Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Priznaj da uzivas u narucivanju i cekanju delova ma koliko sitni bili! Ja umem i da ne ugradim odmah, vec poslazem da stoje malo...:)

Znam, bice zbunjenih, navikli da voze prljavo i kvarno, staro...Prosecno...

Kako si lepo rekao "to je moja projekcija"! :D

P.S. Sto se skutera tice, x max koji bih pazario je 2015god, 8000km presao, bas kao nov... Do tada i ako bude uzivam u TDM-u, ocekujem i ove "grip puppy" da stignu, na cbf-u su baaas pruzili ugodjaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, i ja to skupljam neko vreme :) Ne volim da se dva puta vraćam na isto. Na primer, sada kada zamenim damper čopave, ne mogu tu da čačkam a da ne operem sve od prljavište, očistim prekidač i našpricam ga kontaktom i podmažem litijumskom mašću koju još nisam kupio. Nisam se detaljno upustio u istraživanje koju mast da kupim. Trebaju mi i one plastične podloške da ih izmenjam svuda gde šrafovi spajaju plastične delove. Ako nema lokalno moraću da ih poručim.

 

Debljina je 8mm. Merio sam mernom trakom, nemam šubler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bez podloski ne sklapaj! Srafovi (vecina) nemaju distancere... Ostete plastiku lako. Mozda ce ti resenje kao glupavo delovati ali ako se ne snadjes, pazaris ono belo balonce za gorivo, abs plastika, 1,2mm debljina, "izumbas" sebi podloske.

Ako skidas plastiku lancanika malog, prva je ukrasna, svi su srafovi iste duzine sem najnizeg, donjeg koji je kratak, zatim skidas polugu menjaca, dve osovine ima, donju podmazujes (lis2 mast), kada si to skinuo ceka te mala dekla ispod koje je merac brzine i kilometraze, tri je inbus srafa drze, buuudi pazljiv i odvijaj pooooolako, okrene lako navoj u telu plastike, na osovini je izrezbarena podloska iznad citac sa kablovima, tek kada to poskidas imas pristup malom lancaniku, na njemu prekontrolisi sigurnosnu podlosku, sraf je inace 36mm...

 

P.s. Ovo napisah posto rasturas taj deo oko stendera i cistis, naj vise prljavstine je gas tu oko lancanika.

P.P.S. Kada budes vracao polugu menjaca imas repere na osovinama i na samom telu poluge, tacke koje trebaju biti poravnate u sastavljanju, mada, videces i sam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Drugari imam problem, pored toga što TDM-a (3vd) nisam vozio 2 meseca (nisam bio tu), desio mi se belaj na prednjem lancaniku.

Naime, u toki voznje cuo sam da nesto pucketa, "krklja" u delu prednjeg lancanika. Kod kuće skinem sve da pogledam i imam sta da vidim. Sraf koji drzi lancanik se totalno odsrafio i lupao po kucistu, zadrzala ga ona plastika da ne ispadne. Kad pogledam, on je od tog silnog lupanja utabao lozu na osovini.

Ima li spasa i gde da kupim nov sraf ? Imao li je jos neko ovakav ili slican problem ? e4c3131b878669cb87044a1e94cf41ea.jpg2f5a61aaabfcb080087719592d5771d7.jpg903bd49027cf5e33e22ac93b1d55992f.jpg264019e9d64f22c4355d86e4102bb3f3.jpgab814460b199fc24c8b17f31cba94943.jpg3945195e3154984e389b1c45c020d5d2.jpg

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Navoj na matici je skroz unisten ali se plasim i da je na osovini. Nemam ispravnu maticu da proverim

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1772 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Na slici izgleda kao da su vrhovi navoja osovine malo "zatupljeni".

Matica može i da se napravi, ako ne možeš da nabaviš. To može da uradi većina strugara.

Nema ti druge nego da probaš da zavrneš drugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Prvi korak mi je da nadjem maticu, ima li neko ili zna li neko nekog ko ima tj prodaje ? Jos jedan problem je sto sam ja ovo rasturao pre mesec dana, onda nisam bio kod kuće i matica se sad zagubila, ne mogu da je nadjem da mi bude uzorak kod strugara

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nije ostecena loza na osovini, imas u Platneru da narucis nov, ja sam pre par godina uzeo za 8€ jedino sto sam cekao dve nedelje, verujem da je sada krace.

Kada budes stavljao ako nisi vican idi kod nekog dobrog, pazljivog majstora, ocas posla ode navoj, lepak se podrazumeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
Nije ostecena loza na osovini, imas u Platneru da narucis nov, ja sam pre par godina uzeo za 8€ jedino sto sam cekao dve nedelje, verujem da je sada krace.
Kada budes stavljao ako nisi vican idi kod nekog dobrog, pazljivog majstora, ocas posla ode navoj, lepak se podrazumeva.
Sta da im kazem u platneru, sta trazim konkretno posto mozda postoji neki strucniji naziv ?

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Znam, bice zbunjenih, navikli da voze prljavo i kvarno, staro...Prosecno...

Da ti pomognem i podrzim. :/

 

IMG_20181005_125713.thumb.jpg.ce3ca61044b7d53ffe27ca66fe3ded4b.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Matica može da se napravi kod strugara. Ja sam pravio za Teneru i to 2 puta. Izašla me je 300 din.

Sigurnosne podloške sam vrv morao da poručim, u MRG Shop-u, original japanske izadju 20 evra za 5 komada u pakovanju.

 

Edit: po rečima strugara, matica se i pravi od dosta mekšeg materijala nego izlazna osovina, baš zbog ovakvih situacija gde se odvije matica i onda da se ne bi sjebao navoj na osovini, sjebe se u matici. Plus toga, osovina je kaljena i na njoj navoj (loza) se ne sjebava baš tako lako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pocelo prikupljanje i porucivanje delova za zimsko sredjivanje masine za novu sezonu:)

U planu su stelovanje ventila i provera lanca bregaste (dihtung poklopca ventila vec uzet), sinhronizacija karburatora (necu ih rasturati jer motor odlicno ide a trosi malo), zamena lamela (iste kupljene kao i dihtung dekle), redovan servis (ulje u masini i filter, svecice, antifriz, filter vazduha), takodje i zamena ulja u stapovima i ulje u kocnicama (prosle zime odradjena klesta i jos se razmisljam da li da se pocastiti pancir crevima, naravno ako nadjem neka kvalitetna ali da nisu preskupa), 

takodje montaza novih guma (zadnju sam uzeo odavno novu Continetal Roadatack2 ispod cene a jurio sam mesecima i predju novu dobru a da nije preskupa i izleti ista takva prednja za 50e) :jee:

 

To je sto se tice mehanike, a u planu je i malo estetika:

Uzeti stitnici ruku, precaga za volan, tankpad, trakice za felne, xenon (trenutno je pojacana sijalica u faru ali jos uvek nije to to), od sestre ostali givi wingrack nosaci kofera ali nikako da  ih montiram tako da ce i oni doci na red i to bi bilo to.... 

U planu je i povisen vizir ali to na prolece kod Ivana

I sad je dobar a bice jos bolji;)

Evo i koja slika sestrinog i mog motora:moto3:IMG-5200135619f6f0551d31845f89aaad04-V.thumb.jpg.57427440059addf4fdb5d1c5946f4c0c.jpg

IMG-dd2b42dfbbb7b790b2f22fd6023537a1-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 29 minuta, Alekre je napisao:

Ako vam na 900 crkne sijalica bolje ga zapalite.

Eh, da mi je TDM900, mislim da mi ta sijalica ne bi uopšte bila problem... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Da li je moguce na TDM900 menjati felne?

Konkretno neki drugi dizajn, da ne budu trokrake, nego recimo kao kod CBF-a...

Crnom jos nekako i stoje, ali ovi svetlih boja sa ovakvim felnama, jezim se...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Edit: Da odgovorim sam sebi.. :)

Ovo je nešto... :)30bf52f21795d1e9668c3f5037611161.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Ejjj pa ja sam vam svirnuo sa pumpe
 
 

Sledeci put se pridruzi, pa sviramo iz gulas.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Da li je moguce na TDM900 menjati felne?
Konkretno neki drugi dizajn, da ne budu trokrake, nego recimo kao kod CBF-a...
Crnom jos nekako i stoje, ali ovi svetlih boja sa ovakvim felnama, jezim se...
 
Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
 
 
Edit: Da odgovorim sam sebi.. default_0a-smiley.gif
Ovo je nešto... default_0a-smiley.gif30bf52f21795d1e9668c3f5037611161.jpg&key=1f55d7e1fc39db09bfc934621cc850f504167aab7c1d3fdcb116f4ff8925cd2d
Па видиш да може

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja