Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Da ne bih imao tih i sličnih problema,čika Pera je montirao podmazivač koji je napravio naš kolega Iron-Floyd,sipaš ulje,voziš,zaboraviš na sve ostalo,nema štelovanja,kapanja....čuda-muda,sve radi automatski... :takoje:

 

Evo ja cekam vec preko 2 meseca na taj podmazivac pa da I ja mogu da zaboravim :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam ugradio podmazivač iz kućne radinosti i na kraju sam montirao braunilu (zelena sa najvećim protokom) i sipao sae 90 ulje... radi extra, lanac je podmazan tacno koliko treba i kad stoji motor kapne 2-3 kapi sa braunile i onda stane.

Evo ovde je objašnjena montaža i kako izgleda kad sam ga završio:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/81819-podmazivac-lanca/page__pid__1618997__st__340#entry1618997

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Vidi kod servisera klima uredjaja i frizidera oni bi trebalo da imaju,ili na neki otpad bele tehnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Hvala snasao sam se sa uloskom od hemijske olovke. Moram I javno da se izvinim cika rajku na maltretiranju. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Da li neko zna gde mogu da kupim bakarnu cevcicu - mazalicu? Mnogo sam spretan, pa sa je polomio?

 

he he,ja imam kolko oces te tanke plasticne krajeve,sto nerece :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Da li neko zna gde mogu da kupim bakarnu cevcicu - mazalicu? Mnogo sam spretan, pa sa je polomio?

 

he he,ja imam kolko oces te tanke plasticne krajeve,sto nerece :nanana:

Sledeci put kad budem dolazio. Ti volis te podmazivace :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Najbolji podmazivač lanca je kardan :)

 

A najbolje seksualno pomagalo je zena. :)

 

Nego ja imam podmazivac vec neko vreme. Skoro su radjene neke ispravke oko drzaca i mogu da kazem da je sad odlican. Slikacu pa cu da postavim slike. Ostaje mi jos da stavim elektroventil posto mi je sad na rucni on-off. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

bopk- mislim da u Nišu (da ne kažem u Novom Selu) imaš nekog električara. on će da ti reši taj el.ventil. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Citam par strana unazad i zaista ne razumem tolike probleme sa mazalicom za lanac... Iskreno jedino sto je zaista bitno kod ove mazalice jeste slavina za stelovanje protoka, ulozak od hemijske ... ne razumem poentu istog... nadje se od starog frizidera cevka od hladnjaka. Kod mene mazalica stoji vec 8 meseci i nemam apsolutno nikakvih problema sa istom, jedino sto obratim paznju jeste stelovanje za temperature ispod 10'C i preko 30'C. Iskreno iz mog iskustva nema poente za dvostrukom kapaljkom, samo je bitna lokacija kapaljke na lancu i protok... Za lokaciju sam iskoristio skotoilerovo resenje, a protok mi je uvek nastelovan na 1:20... Obe strane lanca su uvek podmazane tek kada se temperatura priblizi 30'C bude nesto malo na ivici gume i to u tragovima, nikad okupano... Iskreno ne vidim ponentu za tolikom filozofijom oko jedne glupe i korisne naprave kao sto je mazalica za lanac... Samo dobar ventil za stelovanje i nema nikakvih problema... http://shop.indas.rs/?product=20113300 ovaj koristim od prvog dana...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Potpuno se saglasavam sa tobom, a imam i slicna iskustva u koriscenju zauljivaca.

Kljucna stvar je dobar ventil i pozicija kapalice. Imam isti ventil i zadovoljan sam podesavanjem. Eventualno ovaj zbog pamcenja pozicije leto-zima i kisa/prasina/normalno http://shop.indas.rs/?product=20130100

 

Odabrao sam za spoljni precnik cevi 6 mm a sad kad bih radio mozda bih se opredelio za 4 mm. Elegantnije je a ima manji uticaj na temperaturne razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Borise

 

Ovo što si pronašao je kuglični ventil, prilično neprecizan i nepouzdan za štelovanje doziranja 1zvizduk.gif

 

Na linku koji je Almighty okačio je prikazan jednosmerni igličasti ventil koji je nameski za štelovanje doziranja 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Borise

 

Ovo što si pronašao je kuglični ventil, prilično neprecizan i nepouzdan za štelovanje doziranja 1zvizduk.gif

 

Na linku koji je Almighty okačio je prikazan jednosmerni igličasti ventil koji je nameski za štelovanje doziranja 1zvizduk.gif

 

Vidis, to nisam znao. Hvala na korisnoj informaciji.

Tacno bih se zeznuo da sam taj uzeo.

Mene je privuklo to sto lako moze da se zapamti pozicija otvorerenosti ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Borise

 

Ovo što si pronašao je kuglični ventil, prilično neprecizan i nepouzdan za štelovanje doziranja 1zvizduk.gif

 

Na linku koji je Almighty okačio je prikazan jednosmerni igličasti ventil koji je nameski za štelovanje doziranja 1zvizduk.gif

 

Hvala, za sad nemam takav ventil ali ću obratiti pažnju kad ga budem kupovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Evo i ja ugradio Srbojler na svoje sokoćalo.... iskreno smorio sam se od spreja...opet.... ustvari pranje lanaca i belova motora gde mi su mi se razleteli viškovi spreja sa lanca su presudili.... i evo ga voala :)

 

Ventil sam našao u Futogu kod Stanišića celih 1000din, za creva sam kasnije saznao da sam ih mogao uzeti i u "U(k)radi Sam" no kapaljka i slavinica su mi pomalo zagorčavale život...imao sam svojih ideja ali su se posete specijalizovanim prodavnicama završavale mojom željom da prodavcima razbijem nos, toliku količinu ne zainteresovanih ljudi koji nemaju pojma o robi koju prodaju nikada u životu nisam sreo....

 

Onda sam se setio Arakisa koji mi je izašao u susret i sve što nisam mogao u mom selu da nađem poslao Brzom Poštom.... tako da ovom prilikom :

VELIKO HVALA ČIKA RAJKU NA LOGISTIČKOJ PODRŠCI :)

 

A sada kako ceo poduhvat izgleda:

 

img20140724184148823resi.jpg

 

img20140724184201266resi.jpg

 

img20140724184213407resi.jpg

 

img20140724184223188resi.jpg

 

img20140724184236104resi.jpg

 

img20140724184256899resi.jpg

 

Sve u svemu ceo sistem je koštao ispod 15e, što je 1/4 cene scottoiler-a koji je trenutno na popustu a i ceo sistem je montiran bez i jedne skinute plastike apsolutno prosto i jednostavno.... ja zadovoljan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Koje ulje si sipao druze?ja ugradio na identican nacin,sipao sam testerol,zadovoljan sam za sada..mozda je bolje sa sae 90 i slicno,vidim da neki i to preporucuju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Teterol je mnogo gust i dobar je jedino kad je +30 i više, čim se temperatura malo spusti slabo curi i slabo podmazuje. SAE 90 je univerzalno za sva godišnja doba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Sipao sam Scottoilerovo ulje koje mi je ostalo u garaži.... no kada ga potrošim mislim da je svejedno šta ću sipati , mislim da svako ulje ima isti efekat..... lanac nije radilica.... naravno pod ovim ne mislim da je kočiono ulje pravi izbor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

A kako ide pranje kada više iscuri pa SAE 90 zamaže felnu, rep, nogavice itd? :):stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako podesiš slavinu na jednu kap u 90 sekundi, nema nikakvog prskanja i mazanja nogavica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Sto bi vise iscurelo? Podesis tako da lanac bude zauljen tek toliko da bude uvek vlazan i nista vise id toga. Meni je npr. podesen od 120 do 150 sec i nemam problema sa prskanjem po okolini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja