Jump to content

Moto Zajednica

Diskusija o kampanji 'zastiti motorista'

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nemoz` to tako aj sad svi! Mora da se organizuje jedno telo od mozda 10 ak ljudi kojima cemo mi dati glas (kao stari delegatski sistem u sfrj), pa neka oni izaberu nekog glavnog izmedju njih ili van grupe, inace odosmo u anarhiju, ili jos gore, kao sto Duca rece, sve ostade na pricci.

Da sad ne bi izigravali moto klub, sto nismo, nego biramo AD HOC predstavnike za ovu akiju, koji nece izigravati funkcionere i pametnjakovice, vec se se samo vise od nas rastrcati.

Nemoze 100 ljudi u glas da ovo organizuje ali moze 10000000000 da ucestvuje, podrzi, dotira, isprati itd.

 

Mi smo Srbi, i imamo problema sa organizacijom, brzo se palimo, ali brzo utihnemo.

 

Ja sam 500% za ali kao sto kazem, dosta razvodnjavanja. Ja sam dao nacrt za flajere, svi su priokomentarisali i zaboravilo se za 10 dana. Kad je Najzli sve sam organizovao i otstampao, svi su se trceci pridruzili. Svaka cast Najzliju, ali 1 je Najzli. Ostali prilepci i ja, nek se sada malo angazujemo.

 

Odmah lepo dajte da izaberemo 10 ak ljudi koji mogu ovo da izguraju a mi smo svi uz njih. Nek oni izaberu tog 1 og i gotovo, nema vise bespotrebne price i razvodnjavanja tipa "jao sto je dobra ideja, nek pocne"...Pa pocela je ovog sekunda! :) Hocemo? Ajmo!

 

Ja predlazem prvih 5 registrovanih clanova ovog foruma kao stare clanove "metuzaleme" :twisted: (kao savet bezbednosti), pa onda: Najzlija (6), Djuru (7), Evil Zoa( 8. ), Andreja(9) i Denisa. Za ove znam :) Naravno, vi predlozite druge... Neka ti izabrani izaberu NOSIOCA projekta, ili najstarijeg medju jednakima i VOILLA:) Dajte da damo po neki dinar, ko koliko moze na taj ziro racun i krecemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Oglašavaj raèun da manem za èip :lol::lol::lol::lol::lol: Yuuuuhuuu! To braæo, takve vas volim a ne kad se zamotavamo oko neke truleži 8)8) Evo, ja i moj zemo iz RS æemo prvi a vi za nama. :wink: Ha... nismo izgleda izgubljeni koliko djelujemo :P:P:P :oops: ! Ej Endurac, ajde poguraj ove "parnjaèe" :wink: ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Svesrdno æu pomoæi svaku akciju: novèano i psiho-fizièki! Što Endurac reèe, hajde da oformimo telo, podelimo zadatke i da se radi. Neko od "džombi" sa foruma neka napravi izbor ljudi za koje smatra da mogu da iznesu stvar i zakaže sastanak. Kad krenemo sa delovanjem, videæemo gde smo i šta smo. Ne sme da ostane na tome da nismo pokušali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Opušteno ljudi, kraj je sezone, parkirali smo motore. Ja æu osmisliti akciju, izvršiti preliminatne razgovore sa onim ljudima sa kojima procenim da bi mogli da pomognu i na kraju æu Vam prezentovati predlog. Uopšte nije pitanje da li æe se akcija održati, ona æe sigurno biti ostvarena. Da li æe biti delotvorna? Uh, seæate se Ðinðiæa, on je bio politièar, ali i filozof. Jednom prilikom je prièao na temu da li æe nam, i kada, biti bolje. Rekao je: "Da li imate problem? Ubedite me da svakim danom, svim silama utièete na to da se taj problem reši, da ulažete èitavog sebe tražeæi rešenje, da se trudite i da ste koncentrisani na taj problem... Nema problema koji ne može da se reši, ukoliko se svi trudimo da ga rešimo". Ja cenim ljude koji pametno govore. Mislim da nije bitno koliko je moj deo u ovome mali ili veliki, bitno je da svako od nas uloži onoliko truda koliko je u stanju. Kada jednom rešimo, ili ne rešimo problem koji imamo, èista obraza æemo moæi da kažemo da smo dali sve od sebe. Iz tog razloga, ja ne govorim o stvarima za koje ne mislim da æu moæi da uradim. Ukoliko se desi da jednog lepog dana, sam delim Bonžite na semaforu, meni to neæe biti ni teško ni ponižavajuæe, biæu sreæan što radim pravu stvar. Bitno je biti èist prema sebi, na taj naèin ne možemo biti prljavi prema drugima.

Bilbordi nisu namenjeni vozaèima veæ potrošaèima koji imaju vremena da se koncentrišu na reklame. To su ljudi u autobusima, tramvajima... Reklama na televiziji neæe dopreti do svesti vozaèa, TV reklame nemaju veliki odjek ukoliko nisu skupe i u dobrom terminu. Ja reklame ne volim jer ih ubacuju kada je najzanimljivije. Ne mislim da æe bilo koja reklama ili bilbord imati veæi uticaj na vozaèa od toga da mu ja priðem na semaforu i zamolim ga da èešæe gleda u retrovizor, pri tome dajuæi mu Bonžitu kao znak dobre volje, i obratiti se njegovom klincu sa "Sada budi dobar i slušaj tatu, a kada porasteš i kupiš motor i ti æeš sa nama u ovakve akcije". Vozaèima ženskog pola, treba dodeliti po koji kompliment, reæi im kako lepo izgledaju, i zamoliti ih da obrate pažnju na motoriste. Treba im slikovito objasniti u kakvoj smo mi situaciji. Endurac, hvala na poverenju, ali onoga momenta kada napravimo komisiju i odvor, to onda prestaje da bude zabava, postaje obaveza... Ja ne želim obavezu, posebno prema nekome drugom. Ja æu ovu akciju tiho gurati... Ako zatreba pomoæ, ja æu vapiti. Meni je bitna podrška, a ovde je imam.

 

Samo polako i studiozno, na prvu loptu mogu da idu Ronaldinjo i Anri, mi, obièni smrtnici, treba da razmislimo više puta pre nego što nešto odluèimo.

 

Ostajte dobro,

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Bravo Najzli! Konacno nesto konkretno!

Ali mislim da je sada kasno za takvu akciju. Mislim da bi ona ostavila mnogo vise efekta na prolece jer je vecina nas vec parkirala. Do proleca bi se zaboravilo na to!

 

Sto se tice ovih "sabotera" akcije ... pa najlakse je sedeti kuci i kenj**i po svacemu sto neko pokusa. Najlake je da sednem za komp i da krenem u besedu kako smo ne zasticeni i ranjivi u saobracaju... a pri tom mi ne pada na pamet qr*em da mrdnem ili nesto da promenim po tom pitanju!

Neko je ovde spomenuo Radeta Vojvodica predsedina MFS-a. Sta je taj covek ikada uradio za motoriste - konkretno! Samo drzanje govora i politike NEPOMAZE! Ista je situacija i sa predsedinkom MAS-a Ljubom bajkerom! Samo vec godinama vrte prazne price a od dela jedna velika 0!

 

E zato mislim da bi svi sa ovog 4uma trebalo bez obzira iz kog su mc,mk-a da nastupe zajedno!

 

Ja sam vam na raspolaganju 100%. Praticu razvoj akcije i javiti se ako mogu nesto da pomognem!

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Najzli slazem se, ali mislim da mozda samo malo emocije treba stisati, i sa njima i strasti. Hoces li sam da budes u akciji i "u srcu svom da odrzis opelo" (Njegosh), ili cemo svi da radimo. "tiho guras"? Nije mi jasno.... ??

 

Ako solirash a treba ti podrska, imash je, a ako svi zajedno ucestvujemo, ucestvoujemo, ali nemoj sada da se vracamo opet na pocetak cele price...... Da znam, da se bacim na druge stvari , ako cemo da soliramo sada nakon ovoliko price. Ideja je stara mesecima, samo je sada uoblicena. Ako ti delis tvoju bonzitu na semaforu , ja nosim majice sa parolom, Pera radi trece, Mika 4to, opet - nista nismo uradili. I drugo, nikad nije kasno, Makar za pripreme...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ali mislim da je sada kasno za takvu akciju. Mislim da bi ona ostavila mnogo vise efekta na prolece jer je vecina nas vec parkirala.

 

Ma naravno, ovo treba uraditi na samom pocetku sezone i mozda ponoviti jos koji put tokom nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Ma naravno' date=' ovo treba uraditi na samom pocetku sezone i mozda ponoviti jos koji put tokom nje.[/quote']

 

Na samom startu znaci sa prvim suncanim danima marta! Plus sto najvise gluposti pravimo na pocetku i na kraju sezone! Akciju "Bonzita" ako treba ponavljati svakih mesec dana na raznim (udarnim) lokacijama po gradu: ugao K. Milosa i S. Vladara, ugao Ruzvelove i Bulevara, ugao Bulevara i Takovske, Zeleni venac, trg Republike, 29-og novembra ili kako se vec sada zove (mislim da je despota Stefana), Makeonska kod Politike, ulaz u Teraziski tunel (za ove sa Nbg-a je to izlaz :lol: )...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ali mislim da je sada kasno za takvu akciju. Mislim da bi ona ostavila mnogo vise efekta na prolece jer je vecina nas vec parkirala.

 

Ma naravno' date=' ovo treba uraditi na samom pocetku sezone i mozda ponoviti jos koji put tokom nje.[/quote']

 

Zato i rekoh da æu je tiho gurati. Poèetak sezone je pravo vreme, kada ne bude ni pretoplo za šetanje u opremi. Ne bih da se sada prijavljujemo jer æe posle biti neugodno kada se akcija bude održavala a ljudi se ne pojave... Polako...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaka cast Najzliju, ali opet kazem, ovakve stvari treba raditi ili ozbiljno ili ne raditi uopste. Pricati sa ljudima 1:1 na semaforu i slicno je gubljenje vremena. Zabavno, ali i dalje gubljenje vremena. Dnevno neko moze da prica sa, recimo, 10-20 ljudi (koji hoce da saslusaju). Neka u tome ucestvuje (opet dnevno, a nece toliko ljudi hteti da se aktivno angazuje) recimo 50 ljudi, to je maksimalno 20X50=1000 informisanih dnevno. Neka se to radi cele sezone, svih 50 ljudi, svaki dan da pricaju sa po 20 vozaca... to je 6 mesX30 dana =180 + recimo 20 dana pre i posle, da kazemo 200 dana godisnje. 200 dana X 1000 informisanih = 200.000 informisanih.

 

Sada, da vam saopstim dve cinjenice:

 

1. nema NIKAKVE sanse da se ovo ovako odrzi, moja procena je da eventualno 10% od ovoga moze da se ostvari iz sto razloga (niko nece da po celu godinu juri ljude po semaforima, nece ljudi da pricaju, zamor posle 3-4 razgovora itd itd...) U NAJBOLJEM SLUCAJU moze da se uradi recimo 20.000 razgovora tokom CELE sezone, dakle 10% od teorijskog broja. Realnije, ovako moze da se informise recimo 5000-10.000 ljudi, MAKSIMALNO.

 

2. JEDAN JEDINI BILBORD NA DOBROM MESTU tokom 7 dana vidi 20.000-50.000 ljudi, MINIMUM.

 

3. Jedno jedino gostovanje na TVu na nacionalnoj televiziji proprati 100.000-500.000 ljudi, MINIMUM.

 

Da ponovim, mene sve ovo interesuje i smatram da treba nesto uraditi, ali ovo kako se ovde o tome razgovora je neozbiljno, i smatram da je cisto gubljenje vremena. Ili cemo da to radimo kako treba, ili necemo da radimo uopste. Mislim da to treba da se radi kako treba, a ne da se pravi zajebancija i kvazi okupljanje od toga.

 

Zao mi je ako mozda zvucim ostro, ali probajte da razumete i drugu stranu, radi se o bezbednosti saobracaja i ljudskim zivotima. Ne daj Boze da se nesto desi tokom takve akcije, motoriste ce staviti na krst, gore nego ikada do sada. Takodje, koliko vas je spremno da iskulira na eventualne provokacije kojih ce svakako biti, na teranje policije, na kraju krajeva na recimo neki bezobrazan ili vulgaran odgovor nekog od vozaca-prolaznika?

 

Razmislite malo i ohladite se, dolazi zima, do aprila ima 4 meseca da se ljudski organizujemo i da se nesto radi. Ovako stihijski i na o-ruk metodu potpuno je besmisleno, i samo moze da napravi neki incident.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Okrenem 2-3 telefona i gotovo :D:D:D

 

Ugao Nemanjine i Miloševe je malo problem zbog èestog prolaska državnih funkcionera, pa bi imali odredjeni problem sa bezbednosnim strukturama na višem nivou, što ne znaèi za ostalih boga oca raskrsnica po gradu...

 

Odabrati malo manje nervozne raskrsnice i bez tramvaja i trolejbusa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

pa cak i na naplatnim rampama uz karticu proturiti flajer ,smatram da ce tako mnogo vise njih biti upuceno i upoznato sa nasim problemom.

 

a ne samo bg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Andrej, u pravi si sto se brojki tice. Ali vidi, svaka tako ozbiljna akcija trazi puno kinte, drugim recima sponzore...

 

Pre nego sto se tako nesto moze napraviti, moramo uciniti bar nesto. Ova ideja je sjajna i nenametljiva i lepo moze da se iskoristi kao intro za nesto sledece, gde bi lakse pronasli sponzore...

 

Lepo je Najzli rekao, problem ne mozemo resiti jednom akcijom, ma koliko mega ona bila. Busicemo tamo gde mozemo i koliko mozemo, pa nek za to sazna i samo 100-200 ljudi, tj. vozaca... Ako tih 100-200 vozaca budu pazljiviji, vec je neki napredak. A realno je da taj broj bude veci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Dok sam citao ove predhodne postove ovo mi je palo na pamet:

 

1. andrejp je u pravu sto se brojki tice, s tim sto se mozd radi i o jos manjem broju ljudi u direknom kontaktu, ALI, to sigurno nece proci nezapazeno od medija. Znaci bice BESPLATNE price o tome.

 

2. konkretno i relativno jeftino rjesenje, simpaticno i POZITIVNO, a to je ono sto ostavlja utisak.

 

3. jedan tehnicki detalj: kacige su obavezne, ali ne na glavi, zbog prisnijeg odnosa, vec u ruci da bi se iz kacige vadile bonzite ili flajeri. Na taj nacin motorist je samo u opremi i ne opterecuje se kesama, torbama i sl. vec iz kacige dijeli materijl. Na taj nacin je i skrenuta paznjana na kacigu.

 

4. Voditi racuna o tome ko su ljudi na raskrsnici, niposto da stoje oni ,,krtkog fitilja'' jer kako je neko rekao sigurno ce biti provokacija.

 

5. Policija ce uvjek da podrzi akcije koje imaju edukativni karakter, a ne ugrozavaju bezbjednost saobracja.

 

6. Ne mjesati politicke partije u to, vjerujte imalo bi kontaraefekat. Bar ne direkno i ocigledno.

 

7. Vecina nas ima tamnu opremu, pa bi bilo pozeljno gledati da na raskrsnici nisu svi ,,mracno'' obuceni.

 

 

Jedan slogan: ,,ako ne radi mene, pogledajte u retrovizor radi sebe''

 

Svidja mi se ideja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Svaka cast Najzliju' date=' ali opet kazem, ovakve stvari treba raditi ili ozbiljno ili ne raditi uopste. Pricati sa ljudima 1:1 na semaforu i slicno je gubljenje vremena. Zabavno, ali i dalje gubljenje vremena. Dnevno neko moze da prica sa, recimo, 10-20 ljudi (koji hoce da saslusaju). Neka u tome ucestvuje (opet dnevno, a nece toliko ljudi hteti da se aktivno angazuje) recimo 50 ljudi, to je maksimalno 20X50=1000 informisanih dnevno. Neka se to radi cele sezone, svih 50 ljudi, svaki dan da pricaju sa po 20 vozaca... to je 6 mesX30 dana =180 + recimo 20 dana pre i posle, da kazemo 200 dana godisnje. 200 dana X 1000 informisanih = 200.000 informisanih.

 

Sada, da vam saopstim dve cinjenice:

 

1. nema NIKAKVE sanse da se ovo ovako odrzi, moja procena je da eventualno 10% od ovoga moze da se ostvari iz sto razloga (niko nece da po celu godinu juri ljude po semaforima, nece ljudi da pricaju, zamor posle 3-4 razgovora itd itd...) U NAJBOLJEM SLUCAJU moze da se uradi recimo 20.000 razgovora tokom CELE sezone, dakle 10% od teorijskog broja. Realnije, ovako moze da se informise recimo 5000-10.000 ljudi, MAKSIMALNO.

 

2. JEDAN JEDINI BILBORD NA DOBROM MESTU tokom 7 dana vidi 20.000-50.000 ljudi, MINIMUM.

 

3. Jedno jedino gostovanje na TVu na nacionalnoj televiziji proprati 100.000-500.000 ljudi, MINIMUM.

 

Da ponovim, mene sve ovo interesuje i smatram da treba nesto uraditi, ali ovo kako se ovde o tome razgovora je neozbiljno, i smatram da je cisto gubljenje vremena. Ili cemo da to radimo kako treba, ili necemo da radimo uopste. Mislim da to treba da se radi kako treba, a ne da se pravi zajebancija i kvazi okupljanje od toga.

 

Zao mi je ako mozda zvucim ostro, ali probajte da razumete i drugu stranu, radi se o bezbednosti saobracaja i ljudskim zivotima. Ne daj Boze da se nesto desi tokom takve akcije, motoriste ce staviti na krst, gore nego ikada do sada. Takodje, koliko vas je spremno da iskulira na eventualne provokacije kojih ce svakako biti, na teranje policije, na kraju krajeva na recimo neki bezobrazan ili vulgaran odgovor nekog od vozaca-prolaznika?

 

Razmislite malo i ohladite se, dolazi zima, do aprila ima 4 meseca da se ljudski organizujemo i da se nesto radi. Ovako stihijski i na o-ruk metodu potpuno je besmisleno, i samo moze da napravi neki incident.[/quote']

 

 

Ovo sto ti pricas se NIKADA nece desiti. Ovo sto Najzli prica ce se desiti. Ako cu da biram izmedju necega sto ce malo da pomogne i necega sto nece uopste da pomogne jer se nikada nece desiti, izabracu, nije tesko, ovo prvo.

 

A da, i ne znam o kom gubljenju vremena pricas???

Gubljenje vremena je za mene spavanje do 12, ovo sigurno nije. Pa da uradimo jednu ovakvu akciju ja ti garantujem da bi sutradan ceo grad pricao o tome. I kakvi razgovori?!?! Pa ja nemam nameru da vodim diskusije od pola sata sa svakim vozacem automobila. Napravis dobar, ne preopsiran flajer, nasmejes se, das coveku to kroz prozor (kao 24 casa) i ides dalje. To je 15sec po automobilu.

Akcija je veoma efektna. Moj cale ili keva, koje oboje zabole za motore, bi o tome pricali dva dana jer bi im bilo simpaticno.

Pa neka na ovaj nacin 1000 vozaca postane svesno da mi postojimo, ja sam zadovoljan. Dovoljno je da samo jedan od tih hiljadu bude onaj koji bi za 2 godine opicio mene dok ga prolazim levom stranom.....ja sam ubo bingo i moja bonzita se isplatila!!

 

Siguran sam da 3 puta u toku sezone mogu da izdvojim 2 sata, da umesto jedem govna po kaficima, provedem na nekoj raskrsnici.

 

Bilbordi, TV gostovanja, dirizabli, kurci-palci, sve je to lepo, ali od toga nema nista.

Od ovoga ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ideja je super Najzli a sto se uspesnosti tice citiracu svoga profesora iz predmeta koji se bavi programiranjem:

"Resenje sa hiljadu mana je bolje nego da nemamo resenje"

 

Najzli ja ovu akciju nemogu propratiti ni idejno ni materjalno ali se zato

dobrovoljno javljam da se manekenisem po semoforima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Televizija je magicna igracka i ja mislim da bi gostovanje na RTS-u ili kako se to sad zove Nacionalni Medijski Servis bilo vrlo korisno.

 

Ja licno mogu da pomognem oko RTS-a i B 92.

 

:shock: :shock: :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Potpuno se slazem da bi ovakva kacija bila krajnje opravdana i pozitivna. Nije bitno ,kao sto neki vec rekose, koliko ljudi startujemo na semaforu, bitan je efekat koji ce to na tu nekolicinu ostvariti i kakav ce to uticaj imati na medije uopste. Ovakvom akcijom, makar u njoj i samo desetak ljudi ucestvovalo, napravice se prolaz za buduce akcije koje se nadam da ce biti ucestalije. Mislim da policija nije apsolutno nikakav problem, posto u krajnjem slucaju ne cinimo nikakav prekrsaj, a na drugu stranu, mozemo istom akcijom da promovisemo kakav su nam SHIT od parkinga za motocikle napravili (ja cu prvi da uparkiram motor u onu STVAR za bivcikle).

Ova akcija bi naravno, kao sto opet neko rece i vise puta pre mene, trebalo da se izvede na pocetku sezone iz vec mnogih gore spomenutih razloga.

Sto se tice finansija, mislim da je to vec skakljiv detalj, posto verujem da nece bas moci svako da ucestvuje u sakupljanju sredstava koja bas i ne bi bila mala. Bilo bi dobro kada bi neko povukao neku vezu za dobijanje nekih promo paketica Bonzitica ili plazmica (neko nasu akciju moze iskoristiti kao promociju svojih proizvoda).

I jos nesto, u slucaju da se dele bonzite, smatram da najzli treba da ima zatvorenu full-face kacigu da ne bi vise jeo nego delio :lol: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Oket oket, ja mogu predložiti da se odrede prioriteti da nebi ispalo da svako od toga oèekuje nešto sasvim stoto u smislu a zašto ovo a ne ono .

Moje vidjenje situacije, mimo inicijative o zajednièkoj manifestaciji je pomoæ ljudima kojim a je ona trenutno neophodna. Pri tome ne mislim na nadgradnju i uljepšavanje nego na elementarnu pomoæ i spašavanje naših drugara nekih veæih ili èak nerješivih problema. Dobro sam proèitao sve inicijative i mislim da je osim plana "bonžita" koji je svakako dobar naèin potrebno prvenstveno pomoæi bajkere koji su imali najveæu štetu, kao što je Brka, Mina, Peca..... ili pomoæ porodici nekih kolega koji su na žalost izgubili život.

Da... vidim i sam , ali šta mogu kada sam svim preoptereæen stvarima i sjeæanjima na mnogo naših drugara koji su imali kojekakve nesreæe u ovoj sezoni. Ja tako doživljavam elementanu solidarnost a akcije poput ove koja je pokrenuta smatram za izuzetno korisnu prevenciju i popularizaciju našeg hobija. Ukoliko se ustraje na bilo kojoj inicijativi koja okuplja i solidariše bajkere sve može doæi na red.Vidim da nas muèi ista muka pa zato evo da prvo pokušamo da vidimo znamo li šta hoæemo i šta je u svemu prioritet . Ola!

Ukratko... htio sam reæi da pokušamo da prvo izvuèemo prijatelje iz postojeæe nevolje, da radimo na prevenciji da do takvih stvari ubuduæe rjeðe dolazi i teæe po redu da radimo na popularizaciji moto sporta na sve naèine i u svim vidovima. Znaèi prvo spašavanje i pomoæ u nevolji pa onda sve ostalo.

U suštini.... najiskrenije sam bio presreæani dok sam èitao sve i jedan komentar bez izuzetka. Ovo je za ovaj forum istinski veliki i poseban dan i bilo bi dobro da ga nekako zapamtimo i obilježimo. Što bi rekli naši stari.... da se obavežemo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Ovo sto ti pricas se NIKADA nece desiti. Ovo sto Najzli prica ce se desiti. Ako cu da biram izmedju necega sto ce malo da pomogne i necega sto nece uopste da pomogne jer se nikada nece desiti, izabracu, nije tesko, ovo prvo.

 

A da, i ne znam o kom gubljenju vremena pricas???

Gubljenje vremena je za mene spavanje do 12, ovo sigurno nije. Pa da uradimo jednu ovakvu akciju ja ti garantujem da bi sutradan ceo grad pricao o tome. I kakvi razgovori?!?! Pa ja nemam nameru da vodim diskusije od pola sata sa svakim vozacem automobila. Napravis dobar, ne preopsiran flajer, nasmejes se, das coveku to kroz prozor (kao 24 casa) i ides dalje. To je 15sec po automobilu.

Akcija je veoma efektna. Moj cale ili keva, koje oboje zabole za motore, bi o tome pricali dva dana jer bi im bilo simpaticno.

Pa neka na ovaj nacin 1000 vozaca postane svesno da mi postojimo, ja sam zadovoljan. Dovoljno je da samo jedan od tih hiljadu bude onaj koji bi za 2 godine opicio mene dok ga prolazim levom stranom.....ja sam ubo bingo i moja bonzita se isplatila!!

 

Siguran sam da 3 puta u toku sezone mogu da izdvojim 2 sata, da umesto jedem govna po kaficima, provedem na nekoj raskrsnici.

 

Bilbordi, TV gostovanja, dirizabli, kurci-palci, sve je to lepo, ali od toga nema nista.

Od ovoga ima.

 

Djuro, necu da ulazim u raspravu oko ovoga, nema svrhe.

Pogledaj PP.

 

Samo kratko da odgovorim: da li ce se desiti nesto ozbiljno zavisi od PRISTUPA, a ne od volje i znanja. Tvrdim da je organizacija TV gostovanja, pa cak i dobijanja 2--4 besplatna bilborda relativno laka, cak rutinska. kada pricam o gubljenju vremena, ne mislim bukvalno, nego o korisnosti i efektu utrosenog vremena. Akcija jeste efektna, ali kazem da se sa istom tom energijom i trudom moze uraditi mnogo EFEKTNIJA akcija, ako se na samom pocetku postavi na jasne i stabilne temelje.

 

Ponavljam, od bilborda i TV gostovanja nema nista samo ako se mi ne organizujemo. Znas o cemu pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Mislim da bi akcijom "bonzita" i drugim slicnim akcijama mogli vrlo lako da si obezbedimo i doticnu TV emisiju, a u skorije vreme bi mogli da nadjemo i brojne sponzore od kojih bi novac isao bas u svrhu pomoci prijateljima motoristima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Uh , sad sam malo kontemplirao, razmisljam da li da obucem daineze sarenish kozu il probiker elegantnu jaknu za deljenje letaka, crvljive bonzite i ostalo, i koju kacigu da kupim i ostalo, o motoru da ne pricam, i nekako mi pade na pamet raskrsnica na izlasku ispod podvoznjaka iz Brankove, opasna ali prometna i efektna.

 

Razmisljam kako sam se nabudzio sa nekim kolegom bajkerom ili skuterashem (i oni su jako jako bitan deo akcije) sa foruma i tu operisemo, i stalno me pogadja isto pitanje , jer sam na trenutak zamislio da sam vozac kola koga sam startujem i kome onako elegantno prilazim u full opremi...a pitanje je jedno: "KOJI SE MOJ VI BUNITE KAD VOZITE KAO IDIOTI PO GRADU??????"

 

Hajde mozda malo i ovome da se posvetimo, jer cemo na ovo nailaziti mozda u vise od 70% slucaajeva "musterija" raspolozenih za komunikaciju.... i ne mogu reci da i oni nisu u pravu.....

 

Kako resiti? Reci da su drugi krivi.../

 

Ili reci "posteno, ali istovremeno radimo i na sopstvenoj edukaciji:)"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Imam bolju ideju od bonžite, a to je da se pazare neke gotivne osvežavajuæe bombonice* u celofanu na kilo, i da se flajer za njih priveže sa nekom sexy mašnicom. Naravno kapiram da bi bilo gotivno da se flajer dizajnira u obliku znaka upozorenja (pre nego opasnosti), i tako da se deli.

Bonžita je do jaja proizvod ali je malo rogobatna a nije ni jeftina na tu kolièinu.

Ponavljam bitan je efekat flajera, a slatko ko slatko æe ostvariti isti efekat sve jedno šta je u pitanju.

 

Eventualno istražiti šta vole èetvorotoèkaši da sisaju najviše, posle šljake kad se vraæaju kuæi mrtvi i iscrpljeni, a ono gužva i sranje..... pa te bombone da pazarimo.

 

*mentol, èokolada, voæne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja