Jump to content

Moto Zajednica

KING-ov ljubimac MZ 250

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Nije ni meni baš jasno,ali to se dogodilo.Kad budem mogao sići ću do garaže i uz nečiju pomoć pregledati motor.Onda će mi (valjda) biti nešto jasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ima par auto skola po BGu i okolini koje imaju svoj motor na kojem moze da se polaze. Bila je jedna tema skoro u offtopicu sa Busmanovim slikama sa polaganja gde su svi polagali na skuteru. :)

 

Inace ja sam polagao na ETZ250 i odradio sam osmicu bez problema. Za mene kljuc uspeha je bio da se ne sedi na sedistu punom tezinom vec se jako odupres stopalima o fuzastere i maltene cucis nad motorom. Kako savijas korman u desno dupe se pomera na sedistu u levo i dupe ide u desno pri motanju kormana u levo. Nije tesko ali mora da se vezba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Kingbg, da uklonis onaj potpis ispod avatara, vidis da nije pomoglo ono pu-pu protiv uroka. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Bez brige,oporavices se i ponovo voziti! Svima se desava samo sto neko lakse a neko teze nauci lekciju. I nije da te plasim ali nije ni prvi ni poslednji put!

Moj savet ti je da ne menjas motor za polaganje,to je glupost! Navikao si se na svoj i sad ces da ides da se privikavas na nekom drugom  ???. Nista nije nemoguce,ja osmicu radim sa 250icom kao od sale. Na malom gasu,ne treba ti ni kvacilo ni kocnica jer tako samo cimas motor i padas. Radi i telom,ne sedi na motoru kao da si motku progutao. Uvezbaj to pa na polaganje. Kakvi skuteri i motori iz drugih skola,pa ne vozis kamion pa da ne mozes da smotas! Glavu gore i vozi! Nista bez vezbe!!!

 

Nisam gruba i bezosecajna vec necu da kukas,bodrim te  ;)  :) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Hvala Maki na podsticaju.U ovom trenutku mi i treba podsticaj.Nemam običaj da kukam,ali sam zabrinut kako ću ga sa štendera skinuti sa sveže oporavljenom rukom.Nisam kukao ni kad sam se slomio,već sam ga onakvog sa 1 rukom dovezao do garaže (oko 4-5km) u redovnom saobraćaju.No s tim se ne treba hvaliti (ja samo nism imao nikog da to uradi umesto mene).Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mislim da je Makica u pravu. Kada sam položio za A posle nekog vremena zvali su me instruktori iz te auto škole da me pitaju da li bi nekom od njih dao motor za polaganje.

 

Položilo ih je nekoliko a oni su mogli da biraju od koga će uzeti motor, nisu bili primorani na moj MZ kada već dolazi 1.000 kandidata sa ko zna kakvim motorima. Ali eto, sami su ga izabrali.

 

I dalje mislim da treba da se uložiš u tehniku vožnje a ne u dobijanje A kategorije. Zato je Makica u pravu, tebi treba poznavanje vožnje na TVOM motoru a ne na nekom koji ćeš voziti 10 minuta.

 

I bolje je što si pao na poligonu, šta bi bilo da je u saobraćaju ne smem ni da pomislim. Ako neke ružne stvari moraju da se dese neka se bar dese u kontrolisanim uslovima da bi posledice bile što manje.

 

Ne treba da popusti moral, slušaće tebe MZ ko' ništa samo polako...

 

A posle ćeš biti iznenađen šta sve sa njim može da se izvede.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

King, tebi su izlizane nozice na motoru, da navaris plocice debljine1-2 cm i onda ce lako da se podize i spusta!!

Kada to cinis varis ih skroz na kraju ka zadnjem tocku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Savremeni oblici maloprodaje sve manje značaja pridaju maloprodajnom objektu pa ni ti ne bi trebao da tražiš prodajno mesto već način kupovine za polovnu stvar dobrog kvaliteta. Iz tih razloga je nastala kataloška prodaja, Internet prodaja, TV šop i sl.

 

Al' sam ga udžbenički iskomplikovao, a?  ::)

 

Imaš kontakt čoveka koji radi sa polovnim delovima. Za slučaj da nema nije sramota da ga pitaš: ''ako ti nemaš koga da zovem, gde da nađem''. Zima ide, nije ti hitno, točak treba da je po normalnoj ceni i da valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sutra se kreće sa polaganjem za "A".Prvo testovi,zatim gips sa ruke dole,pa vežbice za ruku i ondak polaganje praktikuma.E,još će dosta vode proteći ispod Savskog mosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Samo polako. Nema zuris .

Znas kako ima dve vrste vozaca motora: oni koji su pali sa motora i oni koji ce Tek da padnu!! Mislim da nema ko nije pao!?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Samo polako. Nema zuris .

Znas kako ima dve vrste vozaca motora: oni koji su pali sa motora i oni koji ce Tek da padnu!! Mislim da nema ko nije pao!?

 

Ako je za neku utehu i ja sam poljubio asfalt (kocku) pre dva dana.

Evo jednačine: 20 km/h+zadnja kočnica + blaga krivina+pesak = hhhvuušššš + ručica od kočnice+ meniskus (7 dana gipsa).

I naravno bez kacige NIGDE!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kad nisi uzeo mz-a od Duleta...Pre 2-3 nedelje ga je oterao cica sa bradom do pojasa i nekih 60-70 dina!!Svaka mu cast samo smo morali da ga sprovedemo do avtoputa :-) ne snalazi se coek po bgd-u LM zovi Mikija Jawu ubedljivo ima najbolje cene izgulaj telefon ako ne ide vici nije mi sad pri ruci :) Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Kad nisi uzeo mz-a od Duleta...Pre 2-3 nedelje ga je oterao cica sa bradom do pojasa i nekih 60-70 dina!!Svaka mu cast samo smo morali da ga sprovedemo do avtoputa :-) ne snalazi se coek po bgd-u LM zovi Mikija Jawu ubedljivo ima najbolje cene izgulaj telefon ako ne ide vici nije mi sad pri ruci :) Pozz

HAHAHAHAAH! Pa čovek s bradom je moj ćale! I ima 55 godina. A ne vidim kakve to veze ima s padom. U poverenju-mašina nije baš takva kakvom je predstavljena. Al aj sad-šta je tu je.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ispade bas loše iskustvo sa kockom.Ja sam prošao "bolje",samo ruka u gipsu 1 mesec.

No danas sam ipak išao u auto školu da polažem testove,što je bila prvobitna zamisao.Testove prošao (a i učilo se iz dosade),a na vožnju sam izašao uz ubeđivanje i od organa vlasti.Reče ako ti možeš da voziš,meni ne smeta.Ja probao par puta,videh da mogu i stadoh ured za polaganje.I položih (nenadano) ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Položio za "A" kategoriju:testove,poligon i vožnju.Sve danas i dobio danas i zahtev za izdavanje vozačke dozvole odnosno uverenje da sam položio A kategoriju.

Počela ceremonija u 11.00 završila se  u 18.00

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja