Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

sve je to tako..... ali imao sam ranijih iskustava sa skott-om koji je znao da mi usere okolinu...... :)

Jedno pitanje pošto su creva većeg prečnika negio recimo na scottileru da li su uvek skroz puna? ....trenutno imam mehuriće vazduha :neznam::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Meni su uvek skroz puna. Nema mehurica. I netreba da ih bude. Mozda na nekom spoju ulazi vazduh. A sto se tice podesavanja, mislim da je stos da se kupi precizan iglicasti ventil i onda nema problema oko finog stelovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Ne treba da imas mehurice,negde ti povlaci vazduh,verovarno na slavinici ako su ti spojevi dobri,imam istu slavinicu pa sa joj na lozi namotao teflon traku jer je pustala vazduh.naime ja sam spricem na cevcici pravio vakum da ne bih cekao da mi se popuni sistem u onda videh gde se pojavljuju mehurici,ujedno sam na taj nacin prekobtrolisao i spojeve..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

promenio slavinicu jer su joj ispadali priljučci...idem da se vozim... prevruće mi je pa ću onda da luftiram sistem..... da li još neko ima utisak da se špulna (elektoventil) greje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Grejanje ventila je normalna stvar, ustvari njega treba da hladi protok benzina ali u ovom slucaju toga nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Evo, razmišljao sam i razmišljao o podmazivačima, navikao sam da ga imam a za tako prostu stvar nedam  (velike) pare. Mora da bude JAKO jednostavan, pouzdan, da ne zavisi od struje releja,gps-a i ostalih budalaština. Znam, komfor pruža, senzor kiše, senzor brzine , ovo ono - NIŠTA od toga ne želim.

 

U podmazivanju lanca učestvujem JA , kad mi treba, koliko mi treba .

 

Uzeo sam pumpicu za trimere za benzin, slična samo veća naprava je napajala Fiću i Peglicu vodom za brisače, HOW COOL IS THAT !!! Vraćamo se korenima !  Izlazimo iz zone komfora!

GET UP MAN , DO IT YOUR SELF, FOR YOU , DONT BE LAZY !!!

 

Danas je kupljena pumpica i inicijalno je napunjena uljem, tako će da stoji bar 48 sati, čisto da vidim kako reaguje sa uljem. Predviđena je za rad sa benzinom i trebalo bi da je na nivou zadatka.

Funkcioniše veoma jednostavno, prstom stisneš i iz nje izlazi ulje, kad pustiš ona se napuni uljem i čeka sledeće stiskanje. Unutra je gumica koja je ujedno dvostruki nepropusni ventil.

Treba mi samo malo creva (tankih) i posuda, diznu za prskanje po lancu ću tek da izmislim, da maže lanac sa obe strane. Na motoru je nekada bio montiran podmazivač tako da imam i neku okvirnu pripremu za montažu.

Za sad sam probao sa tankim crevima medicinskim, njih sam imao na stanju u garaži. Možda i ona savršeno odgovaraju. Videćemo.

 

Za sad ove slike

post-20170-0-83638700-1463690014.jpg

post-20170-0-87831800-1463690031.jpg

post-20170-0-68526800-1463690053.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Dobro izgleda! Ja licno nisam fan toga da moram da se setim da nesto uradim jer mi to nije jaca strana.

 

Tako da cu ja osnovnu varijantu. Sve je stiglo osim elektroventila koji je zacudjujuce tesko naci a da nije turska ili kina. Trebalo bi da mi pristigne LandiRenzo za 2-3 dana i onda krece. Smislio sam sve, i trebalo bi skro da se ne vidi cela stvar, ali da radi fkors. Takodje je plan da nema ni jedne zip vezice jer moj OCD ne moze da ih podnese na vidljivom mestu. Nadam se da necu morati da im pribegnem

 

 

Nije mi problem da se setim, mislim o tim stvarima.

Neznam kakav podmazivač je bio ranije na mom motoru ali biće tako ugrađen da se spolja neće videti. Pošto je ipak gumeno dugme , uvek će se naći neko previše radoznao i kao po starom pravilu 10x stisnuti pre nego upita.

Znači prost, efikasan, daleko od očiju, pristupačan meni, što manje pokretnih delova, maintenance free ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

kul kul, potpuno podrzavam. Ali moj attention span je toliko mali da jedva odgledam epizodu Simpsona, tako da na zalost nikako nije za mene :D

:takoje: imam i ja takve EPIZODE !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Jao dugme na fici za brisace,to treba u onu temu stvari kojih vise nema.Tako jedna obicna(neobicna)stvar mi vratila zivot 40 godina unazad,setio se pokojnog dede,besomucnog stiskanja tog dugmeta,sedenja u fici prekrivenog ciradom na 40 stepeni,detinjstvo,mladost...Odo na pivo da ne pocnu oci da mi suze,posle moram deci da objasnjavam da je alergija.

p.s.oprostite na offu ,al ste me pogodili u centar

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja ugradio moje sokoćalo.

 

Sad slede probe i eksperimenti.

 

Napravio sam da podmazuje sa obe strane lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мене баш интересује где ће то да се стави то дугме а да буде у исто време невидљиво, приступачно за стискање у вожњи, са што мање делова и још просто.

 

Срећно, и слике обавезно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja sam sve montirao i napravio poveću kilometražu sa ženom, naravno oiler je bio prazan. Tesno sve na motoru, prilikom sabijanja amorta usled težine dve osobe, silikonsko crevo se uvije i češe o sam bok gume. Crevo je presečeno i zamenjeno. Trenutno ima isti izlaz i ulaz u lancobran ali je u takvoj poziciji da sad se uvija ka napolje. Napunjeno uljem, isprobano u mestu, čekam da vidim da li će ostavljati barice, višak ulja sa kapalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ok, pazi ipak je to modifikacija, nesto mora da se vidi. Ove lepljive kockice mi se jako svidjaju ( nisu kockice bukvalno, znas na sta mislim) .

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja moram prepravku da radim u vidu kapalice. Iskoristio sam jako tanko crevo i kroz njega provukao bakarnu zicu (da drzi oblik i krivinu) ali usled dejstva vetra pa cak i pri brzinama od 130, crevca se razidju i "otvore" , moram ili drugaciju kapalicu ili jacu zicu da proguram kroz creva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ево ланац како је подмазан. Фелна опрана пре 150км.

Можда би могло мало смањити проток, али где има ту се и расипа :)

post-24813-14663192971216.jpg

71e7efaba93c0978feefc35f00069bf6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ево ланац како је подмазан. Фелна опрана пре 150км.

Можда би могло мало смањити проток, али где има ту се и расипа :)

..

 

Interesantna slika za "mono vs duplo" diskusiju. Reklo bi se da imas "mono brizgu", tj, samo sa lijve strane.

Iako ima (previse*) ulja i na desnoj strani, sto ukazjuje da je podmazana jel, jasno je da je vecina ulja na felgu

doletila sa lijeve strane lanca. (i odnijela prljavstinu s iste).

 

*- na slici vidljiv visak na desnoj strani

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Тачно тако, једна бризгаљка са леве стране, кад овако гледаш ланац.

Свакако ћу мало заврнути проток, па ће ваљда бити боље. Ово је било одокативно јер сам се сморио са вакуумом шгто се створио у цреву и никако га одзрачити. Тако да сам хтео што пре да завршим, а ово су сад фина подешавања. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kojim relejima prekidate instalaciju ako napajate direktno sa akumulatora podmazivace i gde ih kupiti? 

Imam na poslu Schrackove energetske, ali mi nesto nisu primenljivi(deluju mi nezno i nedovoljno zasticeno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja