Jump to content

Moto Zajednica

Cross oprema

Recommended Posts

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Najverovatnije da cu ovogodisnji odmor, tj more da spucam na opremu, pa su mi potrebni vasi saveti :) O kros opremi malo znam, nisam imao dodirnih tacaka sa njom, pa me mnogo toga zanima. Ne planiram da vozim trke, nego da se vozikam onako rekreativno po terenu. U takve voznje uglavnom idem sam, pa bi da se zastitim sto bolje mogu.

 

1. Gladijator - preporucite mi neki do 100tinjak evra, i uopste na sta da obratim paznju pri kupovini. Sada nosim moto-jaknu u kojoj se kuvam, a ne smem da vozim samo u majici, ovo bi mi doslo kao zastita bez kuvanja.

2. Cizme - preporuka do 150e, ne moraju da budu tvrde kao pancerice, najbolje bi mi odgovarale neke polu touring, polu kros, da mogu da ih koristim za oba ako tako nesto uopste postoji :)

3. Cemu sluze one sarene majice i pantalone za kros, imaju li protektore ili su cisto za ukras ?

 

Kratak post, a puno pitanja, znalci udrite :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ako ovo moze da pomogne. Upoznat sam malo sa kros opremom pa evo i detalja. Pantalone su im sire,postoje i kombinovane koje se koriste i za enduro,neke nemaju protektore na kolenima ali na boku da.Majce ili dukserice su bez protektora ali ne propustaju vetar.Kvalitet materijala je odlican i verovatno dugotrajan. Da ti nebi duzio pogledaj sajt www.sinisalo.com a opremu mozes i uzivo da pogledas i opipas ...... ako kazem gde bice opet reklama,pa me zato zvrcni na 064 123 8667 ili mi pusti PP. Ovo nije nagovor da kupis ,samo predlog da se iz prve ruke upoznas sa tim.EVO I NEKE SLIKE  kros- enduro

post-5095-12879043857878_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Druze, jakna i pantalone su stvarno prelepe, ali me nisi razumeo, ja kompletnu touring opremu imam, sad bi uzeo gladijator i cizme za offroad voznje. Pri tom mi lepota uopste nije bitna, u obzir dolazi i radnicka plava bluza ako ima protektore i nije kuvanje u njoj ;D

 

Bolje mi kazi koliko kosta Pro Jet gladijator i S-type cizme iz linka koji si dao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Pogledaj ove. Izgledaju mi kvalitetno. Znam da ih je prodavao neko sa foruma pa moze da kaze kakve su. Cena je kao sto si i trazio- 139e

 

 

http://www.louis.de/_30b0e5e93acae4ee00fde7b7f26e6b44d0/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&artnr_gr=202485&anzeige=0

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kros cizma mora da bude fiksna i tvrda!!! U kombinaciji sa dugim protektorima kolena koji ulaze u cizmu ne dozvoljava uvrtanje zglobova i povrede!!

 

Enduro cizma moze i da bude meksa, ali ipak bi vozio kros cizmu pravu u sumi, gde ima svega (panjeva, grana)

 

Kros pantalone i majca, su ustvari kao sportski dres, brzo se peru i suse, propustaju vetar i hlade....

 

Ispod se nose protektori.......

 

Ukratko iz LOUISA, oprema MADHEAD ce zadovoljiti sve tvoje potreba za malo para....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Bas tako, od Madheada imas sve sto tipa treba, cena je ok , a kvalitet na nivou, ja imam dosta njihove opreme za kros. Pantalone su odlicne za leto, jer propustaju vetar, lako se preru, brzo se suse. Fabricki oni nemaju protektore, inace se za kros kupuju posebno protektore (za kolena npr.),. Gornji dres se stavlja preko gladijatora, jeftini su... Cizme treba da budu sto tvrdje, jednom mi je pao motor na nogu i cizme me je spasla! Imas u Polo-u, Auner-u dosta modela, do 150 e mozda TCX cizme. Obavezno uzmi iz Luisa rukavice Madhead za  off-road, sa plasticnim stitnicima, samo 22 evra, a odlicne su! Inace bilo je vise tema o cross-cizmama i gladiatorima, pa potrazi malo...

e da, Madhead imaju odlicne kacige kros za 50-60 evra! Naocare ti isto trebaju, Madhead-ove su 20-30 evra, imas i Scott i Uvex...

Mi imamo skoro sve od kros opreme, pa slobodno pitaj konkretnije. Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Nedavno sam kupio ove Berik ATV, seo na motor i napravio 730Km u 2 dana od kojih jedno 100Km billo voznje po Tari, Utisci posle Geparda, teske, tvrde, pustile vodu nekon setnje po potoku i noge mi se skuvale za sve pare (sreca te ih nisam puno platio)  ;)

 

Sto se tice gladijatora svidja mi se ovaj Modeka i kolko se secam ima ga neko sa foruma ali nikako da nadjem vremena da ga kupim  ::)          www.3t-racing.com/modeka.php?kat=Ostalo

post-4412-12879043935945_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Shift pantalone(50eur. na snizenju u Auneru);

Shift dres(20eur. na snizenju u Auneru);

Promenio sam par cizmama nizeg i srednjeg cenovnog ranga i zakljucio na njima ne treba stedeti-ako zelis zastitu,udobnost,dobar osecaj za komande a da pri tom u njima mozes i da setas,moras to i da platis...

Alpinestars Tech10(300eur. na snizenju);

http://www.chilli-x.com/Alpinestars-Stiefel-Tech-10-Limited-2008

Ako ipak ne zelis da dajes tolike pare,pogledaj Alpinestars Tech3 ili Forma cizme...

Zastita kolena-Fox Raptor...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Imas zanimljive cizme na snizenju u Polu, a prelistaj Auner, to ti je biblija off-road opreme. A u Luisu imas sve od Madhead-a i to je to...

 

Na ta tri mesta ces naci sve sto ti treba po najboljim cenama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

mensur66@gmail.com ili 0641442563 ja kod njega pazario dosta opreme, povoljniji od ovih sto donose iz Luisa i Pola, a oprema je i kvalitetnija Sinisalo,Ansver, FlY...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja