Jump to content

Moto Zajednica

Sprint explorer 150

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova

aj evo i mene, opet malo...posle duzeg vremena ...

 

sto se tice neudobnosti, na duzim relacijama, slazem se... isao sam dosta puta relacija SU - NS... ali, uspeo sam sa njim da skoknem u jednom danu relacija Subotica - Segedin, i onda odlucim malo da probrundam i po Uniji, i umesto da krenem za Suboticu, okrenem i krenem prema Balatonu, popijem kaficu, od Balatona prema Budimpesti (doduse, otislo je dosta vremena i trebalo se vratiti oko 185 km nazad) gde je uzeta porcija madjarskog perkelta, i posto je bilo vec kasno popodne, krenuo sam kuci... sve u svemu, taj dan kada sam se vratio za Suboticu, odmah sam skoknuo uvece i do Sombora... sve u svemu, ukupna kilometraza od nekih 9 ujutro do 00 je bila preko 450 (ima podatak negde upisan)... istina, to je vec preterana kilometraza...

 

drugo, sto se tice kvarova, ja ih do sada nisam imao... 3000, vecinom na otvorenom putu... sve u svemu, ja sam prezadovoljan za sada... pre nekih 2-3 dana sam bio u Subotici, dan je bio lep, pa rekoh da ga malo upalim... posle preko 2,5 meseca, dat kontakt, pritisnuta kocnica, i bez gasa, startovan je iz prve!!! bez verglanja, guranja, kablova ili sta ja znam cime... i ovom cinjenicom sam bio prezadovoljan! taj dan, napravljena je za nekih sat i po, kilometraza od 49 km, iako su i putevi bili mokri od topljenja snega, i vozilo se krajnje oprezno, nije doslo do proklizavanja ili zanosenja, osecaj je bio FENOMENALAN!!!

 

i jos jedna konstatacija, POSTOVANOM FUNKY-ju... da, tacno je ono sto si rekao "U sustini ima da te sluzi ako ti njega opsluzujes ? ", to je tako u svemu u zivotu, samo bih promenio ono "opsluzujes", jer on nas sluzi, a mi njih cuvamo, odrzavamo... sve u svemu, iskreno, ja sam prezadovoljan za sada, nadam se da ce tako i ostati!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Sprint Explorer

Pozdrav svima,

 

Može jedno lakše pitanje za ove iskusnije vlasnike Explorera? Dakle, danas mi se desilo da mi posle jutarnjeg paljenja nije vratio automatski saug. Radi mi motor na negde oko 2500 obrtaja ceo dan. Probao sam da ga ugasim pa upalim, da ga malo "cimam" na gasu, ništaaa...

 

Znam da je servis najbolja opcija i najsigurnija, ali imam utisak da je neka glupost koju bih mogao i sam da sredim, pa rekoh da se ne cimam baš u servis ako ne moram.... Pa, ono, ako neko ima neki savet šta i kako, vrlo rado ću to da primenim. Inače, skuter je star 2 godine, prešao je oko 6000 km. Kupio sam ga u Masstechniku u NS.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Proveri da ti nije spalo crevo između kutije sa filterom vazduha, i karburatora (imao sam ovakav problem na mom X9, sa istim simptomima...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Proveri kabl koji ide "na nešto crno, plastično" :) u karburatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Sprint Explorer

Proveri kabl koji ide "na nešto crno, plastično" :) u karburatoru.

 

Čačkao sam taj kabl, skidao onu crnu plastiku što ide preko jer sam provalio da je to automatski saug, ali svce mi izgledalo u redu. Dve žice ulaze unutra i idu sa nekog automata ili nešto slično, a i tamo je sve u redu, dakle sve stoji na svom mestu. Jedino da probam da skinem skroz da nešto mrdnem da se nije nešto zaglavilo ili da se nije zablendavio taj automatski saug. Probaću to danas da uradim.

Jedino nisam gledao ovo što "Nolezmaj" kaže, da vidim to crevo da nije spalo, ali nisma primetio da ima neko crevo da visi ili nešto slično. Videću danas pa ću da se javim večeras da vam kažem šta je.

Ako ne provalim idem do servisa i nešto osećam da će da bude neka kupovina novog dela, nešto sam u svadji sa parama ovih dana, a to uvek bude tako kad nemam para.

Prošle godine na kolima mi riknula neka elektronika na boš pumpi i ja zovem Opelov servis i pitam sve kulturno koliko košta, oni kažu ne može posebno elektronika nego mora cela boš pumpa - cena ? Sitnica...... 147.000 dinara. Kad nisam umro pored telefona....:zvizduk::P

Pozdrav momci i hvala, pa vam javljam večeras šta je bilo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Sprint Explorer

Ceo dan sam ispred zgrade proveo pored skutera. Ovako idu stvari: NIJE problem u automatskom saugu već je sajla za gas negde na sredini počela da se cvika pa u povratku sajle, dakle kada otpuštate gas ne ide skroz do kraja već milimetar ili dva kači negde na sredini božura i taman toliko se ne vraća, već diže gas za tih soma, soma ipo obrtaja.

Skinem ti ja celu tu masku prednju, odvrnem neku plastiku koja se nalazi napred i pokušam da vidim šta se dešava sa tom sajlom jer sma prethodno video da je sve u redu sa automatskim saugom.

I imam šta da vidim, kako sam blago povukao sajlu prema sebi ona počne da se izvlači i tako..... izvučem je pokidanu. E sada, onaj deo sajle koji se nalazi na karburatoru ne može da se izvuče, odnosno povlačenjem se ne izvlači iako mi je to bilo logično ako je sa jedne strane pukla i izvukao sma sajlu do pola, zašto sa druge strane ne može isti taj kraj da se izvuče?

Da li je ta sajla iz jednog dela skroz od karbona do ručke, ili su dve sajle, to ne znam.

U svakom slučaju, rasturio sam pola motora i nisam uspeo da vidim kako se menja sajla. Ne vidim kako se može sajla staviti u onaj božur jer ima i sa jedne i sa druge strane onu kuglicu koja se zavlači u plastiku.

Ne ostaje mi ništa drugo nego da cimam neki servis da vidim ko ima tu sajlu i ko može da dodje da mi to zameni kod mene.

 

Pozdrav svima i izvinjavam se na smetnji, cenim da sam udavio.

Pozdrav i Maršalu, pa da ne pišem ponovo sve ovo isto na PM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Ako je iz jednog dela sajla, skupi sve delove i odnesi u Boban sajle da ti naprave po originalu. Inace sama zamena zahteva skidanje skoro svih prednjih plastika 1aha.gif0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

I mene muci jedno pitanje, na koji nacin se menja sijalica na stopaljci na Sprintu, koliko sam ja gledao cela zadnja strana migavci i stopaljka su totalno izolovani a nema ni jednog srafa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Sajla gasa na Exploreru menja se prilicno komplikovano, ne moze se zavezati za drugu pa provuci. Znam jer mi je pukla na Slaviji a majstor Kosta mi je pred ocima rastavio sve osim zadnjeg tocka. Mora se skinuti komplet plastika fara prednja end zadnja, rucica desna, plastika ispod nje sa zmigavcima, plastika pod njom unutrasnja, plastika brada, plastika leva bocna oplata ispod stopala, plastika oplata pod samim stopalima, sediste komplet sa kadom (bravu sedista ne mora, moze se postaviti u stranu sediste sa kadom). U ovoj fazi tesko se odvijao saobracaj ispod Hrama Svetog Save jer mi je skuter bio razbaskaren po kolovozu i trotoaru, a pao je i promet na obliznjoj pumpi. Onda se postavi nova sajla, i sve vrati obrnutim redom, pa se uspostavi normalan saobracaj u ulici. Od onda funkcionise kako je majstor Kosta napravio. Ugradio je sajlu od neke Aprilije, neznam koji model. Pre 4 dana kupio sam novi karburator (4400), pumpu za gorivo (520) i sajlu gasa za rezervu (500) kod uvoznika Sprinta u NS (Massetehnik).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

I mene muci jedno pitanje, na koji nacin se menja sijalica na stopaljci na Sprintu, koliko sam ja gledao cela zadnja strana migavci i stopaljka su totalno izolovani a nema ni jednog srafa

Nisam jos skidao ali po fabrickom eksplodiranom crtezu, zadnje svetlo rastavljivo je na prednju polusferu i zadnju polusferu presek po vertikali kao hleb na pola. Prednji far se tako otvara, to sam radio nekoliko puta. Nije mi motor pri ruci, potrazi plasticne kukice u koje zavuces tanki srafciger pa se otvore. Ako ne moze da se pridje... onda malo vise srafcigera, skidaj plastike dok ne bude moglo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Postovanje Tommyn, drago mi je da prelistavas i ovu temu povremeno. Eksplorerom sam zadovoljan i nemam nameru da ga se otarasim. Vrlo je upotrebljiv, zahvalna platforma koja to moze ostati i na duze staze. Kvarovi sijalica, sajli, rucki gasa ili slicno, desavaju se i drugima a sve je resivo vrlo brzo i jeftino. Najveca investicija do sada je jedan deo sto sam kupio pre 4 dana, ali to nisam zaista i morao, razlog je upravo rezerva za koriscenje motocikla na duge staze. Nikada nisam tvrdio da Eksplorer nemoze biti i bolji, moze, i treba da bude jos bolji. Na primer tanke su mu plastike ali opet one su daleko bolje od onog bofla (nekvaliteta) koje smo navikli da dobijamo iz Kine, sto se zatekne na suncu i pokrivi se, a boja otpadne kao mokar selotejp sa stakla. Ekplorer nije ta kategorija, bolji je, narocito mehanika. Nedostizni Japanski kvalitet svi znamo i postujemo, tome treba teziti, samo nisu svi u stanju da ga plate ili jednostavno ne zele da ga plate. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Postovanje Tommyn, drago mi je da prelistavas i ovu temu povremeno. Eksplorerom sam zadovoljan i nemam nameru da ga se otarasim. Vrlo je upotrebljiv, zahvalna platforma koja to moze ostati i na duze staze. Kvarovi sijalica, sajli, rucki gasa ili slicno, desavaju se i drugima a sve je resivo vrlo brzo i jeftino. Najveca investicija do sada je jedan deo sto sam kupio pre 4 dana, ali to nisam zaista i morao, razlog je upravo rezerva za koriscenje motocikla na duge staze. Nikada nisam tvrdio da Eksplorer nemoze biti i bolji, moze, i treba da bude jos bolji. Na primer tanke su mu plastike ali opet one su daleko bolje od onog bofla (nekvaliteta) koje smo navikli da dobijamo iz Kine, sto se zatekne na suncu i pokrivi se, a boja otpadne kao mokar selotejp sa stakla. Ekplorer nije ta kategorija, bolji je, narocito mehanika. Nedostizni Japanski kvalitet svi znamo i postujemo, tome treba teziti, samo nisu svi u stanju da ga plate ili jednostavno ne zele da ga plate. :zdravo:

 

Podrzavam u potpunisti, narocito ovaj poslednji stih, ja kad bih mogao sebi da priustim Sym, Malaguti, Xciting a kamoli Varadero, kad bi mogao bureg, zenu i kevu da prodam Arapima istog momenta bi otisao i kupio novo al ne ide, sta ces, ja sam prezadovoljan ovim sto imam i cenim svaki sraf na njemu, naravno svi tezimo ka boljem a valjda ce i taj dan da svane :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Sprint Explorer

Predveče sam zvao servis i nije problem da mi zamene tu sajlu sa kojom imam problem, ali pošto je servis daleko imaju i za to rešenje - 3000 dinara za šlepovanje + da zamene sajlu + njihove ruke, dakle za sve to je ova cena. Pošto je stvarno ogromno cimanje da se skine sva ta plastika jer sam to video danas, meni se čini kao fer cena za sve to. E, da, čisto da znate - dve su sajle u pitanju. Jedna koja ide sa ručke do neke lule na sredini motora ispod, pa od te lule na kojoj se šteluju te iste sajle do karbona. Dakle dve sajle ima za gas, bar tako reče majstor. Meni je pukla ta prednja, da je tako nazovem, koja ide od ručke pa do te lule.

 

E sad, mnogo je veliko pitanje kako će svu tu plastiku da skinu i kako će da je vrate a da mi nešto posle ne škripi i ne cvili, to ćemo videti. Nešto sumnjam da će baš da paze kao što bih to ja uradio, ali opet..... Meni sada motor radi kao satić, ništa ne grebe, ništa ne klampara, stvarno sam zadovoljan sa ovim skuterom. Čini se da za pare koliko košta, ništa pametnije nisam uzeo odavno.

 

Prešao sam 6000 km i pipnuo, evo do sada, nisam ništa, a i ovo kapiram kao deo održavanja, dešava se.... Relativno malo troši, sasvim solidno ide, meni na cajgeru piše 110 ali kapiram da je manje, al' opet sasvim solidno. Išao sam i malo dalje,recimo pedesetak i više kilometara sasvim solidno i bez ikakvih problema. Što se mene tiče, ko god nema malo više para da izvdvoji za neki ozbiljno dobar motor, ovo je najbolja varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Trajkovic, nema dve nastavljajuce sajle za gas i ne nasedaj na price o nuklearnim fizikama! Prvo cena koju su ti predlozili je uzasna, majstor sa krstastim srafcigerom i kljucem 10 za skidanje kade sedista sve ce ti resiti na ulici, bez kombija, kamiona, aviona i virmana iz Japana! U pitanju je jedna sajla, doduse malo duza. Problem je sto na oba kraja (kod rucice gasa i kod ulaska na karburator) ta famozna sajla ima metalne krivine, pa se nemoze provuci kroz uske prolaze izmedju plastika, zato se sve na njenom putu mora skidati! Veruj mi jer sam gledao i pomagao od pocetka do kraja kad je radio onaj ko zna, a pre neki dan sam kod uvoznika Eksplorera u NS kupio rezervnu sajlu gasa, eto tako da bi je imao u rezervi. Nema dva dela veruj mi, ima samo dva kraja kao sve sajle, i samo je malo duza jer je Eksplorer i vislji i duzi od velike vecine skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Imao sam isti problem sa sajlom na mom Piaggio Libertiju 125cc 4T, odneo sam staru sajlu kod tipa u Ruzveltovoj (kada se krene od mosta iznad Cvijićeve ka groblju, jedan od prvih lokala sa desne strane) i za 600 dinara mi je napravio identičnu. Onda sam je sam montirao, bilo je malo skidanja plastika i petljanja, ali je sajla radila savršeno posle.

 

Zanimljivo je da sam pre toga kupio u prodavnici original sajlu za moj model, ali se ispostavilo da je malkice kraća i nisam nikako mogao da je namestim (original malo sutra, to je bila loša kopija). Tek onda sam otišao kod ovog tipa koji radi sajle, i njegova je radila savršeno.

 

Ako ti nije žao love, plati i ne prljaš ruke, kao gospodin. Ali, ako hoćeš da uštediš, možeš vrlo lako :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Dvotaktni skuteri imaju dve sajle gasa , cetvorotaktni ne..............

 

Kakve veze ima 2T ili 4T ? Mislis na ovo ?

 

7866883.jpg

 

Ovaj je 4T...

 

Marsalle ispratim sve sto pises, imao sam i ja istog ili slicnog kineza. Platio sam ga novog 560 eura i toliko vredi. Prodao sam ga posle godinu dana za 470 eura i toliko je vredeo. Sada vozim polovnog tajvanca, razlika je pedu glava. Svaki sraf, svaka plasticica, svaki i najmanji detalj. Primer jedan, crevo za gorivo od rezervoara na Sym-u 50 ccm je debljine najmanje 10 mm, na kinezu od 150 ccm je ono 5 mm, debljina zida istog creva je na kinezu vise nego duplo manja, mora puci negde, pitanje trenutka. Na normalnom skuteru neke stvari ne odu nikada. Pogledaj sta ti je sve otislo za malo km, moj prvi SYM, novi od 50 ccm je isao do 9.000 bez kljuca i srafcigera na njemu. Nisam ga ni vozio u servis, sam sam menjao ulje u menjacu. Na kinezu sam morao da ispostujem servise zbog nedaj boze. Znam kako su prosli svi vlasnici Sprinteva i Peda...

 

Ne zelim da ti kvarim ugodjaj i uzivanje u voznji i paznju prema svojem Sprintu ali tako je... Nov kinez vredi pola cene polovnog pravog skutera iste klase i ni euro vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Kod 2t skutera jedna sajla ide u karburator a jedna u uljnu pumpu, a kod cetvorotaktnih ne bi trebalo da ima 2 :stabre:, sad vidim da imas na sym dve sajle al ne kapiram za sta sluzi druga.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Ne treba biti samo tvrdoglav i iskljuciv, naprimer ja ne ne kapiram sta bi sajla radila u uljnoj pumpi tj mesacu dvotaktnog motora al' opet moguce je, pumpa sto brze ide, valjda vise i smesa, bem li ga... :) Al' opet moguce je...

 

Rasturao sam karburatore na kolima pre trideset i kusur godina, na skuteru nisam ni jednom prisao niti bi se cimao sa tim, sad samo teoretisem... :) Ali bas mi se cini da dve sajle postoje zbog pucanja pa su prakticno spojene u krug, neprekidan krug... Nisam siguran 100% u to sto pisem... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

>> tommyn pazi, jeste se Marshall-u desavalo, ali to je zbog terena na kom vozi... obronci Fruske gore, do vikendice, po kojekakvoj kaldrmi, po blatu... njemu je to "redovna ruta" svaki dan!!! i cesto nosi mnoge alate, vocke, i ostale potrepstine i motor trpi kojekakva trzanja, trenje, i ko zna jos sta... znam iz iskustva, jer smo Marshall i ja kolege, radimo isti posao i dobro se poznajemo...

 

 

 

ja imam isto Explorer, presao oko 4000 km, ali sve lepe gradske i vangradske voznje... isao sam 5-6 puta relacija Subotica - Novi Sad- Subotica, bio u Madjarskoj (krug Subotica, Segedin, Balaton, Budimpesta i nazad Subotica) u jednom danu, i jos nekoliko puta blize u Madjarskoj... i ja NIJEDNOM nisam imao problem (doduse, ako se uzme u obzir kada je nakon sat vremena od kupovine pao decku sa nogara prilikom tehnickog pregleda, jer je stavio na nizbrdicu sa prednjicom napred) i tada se odvalio deo rucke od kocnice... tako da, ne treba uzimati u obzir te "sitnice" koje su mu se desile... on vozi i po kisi, a i ja da kisnem, ko zna, mozda bih dobio neku bolestinu i slicno... realno, za pare koliko kosta Explorer, isplati se imati ga!!! opet ponavljam, s obzirom da konkurencija u klasi kosta i 3-4 puta vise, jasna je racunica... imaju moji drugovi "kvalitetnije" marke (citaj skuplje) i njima su se izdesavale stvari na kojima ja zinem, i to na mnogo manjoj kilometrazi i u boljim uslovima nego kod Marshall-a... javljacu i ja svoja iskustva sa kvarovima, kako se koji desi (ali se nadam da nece skoro), pa ce se videti koliko znace uslovi voznje...

 

 

ne zelim ja da "branim" stavove Marshall-a, vec samo podrzavam to sto pise i mislim da je realan, i da daje dosta informacija za (eventualno) one koji imaju u planovima da kupe KINEZA... on Iznosi iskustva, i stavove, ali mislim da treba uzeti u obzir i cinjenicu koju mnogi ne znaju... a to je upravo ono sto sam naveo na pocetku ovog post-a...

 

i ono sto si rekao " Nov kinez vredi pola cene polovnog pravog skutera iste klase i ni euro vise... " po meni nije bas realno, jer davati po 2-2500 eura za polovan skuter star par godina, ko zna kakva je razrada radjena, servisi, kako je vozen, i slicno... ali, to je moje objektivno misljenje, CENIM ja i Vase, ali po meni, to nije realno... ZNAM JA DA SE KAZE "KOLIKO PARA, TOLIKO I MUZIKE" (znam dobro, otac mi je muzicar 1zvizduk.gif) ali po meni je realnije da dodam jos 1000e na cenu polovnjaka i uzmem neki bolji auto (sto sam nedavno i uradio)...

 

Srdacan pozdrav,

 

 

S Postovanjem

SPEEDY150 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Nikada nisam mario za brendove, ni u cemu, ni u oblacenju, ni u autu ni u skuteru itd... Nosio i vozio sve i svasta, sve je u zacaranom viseuglu, cena - kvalitet - kvantitet - htenja itd...

 

Imao sam nov kineski skuter samo zato sto sam ga kupio na akciji za 60% novog. I ostajem pri onom "Nov kinez vredi pola cene polovnog pravog skutera iste klase i ni euro vise..."

 

Primer Beverlyja koji moze da se nadje vec za naprimer 1000+ eura, nov kinez velikotockas i nov ne pruza vise i verovatno nece ni izdrzati vise od polovnog italijana sto znaci cena 50% dole... Gotovo neunistivih Majesty-ja ima po 1.000 kol'ko hoces, pa koliko onda vredi neki Astro, Ranger ili kako li se vec zovu... Problem je u nasoj ekonomiji sto je nekad i 100-tka mnogo... I kod mene takodje...

 

Rekao bih da su Keeway i mozda CF-Moto ipak nesto kvalitetniji, Benelli su kupili kinezi...

 

Izvinite, necu vam vise temu skretati sa koloseka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Pomalo pomirljivo bih dodao da, iako delim tvoju filozofiju tommyn, razumem ljude koji više vole novo. Nekome je gadno da koristi nešto što je drugi akao, neko drugi opet uživa u tome znajući da je uštedeo. Neko kada mu se pokvari polovan skuter veselo majstoriše po istome, dok drugi šutne mašinu i proklinje život.

 

Svako ima svoj pristup i logiku i sistem kako dobiti kvalitetno prevozno sredstvo za što manje para, i na kraju dana se računa da li si se vratio kući ili si negde na putu i čekaš šlep. Dok god makina prolazi ovaj kriterijum, polovan ili nov je samo nijansa :hej:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja