva sa ovim?hvala u napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

koliko je pametno staviti polovan lanac bregaste u dobrom stanju.moj je poceo da se cuje pomalo kad se zagreje motor a ostalo mi je oko 3000km do velikog servisa pa sam mislio tad sve da uradim i stavim nov lanac.neznam hoce mozda i moj izdrzati do servisa.kakva su vasa iskustva sa ovim?hvala u napred

 

Bolje uradi sada veliki servis i miran si celu sezonu,nije nov u garanciji da bi morao cekati tacnu kilometrazu.

A za primer kada sam uzeo TDM-a lanac je bio toliko istegnut da je imao "knedlu" pri dodavanju gasa pa je gurao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

koliko je pametno staviti polovan lanac bregaste u dobrom stanju.moj je poceo da se cuje pomalo kad se zagreje motor a ostalo mi je oko 3000km do velikog servisa pa sam mislio tad sve da uradim i stavim nov lanac.neznam hoce mozda i moj izdrzati do servisa.kakva su vasa iskustva sa ovim?hvala u napred

 

 

veliko je maltretiranje namestanje lanca bregaste da bi stavio stari... skini španer (desna strana agregata na bloku) i ako ima 1-2 zuba do kraja onda je već istegnut lanac. Zbudž rešenje bi bilo da ti neko pecne/zavari maticu na španeri to bi ti kupilo tih par hiljada, ali svakako nije za preporuku, ako imaš mogućnosti zameni lanac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nov lanac je izmedju 60 i 70 evropskih, a steta koju moze da napravi neko zbudzavanje moze da bude mnogostruko veca. Zato nemoj mnogo da se razmisljas, jeste kriza ali nesto sto se mora mora se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

 

koliko je pametno staviti polovan lanac bregaste u dobrom stanju.moj je poceo da se cuje pomalo kad se zagreje motor a ostalo mi je oko 3000km do velikog servisa pa sam mislio tad sve da uradim i stavim nov lanac.neznam hoce mozda i moj izdrzati do servisa.kakva su vasa iskustva sa ovim?hvala u napred

 

 

veliko je maltretiranje namestanje lanca bregaste da bi stavio stari... skini španer (desna strana agregata na bloku) i ako ima 1-2 zuba do kraja onda je već istegnut lanac. Zbudž rešenje bi bilo da ti neko pecne/zavari maticu na španeri to bi ti kupilo tih par hiljada, ali svakako nije za preporuku, ako imaš mogućnosti zameni lanac...

 

cetiri zareza imam na spaneru to sam proverio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

onda nisi u tolikom problemu... to što se čuje, to je tek najava... čak i ako preskoči za dva zuba neće doći do štete (neće stići ventili klip) tako da budi miran i skupljaj pare da promeniš lanac ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4009 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja sam to isprobavao...... posto imam progresivne opruge meni je 5w sasvim ok...... po papirima mislim da ide 10w a dok sam imao obice opruge sipao sam 20w i za puteve je odlicno ali za off malko tvrdje :)

visina ulja je 13 cm od vrha vile...... kada vilu naravno skroz sabijete, pre toga kad se sipa ulje malko razvuci vilu gore dole da se ulje slije skroz. Vrlo je bitno da vile budu vertikalne i da tih 13 cm mude bas toliko i na istij visini, inace se dobija jedan tvrdji stap od drugog. malko zajebano ali nije prob...... to se resava tako sto uzmete jednu cevcicu, bilo kakvu bitno je da bude kruta i prava, ne crevo, odmetirte 13 cm i tu postavite vezicu ili bilo kakav granicnik, sipate ulje u vilu, na otprilike 13 cm, malko preterate i onda tu cevcicu povezete crevcetom na spric umocite u vilu, koja je postavljena vertikalno, i izvucete spricom visak....... ponovite to na drugoj vili i stvar resena. Kad je vila napunjena, vracaju se opruge, sajbne i oni distanceri....... Moze se pojacat tvrdoca vile i ubacivanjem distancera, ali treba da ih strugar obradi na zeljenu duzinu i precnik. Sto se tice gustine ulja niko vam ne moze reci kako i sta dok ne probate. Od ulja da ja znam ima 5w 7,5w 10w 20w..... kome sta nije jasno neka pita :*

 

Pozz shumar, chije progresivne opruge si ubacio i jesi li izvadio one cijevi od ca 12cm van??

Sta se dobije sa manjom a sta sa vecom razinom ulja u tubi??

Koliko u % vozis on a koliko offroad sa 5W u teleskopima??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

gde mi predlazete da pogledam lanac bregaste i sta uzeti,jos jedno pitanje koliko kod vas imaju celjusti lufta na prednjim vilama.nikako da provalim kad vozim po nekoj kaldrmi ili sumi imam sitne vibracije u kormanu nemogu da ocenim dolazi li iz lezajeva kormana ili iz celjusti.danas sam gledao srafove sto drze celjusti da se nisu zajeli i ok su ;) imam malo lufta ali to je zerica mada su plocice za zamenu vozaju se u koferu od prosle sezone :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Wilbersove opruge, naravno da moras da izvadis tih 12 cm cevi jer su duze opruge i gusce namotane.

Izvini ali razina nzm sta je.......... predpostavljam gustina ulja........ sto je ulje gusce to je manji bound (tj manje vila ode u gornji polozaj) da kazemo manje se skupi.... tj teze prolazi iz komore u komoru ulje  i ti dobijas efekat tvrdje vile.

5 W ulje u kombinaciji sa ovim oprugama je super za off ali malko mekanije za on........... maksimalna gustina ulja sa ovim oprugama je 10w po proizvodjacu, preko toga dobijes toliko tvrdu vilu da komotno mozes da je zamenis sa metalnom sipkom (i to sam probao)

Ako mislis da ih kupujes a ne vozis off sipaj 10w i teraj....... ako vozis off sipaj 5w i bice ti isto kao i sa klasicnim vilama samo na off-u dobijas brzi rebound, sto ti drzi tocak "stalno na zemlji"

Nzm koliko sam ti dobro objasnio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

ja posle ovog tvog posta na svet gledam drugacije.

Boze jer ovo moja zena kraj mene, cije je ovo dete u krevecu.... auuuum

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja