Jump to content

Moto Zajednica

Diskusija o kampanji 'zastiti motorista'

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ja se nešto vozah ovih dana, i juèe ili prekjuèe mi pade na pamet ideja:

Slogani tipa "hvala što ste dali migavac", "hvala što ste pogledali pre skretanja", "hvala što _____".

 

Naime, svi znate koliko je retko da neko od vozaèa automobila i ostalih èetvoro-i-više-toèkaša to radi... E, tog dana mi se tako nešto desilo jedno 5-6 puta u nizu, da mi je prosto došlo da jurim za tim ljudima i da im kažem hvala :). Ne znam da li bi pozitivna stimulacija bila produktivnija od negativne (asocijacije na povrede, smrt i sl.), ali možda vredi "misliti o tome"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Pade mi na pamet... Napravimo akciju...

 

U dogovoru sa MUP-om ili SUP-om, u zavisnosti od toga ko je nadležan, izaberemo jednu raskrsnicu koja ima semafore. Recimo da to bude reskrsnica Kneza Miloša i Nemanjine. Taj dan, svi doðemo motorima u dogovoreno vreme, i pakiramo motore na trotoar, na vidljivo mesto. Idealno bi bilo kada bi bilo mnogo motora, zbog utiska. Trudimo se pri tome, da nikako ne napravimo gužvu ili neki incident. Kupimo milijon i dve bonžite. Napravimo prijatne i lepe, a opet uznemirujuæe flajere kojima ukazujemo na probleme koje imamo. U punoj opremi, bez motora, sa kacigama na glavama, šetamo se izmeðu automobila i delimo letke vozaèima i slatkiše devojkama i deci. I to samo kada je zeleno za pešake. Kada nas vide u opremi, kako hodamo po ulici, shvatiæe da je motorista potpuno ravnopravni uèesnik saobraæaja, jedino što je ranjiviji od drugih vozila.

 

Na taj naèin ukazujemo vozaèima na naše probleme. Cope i ekipa fotoreportera isprate akciju. Pozovemo još neke medije, ništa veliko i pompezno, ali pošto je to prva akcija tog tipa, verujem da æe imati odreðeni odjek.

 

U oèima vozaèa automobila ostavljamo utisak normalnih ljudi koji brinu sa svoju bezbednost.

 

Vreme je predizbornih kampanja, vrlo lako se može desiti da neka od stranaka progura prièu o motoristima jer je to prilièno goruæa tema, ove sezone smo izgubili više od 50 ljudi samo u Beogradu.

 

Trebalo bi da savatamo nekog iz Policije, sa kojim bi mogli da porazgovaramo o takvoj akciji. Možda je najbolje da razgovaramo sa Policajcima koji voze motor, jer su i oni pogoðeni svim onim što se dešava u vožnji motocikla. Ako se ne varam, ove sezone je nastradao i jedan policajac na motoru.

 

Ja sam voljan da finansiram štampanje flajera i 100 Bonžita. Svakako, ne moraju da budu Bonžite u pitanju, možemo da vidimo sa Plazmom pa da napravimo akciju "Smanjivanje broja nesreæa pomoæu mini Plazme"...

 

Šta mislite o tome?

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

A da umesto akcije sa plazmom, smislimo neku sa nekom firmom koja prozvodi majonez... :)

 

Ja cu da odstampam jos toliko flajera koliko i Najzli i kupim isto bonzita...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Pade mi na pamet... Napravimo akciju...

 

U dogovoru sa MUP-om ili SUP-om' date=' u zavisnosti od toga ko je nadležan, izaberemo jednu raskrsnicu koja ima semafore. Recimo da to bude reskrsnica Kneza Miloša i Nemanjine. Taj dan, svi doðemo motorima u dogovoreno vreme, i pakiramo motore na trotoar, na vidljivo mesto. Idealno bi bilo kada bi bilo mnogo motora, zbog utiska. Trudimo se pri tome, da nikako ne napravimo gužvu ili neki incident. Kupimo milijon i dve bonžite. Napravimo prijatne i lepe, a opet uznemirujuæe flajere kojima ukazujemo na probleme koje imamo. U punoj opremi, bez motora, sa kacigama na glavama, šetamo se izmeðu automobila i delimo letke vozaèima i slatkiše devojkama i deci. I to samo kada je zeleno za pešake. Kada nas vide u opremi, kako hodamo po ulici, shvatiæe da je motorista potpuno ravnopravni uèesnik saobraæaja, jedino što je ranjiviji od drugih vozila.

 

Na taj naèin ukazujemo vozaèima na naše probleme. Cope i ekipa fotoreportera isprate akciju. Pozovemo još neke medije, ništa veliko i pompezno, ali pošto je to prva akcija tog tipa, verujem da æe imati odreðeni odjek.

 

U oèima vozaèa automobila ostavljamo utisak normalnih ljudi koji brinu sa svoju bezbednost.

 

Vreme je predizbornih kampanja, vrlo lako se može desiti da neka od stranaka progura prièu o motoristima jer je to prilièno goruæa tema, ove sezone smo izgubili više od 50 ljudi samo u Beogradu.

 

Trebalo bi da savatamo nekog iz Policije, sa kojim bi mogli da porazgovaramo o takvoj akciji. Možda je najbolje da razgovaramo sa Policajcima koji voze motor, jer su i oni pogoðeni svim onim što se dešava u vožnji motocikla. Ako se ne varam, ove sezone je nastradao i jedan policajac na motoru.

 

Ja sam voljan da finansiram štampanje flajera i 100 Bonžita. Svakako, ne moraju da budu Bonžite u pitanju, možemo da vidimo sa Plazmom pa da napravimo akciju "Smanjivanje broja nesreæa pomoæu mini Plazme"...

 

Šta mislite o tome?

 

najzli[/quote']

 

Meni ovo skroz dobro zvuci. Najizvodljivija, najkonkretnija, najjeftinija i najefektnija ideja koju je do sada neko ovde izneo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
Pade mi na pamet... Napravimo akciju...

 

U dogovoru sa MUP-om ili SUP-om' date=' u zavisnosti od toga ko je nadležan, izaberemo jednu raskrsnicu koja ima semafore. Recimo da to bude reskrsnica Kneza Miloša i Nemanjine. Taj dan, svi doðemo motorima u dogovoreno vreme, i pakiramo motore na trotoar, na vidljivo mesto. Idealno bi bilo kada bi bilo mnogo motora, zbog utiska. Trudimo se pri tome, da nikako ne napravimo gužvu ili neki incident. Kupimo milijon i dve bonžite. Napravimo prijatne i lepe, a opet uznemirujuæe flajere kojima ukazujemo na probleme koje imamo. U punoj opremi, bez motora, sa kacigama na glavama, šetamo se izmeðu automobila i delimo letke vozaèima i slatkiše devojkama i deci. I to samo kada je zeleno za pešake. Kada nas vide u opremi, kako hodamo po ulici, shvatiæe da je motorista potpuno ravnopravni uèesnik saobraæaja, jedino što je ranjiviji od drugih vozila.

 

Na taj naèin ukazujemo vozaèima na naše probleme. Cope i ekipa fotoreportera isprate akciju. Pozovemo još neke medije, ništa veliko i pompezno, ali pošto je to prva akcija tog tipa, verujem da æe imati odreðeni odjek.

 

U oèima vozaèa automobila ostavljamo utisak normalnih ljudi koji brinu sa svoju bezbednost.

 

Vreme je predizbornih kampanja, vrlo lako se može desiti da neka od stranaka progura prièu o motoristima jer je to prilièno goruæa tema, ove sezone smo izgubili više od 50 ljudi samo u Beogradu.

 

Trebalo bi da savatamo nekog iz Policije, sa kojim bi mogli da porazgovaramo o takvoj akciji. Možda je najbolje da razgovaramo sa Policajcima koji voze motor, jer su i oni pogoðeni svim onim što se dešava u vožnji motocikla. Ako se ne varam, ove sezone je nastradao i jedan policajac na motoru.

 

Ja sam voljan da finansiram štampanje flajera i 100 Bonžita. Svakako, ne moraju da budu Bonžite u pitanju, možemo da vidimo sa Plazmom pa da napravimo akciju "Smanjivanje broja nesreæa pomoæu mini Plazme"...

 

Šta mislite o tome?

 

najzli[/quote']

 

Extra ideja Najzli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)
Pade mi na pamet... Napravimo akciju...

 

U dogovoru sa MUP-om ili SUP-om' date=' u zavisnosti od toga ko je nadležan, izaberemo jednu raskrsnicu koja ima semafore. Recimo da to bude reskrsnica Kneza Miloša i Nemanjine. Taj dan, svi doðemo motorima u dogovoreno vreme, i pakiramo motore na trotoar, na vidljivo mesto. Idealno bi bilo kada bi bilo mnogo motora, zbog utiska. Trudimo se pri tome, da nikako ne napravimo gužvu ili neki incident. Kupimo milijon i dve bonžite. Napravimo prijatne i lepe, a opet uznemirujuæe flajere kojima ukazujemo na probleme koje imamo. U punoj opremi, bez motora, sa kacigama na glavama, šetamo se izmeðu automobila i delimo letke vozaèima i slatkiše devojkama i deci. I to samo kada je zeleno za pešake. Kada nas vide u opremi, kako hodamo po ulici, shvatiæe da je motorista potpuno ravnopravni uèesnik saobraæaja, jedino što je ranjiviji od drugih vozila.

 

Na taj naèin ukazujemo vozaèima na naše probleme. Cope i ekipa fotoreportera isprate akciju. Pozovemo još neke medije, ništa veliko i pompezno, ali pošto je to prva akcija tog tipa, verujem da æe imati odreðeni odjek.

 

U oèima vozaèa automobila ostavljamo utisak normalnih ljudi koji brinu sa svoju bezbednost.

 

Vreme je predizbornih kampanja, vrlo lako se može desiti da neka od stranaka progura prièu o motoristima jer je to prilièno goruæa tema, ove sezone smo izgubili više od 50 ljudi samo u Beogradu.

 

Trebalo bi da savatamo nekog iz Policije, sa kojim bi mogli da porazgovaramo o takvoj akciji. Možda je najbolje da razgovaramo sa Policajcima koji voze motor, jer su i oni pogoðeni svim onim što se dešava u vožnji motocikla. Ako se ne varam, ove sezone je nastradao i jedan policajac na motoru.

 

Ja sam voljan da finansiram štampanje flajera i 100 Bonžita. Svakako, ne moraju da budu Bonžite u pitanju, možemo da vidimo sa Plazmom pa da napravimo akciju "Smanjivanje broja nesreæa pomoæu mini Plazme"...

 

Šta mislite o tome?

 

najzli[/quote']

 

PRVO I OSNOVNO

vi mene to zahebavate ili sta????

problemi se neresavaju deljenjem slatkisa ...

@najzli

nemoj da se vredjas il shvatis licno

dal si ti ok

brate ...znas da panduri prave problem ako se u gradu na jednom mestu okupi vise od 10tak motora ...sat ti tislis da ce nam odobriti ...neku pricu sto ti ovde pominjes...

automatski bi zabranili i skup u bg...

nezaleci se

drugo ...radili smo flajere i koliko je to pomoglo ....

???

znam da se i dosta emisija vodilo na ns tv o bezbednosti motorista ...doduse ns...za razliku od bg ima ipak malo kulture u saobracaju ...

mislis da je moguce nagovoriti nekog sa glupom cokoladicom da obrati vise paznju na tebe ...heheheh izvini al ovo je smesno ...

ako hocete odraditi nesto ...sto (bez uvrede ) neverujem da je moguce...zbog nas samih ... radite ...

BILBORD ...isti kao flajere ...

SMARAJTE RADIO STANICE TV STANICE ...SVE MOGUCE MEDIJE SVE VISE I DO MALOG POBOLJSANJA CE DOCI...

e sad zasto sumljam...

brate ...brka kad je zvekno ... kad se pomenulo da se prikupi neka kinta coveku da se pomogne ...GDE STE SVI BILI ...

za sve ovo isto tako treba nazalost lova .... i zato sumljam ...

ako cemo iskreno ...

al bar 2 bilborda u gradu ...mini emisija na tv i konstantna kao reklama ... bi pre poboljsalo neke stvari od nekoliko cokoladica...

STRAVICNO MI JE DA SE NEKO SETIO UOPSTE TAKVE IDEJE...jos stati u gradu negde gomila motora...

uzas

pokusajte pricati sa RADETOM VOJVODICEM oko tv-a, radija reklama biborda ...za te stvari imate moju fuuul podrsku i ako nesto zatreba normalno da moze daracunate na mene al za ove gluposti ....

brate ....sta reci...

o5 najzli nije nista licno imas lepu ideju ...al realno bre ljudi sagledajte stvari ...jos nesto ...PABLO STA SE DESILO sa onom "molbom"koju si nam citao u onoj bari...sta pomenulo se i umrelo ...

TREBA OZBILJNO DA SHVATITE NEKE STVARI A NE SAMO DA SE POMENE I ZATISJE... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Duco, iskuliraj malo. Ko je umro i tebe proglasio za gurua marketinga???

 

 

 

Ovo je ubedljivo najizvodljivija ideja koju je iko ikada prosuo ovde.

Kostala bi smesno, zahteva relativno mali trud, cak je i prilicno zabavna a efekat bi mogao da bude odlican.

I ne znam zasto mislis da se problemi ne resavaju deljenjem slatkisa? Da ne treba da stanemo na raskrsnicu i delimo samare?

 

 

Da nastavimo....

Ne mora to da bude jedna raskrsnica sa 300 motora. Mogu u isto vreme da budu 3,4 raskrsnice sa nas 10ak na svakoj. Sta mislite?

U svakom slucaju bi to trebalo da bude prometnije raskrnice u centru grada koje pri tom imaju mesta za parking motora tako da nikom ne smetamo.

 

Kada je bio 9/11 u USA, prilikom spasavanja i ciscenja onih rusevina na Menhetnu, poginuo je veliki broj vatrogasaca. Moja zena je tada zivela u Majamiju.Kaze da su se ubrzo organizovali vatrogasci iz svih sluzbi u Majamiju i po semaforima poceli da skupljaju dobrotvorne priloge za porodice poginulih kolega. Inace, tamo su vatrogasci na glasu kao frajeri do jaja. E pa po semaforima su valjda dosli najbolji primerci. U tesnim majicama, preplanuli, nabildovani... skupljali su priloge u vatrogasnim cizmama. Zene su odlepljivale. Bila je to jedna od najjacih kampanja te vrste na Floridi.

Jelena kada mi i danas prica o tome, zacakle joj oci

 

:mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)
Duco' date=' iskuliraj malo. Ko je umro i tebe proglasio za gurua marketinga???

 

 

 

:mrgreen:[/quote']

djuro ti ko da nekontas ...

ja nezelim uopste da se mesam al mnooogo brate neozbiljno prilazite problemu ....globalno...

prica okupljanja motorista nepije vodu ...jer iz iskustva znam i prvi pandur ima da vas razbuca ...sem ako je neka povorka ko za pokojnike koje smo do sad tako ispracali .... a i to zele da razbucaju ...veruj mi prica nepije vodu i treba mNOOOGO OZBILJNIJE SAGLEDATI PROBLEM I RESAVATI GA OZBILJNO A NE GLUPOSCU ...

i nemoj brate ba mesas US i nas

OVO JE SRBIJA BRATE ...

...daleko bilo da treba deliti samare ...al ozbiljnije ...i zrelije razmisljajte ...to vas molim ...

toliko od mene na ovu temu ....

gledala sam samo kako lupetate ko klinci ...

sami ste svesni sta se desava na ulicama kao i ja i mislite da ce cokoladica to promeniti ...

ako je to vase razmisljanje onda

 

 

NO COMENT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Slazem se da bi akcija bila OK , mislim da treba juriti i da se okace bilbordi ,urade emisije kako radio tako i tv u vidu reklame koja bi se vrtela cesto i tako utuvila ljudima u glavu, mogu da pomognem sa nekim slatkisima po fabrickim cenama jer sam iz te branse.Samo mislim da su ti kacige suvisne medju ljudima na semaforu shto bi se skrivali iza vizira neka nas vide i shvate da smo i mi obicni ljudi bas kao i oni,Jakne kombinezoni pa cak i rukavice su ok nemoj mo preterivati. Jos nesto evo i prvih minusa tako da ce motori definitivno u garaze na zasluzeni odmor tako da bi akcija trebala da se pomeri za prolece jer ce nas zaboraviti za ovih par meseci koliko traje minus,a to nam daje dovoljno vremena da se organizujemo. :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
Duco' date=' iskuliraj malo. Ko je umro i tebe proglasio za gurua marketinga???

 

 

 

:mrgreen:[/quote']

djuro ti ko da nekontas ...

ja nezelim uopste da se mesam al mnooogo brate neozbiljno prilazite problemu ....globalno...

prica okupljanja motorista nepije vodu ...jer iz iskustva znam i prvi pandur ima da vas razbuca ...sem ako je neka povorka ko za pokojnike koje smo do sad tako ispracali .... a i to zele da razbucaju ...veruj mi prica nepije vodu i treba mNOOOGO OZBILJNIJE SAGLEDATI PROBLEM I RESAVATI GA OZBILJNO A NE GLUPOSCU ...

i nemoj brate ba mesas US i nas

OVO JE SRBIJA BRATE ...

...daleko bilo da treba deliti samare ...al ozbiljnije ...i zrelije razmisljajte ...to vas molim ...

toliko od mene na ovu temu ....

gledala sam samo kako lupetate ko klinci ...

sami ste svesni sta se desava na ulicama kao i ja i mislite da ce cokoladica to promeniti ...

ako je to vase razmisljanje onda

 

 

NO COMENT

 

Duco ako smo mi svi glupi i ako su nashe ideje bezveze i mi nemamo pojma SMISLI TI TAKO PAMETNA NESHTO BOLJE!

 

I da li je neko nekada uradio ovo shto je Najzli predlozio? NIJE. Shto znachi da ti ne mozesh da znash da li tje to da uspe ili ne...Probatjemo, ako uspe super, ako ne uspe bar smo probali!

 

A ne odmah da dignemo ruke!!!!

 

Najzli imash punu podrshku od mene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Zverka, seæaš se onog mita o Sizifu? Prolaznik je upitao Sizifa, "Kako ide?", Ovaj mu je odgovorio "Evo, gura se". Misliš li da bi se mit održao da je Sizif odustao? Sa moje taèke gledišta, ne želeæi da o meni nastaje mit, cenim da je bolje razbiti kamen i na vrh brda odneti komade. Neæe biti obli, pa se neæe kotrljati. Marketing je nauka, a ja ne želim da od naše akcije pravim bilo šta komplikovano. Probaj da u akcijama, ljudima, filmovima i stripovima, pronaðeš ono pozitivno i da se na to koncentrišeš. Odgovoriæu ti na neka pitanja koja si postavila. Prvo, Policija nije negativna. Policija slui da zaštiti zakon i da obezbedi njegovo sprovoðenje. Srbija je pravna država i ja sam siguran da æe se Policija odazvati našoj akciji. Drugo, radili smo flajere, i ja sam ubeðen da je zbog tih flajera spreèena makar jedna nesreæa. Sa tom idejom uveèe legnem u krevet i sa tom mišlju se budim, zbog toga, akcija je uspela. Treæe, nemoj Bonžitu da mešaš sa tamo nekim èokoladicama :wink: .

Drago mi je da se javio neko skeptièan, jer u tim trenucima tražimo argumente koji opravdavaju akciju. Zverkina zamerka da æe biti frke oko parkinga se rešava time što æemo raditi na više lokacija. Raskrsnica kod Ade je prometna a ima mesta za parking svuda unaokolo. Vrlo je bitno da svuda bude prisutna Policija, tako da vozaèi shvate da je akcija legalna i legitimna.

 

Što se tièe novca i Brke, nikada nije organizovana akcija, tako da sakupljanja nije ni bilo. Ako želiš, pokazaæu ti uplatnice kojima svakog meseca uplaæujemo novac u humanitarne svrhe, i daæu ti spisak poklonjenih raèunara raznim ustanovama... Biti human, to je lepo. Mi to najbolje znamo.

 

Ja æu ovu akciju sprovesti, meni to uopšte nije problem. Podeliæu Bonžite i ako jednom u buduænosti neko ko me je tada video na ulici, ablenduje ili me pozdravi, ja sam sreæan èovek, akcija uspela. Žao mi je što se ti neæeš pridužiti...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Hah... i meni Djuro zacakle oèi kada se god spomene solidarnost medju bajkerima. Žalosno je brate kad proèitaš broj registrovanih forumaša koji doðu odi a ne postoji naèin da se kanališe ta energija koja sigurno postoji. Malo bi trebalo promijeniti imidz u prièama , raspravama i komentarima koji stalno navlaèe na neki fajt i takmièenje kao u španskim sapunicama. Èarkanje zbog èarkanja.... :cry: :cry: :cry: Pratio sam mnogo tema gdje se pominje bajkerska solidarnost a nikako da se osmisli fazon kako da se krene u realizaciju. Ja nisam u moguænosti da izmislim ništa pametnije nego da se pokušamo dogovoriti i formirati fond, raèun ili bilo kakav normalan i legalan naèin da tu ostavimo po kintu dve za naše momke kojima je pomoæ u datom momentu najpotrebnija. Svakako da neka parica nije na odmet i zbog vodjenja neke kampanje u vezi bezbjednosti u saobraæaju. Najiskrenije mislim da je krajnje vrijema da se znaèajnije i realno udružimo a ne samo da postojimo virtuelno. Niko nije pošeðen moguænosti da proðe kao Brka, zato ni njega ni ostale ne smijemo ostaviti i zaboraviti jer je to naša sramota i nemar. Evo sad i ova tema iz koje se vidi da je svima koji izlaze za cestu motorom prekipilo od bahatosti, nasilja i neukosti raznih vozaèa. Uzalud je bivolu onolika snaga kada da lavovi u èoporu komadaju, bivoli se ne znaju udružiti i brinuti jedni za druge...nemaju plan zaštite.

Mislim Djuro da ti i Pablo možete osmisliti naèin kako da formiramo fondaciju gdje bi deponovali kintu za pomoæ našim drugarima. Neka je to Brka, Mina ili ti koji si isto imao incident na putu, zamisli koliko nas je pa po pet Evra..... i problem se oèas riješi. Ljudi žalosno je da se odrièemo jedni drugih a trebamo disati kao jedan. :oops: :roll: :roll: :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Ideja mi se dopada..

Na nekoliko najprometnijih raskrsnica, motori na trotoaru tik uz kolovoz, mi u opremi, sa kacigama na semaforu delimo letke i slatkise ( :mrgreen: ).. Pokoja slika u novinama da akcija dobije medijski znaèaj, verovatno bi TV StB i TV B92 ispratili akciju i napravili prilog o tome.

Da skrenemo pažnju da smo tu pored, iza i izmeðu njih, da smo i mi obièni ljudi uèesnici u saobraæaju, nasmejani, vedri i ljubazni, a ne monstrumi bez mozga koji divljaju kroz saobraæaj..

Trebalo bi da ima efekta!!!

Ja sam za, i prijavljujem svoje uèešæe u akciji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850
Ideja mi se dopada..

Na nekoliko najprometnijih raskrsnica' date=' motori na trotoaru tik uz kolovoz, mi u opremi, sa kacigama na semaforu delimo letke i slatkise ( :mrgreen: ).. Pokoja slika u novinama da akcija dobije medijski znaèaj, verovatno bi TV StB i TV B92 ispratili akciju i napravili prilog o tome.

Da skrenemo pažnju da smo tu pored, iza i izmeðu njih, da smo i mi obièni ljudi uèesnici u saobraæaju, nasmejani, vedri i ljubazni, a ne monstrumi bez mozga koji divljaju kroz saobraæaj..

Trebalo bi da ima efekta!!!

Ja sam za, i prijavljujem svoje uèešæe u akciji![/quote']

 

 

A ko ce te videti nasmejanog i vedrog pod kacigom???

ko sto rekoh nemem nistaprotiv ali daj da se vidimo da ,tj. da vide da smo normalni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850
Hah... i meni Djuro zacakle oèi kada se god spomene solidarnost medju bajkerima. Žalosno je brate kad proèitaš broj registrovanih forumaša koji doðu odi a ne postoji naèin da se kanališe ta energija koja sigurno postoji. Malo bi trebalo promijeniti imidz u prièama ' date=' raspravama i komentarima koji stalno navlaèe na neki fajt i takmièenje kao u španskim sapunicama. Èarkanje zbog èarkanja.... :cry: :cry: :cry: Pratio sam mnogo tema gdje se pominje bajkerska solidarnost a nikako da se osmisli fazon kako da se krene u realizaciju. Ja nisam u moguænosti da izmislim ništa pametnije nego da se pokušamo dogovoriti i formirati fond, raèun ili bilo kakav normalan i legalan naèin da tu ostavimo po kintu dve za naše momke kojima je pomoæ u datom momentu najpotrebnija. Svakako da neka parica nije na odmet i zbog vodjenja neke kampanje u vezi bezbjednosti u saobraæaju. Najiskrenije mislim da je krajnje vrijema da se znaèajnije i realno udružimo a ne samo da postojimo virtuelno. Niko nije pošeðen moguænosti da proðe kao Brka, zato ni njega ni ostale ne smijemo ostaviti i zaboraviti jer je to naša sramota i nemar. Evo sad i ova tema iz koje se vidi da je svima koji izlaze za cestu motorom prekipilo od bahatosti, nasilja i neukosti raznih vozaèa. Uzalud je bivolu onolika snaga kada da lavovi u èoporu komadaju, bivoli se ne znaju udružiti i brinuti jedni za druge...nemaju plan zaštite.

Mislim Djuro da ti i Pablo možete osmisliti naèin kako da formiramo fondaciju gdje bi deponovali kintu za pomoæ našim drugarima. Neka je to Brka, Mina ili ti koji si isto imao incident na putu, zamisli koliko nas je pa po pet Evra..... i problem se oèas riješi. Ljudi žalosno je da se odrièemo jedni drugih a trebamo disati kao jedan. :oops: :roll: :roll: :roll:[/quote']

 

 

Mudro Zboris Ja sam ZA :!: :!: :!: :!: :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

ma ja sto vise razmisljam o ovome, sve mi bolje zvuci!

 

Sto se kaciga tice, ja bih tu napravio komromis. Mislim da bi bilo lepo da i kaciga bude uz nas kada delimo bonzite (Najzli, jel oni rade samo za tebe?? :mrgreen: ), ali bi mozda bilo bolje da ih drzimo ispod ruke (kao panduri kada drze shapke). Lepo je kada imas prisan kontakt sa ljudima, a njega je malo teze ostvariti sa fullface kacigom na glavi. Ove sa klapnom bi jos i prosle.

Ono, komplet oprema, kaciga ispod miske a flajeri i bonzite u rukama.....PA KO DA NAM ODOLI???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Adje ljudi dok smo vruæi da nešto izmrdamo pa makr se poslije ujeli za jezik. Djuro, vataj se podsjetnika i izmudruj kak æemo se nafilovati. Evo veæ sam odvojio petaka iz šlajbuka, a daæu i dest Evriæa pa makar crko :cry: :cry: :roll: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Sjajno, stvar je pocela da se razvija...

Snoopuza, mozemo i mi iz RS tamo da se pojavimo, da povecamo broj. I obrnuto, ako i mi kod nas nesto napravimo. Ne bih dalje teoritisao o teoriji kampanje, vidim da se sjajne ideje vec generisu. Medjutim, moram da pomenem vaznost onog najsjajnijeg od svega: solidarnost i pozitivan duh medju nama. Na kraju krajeva, zato i visim na ovom sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport
Ideja mi se dopada..

Na nekoliko najprometnijih raskrsnica' date=' motori na trotoaru tik uz kolovoz, mi u opremi, sa kacigama na semaforu delimo letke i slatkise ( :mrgreen: ).. Pokoja slika u novinama da akcija dobije medijski znaèaj, verovatno bi TV StB i TV B92 ispratili akciju i napravili prilog o tome.

Da skrenemo pažnju da smo tu pored, iza i izmeðu njih, da smo i mi obièni ljudi uèesnici u saobraæaju, nasmejani, vedri i ljubazni, a ne monstrumi bez mozga koji divljaju kroz saobraæaj..

Trebalo bi da ima efekta!!!

Ja sam za, i prijavljujem svoje uèešæe u akciji![/quote']

 

 

A ko ce te videti nasmejanog i vedrog pod kacigom???

:shock:

Pa podigneš vizir :wink:

Kaciga po mom mišljenju pojaèava efekat nastupa kao motocikliste, bez nje si isti kao i pešak.. Naravno to je samo moje lièno mišljenje.. Kad i ako se bude dogovorila akcija, o sitnim detaljima æemo se najlakše dogovoriti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Stvarno odlicna ideja :!: - ne preterano teska za organizaciju, a vrlo lako moze da dobije na publicitetu. Taman ima vremena do proleca da se utanace svi planovi... ja sa naravno prijavljujem za ucestvovanje u realizaciji :)

 

A sto se kacigatice, nekako mi logicnije deluje da bude bez (barem kad govorimo o full-face kacigama, ne o flip-up i onim "pandurskim") bas zbog tog "prisnijeg kontakta"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)

DEFINITIVNO MOJE POSLEDNJE OGLASAVANJE NA OVU TEMU

 

 

@mina ja nekazem da sam najpametnija mince i uopste u tome nije poenta

nego uvek svakom problemu se jako neozbiljno prilazi ...a na kraju ostane samo na prici ...

 

snoo vam je sve reko...

 

@NAJZLI

BRATAC SVAKA TEBI CAST ...IMAS PRAVO ALI...OPET ...

ko sto sam rekla iz iskustva znam da murija i nece bas podrzati tu pricu ...

 

vama sve naj ako uspete svaka cast ...al mislim da je dooosta neozbiljno .... kako god ...s samom tom akcijom vam stvarno zelim od srca uspeh....

 

i da se ne zavrsi ko druge ...mnoooge druge teme i ideje samo na prici ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

ljudi ide predizborna kampanja trebalo bi pokusati nekoj stranki dati ideju i slagati ih da ce 10.000 motorista glasati za njih ako pomognu,sto da ne lazu i oni nas.

sve treba pokusati i sve pokrenuti ,pa cak i deliti flajere sa slatkisima .

samo dizate frku i pojavljivati se i verujem da ce imati ogromnog efekta.

pa bre ko ce se boriti za nasa prava ako ne mi .

samo pocnite ,to sa flajerima je odlicna ideja za pocetak i ne samo u bg vec po svim manjim opstinama pa imamo bajkere u svakom selu a da neprisamo po gradovima.

kontaktirajte svaki klub u srbiji i svi ce pomoci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja