Jump to content

Moto Zajednica

KING-ov ljubimac MZ 250

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Elem, moja sqwo i ja rešismo da pazarimo motor.Oćemo nov,nećemo ... I bi NEĆEMO.Odluka je pala,posle gomile konsultacija sa članovima foruma,reši smo da to bude MZ 150 ili 250(za 250 gospoja Goca,moja sqwo, malio gunđa,velik je težak je) ...Krenusmo u potragu.Ali nigde ne beše u ponudi 150-ica.Samo 125 i 250(251).Vrtesmo oglase i vrtesmo... a onda jedan dan od Bokilica stiže poruka da njegov drugar ima jedan 250

post-6761-12879046262781_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Bilo je tu još slika i naravno telefon g-dina Borisa.Telefon u ruke i ...Alo,alo dobra dan,kakav je ,i odgovor sledi: Nije loš ima ponešto da se čačne,registrovan je itd... Sve u svemu,ako 'oš da ga vidiš,a isplati se,dođi.

I šta će mo.Put pod noge i pravac SVILAJNAC.Tamo nas dočekaše g-da  MZ,i Bokilic.Sprovedoše nas do garaže i do pomenutoga motora.Videh da nije upotrebljavan Photoshop da bi se ulepšavao.Ima tu i tamo na limu nekih sitnica (od lanca za vezivanje),a što se tiče mašine,zna se.Garancija važi do kapije.Prekrstih se i...

post-6761-12879046326137_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Usledile su probne vožnje.Motor ide lepo,pali ko mina.Ima svetlo,SIRENU,a ima i migavce ( i štop lampu o kojo duže vremena maštam).MZ je došao sa svojim crvenim magarencetom.Gledam jedan(koji nije na prodaju) gledam drugi...I sviđa mi se ono što vidim.ali ja o mehanici ETZ -a nemam pojma.MZ  seda na spravu i proba ga.Njegov sud je da nije loš i  da se isplati.

Kratka konsultacija sa sqwo i pada dogovor

post-6761-12879046329882_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Pošto nemam položeno za "A" kategoriju motor mora da se transportuje.Sva sreća u Mazdi ima dovoljno mesta.Nas troje ga nekako ubacismo u auto.U Bgd je čekala četvoročlana ekipa da ga izvadi iz kola.Ekipa se načekala,jer prethodni vlasnik Zlatan,zove na piće.Normalno,nije se završilo samo na piču.Bilo je tu ponešto i za na čačkalicu.Po našim merilima,bilo je tu još klope za par kera barem.Ovom prilikom smo upoznali i Picasaa,tako da smo (meni se čini) skoro sve članove iz Svilajnca upoznali.

post-6761-12879046330138_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

I na kraju kaficu popili, onako zbrza, hehehe :D

Ali doooobru.Baš po našem ukusu.I još je veći doživljaj je bio MESTO na kom smo pili kafu,još da sačekasmo voz...

Mazda.natovarena,put Bgd je hitala konstantnom brzinom od 140 km/h,da ekipa za istovar ne bi jako kasno legla.Akcija bila gotova u 00.30.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Motor je sretno stigao na odredište.Neki delovi su završili,još malo,pa u spavaćoj sobi...

Rezervoar očišćen detaljno od raznih nalepnica i ostalih sitmica.Unutrašnjost rezervoara je u dobrom stanju,ne ljuspa se.

post-6761-12879046414232_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Pojavljuju se prvi problemi.To su dihtung glave i pljuckanje auspuha.Dihtung glave će sredimo oma,ali auspuh mora da pričeka.

Na oba problema majstor Boris nam je ukazao,kao i da treba da se menja ulje u amortizerima prednjim,zajedno sa semerinzima.I to će podhitno da se uradi.Pošteno.

post-6761-12879046415174_thumb.jpg

post-6761-1287904641551_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Problemi se rešavaju i konačno :Kontakt,ajd sad lepoto upali.

I bi tako.Motorin je PRVI put u Beogradu,u našem vlasništvu upalio.Šta drugo reći, a ne slagati.Ponos na licu i kreeeeećem

post-6761-12879046415734_thumb.jpg

post-6761-12879046417047_thumb.jpg

post-6761-12879046418441_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

I mladi tić morao je da sedne na motor.Doduše na štenderima.On ima više mudrosti od oca a i strah je čudo.Podržavam ga,kad nije siguran onda bolje ne sedati.

Sqwo i ja sedamo i odlazimo na izlet  na reku.Celih 5-6 km od kuće,za prvi put.

post-6761-12879046419728_thumb.jpg

post-6761-12879046447131_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Evo me kako uživam u mirisu reke ( i dvotaktola).Muzika u pozadini da začepiš uši,ali nedam se.Neće mi ništa pokvariti ovo osećanje ispunjenosti.Moja sqwo neće da se slika.Nije raspoložena za to.Više voli ona da slika druge...

post-6761-12879046448581_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Hvala Picasoo na lepim željama.Za sada nema od skitnje ništa.Motor je trenutno na servisiranju,a to će da traje do subote,ne zbog količine rada, već zbog Crvenog slova,radnog vremena majstora ... Ne žurim se,preterano.Iovako nemam dozvolu.Čekam da i to završim i onda... (će da bude kraj sezone).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Srecna kupovina i koriscenje ovog motora.

Ne znam cenu za koju si ga kupio, ali, na osnovu slika, mislim da je ovo bas lep primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Srecna kupovina i koriscenje ovog motora.

Ne znam cenu za koju si ga kupio, ali, na osnovu slika, mislim da je ovo bas lep primerak.

Cena je bila 500 evra.U cenu su ušli i svi delovi koji treba da se promene (plastika i puž zadnjeg točka,pinjon za obrtomer,dihtung glave...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Prepoznajem garaže Blokova pa bi korisno bilo da ti neko od komšija izađe u susret i ustupi parče garaže za preko zime.

 

Lančugu i katančinu treba vezati kroz viljušku zadnjeg točka jer se prednji suviše lako skida.

Naravno, tako ukatančenog treba ga vezati za nešto   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ali,uvek postoji neko ALI.TAko je i ovaj put.Nažalost,posle probne vožnje,oba cajgera opet ne rade.Majstor kaže:Pa kako,malopre je radilo.Ne znam, a ni on,nešto je krenulo naopako.Rastura se zadnji toćak,i nažalost,puko je jedan deo zupčanika.Mora nov zupčanik.Jbg,šta ćeš,sutra u radnju i kupuj deo.Ajmo iznova....

post-6761-12879047012412_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Obrtomer proradio,ali kilometar sat se baš uzjogunio.Radio par kilometara (1 tačnije),i opet ništa.Motor i dalje u garaži kod majstora.Nije strašno,sutra idem po "L".Valjda ću to bar završiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Imaš 4 ključna dela za brzinomer. Sajla, bakelit, pinjon i okrugli zupčanik koji ide na glavu lančanika. On treba da je pričvršćen okruglim žičanim osiguračem koji, da se zupčanik ne bi okretao kako hoće, na jednom svom kraju proturi kroz sitnu rupicu u zupčaniku i mora da uđe u glavu lančanika.

 

Ako kupuješ nov zupčanik obavezno ponesi stari sa sobom i prebroj zube jer nisu svi isti. Isto izgledaju ali namaju svi isti broj zuba zbog veličine zadnjeg točka (250 ima 18, 251 ima 16). Znači ne padaj na priče ''isto ti je to''. Ako se broj zuba ne podudara sat neće pokazivati tačno.

 

Koliko znam, pinjon ima isti broj zuba za sve modele.

 

Kada sve montirate i zavrtite točak bez navrnute sajle, glava pinjona treba da se okreće bez landaranja ili ''šetnje'' unutra-napolje. U tom slučaju nešto ne naleže najbolje pa nema svrhe pričvršćivati sajlu.

 

I uložak pinjona može da se potroši jer je plastičan.

 

Šta tu tačno nije ispravno da ne nagađam bezveze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Hvala na odgovorima,operacija uspela.Satovi se vrte,šrafče je tu  i sad radi kako treba.Tačnost ću ovih dana proveriti GPS-om,pa ću tačno znati na čemu sam.Mada mi koji kilometar gore dole ne smeta.Evo i slika

post-6761-12879047282987_thumb.jpg

post-6761-12879047284327_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja