Jump to content

Moto Zajednica

Schubert C3 ili Arai tour X3

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Arai je TourX-3 kacigu razvio na osnovu cistokrvnog Off Road modela VX-3.

Dodavanjem vizira i izvlaceceg spojlera na bradi Arai je stvorio "dual" koncept pruzivsi veci komfor i mogucnost kombinovanja razlicitih karakteristika u okviru off road-turing i supermoto uslova voznje. U skladu s'tim povecani dotok vazduha odnosno "duvanje" je karakteristika kojoj se takoreci tezilo.

http://www.araihelmet-europe.com/2009/eng/index.php?page=tourxOR_tech

 

I ako je uklanjanjem peak-a moguce povecati njenu aerodinamicnost ova kaciga ne predstavlja klasicnu touring kacigu. Prilikom njene kupovine zarad licnog zadovoljstva bitno je uzeti u obzir njene specificnosti i uslove u kojima ce biti koriscena.

 

Insistiranje na bezkompromisnom pristupu po pitanju sigurnosti je razlog sto Arai zasad u ponudi nema Flip-Up kacigu. Porediti TourX-3 sa Flip-Up kacigama nije zahvalno posto se radi o dva razlicita koncepta.

 

 

Nadam se da sam ti pomogao  da resis svoju dilemu  ;)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Razlog zbog koga sam postavio ovu temu je dilema koju kacigu da odaberem. Jasno je da ove kacige pripadaju razlicitim vrstama i da su obe vrhunske tamo gde pripadaju. Dakle - odabir, a ne poredjenje.

 

Moja dilema je bila Enduro kaciga sa vizirom ili Flip-up kaciga.  Tour x3, BMW enduro, ili C3, odnosno, system 6 (bmw enduro i system 6 su se pojavile kao predlozi).

 

Moj problem kod integralnih kaciga je osecaj klaustrofobije, koji se javlja kada stojim u mestu, narocito kada je velika zega. Kod Flip up kacige podignem prednji deo i nadisem se vazduha, kada krenem, spustim ga nazad. 

 

Kroz iskustva ljudi koji imaju bas te kacige, neke stvari su mi postale jasnije. Hteo sam da saznam vise pre nego sto udjem u izdatak od preko 500eura.

 

Neki odgovori su mi zaista bili od velike pomoci. Hvala svima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Kupljena BMW System 6 kaciga, cini mi se da je super, nisam je jos probao preko  150.  Ovih dana cu  i to probati. Inace vrlo udobna i tiha kaciga.

Za sada vrlo zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kupljena BMW System 6 kaciga, cini mi se da je super, nisam je jos probao preko  150.  Ovih dana cu  i to probati. Inace vrlo udobna i tiha kaciga.

Za sada vrlo zadovoljan.

nemoj zaboraviti okačiti neki kratak sažetak oko te kacige kada pređeš sa njom neku pristojnu kilometražu....naime to je moja sledeča kaciga u planu, kada riknu ove....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Kupljena BMW System 6 kaciga, cini mi se da je super, nisam je jos probao preko  150.  Ovih dana cu  i to probati. Inace vrlo udobna i tiha kaciga.

Za sada vrlo zadovoljan.

 

Napisi i gde si je kupio i posto je bila, pls, jer mozda, ko zna ... jednom ...  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Narucio sam je i kupio kod Radulovica. Cena je bila oko 450 eura plus 10 posto popusta, znaci negde oko 410 eura. To je veoma povoljno jer na svim sajtovima na kojima sam gledao cene, kostaju od 520 pa do 600 eura. U Delti je ista ta kaciga samo sa komplikovanijom sarom preko 500 eura.

Ono sto je vazno, mada to verovatno vecina zna, jeste da se kaciga ne narucuje na slepo, nego da se taj model i velicina probaju pre. Ja sam je probao u prodavnici, pa sam onda narucio drugu boju.

Napisacu za nekoliko dana svoje misljenje i utiske o njoj, ostalo je jos samo da je probam na duzoj distanci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Čestitam na izboru, kaciga je fenomenalna. Po meni je lepsa od C3.

 

Pogledao sam par sajtova i malo sam se iznenadio u vezi cena. Imas li neku ideju zašto je Schubert C3 skuplja od BMW System 6? Isti je proizvodjač, kacige su skoro identične (System 6 čak ima dodatak za aerodinamiku), isti sistem za provertavanje… ili sam prosto naleteo na pogresne sajtove.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Čestitam na izboru, kaciga je fenomenalna. Po meni je lepsa od C3.

 

Pogledao sam par sajtova i malo sam se iznenadio u vezi cena. Imas li neku ideju zašto je Schubert C3 skuplja od BMW System 6? Isti je proizvodjač, kacige su skoro identične (System 6 čak ima dodatak za aerodinamiku), isti sistem za provertavanje… ili sam prosto naleteo na pogresne sajtove.

 

 

Koliko znam cena ove dve kacige je veoma slicna ili ista. Od prodavnice do prodavnice. Isti je i proizvodjac koliko znam. Zasto je kod Radulovica bila toliko jeftinija, ne znam, mozda proslogodisnji model u smislu boja i  sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

@oleg

koje boje ti je kaciga? malopre sam na sajtu video skroz crnu i prelepa je.  inace, imam x3, ali mi je crna system 6 malo picanskija. ustvari, ajd nam postavi neku fotku.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja