Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Verovatno znate al" da napisem, za one koji posle citanja dobiju ideju da pogledaju svoj spaner :D

Postoji procedura skidanja i vracanja, pri demontazi prvi klip u GMT, kompresioni takt (bregaste okrenute jedna od druge) tada je lanac bez tenzije i spaner se moze skinuti.

Nov se vraca u isti polozaj. deo koji gura/spanuje uvucen u telo i otpusta se posle zavijanja...

Ko narucuje za devetstotku kupuje naravno reviziju spanera (duze telo) pod brojem sa slike.

Pozdrav Nenad.

 

5ps-12210-10.jpg

download.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
18 minutes ago, bdada said:

Sta se kod spanera trosi?

Opruga gubi snagu. Menjao sam pre par meseci na FJR španer i rešio problem zveckanja u agregatu. Kad sam uporedio staru oprugu i novu sve je isto, samo je razlika u snazi opruge po mojoj proceni 50%.... Isto sam radio i na 4TX, i isti slučaj je bio. Ali za sledeći motor koji bude imao taj problem, kupujem isključivo španer sa manuelnim dotezanjem. Za budž majstore imaju sledeće varijante: 

  1. Rasklopi se španer, "navije" se opruga i vrati u telo španera. Dobije se jako malo ali se dobije. Probali kod drugara ali će ipak da kupi nov španer za 850.
  2. Na vrh španera koji pritiska klizač, navariti deo metala i sve to lepo obraditi i vratiti španer. Dakle, produžiti ga. Radio drug na Kawasakiju GPZ 500. I utišao skroz agregat (tačnije lanac, agregat je bio živ :)). 3 godine kasnije taj motor se i dalje vozi bez ikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pitam jer se kod spanera na 850 moze staviti podloska ispod opruge i time pojacati njen potisak, gledajuci novi i stari to je jedina moguca razlika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Pozdrav ljudi
Danas bilo extra vreme za vožnju,i ja sam to iskoristio,ali kolega iza mene u koloni se malo zagledao pa me sustigao toliko da mi polomi stopaljku.
Niko nije stradao ali je plastika pukla,gde to ima da se kupi za 3vd?
Pozzz

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Definitivno cene novih guma u Srbiji nisu normalne. Ajde da razumem da platim 20 - 30 eur preko ali ovi ga spališe totalno.

Nemaš noviji set ispod 300 eur. Set ovih guma u Nemačkoj su 175 eur, kod nas 260.... Kao da kupuješ tri gume!

 

Storm.thumb.jpg.97953d88accd9df49cc803ce9af150d8.jpgstorm2.thumb.png.565c8bcc9b805abe9229dc091df5e57c.png

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: (Ex) Yamaha TDM 850 3VD, Aprilia Mana, Yamaha FZS1000 Fazer

Da li neko zna koliko lufta (još važnije, da li treba uopšte da ga ima?) sme da ima zadnji lančanik u odnosu na glavčinu točka kad je točak nepomičan? Sad sam čistio lanac i lančanike pa sam primetio taj zazor od nekih 3-4 mm u svim pravcima

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lezaj ne treba imati ni aksijalno ni radijalno lufta, bar ne toliko da osetis... Gume ako su degradirale imas pomeranje " napred/nazad"...

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 49 minuta, TomyB je napisao:

Da li neko zna koliko lufta (još važnije, da li treba uopšte da ga ima?) sme da ima zadnji lančanik u odnosu na glavčinu točka kad je točak nepomičan? Sad sam čistio lanac i lančanike pa sam primetio taj zazor od nekih 3-4 mm u svim pravcima

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 

Prvo proveri da li ti je osovina stegnuta kako treba. Kod mene kad sam kupio motor je isto bilo lufta po par milimetara i pomislio sam da je lezaj stradao. U stvari mi je samo osovina bila otpustena, tj. matica na njoj. Zadnja osovina se steze na odredjenu jacinu, u manualu pise na koliko "kila" ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pravim jedan "Excel" fajl sa cenom guma u Srbiji. Zovem sve shopove koji rade sa gumama. Kada objavim listu, javićemo se grupno da pravimo neku cenu za TDM jer ionako kotrljamo specifične gume. Kada oformimo idemo da pravimo posao sa Plattnerom, itd :)

 

Već neko vreme imam ideju da  podignemo sve ovo TDMsko na viši nivo. Budite pripravni i spremni :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja sam spreman. Meni trebaju i gume i lanac. 

Ono sto nemam su pare i vreme. 

Para ce biti ali vremena :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja