Jump to content

Moto Zajednica

Stigla DAJTONA, SPT 350 i XY400GY

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

u kontejner staje 20 (19-22, zavisno od modela) ili 40 (slican odnos izmedju brojke i onoga sto ukupno stane), ali cena kontejnera je relativna stvar, uglavnom zavisi od mesta i vremena dopreme. Recimo, do Bara iz Kine je oko $4000 uglavnom, ali se razlikuje vec isporuka u Rijeci sa raznim terminskim varijacijama, u odnosu na ovu barsku varijantu (oko mesec dana je potrebno). Kopar jos malko drugacije, i tako redom.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Usput u Temerinu u jednoj prodavnici Dajtona se prodaje po neverovatnih 300 000 din! Ako nekome znaci eto i ta informacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Bilo bi lepo da sam direktni uvoznik :-), da, radim kod njih, naravno, samo mi postavite konkretna pitanja koja vas interesuju, jer je tema malo sira da bih opsirno o njoj pisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Bilo bi lepo da sam direktni uvoznik :-), da, radim kod njih, naravno, samo mi postavite konkretna pitanja koja vas interesuju, jer je tema malo sira da bih opsirno o njoj pisao.

Koliko motora staje u kontejner i koliko kosta prevoz kontejnera do NS-a? (po mogucstvu da nam objasnis i veci i manji kontejner)

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Koliko motora stane u kontejner to prvenstveno zavisi od same velicine motora, za Daytonu cu Vam sutra javiti koliko. Cena prevoza je takodje varijabilna stavka, npr. zimus je od Kine do Rijeke kontejner kostao 800 dolara, a od Rijeke do Ns-a oko 1000 eura, mozda malo vise. E sad, cena prevoza se na svakih par dana menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Mislim da ste trebali na prolece da ih uvezete,blizi se kraj sezone.Ipak cete prave rezultate sa tim motorom da ocenite na pocetku sledece sezone.Srecno sa prodajom,drago mi je sto ste se odvazili da uvezete taj motor jer je lep i isto toliko kontraverzan(zbog jace cene).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Koliko motora stane u kontejner to prvenstveno zavisi od same velicine motora, za Daytonu cu Vam sutra javiti koliko. Cena prevoza je takodje varijabilna stavka, npr. zimus je od Kine do Rijeke kontejner kostao 800 dolara, a od Rijeke do Ns-a oko 1000 eura, mozda malo vise. E sad, cena prevoza se na svakih par dana menja.

 

siguran si za ovaj podatak?

Ispade po tome da kontejner stize do ovde od Kine za skoro upola cene.....ja bih to proverio ipak. Bas me interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da, kriza mi nije pala napamet, to bi moglo da dampinguje cene itekako. Verovatno onda jeste takva situacija, sto ce reci upola jeftinije od Kine do Bgd/NS nego ranije po kontejneru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Треба и одредити и за који се контејнер наплаћује која цена. Није исто онај од 20 стопа и онај од 40 стопа.

 

А што се тога колико комада може спаковати у контејнер, нађите онај ценовник у Екселу са сличицама и тех. подацима за Кинроуде кога је не тако давно окачио Марко Ђуровић. Мислим да је писало за нешто а-ла Томос Аутоматик - око 80 у контејнеру, а да је онај ендуро 125/200 била цифра око 20 и нешто комада.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sta bi na kraju? Koliko kosta transport kontejnera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Stvarno bi mogli da se organizujemo...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

malo off-a stigo mom prijatelju kontejner upravo iz Kine , i kaze platio pre dva meseca 800$ kontejner do reke + 1200eura od reke do beograda , a kaze zbirni transport do beograda je 150$ po kubnom metru ako nekom treba manje neshto da se donese moze i tako ...

 

p.s. reka = Rijeka , HR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Дачмен, дај мало нам елаборирај: шта твом пријатељу значи, "...ако некоме мање нешто да се донесе...". Капирам да то што он наручује није нешто чиме напуни контејнер, па има још места, али како то папиролошки да се уради и да ли има места за картонску кутију са моторином унутра. Па питај га у крајњу руку и подели са нама каква је процедура.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

nikakva nauka , ocesh da ti se poshalje jedan motor iz Pekinga za BGD , i oni ti poshalju jedan u zbirnom transportu samo ne dodje za 3-4 nedelje nego za 6nedelja dok se taj neki kontejner ne napuni ... mada kontam da to bude napunjeno isto brzo ... elem ovo se reshava kod shpeditera u Pekingu , e sad kako organizovati to bez odlaska u kinu  ... hmmm nemam pojma , ja mogu da nabavim broj shpediter u Kini koji pricha srpski iz prostog razloga jer je crnogorac , ali da li bi on i za koje pare otishao da preuzme box sa motorom i stavi ga na zbirni transport nemam pojma ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

E koliko ja vidim ovo bi mogao biti pocetak jedne nove ere motociklizma kod nas...ovaj raptor spt 350 me najvise zaintrigirao.deluje kao vrlo pristojan motor,moracu da skoknem do NS da vidim koliko je misićav uzivo.ima li neko informaciju oce li ih skoro biti i u BG?jos da se malo iznivelisu cene i bice ok...Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

nikakva nauka...

Хм...ви'ш ти то...

 

Ма и то је ново за мене, то скупљање разноврсне робе док не буде за пун контејнер. Све сам уверенији да није толико тешко да се добави оданде баш оно што те интересује уз неке разумне трошкове. Шпедиција "на комад" од Кине је решена. Е сад једино још да се нађе поуздана кинеска фирма која има конкретни модел мотоцикла на лагеру и онда треба само да се организује плаћање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

najveca muka u celoj prichi je da li verujesh prodavcu , mene su zeznuli za 100$ , lako nestane firma sa neta i to sa ebay-a a kamoli ovako u kini koja ne prima pay pal nego sve ide direktno bankarski ili preko kartica na njihov privatni rachun ... tako da je poenta da li si nashao robu bash kod pravog prodavca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I ja sam cuo da je mnogo rizicna trgovina sa kinezima. Ili nista ne posalju ili posailju nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja