Jump to content

Moto Zajednica

Stigla DAJTONA, SPT 350 i XY400GY

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Pitam se:

Ako ovakav motor,od 400 kubika moze da kosta oko 2200 e,Kinroad od 250 kub.kosta 1600 e,po kom osnovu  Daytona kosta 3500 e?

 

Koji bi bio argumenat da bi se taj potez Kineza shvatio ozbiljno?

Kako vreme odmice,pocinje da me asocira na Italijanske skutere od 3000+ evra koji nisu (odokativno)nista savremeniji niti izdrzljiviji od Kineskih koji su u cenovnom rangu od 1000 evra.

 

Interesantno je da pomenuta Daytona kod nas kosta MANJE nego u Evropi,znaci da nije problem u nasim uvoznicima,vec u Kinezima.

Nasi uvoznici su ispali najkorektniji po pitanju doticnog motora,ko ne veruje,neka pogleda cene u okruzenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sta ste se svi zalepili za cene u okruzenju? Vise je vezano za standard odredjene drzave.

 

Kod nas odes u prodavnicu koja prodaje npr. HTZ opremu, mali lokal i imaju dva radnika koja rade za po 200-250e mesecno.

 

U ozbiljnijim drzavama su saloni sa mnogo vecom kvadraturom, cije iznajmljivanje kosta mnogo vise, bave se iskljucivo prodajom motora, imaju nekoliko radnika, sefova, menadzera i sta ti ja znam, i oni imaju prosecne plate od 2000e.  Treba to sve platiti od broja prodatih motora i zato je i cena mnogo veca nego kod nas, dok kod nas ovaj sto prodaje HTZ, cak i da proda 5 motora godisnje imace da plati lokal i radnike, jer mu to i nije primarna delatnost, vec dodatni prihod.

 

Mislim da je cena od 2200e za XY400 sasvim korektna za nase uslove, ili bar realna u odnosu na cene ostalih kineza. Za Deytonu se ipak ne bih slozio. Sama slozenost izrade i komplikovaniji agregat opravdavaju visu cenu, ali se ipak ne bih slozio da treba da bude toliko veca. Mozda jedno 2500-2600e, vise od toga ne bih dao za nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Da je cena bila 2500,kupio bih je pre dva meseca kad sam kupovao motor.Ostaje da se vidi kako ce ici taj motor kod nas.

 

Nesto mi pada na pamet da sam napravim motor po uzoru na taj model.Za starije dane,kad me vetar produva na ovom sto sad vozim.

Bila bi fora da iskoristim njegov agregat,Kinezi bi popucali od muke ;D

 

Raptor bi se kotrljao 200 na sat ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Jagodina

Cene su sasvim realne prema standardu u nasoj zemlji, izgled pojedinih modela i atraktivnost ni malo ne odstupaaju od drugih marki. Jedino mozda izbor agregata je sporan ali i tu rupu polako popunjavaju, pa postaju raznovrsni u ponudi agregata, jer morate priznati da ovako na izgled lepi motori na pr.Daytona ili Raptor-  spt i xy 400 gy Ne zasluzuju pomalo slabasne agregate. . .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bio sam juce na moto skupu u zajecaru i video Raptora SPT i Deytonu. Dejtona lep motor ali mi nikako ne ulazi odakle ta cena od 330000dinara. Isto nista od najavljene cene za Spt koja je bila 1800-1900e. Sedeo sam na SPT i mogu da vam kazem da je bas udoban i masivan. Prenji amortizer je po mom misljenju mogao da bude malo meksi. Masine su na Deytoni i SPT-u sa EFi ubrizgavanje tako da verujem da ce potrosnja biti mala. Cimi ,mi se da su dobro odradjeni i da su dosta kvalitetne komponente ugradjene. Cena ce za godinu-dve sigurno da padne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas sam u servisu malo zagledao Dytonu, deluje kao ozbiljan (kvalitetan) motor. Farba je odlicna za Kineza. I ovde su primetni sitni propusti sad vec tipicni za kineske motore. Naime deo elektro intalacije je samo zasrafljen sa donje strane rezervoara, bez ikakve maske ili zastite, ruzno izgleda. Ovaj primerak koji sam gledao (140km na satu) vec ima nesto rdje na varu rama ispred rezervoara. Zvuk motora nije lep ali ima jako dobar odziv na gas. Nizi vozaci, ili oni sa kracim gornjim delom tela i rukama, bi mogli imati problema sa upravljanjem i manvrisanjem pri malim brzinama jer je korman relativno daleko napred.

 

Da me neko ne shvati pogresno ovi nedostaci i nisu strasni. Sve u svemu motor izgleda jako kvalitetno, videcemo kako ce se pokazati tokom vremena. Jos kada mu cena spadne na neki prihvatljiviji nivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Sve čekam hoće li neko otići u dotični moto butik i zajahati tu Dejtonu ili SPT-a,onako,probno...

Moraću izgleda ja da poradim na tome ;D

Nego,prolazeći ovih dana kroz N.Sad u dva-tri navrata sam video da se vozi Dejtona,može biti da su to likovi iz butika,jer niko ne prijavljuje kupovinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Stvarno,niko ne prijavljuje da je kupio Daytonu ???

Zvacu u ponedeljak uvoznike da pitam da li ima nekih sansi da se kupi RAM tog motora,za ostalo cu lako.

Vredeo bi mi i service manual,da skinem semu rama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Znaci,od rama nista.

 

Ovaj link nemogu da otvorim,ali pomogao si mi itekako,ukapirao sam da je jonny pag dizajnirao Daytonu ;)

Za sada imam motor,ali sam prilicno cvrsto resen da u narednom periodu uradim nesto po ovom pitanju.Da li cu sam grunfovati ili kupiti gotov motor,neznam ni sam.U svakom slucaju,hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

Grdoje,imas od mene gajbu piva!!!!!

Ovo se zove informacija!

Kad dodje zima,pocinjem.

 

Mislim da je malo gajba za ovakvu informaciju  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

 

DZoks,pusti Gavrolinija,vidis da nas zajebava,svaki veci poduhvat je uvek u pocetku nailazio na ovakve opaske ;D

 

 

stoji da se ja malo zezam. ali bre stvarno je glupost dati 3k eura za kineza. evo u mom komsiluku ima bas ovaj enduro od 400ccm. Pazi na izgled je iz dalji i zanimljiv. pokusaj neceg sto treba da lici na cagivu  ili apriliu pegaso. Ali kad malo polje pogledas kako je sve to nakarabudzeno i koji je to kvalitet....pa svakako je bolje kupiti japanca starog 10-15godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

shto bre 15 godina starog , pa ja koliko videh za 3500e ima hornet 2006god , a za 2000 ima pegaso 2003god ... toliko su cene motora se urazumile , necu reci da su jeftini jer idalje to nisu ma koliko nam delovali povoljno ... mene samo zanima , kad stizu delovi , tj kada ce moci da se poruchi komplet agregat od 400ccm i koliko para ce koshtati ... ne znam koliko pratite americhke forume o kineskim motorima , ali tamo se praktikuje ubacivanje 250ccm u kroserice iz 80-90tih koje na ebayu koshtaju 50$ max sa crklim motorom i implantiraju kineza koji i jeste neka kopija istog tog , chak se u nekim sluchajevima shafovi poklope shraf na shraf ... a tamo motor komplet sa karbom i ostalim neophodnim sitnicama da moze da upali direkt iz kutije koshta izmedju 200 i 300dollara ili ti 150-200eura ... e taj detalj mene zanima , zarad nekih zanimljivih projekata koji su mnogo zanimljiviji sa 400ccm 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

OK, hajde sada da preskocimo komentare da je bolje kupiti polovnog "japanca" i da pustimo temu da se razvija kuda je i namerila. Naravno da se ne slazu svi sa konstatacijama o polovnjacima, ali nam ne treba ni skretanje sa teme zbog toga.

 

Ima drugih foruma za citanje i pisanje, ovaj je posvecen upravo kineskim motorima i zato ne postoji nikakva logika da se ovakve upadice unose u teme...a da je skupo - preskupo je. Postoji odredjena granica koja ima adekvatnupricu o nesto nekvalitetnijem motociklu za dosta manje para, ali ovde nemamo taj drugi uslov pa se ravnoteza pomera. Dok je cena tolika, logika kupovine tesko da ce postojati, po inerciji ce se jos i prodati poneki komad ali od neke vece traznje, tesko da ce sta biti sa ovakvim cenama.

 

Inace, kompletne agregate uvoznici nemaju praksu da nabavljaju i prodaju kod nas. Amerika je nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Pitanje je da li su Kinezi podigli samo cene ili je u nasu napacenu Srbijicu pocela da stize roba i za bogatiju klijentelu. Mozda su samo uvoznici zavrnuli marzu ili je pitanje konkurencije, videcemo?! Ne bih vas sad smarao "tajnama"velikog biznisa ali pamtim Kineske pocetke u ovoj drzavi koji su bili ....(secate se i sami). Ne bih da pisem o mom iskustvu ali setite se patika i trenerki koje su prodavali pre 5g. Svakog dana oni idu za drzavu dalje,kvalitetom i cenama a mi to i ne primetimo! Nije da mi se svidja i da podrzavam ali tako je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mozda je njegova cena dosta mala u startu ali i koliko da izgleda ta razlika nije mnogo velika. Na tu cenu se uracunava + prevoz + carina + zarada uvoznika + zarada preprodavca + pdv (dopunite me ako ima jos nesto). Slozicemo se da ni jedna od ovih stavki nije jeftina tako da je cena od 2200e nije bas mnogo prevelika. Mogli bi malo da spuste ali ispod 1800e nebi mogli nikako da se uklope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Mozda je njegova cena dosta mala u startu ali i koliko da izgleda ta razlika nije mnogo velika. Na tu cenu se uracunava + prevoz + carina + zarada uvoznika + zarada preprodavca + pdv (dopunite me ako ima jos nesto). Slozicemo se da ni jedna od ovih stavki nije jeftina tako da je cena od 2200e nije bas mnogo prevelika. Mogli bi malo da spuste ali ispod 1800e nebi mogli nikako da se uklope.

cena je manja od 1000e ali racunamo 900e carina porezi i ostalo oko 50% (450e) prevoz zavisi od kolicine komada koji stanu u kontejner znaci nek staje 20 komada u kontejner. Prevoz jednog kontejnera je 3000e kad pogledas po komadu je 150e . Znaci sve je placeno!

suma je: 900+450+150=1500e!!!!!

Ako negde gresim nek me isprave (vrlo je lako moguce da u kontejner staje vise od 20 komada)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja