Jump to content

Moto Zajednica

Stigla DAJTONA, SPT 350 i XY400GY

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

I ja sam cuo da je mnogo rizicna trgovina sa kinezima. Ili nista ne posalju ili posailju nesto drugo.

 

Ja sam cuo da je mnogo rizicna trgovina sa raznim narodima. Ili nista ne posalju ili posailju nesto drugo... ;D             

Al sa kinezima trguju svi narodi i narodnosti... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Oво сам већ поделио са Дачменом, а ево и са вама.

 

Заинтересовао сам се да сазнам  нешто више о том "зборном траспорту" кога је поменуо Дачмен и трошковима за транспорт полурасклопљеног мотоцикла спакованог у метални кавез и све то обавијено картоном, како и иначе долазе мотоцикли спаковани у контејнер.

 

Питао сам познаника са другог форума који се бави шпедицијом за неке додатне информације и он се распитао код људи са који раде Кину.

 

Транспорт у том "збирном транспорту" пошиљке масе и димензија кутије у којој је мотоцикл из Шангаја до Београда кошта 135 (словима - сто тридсесет пет) долара, царинска декларација кошта 2600 динара, недељу дана лежарине у царинском магацину би коштало око 400 динара (то док се заврше папири и што мора да стоји јер, као, увози га физичко лице или шта ти ја знам што већ ), oко 1000 динара неки манипулативни трошкови, око 600 динара нека такса. Онда иду највећи трошкови: царина се урачунава на цену робе плус транспортни трошкови, па се на то све плаћа ПДВ. Са Кинезима плаћање иде обично по овом моделу: договорите се за цену, они пошаљу профактуру и упутство за плаћање, ви уплатите у банци код нас (и обратите пажњу на провизију банке, да не узму то од уплате за Кинезе, а они не шаљу док не добију пуну суму), банка Кинезим пошаље "свифт" - потврду да су им паре уплаћене и тек онда Кинези шаљу робу.

 

Значи, једини проблем је наћи поузданог продавца, али ни то није непремостив проблем.Ето, ја сам се обратио директно фабрици "Аполо" са питањем да ли могу да ми испоруче семпл примерак једног модела и колики би њихови трошкови били (цена мотоцикла и испорука до Шангаја), али како су празници у Кини читаве недеље, одговор до сада нисам добио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@Зорге Svaka ti čast!

vidim da si se baš dosta zagrejao za to naručivanje. I to si se raspitao do ja..!

Ajde javi kad budeš dobio ogovor od Apolo-a da vidimo koliko su oni zainteresovani

za te varijante!

 

Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ето, Марку-гипсаном су из "Кинроуда", поред упутства за употребу моторчета, приде послали и ценовник свега што производе, а мислим да ће Кинези радо дати пошаљу ценовнк, само ако им то тражиш.

 

Што се цена "Аполо" модела тиче, ја чекам одговор из фабрике за А31, па ако добијем цену, верујем да од њега немају скупљи модел - лако ћеш да направиш рачуницу за себе.

 

Или можеш, ако владаш енглеским, да их замолиш да ти пошаљу њихов ценовник. Контаката имаш и на њиховом сајту и на "Алибаби".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

sve se sasvim normalno komunicira preko interneta, standarno upravo objavkljenim mail-om. Kasnije nastaju problemi sa uplatama i narudzbenicama koji ne mogu da se resavaju preko interneta, bar ne za prvi put, vec mora najcesce licno, odnosno preko strane banke-posrednika. Mislim da do sada nijedna "domaca" banka nije preuzela u potpunosti aranzmane ali moguce da tu gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Pozdrav,

 

sve se sasvim normalno komunicira preko interneta, standarno upravo objavkljenim mail-om. Kasnije nastaju problemi sa uplatama i narudzbenicama koji ne mogu da se resavaju preko interneta, bar ne za prvi put, vec mora najcesce licno, odnosno preko strane banke-posrednika. Mislim da do sada nijedna "domaca" banka nije preuzela u potpunosti aranzmane ali moguce da tu gresim.

 

Ako misliš na plaćanje prema inostranstvu možeš odavde preko bilo koje bake platiti bilo kome.

Lakše je kad ti mejluju profakturu (proinvoice) pa priložiš uz zahtev za transakciju.

Inače sve što ti treba je IBAN od onoga kome plaćaš.  ;)

 

 

Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne naravno, mislim na bankarske garancije koje za ovakve poslove "domace" banke izbegavaju da daju jer im ne odgovara sa kineskim izvoznicima aranzman pa ga se uglavnom prihvati neka ne-"domaca" banka. Svejedno je kako dobijes proforma invoice, to je cista tehnika, ali placanje, ako to sad nije vec tako pocelo, uglavnom direktno ne vrsi domaca banka vec nekoj drugoj a ova izvozniku. O tome sam pisao ali time i zalazimo sada u zonu u koju ne treba ulaziti. U svom radnom opusu i uvozim i izvozim, bice da znam ponesto od bas najosnovnijih stvari ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

tako je, narucis leve plastike a dobijes desne...pa i to pogresne itd. Oduvek je sa njima tako, ali dobro je dok nisu motori nego delovi problematicni, onda tek bude muka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bas sam gledao apolloov sajt i pored lepih motora imaju i zanimljive elektricne bicikle. Kolika li je cena. Bilo bi lepo kad bi slali po par komada motora i bicikli pa da napravimo neku kombinaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Добио одговоро од "Апола". Изгледа да су их Италијани мало притисли по питању сличности дизајна мог фаворита A31 са "Aприлијом" RXV.

 

Dear Dragan,

 

Glad to receive your email and thanks for interested in our products.

 

But sorry for I have to say A31AW250T we stop selling now because some problem.Now only A36B250M is available.

 

If you still intersted in our products,please inform us and send your complete contact information,such as company name,tel number, fax number ,website (if any)....

 

We will send offer sheets to you after receive your complete information.

 

May you have any future questions to contact with us freely.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Ivane, da ti sktratim posao,  nemoj da ih zoves, nemaju ram za Dayton-u.

 

Drugovi komunisti, ja cu da vam "nastancujem" ramove kao na Dejtoni ako mi  Grdoje nabavi tehnicki crtez sa svim merama. Ili ova skica da se dopuni tacnim merama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ivane, da ti sktratim posao,  nemoj da ih zoves, nemaju ram za Dayton-u.

 

Drugovi komunisti, ja cu da vam "nastancujem" ramove kao na Dejtoni ako mi  Grdoje nabavi tehnicki crtez sa svim merama. Ili ova skica da se dopuni tacnim merama.

 

Oblake care, koliko sam video ram je izmisljen za pravljenje choppera, moram priznati da si me zagolicao, ne toliko sto bih ja bio u mogucnosti da pravim tako nesto u skorije vreme, ali bi me odusevilo da bar za pocetak vidim tako nesto uradjeno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Posto vidim da ste se zagrejali za nabavku motora iz Kine, mogu vam iz licnog iskustva reci ovo:

 

- Rok isporuke je minimum mesec dana, a ide i do dva meseca to ne zavisi samo od kontejnera u kome je vas motor nego i od samog broda preko koga se salje (nijedan brod nece krenuti iz luke dok ne bude skroz pun),

 

- Na osnovnu cenu modela motora, recimo 1000 dolara (hiljadu) dodajte jos 80 dolara za transport do neke od "obliznjih" luka,

 

- Na tu cenu dodajte jos nekih 25 dolara na troskove koje banke uzimaju kad se radi o transakciji deviza + jos oko 1.500 dinara da vam banka prebaci vas novac na racun firme gde kupujete motor (lopovi neopevani),

 

- Fabrikama nikakav problem nije da posalju jedan motor takozvani sample,

 

- Kada motor pristigne u luku slede vam troskovi spedicije (u zemlji gde se istovar vrsi), trosak spustanja motora sa broda, porez na robu iz Kine (da stvarno postoji i taj porez) i trosak za transport do Srbije. Ukupni troskovi za sve ovo ce vas izaci od 350-500eur zavisi koliko je iznos fakture,

 

- Tek kada sve to uplatite motor vam salju (u vecini slucajeva kamionom) kamionom i treba mu najmanje 3 radna dana da dodje do nas.

 

- Sledeca stavka je placanje spedicije ovde kod nas, u najboljem slucaju proci cete sa troskom od 80eur + troskovi za dokumentaciju oko 2.500dinara,

 

- Kada sve to platite dobijate od spedicije racun od carine (10-12% carina na iznos fakture, ako vam prihvate da je to realan iznos fakture + 18% PDV) koji morate da platite u roku od 8 dana, racunajte da carina za Kinesku robu je malo jaca nego za robu iz Evropske Unije.

 

- Nakon toga ostaje vam preuzimanje motora, sto vam dodje jos jedan trosak jer ne mozete sesti na njega i odvozati se iz carinskog magacina nego morate da angazujete neki kombi ili kamionski prevoz do kuce. Kada motor preuzmete, otpakujete, povezete sve sto nije povezano i uspete da ga pokrenete ostaje vam trosak tehnickog pregleda i registracije.

Znaci kad sve saberete ako ste motor platili 1.000dolara, racunajte da cete dati jos 1.000eur za sve ostale troskove plus cekanje, plus nenormalno cimanje.

Dolazimo do zakljucka da je moguce da motor uvezete iz Kine i da ga registrujete ovde kod nas ali se pripremite finasijski i psihicki za ceo proces.

 

Nadam se da sam bar nekom razjasnio/pomogao oko uvoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja