Jump to content

Moto Zajednica

wtf! Nov choper za 1300 E - utisci - kina ce vladati svetom!

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Srbija

Pozdrav svima,

posto ja vozim ''Kineza'' evo i nekoliko mojih utisaka:

1. agregat radi savrseno-presao sam 5500 km za manje od 6 meseci i nije ni jednom zastucao;

2. vibracije su mu malo izrazenije nego kod slicnih japanskih modela;

3. potrosnja apsolutno bez premca (2.5 l/100km);

4. gume su extra;

5. srafovi nisu bili dotegnuti kod kupovine, ali to je krivica nasih servisera a ne Kineza;

6. izgled (barem mog motora) ubedljivo izaziva vise paznje nego bilo koji od japanskih konkurenata u toj klasi;

7. jeftino je odrzavanje;

 

To je u kratkim crtama moje iskustvo. E sada ako volis svoju masinu i ako ti nije problem da sa vremena na vreme proveris dotegnutost srafova i lanca ne bi trebao imati bilo kakvih ozbiljnijih problema (govorim za moj motor).

Cena mog kineza je 2000 e i veruj mi da ga nikada ne bi menjo za ybr 125 jer ni po performansama ni po izgledu Keeway ne zaostaje.

P.S.Svaki motor ima neke svoje slabe tacke, a ako uzmemo da su na mom motoru slaba tacka srafovi koji se popustaju vremenom i koji se mogu srediti, ukoliko gledamo odnos kvalitet/cena ja sam definitivno za Kineza.

Pozdrav za lanciu88 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ako tako gubite srafove, uzmite lepo Locktite lepak za srafove ( srednje jacine, da bi ih mogli poskidati ako zatreba ) i matice sa plastikom pa posle nece biti problema. Srafovi nisu skupi, ni taj lepak, a bezbednost nema cenu. :thumbsup:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

@brban:

Kako si zadovoljan elektriènom instalacijom? Ja cenim da bi mogla biti i bolja, naroèito far.... Slabo osvetljava, èak i sa jaèom sijalicom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Srbija

Meni je svetlo OK, ja uvek vozim sa dugim svetlima i sasvim dobro sljakaju. Ja sam ga sam namestio pod kojim uglom da baca snop pa mi je OK sve sa fabrickom sijalicom.

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Brban, hvala na pozdravima, veoma mi je drago sto uzivas u svom ljubimcu. Tada je postignut puni efekat.

Verujem da ce se vremenom pojaviti problemcici ali kako si vec zakljucio, odrzavanje je jeftino i nekako ce se vec prebroditi kada se pojave.

 

Joseph, nije stvar samo u ispadanju srafova vec i njihovom neadekvatnom oznacavanju vrednosti za pritezanje, resenje ih je sto pre menjati jer vremenom los sraf u vise dotezanja/otezanja ruinira i navoj a veliki je problem sto se ovime niko ne zeli pozabaviti po sistemu: on meni izmeni sve srafove, ja njemu novce. Naravno, rec je o realnom novcu, ne nekom izivljavanju. Ipak, objektivno je problem i u tome sto niko od nas koji ih vozimo ne zelimo to da uradimo a Tebi je to tek neshvatljivo jer Ti rastavis i Nemca i Japanca a kamoli sto bi Kineza :)

 

Ceh, mislim da je i kod Keeway-a prisutna ona prica da se razlikuje kvalitet od modela do modela bez obzira na jedinstvenog proizvodjaca (Jincheng).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada
@brban:

Kako si zadovoljan elektriènom instalacijom? Ja cenim da bi mogla biti i bolja' date=' naroèito far.... Slabo osvetljava, èak i sa jaèom sijalicom...[/quote']

 

Moja je bila izuzetno losa, u dva mjeseca mi je 7 (sedam) puta pregorevala sijalica.

Zamjenjeno sijalicno grlo i sijalica sa djelom kablova. Od kada sam to uradio nemam problema sa svjetlom.

 

Ali i dalje ostaje uzitak u voznji (danas sam cak probao da se vozim po zaledjenom putu). Sve radi kao i pravi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

 

Isticah ja sve ali nisam stekao neki stav, jednostavno koliko kapiram kinez je lutrija i sve zavisi od motora do motora, ali  ipak se negde nesto i moze ocekivat, pa bih zeleo da vas pitam shta mislite o ovom motoru, i da li je moguca tolika glupost da  mu nozica nije dobra pa su zato stavili ciglu?

Eo linka:

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=2541&trazi=1&ur=1&model=123&m=Phoenix-Speedmax

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

i da li je moguca tolika glupost da  mu nozica nije dobra pa su zato stavili ciglu?

Eo linka:

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=2541&trazi=1&ur=1&model=123&m=Phoenix-Speedmax

 

ciglu su stavili da bi bio viši, da se lepše vidi. inače da mu ne radi nožica ne bi radila ni sa ciglom. ;)

 

meni je ovo motorče jako lepo, ne znam kako izgleda uživo ali na slikama je sasvim ok. to je kopija cbr125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Pa to i ja mislim da bi ga lepo pravog slikali, ali moze da ne radi  jer shto je veci nagib motora to je veca i tezina,  ili je u pitanju ugao nozice, ali takvvu gresku je toliko tesko tj glupo napraviti da mislim  da je ni rumuni ne bi napravili. Ovo i jeste kopija honde, ali ne cbr 125 jer ona izgleda ko bicikla, sa onim tockovima i onim repom uzdignutim i onom malom prednjom maskom, nego na velike cbr-ke.

Nego jel ima neko neshto vishe da zna o ovom motoru, kako ide, brzina broj obrtaja...... jer sam sa obzirom na cenu poprilichno zainteresovan, jer za te pare u toj klasi mogu uzeti samo neke modele stare 6,7 dina sa vec ishabanim motorom, zamenjenim stvarcicama itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Mada je ova tema mozda i "zatvorena", kao novi clan i vlasnik "kineza" iznecu svoje utiske o mojem motoru.

Imam 'kineza", Chitumu 150 vec dve i po godine. Ovaj motor proizvodi neka kineska fabrika"Hongdoui", a za vecinu svojih proizvoda ima evropske certifikate (pa cak za neke o Euro-3 standardu).Direktno sam ga uvezao iz Kine (nas 12-oro uvezlo je kontejner motora). Zbog zauzetosti malo ga vozim, tako da sam za ovo vreme presao nesto preko 600 km.

Od nesdostataka istakao bih da je na ovom motoru bila porozna prednja unutrasnja guma, da mi je nakon malo vremena pregorela jedna sijalica u "malom" faru, a da sam posavetovan da zategnem srafove, sto sam i ucinio.Na 400 km zamenio sam mu ulje.

Inace, ovaj motor zadovoljava moje potrebe, dosta veliki uspon sa mnom i mojom suprugom (oko 130 kg zajedno+ 20-ak kg tereta) savladava dosta dobro, na 'pola snage" u odgovarajucem stepenu prenosa (II i III), najdalje sam ga vozio do vikendice koja je od mog stana udaljena oko 45 km (na tom putu je uspon dug oko 8 km sa veoma ostrim krivinama),na pravcu(ali veoma kratko) sam razvijao najvise oko 70 km/h, a inace ga vozim izmedju 50 i 60 km/h, jer masina radi "bez napora". Smatram da je jos uvek u razradi, pa cu samo na kratko da ga opterecujem do blizu maksimuma.

Potrosnja mu je u okviru deklarisane (+-10%).

Evo njegovih karakteristika skinutih sa sajta proizvodjaca:

 

Product Name: CTM150-6 Model Number: CTM150-6

Place of Origin: China Brand Name: CTM or AUPA

Minimum Order: 1 x 40' FCL Payment Terms: L/C or T/T

Delivery Lead Time: 20 days Supply Ability: 300,000 sets/year

 

Specifications:

1) Dimensions (L x W x H) (mm): 2160 x 830 x 1105

2) Ground clearance (mm): 140

3) Net weight (kg): 145

4) Max loading (kg): 295

5) Engine type: 162FMJ

6) Displacement (ml): 150:

7) Start method: electric/kick

8) Ignition: CDI

9) Brake (front/rear): disc/drum

10) Tires: Fr: 110/90-16, Rr: 130/90-16

11) Max speed (km/h): 80

 

U dodatku je i slika ovog motora od letos.

 

Mnogo pozdrava iz K.Mitrovice

 

 

post-2460-12878992744153_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Guma je otisla od stajanja, a s` obzirom da prelazis 150-200km godisnje, bice to bas dugotrajan motor (ima sve da nas nadzivi), za 10 godina 2000, bice ko` nov :D :D ;D ;D PS: salim se, ali ce stvarno biti dugotrajan, takvim stilom voznje moze da izdrzi decenije ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Ma nije to Sci.

Guma je pokazala poroznost posle 20-ak km.

A posao i tempo zivota mi je trenutno takav da imam veoma malo vremena za "zivot'. Znam da zivot prolazi, ali se nadam da ce da naidje period kada cu i ja moci da se posvetim sebi i svojim "meracima". Nameravam da sam sebe penzionisem ove godine( a mozda i iduce...). E taj period (ako ga docekam) hocu da docekam spreman.

Mnogo pozdrava :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Da ne otvaram novu temu, da li neko ima licnih iskustva sa ovim phoenih speedmax 125, kopija honde cbr6oo, kolko preso, kvalitet, kvarovi i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Imali su neki ljudi sa foruma iskustva sa tim motorom, nazalost negativna. Njihov savet je otprilike bio: Sto dalje od tog motora!

Lepo izgleda ali to je sve... kazu kvalitet = 0.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

u top sopu sam kupio kinez pre tri godine i voziog tri godine presao 16000km masini nefali nista to je samo dobri i uradajeno motor sam platio 1500e od 150cm plastike nom stop pucaju kada ide preko 100km hoce da se rspadnu nom stop pregoreva automat za zmigavce zadnja viljuska se uvija kao da vozis po ledu ier tamo gde je uvrnuta svi delovi su od gume pa ona tamo zivi sijalce stalno crkavaju ima jake vibracije gume nisu nizasta to klizi strahota sao sto sam ja za te pare dobiu svu mogucu opremu potrosnja na sto kilometara 3l i nekoliko su mi puta otpadali srafovi sto drze grane na agregatu

 

dgx-ZXMCO_thumb.jpg

 

vu6-DSC003_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Ja sam imao odlicno iskustvo sa kinezom.....125kubika kopija suzukija predjenih 8000km pun gas i izivljavanje paljenje gume i milion pokusaja da ga dignem na zadnji iako sam znao da je nemoguce.....Ni dinar nisam ulozio osim malog filtera za gorivo(150din),motor se i dan danas vozi bez problema...

Voznja je bila udobna do 80  a preko toga je sve vibriralo...Isao je 110 max....Trosio je oko 4 litre...(smesno)

Po meni odlican motoric za male pare.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

ja sam sa mojim prezadovoljan par manjih problema sa srafovima reseno ulje ne trosi benzin 2-3 litra vuko me par puta na duze staze 100-tinak km i sa teretom i bez cak par puta i na 1200 m nadmorske visine bez problema sa 140/150 kg na njemu , nije da puca od snage al nije da se gusi ni na najvecim usponima. jedino sto je crklo kad sam ga palio sad oko novaka je akomulator jer isti nisam skinuo po zavrsetku sezone sto je moja greska al novi je 600 din te me bas i briga a ima i kurblu pa se moze voziti i bez istog. Gume jesu plastikaneri zesci ali su bar jeftine do bola ispod 1000 din komad ! ulje sipam ( 2 puta menjao ) motul polusintetiku staje samo 1 l ! Lanac je nesto tanji al je 500 din pa se i nemora nesto preterano cesto odrzavati takodje i par zupcanika je 1200 din a jos nisu zreli za menjanje pa sam siguran da ce izgurati 10 000 km. Sijalice rade bez problema doduse nedaju svetlost ko na hondi ali i to je mali zahvat. Sa amortizerima nemam problema podignuti su zbog moje tezine na max poziciju, jes da su neudobni kad pogledate japance al se lako mogu promeniti. Na prednjen disku moj model cak ima i ABS koji pristojno radi posao. Ima izrazene vibracije od 5000 obrtaja pa navise ali ovo je motor koji se vozi lagano te to i nije neka mana. Za sad odrzavanje 2 litra ulja eto jedan akumulator i saka novih srafova je sve sto je bilo potrebno za preko 5000km za par meseci letnje voznje...

sve u svemu koliko kosta ja sam prezadovoljan ima mana al ako mozete ziveti sa njima a nisu velike onda ce vam biti super na njemu... da ga nisam imao nebih bio i nebih se lepo proveo a to je ono najbitnije.

Idemo od proleca opet u voznju pa cu se javiti sa utiscima i eventualnim problemima ako ih bude bilo... kuc kuc kuc nek on mene sluzi jos par godina isto ovako a posle mogu i da ga bacim nemoram uopste da ga prodajem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Ljudi, ali Vi pricate kao da su svi Kinezi napravljeni u jednoj istoj supi i da ih prave isti ljudi! Nije isto voziti Kinroad, Phoenix, Zhonghshen, Xinyao, Kimko, sprint, Bhenzou, Qinqi ili Ssang Yong...Neki kinez ce biti bolji a neki ce se raspasti, ovo generalizovanje marki samo na Kineske i Japanske uopste nije argumentovano, niti je realno. Nije isto ni BMW i MZ a obe marke su Nemci. Ako se nekome raspadne "neki" Kinez ne mora uopste da znaci da ce se nekome "neki drugi" Kinez raspasti, cak moze da znaci da ce biti odlican!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Ja sam s mojim Keeway-om presao za 2 godine preko 20000 km i dalje radi kao da je nov,a i izgleda tako.Jes' da sam ga odma u staru celog razvalio i sve uradio kako valja i polse mu jos uradio brdo prepravki,ali isplatilo se.Video sam mnogo kineskih motora i mogu slobdno da kazem da je ovaj moj najbolji,ali posto je na prodaju,nadam se da nece jos dugo biti moj  ;D

 

 

404.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: vrsac

pozdrav svima ! vozio sam keeway-a jednu sezonu,plastika i struja su im na crnoj listi,potrosnja je oko 4 litre bezolovnog benzina,brzina normalna oko 100,za pocetnike nije los da nauce osnove i onda put putuj jarane,inace motor je imao 200 ccm,a 15 ks ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja