Jump to content

Moto Zajednica

motociklista poginuo na gazeli (27.07.2009)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Au, ljudi ... pa ovo je baš bilo GADNO za čuti :(

Ja imam ćerku koja ima 17 godina .... pa GLAVU bih joj otkinuo da čujem da se vozi na nekom R-u sa kojekakvim tipovima u 5 ujutro!

Mnogo toga je do vaspitanja. No, nikad ne znam šta će mi doneti sutrašnji dan, tako da bolje da ne pričam sad puno i prizivam vraga.

Dečka koji je stradao mi je žao. Koliko god da je bio "nakurčen", nije svesno išao da se ubije i povede još nekoga sa sobom u smrt.

Sa druge strane, znam biti izuzetno gnevan kada čujem, a pogotovo kada VIDIM kurčevite klince na opasno jakim motorima, čije snage nisu ni svesni. Pa još bez i trunke opreme..... Ne znam koliko tu može neka edukacija da pomogne. Sve je to već u vaspitanju, lošem uticaju društva, željom da se bude mangup....

Nedaj Bože više ovakvih vesti, ali na žalost, valjda jedino ovakve vesti i mogu da koliko-toliko dozovu pameti mangupe koji jurcaju ko muve bez glave... KACIGU NA GLAVU!!! Ja bih uveo kaznu od 100.000 din za nenošenje kacige + zaplena motora + uzimanje dozvole na bar godinu dana... i da vidiš kako bi je svi nosili. Zašto je tolko teško staviti tu prokletu kacigu?!!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne mogu da verujem koliko kriticara ovde ima,pa ljudi uclanite se u neki klub pa da vidite kako prolaze oni koji samo kritikuju svoje dlanove.Ne kazem da je tip bio u pravu,ja nosim kacigu uvek,ali to je njegov zivot i sta ima ko da mu sudi,kako je ziveo tako je i zavrsio,nek mu je laka zemlja i na zalost ode jedan od nas.A vi sto mislite da vozite motore i da nikad ne padnete onda sedite u kola i sigurno necete.Onaj ko je kupio R1 nece sigurno da ga vozi po propisima.Morate shvatiti da nas pale razlicite stvari,nekog da vozi bez kacige,nekog da skuplja slicice fudbalera,a nekog cak da sedne na zver i vozi 50km/h.

Pustite coveka da pociva u miru a vi vizite kako vam je volja.A sto se devojcice tice ja ih imam 3(TRI),tako da mogu da zamislim kako to izgleda zato cu se truditi da ih vaspitam sto bolje mogu,a posle je sve na njima.

P.S.Pun mi je onih koji nemaju muda da isprobaju svoje granice pa i svojih ljubimaca pa onda osudjuju druge,zivite mali svoje zivote i pustite druge da zive onako kako zele!!!

Pozdrav svim pravim bajcerima koji odaju pocast svakom svom nastradalom drugu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Ne mogu da verujem koliko kriticara ovde ima,pa ljudi uclanite se u neki klub pa da vidite kako prolaze oni koji samo kritikuju svoje dlanove.Ne kazem da je tip bio u pravu,ja nosim kacigu uvek,ali to je njegov zivot i sta ima ko da mu sudi,kako je ziveo tako je i zavrsio,nek mu je laka zemlja i na zalost ode jedan od nas.A vi sto mislite da vozite motore i da nikad ne padnete onda sedite u kola i sigurno necete.Onaj ko je kupio R1 nece sigurno da ga vozi po propisima.Morate shvatiti da nas pale razlicite stvari,nekog da vozi bez kacige,nekog da skuplja slicice fudbalera,a nekog cak da sedne na zver i vozi 50km/h.

Pustite coveka da pociva u miru a vi vizite kako vam je volja.A sto se devojcice tice ja ih imam 3(TRI),tako da mogu da zamislim kako to izgleda zato cu se truditi da ih vaspitam sto bolje mogu,a posle je sve na njima.

P.S.Pun mi je onih koji nemaju muda da isprobaju svoje granice pa i svojih ljubimaca pa onda osudjuju druge,zivite mali svoje zivote i pustite druge da zive onako kako zele!!!

Pozdrav svim pravim bajcerima koji odaju pocast svakom svom nastradalom drugu!!!

Ako ti shvatas voznju motora, kao biti ili ne biti, ili kao ratno stanje, bato pa idi onda u zandarmeriju ili legiju stranaca. Pokoj dusi decku, po godinama mi je mogao biti sin. Ne znam kako objasniti decacima  kako da ostanu zivi? Samo lagano, i probajte da docekate unucice.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja bih voleo da mi pokazes jednog kojeg si ti urazumio,kazem samo da treba iskazati postovanje prema preminulom i bez suvisnih komentara!

Za nekog je uzivanje i dok licka motor u garazi,a za nekog je gas i to treba razumeti.Imam drugare koji voze kao i taj momak i ne daj boze da im se nesto desi,sta treba da ih pljujemo,ma dajte ljudi neko voli tako da zivi i zbog toga ih ne treba mrzeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2970 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Granice sebe i motora se isprobavaju kada si sam, a ne kada odgovaras i za tudj zivot koji nije dobrovoljno krenuo na biti-ne biti voznju. A ko je lud ili pametan, ko je mudic ili jazavac, ne verujem da treba da se procenjuje u samoj temi o nesreci u crnoj hronici. Za to postoji tema "analiza crne hronike".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

       Džaba kazne, džaba kritike. Možda bi i njoj njen tata otkinuo glavu da je vidi u ulici kako seda s njim, oboje gologlavi, ali sad je kasno, a prirodna selekcija ne bira ni vreme ni mesto. Uglavnom ide ruku pod ruku sa ljudskom glupošću, a pomaže one što se ''guraju'' preko reda, ako se sećate anegdote.

     Kada kosač dodje po nekog koga znate, nećete biti tu, a te varijante, šbb-kbb, ni u kladionici ne prolaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Bas bih voleo da vidim ove pametne sa mudima na R1!

Uostalom,nek vozi svako kako misli da treba ali ne osudjuj druge,jer ocito ne poznajes tu tematiku!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

       Džaba kazne, džaba kritike. Možda bi i njoj njen tata otkinuo glavu da je vidi u ulici kako seda s njim, oboje gologlavi, ali sad je kasno, a prirodna selekcija ne bira ni vreme ni mesto. Uglavnom ide ruku pod ruku sa ljudskom glupošću, a pomaže one što se ''guraju'' preko reda, ako se sećate anegdote.

     Kada kosač dodje po nekog koga znate, nećete biti tu, a te varijante, šbb-kbb, ni u kladionici ne prolaze...

 

Nema smrti bez sudnjega dana ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...ma dajte ljudi neko voli tako da zivi i zbog toga ih ne treba mrzeti.

 

Da ŽIVI. A ne ovako.... :( :( :( Da je bilo malo više pameti i prisebnosti.. SVESNOSTI SITUACIJE, sigurno se ne bi tako završilo. O tome ti pričam. I ja sam moj motor poterao do krajnjih granica, kako njegovih, tako i svojih. To se mora probati i ja to razumem. Međutim, verovao ti ili ne, ja sam to uradio SAM, TREZAN, sa kacigom NA glavi i na ravnom delu puta koji je u putpunosti zatvoren za saobraćaj, u sred bela dana. Bio sam savršeno svestan da mogu nastradati, ali na ovaj način sam svesno ušao u rizik. Znao sam šta radim. Na žalost, to se za dečka koji je stradao ne može reći :(

Ok, ja imam 40 god, on je imao dvadeset i koju, pa sigurno da drugačije razmišljam.

I niko ovde ne mrzi nikoga. Ako si ti to tako shvatio, potpuno si pogrešno razumeo, bar ono što sam ja napisao. Strašno mi je žao što se tako prerano ugasio jedan mladi život, bez obzira ko kako i koliko bio ili ne bio kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Alo ljudi ovo je Srbija !!!90% njih koji kupuju R1 kupuju iz razloga sto se ribe loze na taj motor jer su samo za njega i cule i taj sigurno verovatno nece nostiti kacigu da bi ga te iste devojke videle. . .a devojcicu je pokupio sa ortacima i hteo je da joj pokaze kako R1,cle cuda JURI ,kao ona to nije znala,a pritom ima 17 i mogla bi svim drugaricama da se hvali kako je neki lik pokupio motorom i provozao 200kmh pored arene !

 

izvinjavam se za off. . .nemam opravdanja za ovo !Svoje sam sve poceo da nerviram sa recenicom Ne sedaj sa svakim na motor ,tako da neki pocinju da me mrze ,ali ako jednom spasim zivot kapiram da sam uspeo

 

Devojci brz oporavak

 

R.I.P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

...ma dajte ljudi neko voli tako da zivi i zbog toga ih ne treba mrzeti.

. . . ali na ovaj način sam svesno ušao u rizik.

Ovde postaje rizik voziti preko 60 kmh !!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd - Resnik

Nek je decku laka zemlja. To sto je on vozio r1 neznaci da je bio bolid, jednostavno je hteo da se dokaze devojci a to je uradio na pogresan nacin i u pogresnom trenutku. Tipujem da je hteo da ga slomi na krivini a ona mu nije izbalansirala dobro i eto... A to je sigurno zato sto se nikad nije vozila na motoru a pogotovo na nekoj r masini. U svakom slucaju joj zelim brz oporavak... I nemojte voziti svakoga na motoru (znam iz iskustva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ne mogu da se ne slozim sa vecinom recenog ovde a opet ni da odbijem onaj drugi deo rasprave. Samo...

Nije mi jasno cemu ovoliko price... Ne znam stvarno da li je sad bitno ko je ovde kriv i za sta... Decko je poginuo, devojka je na urgentnom...

Ja sam coveka vidjao da vozi na tocku 200 metara i nikad nije imao kacigu, to verovatno govori o njemu i njegovom stavu prema bezbednosti. Ona je po sopstvenom izboru sela na bajk sa njim. A ne znam da li ste skoro prosli gazelom, pa te rupe nisu bre normalne- nema plica od 20-30 cm- pa da ides 40 na sat, opet bi pao... Ne verujem da bi neka oprema tu odigrala nesto... Ni njemu ni njoj... Krajnje je vreme da svi POCNEMO DA UCIMO iz ovakvih TRAGICNIH primera!! Ova jebena drzava bi mogla da umesto drzi ljude na ulici da sprovode random check na +40  da ucini nesto po pitanju kvaliteta jebenih puteva i sredjivanja istih; a mi na 2 tocka... pa mnogo toga... vec ste sve rekli pre mene.

Samo pomislite kako bi se vasi najblizi osecali da se ovako nesto desi vama, NE DAJ BOZE, i dobro razmislite da li par sekundi adrenalinskog naleta vredi vise od jednog LJUDSKOG ZIVOTA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Imam 46 g. i iako sam voleo svojevremeno da potegnem iz flasice nikada mi nije palo napamet ni najpijanijem da sednem na motor......pa ako  nemislis o svom "dupetu" kako ces o tudjem....

Nazalost desilo se sta se desilo tu nema ispravke....ako ova smrt donese neku pouku i spase bar jedan zivot u buducnosti, nece biti uzaludna... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Neka je momku laka zemlja, prestao je da zivi kada mu zivot tek pocinje.

 

Jedino sto mozemo sada je komentarisati.

 

Dosta nas je makar jednom usla u nebezbednu situaciju. Na tom mestu na gazeli je asfalt takav da sa kolima skaces i klizas.

 

Nikako ne opravdavam nacin voznje, ali nije na meni da sudim.

 

Citam u Press-u komentare, nimalo mi se ne svidjaju.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd

Bas sam o tome pricao,pustimo coveka da zbog svoje greske pociva u miru,a ne da ga ovde neki pljuju,ako mozemo nekom da pomognemo,pomognemo,a ako ne onda ni ne odmazemo.

Svako nosi odgovornost prema sebi,kako zivi tako i zavrsi,postujmo njegov nacin zivota i ispratimo ga,a mi cemo ziveti kako znamo i volimo,pa ko dokle stigne!

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Ekstremno tesko mi padaju ovakve informacije kad vidim da mlad covek pogine.

Tim pre sto sam se nagledao i naslusao strasnih stvari u proteklom periodu na teritoriji ex YU.

Ovoliki broj poginulih mladih ljudi skoro da stize statistiku nekog ratnog desavanja.

Imam troje dece od kojih su dvoje u tom periodu kada moze covek da ocekuje svasta od njih.

NE TREBA da osudjujemo decu...

Sto kaze Aleksandar S. Nill   ne postoje losa deca samo jos gori roditelji.

Deca su uvek bolja od nas roditelja.

Sta posejemo to cemo i da uberemo.

Zar smo zaboravili kad smo bili u tim godinama???

Da li smo razmisljali o posledicama???

Milion puta sam dolazio u situaciju gde mogu glavu da izgubim u sekundi i u kolima i na motoru.

Pa i sada sa mojih 40 i kusur imam zelju da dam gas i da prozujim.

Medjutim tada me nesto stisne dole i odmah mi kroz glavu prolete one strasne slike koje se trudim da zaboravim.

Te slike klinci nemaju, mozda je i bolje, ali nemaju ni strah od zavrtanja a ni od mogucih posledica.

Voleo bi kada bi se na ovom forumu pojavio neki klinicki psiholog ili pedijatriski psiholog

koji bi mnogo bolje objasnio ovo sto ja pokusavam da kazem.

Problem je u stvari u sistemu koji nije zastitio nasu decu od ovakvih situacija.

To je vrlo prosto.

Pogledamo kako se to radi u zemljama gde procenat stradalih na motoru najmanji i iskopiramo nacin.

Medjutim nasa sujeta to nama ne dozvoljava jer smo najbolji, najpametniji i tkz Nebeski Narod a sto jest jest,

vrlo cesto posecujemo Nebesa ali samo u jednom pravcu i to sve zbog nase gluposti.

Izvinjavam sam unapred ako sam nekog nenamerno uvredio ovim postom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Bas sam o tome pricao,pustimo coveka da zbog svoje greske pociva u miru,a ne da ga ovde neki pljuju,ako mozemo nekom da pomognemo,pomognemo,a ako ne onda ni ne odmazemo.

 

Crna Hronika

Vesti o fatalnim nesrećama koje su se desile motociklistima, uz analizu razloga zbog kojih se nesreća desila...

 

Svako nosi odgovornost prema sebi,kako zivi tako i zavrsi,postujmo njegov nacin zivota i ispratimo ga,a mi cemo ziveti kako znamo i volimo,pa ko dokle stigne!

Pozz

 

Posle pada, „jamaha" je nastavila da kliza 111 metara pre nego što se zaustavila - rekli su u policiji.

 

Ko ne cuva sebe, niko ga nece sacuvati, ni roditelji, ni policija, ni novi-ZOBS, ni kaciga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

sve je stvar percepcije.

covek sa 18 ma koliko bio opremljen IQ-om ne moze da

ima percepciju zivota kao neko sa 40 (nije pravilo,ali bi trebalo da bude).

dobro se secam tog osecaja "besmrtnosti" kad sam bio mlad(ji)...tog osecaja

da mogu sve.uvek.

mladici koji voze motore na "svoj i muski" nacin toga nisu svesni,jer

nisu imali 40.a kad se napravi koktel gore navedenog sa opasnom spravom

zvanom motocikl,potpuno nebitno dal mu je ime R1, onda je nevolja tu ,samo

ceka da se desi.

 

mislim da nijedan komentar nije uzaludan u crnoj hronici,ja ih retko

pisem,ali zato mi redovno dolaze pred oci naslovi "jos jedna zrtva,ibarska

magistrala,poginuo kod ... itd.", kad god odvrnem gas.

 

prijatelji,cuvajte se i utichite na druge.ja pokusavam kad god

imam priliku...bas zbog ovakvih nesrecnih mladih ljudi.

 

mladicu pokoj dusi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Joj ovo je stvarno strasno. :'(

Neka decko pociva u miru a devojci brz oporavak.

 

Da se ceo zivot prekine u 5sekundi i nema dalje, umesto 80, 20 i nesto godina, umesto da dobijes sina, cerkicu, docekas starost, PROZIVIS ZIVOT, a ti mlad-misicav-zgodan das gas do daske , nepromisljeno ulazis u kranje rizicnu situaciju pa kako se zavrsi...

 

 

Pa zasto ?Cemu to? Nema razloga tome.

Bices veci smeker kada provozas curu normalnom brzinom i kada shvati da si normalan tip, uvek kada hoces da zavrnes gas a ti prikoci. .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ova diskusija je krenula u dobrom pravcu, zato i sluzi ovaj forum a ne da izjavljujemo saucesce. Moramo da pisemo bas o tome o cemu je i Turbopedja napisao , ima puno ljudi koji ovo citaju pa neka i 10% a mislim da ce i vise , svate ovo ozboljno. Nije mi jasno gde je milicija nocu kad je najvece divljanje po centru grada bez opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1224 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza
Ova diskusija je krenula u dobrom pravcu, zato i sluzi ovaj forum a ne da izjavljujemo saucesce. Moramo da pisemo bas o tome o cemu je i Turbopedja napisao , ima puno ljudi koji ovo citaju pa neka i 10% a mislim da ce i vise , svate ovo ozboljno.

+1

 

Mada je prirodna selekcija najveća vučica, i uvek korist momente kad pomislimo da smo najbrži , najbolji , naj jači da nam dokaže ko je gazda na ovom svetu.

 

Žao mi je svakog čoveka , ali mi je od momka koji je zavrnuo ne sumnjivo brz motor više žao devojke koja je na tom rolerkousteru ipak bila samo pasivni putnik ne moćan da učini išta sem da se uhvati malo jače.A ne jednom sam prisustvovao hvaljenju da kad putnica krene da kuka na brzu vožnju "majstor" krene još jače da zavrće gas.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja