Jump to content

Moto Zajednica

Akcija policije 14.01.2010

Recommended Posts

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

 

 

- Архитекта сам. То је пројектни биро.

 

Ето. Ко је сад ту луд. Идемо кући. Она уморна, радила до 22:00 уместо до 17:00.

 

Sto mi je to nesto poznatooooo! ;D ;D ;D

 

Exm, potpisao, hvala na informaciji! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

203. Castili su me 7 u zadnjem pismu.

 

Ne razumem... I ja sam sanacBo... ;D

 

Korekcija od 3% pokriva sve eventualne greske pri mjerenju. Kontash bolan?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

м.

 

- Шта сте вас двоје?

 

 

 

Sto ti imas zivce na ovo pitanje bi dobio odgovor: ja sam musko a ona je zensko.

 

Na pitanje gde ides odgovaram im pravo pa desno

 

Sta ga briga gde radim, gde idem, i ostala nebulozna pitanja koja nemaju veze sa saobracejem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sta mislis kako bi prosla Spavetova devojka i firma u kojoj radi da je on odgovarao tako kako bi ti? Da li si siguran da bi ti svojoj devojci napravio maler od 200000 dinara zbog par takvih pitanja? Iskreno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

A jel može neko da mi objasni čemu ta pitanja... koji je smisao njih osim da se psihološki policajac postavi kao dominantan neznam_ni_ja_šta ... Policija je servis građana i kao takva je ne potrebna nego neophodna... ali praviti se da je to normalno, da je diskreciono pravo policajca da te dr## to je nešto sa čime ne mogu, ne želim i neću da se pomirim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

To je nepisano pravilo, ne kazem da je ok, ali je ustaljeno. Jbg, ako krenes da mu se inatis zbog toga, uvek moze da ti napravi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

apsolutono se slazem sa Popsy-em.

 

Da se svi postavimo kako treba u kontaktu sa  policijom ne bi ni oni radili ovo sto sada rade

 

Uvek kada me zaustave sam ljubazan i pristojan dok je i druga strana takva, (ni ja njih ne pitam gde idu i

sta rade i zasto stoje tu) ako se oni ponasaju kako ne treba ja cu da budem tri puta gori pogotvu kada sam u pravu.

 

Da se razumemo ne generalizujem stvari ima i policajaca normalih i kulturnih koji ok rade svoj posao.

 

U konkretnom slucaju greska je bila sto je vozio auto za koji nije ovlascen, ali ostala pitanja sta ste gde ste krenuli

kada se vracate sta ste juce jeli itd su krajnje neprimerena i nebitna za ucesce u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ma sve je to u redu... prvi ja normalno komuniciram sa njima i sve je ok... ali ja NISAM KRIMINALAC i kao takav se NE BOJIM policiji niti imam razloga... prema tome neću da završim kao orao međ kokoškama... zato i vozim motor..

 

Jednog dana neki covek nadje orlovsko jaje i stavi ga pod kokosku.

Nakon izvesnog vremena orlic se izlegao,istovremeno kad i pilici.

Poceo je da zivi i da se ponasa poput ostalih pilica.

Odrastao je sa njima.

 

Citavog zivota orao je radio isto sto i kokoske u dvoristu,

misleci da je jedna od njih.

Kljucao je unaokolo u potrazi za bubama i glistama,

kokodakao je i leprsao krilima,uzdizuci se po koji put sa zemlje.

 

Prosle su godine i orao je ostario.

 

Jednoga dana ugledao je u visini,na vedrom nebu,

cudesnu pticu mocnih krila,kako lebdi na vetru.

 

Stari orao je gledao zadivljeno uvis.

"Sta je to"?-pitao je.

"To je orao,kralj ptica-rekla mu je jedna kokoska.

On pripada nebu,dok mi kokoske pripadamo zemlji".

 

I tako je orao celog zivota,ne znajuci ko je,umro medju kokoskama..

 

Ps.Nesvestan zivot nije vredan da bude prozivljen.

Kada odbacite svoje iluzije i budete svesni sebe

i sveta oko vas,otkricete svu lepotu zivota na Zemlji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Policija nema pravo na svasta, ali sebi pripisuju takvo pravo, ali i mi kao gradjani ili ljudi imamo

svoja prava kojih nismo svesni ili ih ne koristimo dovoljno, treba to menjati ako svi sagnemo glave

gde cemo zavrstiti, valjda treba teziti da idemo napred a ne u totalitarizam

 

 

Kada bi pametniji uvek popustali budale bi svetom vladale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Nemoj te se zajebavati sa policijom, imaju pravo da vas privedu u pola noci i pola dana na 48 sati radi utvrde indetiteta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

Hvala na informaciji,moja je slo dozvola ,ostale tri 1.supruga 2.najstariji sin 3.srednji sin potpisano.

 

Jos jednom hvala JAPANX....poz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ne znam da li je istina ali ne škodi znati:

 

Policija kažnjava sa 5.000 dinara ili 4 kaznena poena vozača koji nije svojeručno potpisao vozačku. Danas se sprovodi akcija na teritoriji Bg-a i NS-a.

Pored slike treba da bude potpis.

Akcija jos traje, slusao jutros kod Gorice i Dragana, pa mi ortak poslao salji dalje sms, ovo je nesto sto se lako resi, tako da koga su juce navatali, to je to, a ne verujem da su ucarili preko par hiljada evra... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova

Nemoj te se zajebavati sa policijom, imaju pravo da vas privedu u pola noci i pola dana na 48 sati radi utvrde indetiteta!

 

Imaju pravo, ali bez obzira na situaciju to pravo nece koristiti na, makar medijski, obrazovanom gradjaninu koji zna sopstvena prava.

 

Sa policijom treba biti kulturan, moze i na distanci. Nema razloga biti drzak. Ipak, apsolutno nema razloga za strah i snishodljivost. Policajac nema pravo da vas apriorno tretira kao kriminalca.

 

Ja sam uvek relativno smiren sa policijom. Maksimalno se trudim da budem korektan i smiren. Nebrojano puta sam zbog toga samo opomenut, umesto kaznjen. Ipak, veoma mnogo puta, kada policajac tendenciozno kinji, pokusava da zaplasi i/ili menja razloge zbog kojih me je zaustavio dolazio sam u veoma ozbiljne sukobe (cak i pred fizicki obracun). NIKADA me nisu hapsili, jer:

 

a) znam do koje granice idem

b) jasno pokazujem da se ne plasim i da ja mogu biti kaznjen, da pristajem na to, ali i da ce on zbog ponasanja i svojih gresaka (recimo, omiljena mi je tema nenosenje plocice sa imenom i/ili cak i znacke, dranje, pretnje itd.) imati velikih problema, jer cu zvanicno terati stvar.

 

U svemu postoji mera: ne treba se inatiti bez razloga i jos manje biti drzak, ALI APSOLUTNO ne treba dopustiti zastrasivanje i iznudjivanje para.

 

Generalno, 80% saobracajnih policajaca su ok i u granici profesionalnog ophodjenja, a nikako ne treba biti snishodljiv prema onih 20%.

 

PS: Vise puta sam zvanicno pisao u zapisnik da mi je policajac trazio 10e :D :D.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun

Neka mi neko objasni kako se potpisao pored slike? Ja da udenem 18 slova imena i prezimena nema sanse jedino da potpis cita lupom ili mikroskopom.Mozda bi stalo vertikalno u dva reda ili jos bolje po dijagonali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Neka mi neko objasni kako se potpisao pored slike? Ja da udenem 18 slova imena i prezimena nema sanse jedino da potpis cita lupom ili mikroskopom.Mozda bi stalo vertikalno u dva reda ili jos bolje po dijagonali.

 

Ja sam rukopisom da lici na moj potpis napisao: Uhvatite me za q..c  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Nznm meni je uspelo da stane mojih 17 slova,a ima mesta i za još koje :D

A što se policije tiče uvek se ophodnim prema njima fino i kulturno...osim kada me iznerviraju Čak sam jednog saobraćajca u novo godišnjoj noći nazvao deda mrazom,pošto mi je oprostio neko sitno prekoračenje brzine motorom.  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4717 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Danas je u Čačku akcija Policije ,ako nemaš potpis u Vozackoj dozvoli kazna je 5000 din , poznajem dva vozaca koja su danas platila kaznu. Na radiju su danas o toma govorili, pa eto Bajkeri dajte se na potpisivanje!!!!Pozdrav  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

@Severian

 

100% se slažem sa ovim što si napisao... +1  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

...A što je to čudno u državi koja je okupirana 44-e...??

 

Koliko se ja sjecam okupirana je 41

 

Ne, ne, prijatelju! Baš 1944-e, a biće da je potpuno 1945-e.  ;) ;D Oni iz 1941-e  su bili čobani budale, koji su se zaleteli na ceo svet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Da li si se potpisao u svojoj vozačkoj dozvoli? Uradi to obavezno kako bi izbegao kaznu - četiri poena i 5.000 dinara!

 

 

 

 

Ovih dana saobraćajna policija vrši intenzivnu proveru ispravnosti dokumenata.

 

Osim što je neophodno da dozvola bude važeća i da podaci o vozaču budu identični onima koje ima u ličnoj karti, potrebno je da se u dozvoli nalazi i svojeručni potpis vozača.

 

Ako niste znali, linija za potpis se nalazi levo od fotografije vozača.

 

Više o propisima i kaznenom sistemu novog Zakona o bezbednosti u saobraćaju koji je stupio na sangu 10. decembra 2009. godine, pročitajte OVDE.

 

(MONDO)

 

PS. Ja se izvinjavam ali stvarno nisam znao gde da ubacim ovu vest. Molim moderatore da obave taj deo posla ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

...A što je to čudno u državi koja je okupirana 44-e...??

 

Koliko se ja sjecam okupirana je 41

 

Cisto sumnjam da se secas  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Zvanično ovde tekst

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?nav_id=404280&dd=15&mm=01&yyyy=2010

 

naravno odma kreće policijski (nesretni) PR pokušaj da prikažu kako zakon važi za sve tako što se jedan policijski pežo parkirao na sred terazija među taksiste... i to je sad vest... žalosno...

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?nav_id=404293&dd=15&mm=01&yyyy=2010

 

Inače da dodam... sva frka koja se podigla što preko interneta što preko medija ipak daje rezultate

 

Hide details for 15.01.2010. Обавештење поводом вести о кажњавању возача због неп15.01.2010. Обавештење поводом вести о кажњавању возача због непотписаних возачких дозвола

 

 

      Број: 24/10

      15. 01. 2010.

 

      Поводом информација које су објављене у појединим медијима да службеници саобраћајне полиције кажњавају возаче који нису потписали своју возачку дозволу, обавештавамо јавност да Правилником о обрасцу возачке дозволе јесте предвиђено да возачи потписују своју возачку дозволу приликом њеног издавања, али Закон о безбедности саобраћаја на путевима не предвиђа било какву казну за возача који то није учинио.

 

      Министар Ивица Дачић је наложио да се сви наводи испитају и позвао оштећене грађане да пријаве такве случајеве.

 

      Истовремено молимо грађане да приликом подизања својих возачких дозвола исту потпишу, иако Закон о саобраћају то не санкционише.

 

Izvor http://www.mup.sr.gov.yu/

 

Ni neznamo da je snaga u nama  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja