Jump to content

Moto Zajednica

Diskusija o kampanji 'zastiti motorista'

Recommended Posts

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

ovo stvarno vise nije normalno da se ovoliki broj nesreca dogodi za jednu godinu ,nemoguce, samo 5 njih koje sam dobro poznava nema vise za jedan mesec odose , neka im je svima laka crna zemlja.

ljudi treba pothitno sprovesti medisku kampanju zastite motorista na drumu i skrenuti paznju ucesnicuma u saobracaju da motori nisu macke koje pretrcavaju cestu pa ako ih zgazis nije nikakav problem, nije zajebancija to treba pothitno uraditi . po forumskim vestima preko 50 motorista u 2006 godini je izgubilo zivote mahom tudjom greskom a koliko je njih za koje nismo culi?

bre ako ovako nastavi,nedaj boze, bicemo ugrozena vrsta i moliti boga da prezivimo sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
treba pothitno sprovesti medisku kampanju zastite motorista na drumu i skrenuti paznju ucesnicuma u saobracaju ...

 

Ne, podhitno treba da uradimo ono sto je u nasoj moci i samo se mi za to pitamo - da vozimo normalno! Niko od nas ne vozi striktno po ogranicenjima, cak ni kola, a ne motor, ali ljudi...mora to malo sporije.

Kazite mi, koji procenat od ovih ljudi koji su izginuli je poginuo na otvorenom putu? Verovatno 2%

Koji procenat od poginulih je isao u okvirima ogranicenja? 0%

Koji procenat je nosio dobru, pravilno obucenu, pravilno vezanu, opremu? 25%

 

Ja prvi ne postujem ogranicenje u smislu da se preko mosta iz Kneza Milosa ka Top. zvezdi vozim 40km/h koliko jpise na tabli, ali velika je razlika izmedju toga, voziti gradom 70 i voziti gradom 150!

 

Ja bih uzroke ovolikog broja poginulih ovako rangirao:

 

1. Nepostovanje ogranicenja (ne zakonskog, nego zdravorazumskog)

2. losa ili, najcesce, NIKAKVA, oprema

3. greska nekog od drugih ucesnika saobracaja

4. stanje kolovoza (ali i ovde mozes da kazes, OK ako je put los, necu da divljam)

 

Dakle, nemojmo da krivimo druge kada sami ne zelimo da ispravljamo ono sto mozemo.

 

Ako se zakucam u automobil koji je pravio polukruzno a nije me video a ja vozio 140 u Bulevaru...pa KO ME JEBE!!

Mozda, prejake reci, ali moramo da se trgnemo...inace odosmo svi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne, ne generalizuje bez veze, sve je to tacno sto je napisao. Ja sam danas odgledao jednog pauna bez kacige kako razvlaci neku matoru zujalicu u drugoj kroz naselje sa dosta zivim saobracajem i tockaskim a kamoli u smislu pesaka (rampa u Baricu, ko zna mesto, zna o cemu pisem). Takve scene vidim skoro svaki put kada je iole lep dan. Samo prst na celo i nista vise. Ja ima na svojim motorima po tri fara plus prednji migavci u ulozi pozicije pa se opet ne mogu zakleti da sam skroz uocljiv (naravno da su stalno upaljeni) a gde su oni koji imaju jedan far pa ga i ne upale ili im ne radi? Tesko je sa nasim motoristima biti i sofer automobila danas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Pre svega, laka zemlja nastradalom.

 

Djura:

Ja bih uzroke ovolikog broja poginulih ovako rangirao:

1. Nepostovanje ogranicenja (ne zakonskog, nego zdravorazumskog)

2. losa ili, najcesce, NIKAKVA, oprema

3. greska nekog od drugih ucesnika saobracaja

4. stanje kolovoza (ali i ovde mozes da kazes, OK ako je put los, necu da divljam)

 

Skoro potpuno se slazem. U najvecem broju slucajeva, motorista je neposredno ili posredno kriv sto je nastradao. Desavaju se i situacije kada se nesreca desi potpuno van nase kontrole, ali definitivno je prebrza i nepropisna voznja u samom vrhu uzroka nesreca.

 

Usput, danas umalo da me spljeska tramvaj u Passatu. Umalo. Spasilo me je sto sam brzo dodao gas i 13 godina vozackog iskustva, tako da sam ostao priseban i brzo i naglo skrenuo levo pa desno, auto se prilicno zaneo ali nikakvih posledica nema. Sad, mogao bih da pricam kako je tramvaj prosao na njegovo "zuto" (i jeste), kako sam ja prosao na moje "zuto" (i jesam), ali prosta je cinjenica da sam zapravo kriv, jer sam neodmereno, prebrzo i neodgovorno vozio... imao sam srece vise nego pameti.

 

Hocu da kazem, prvo budite kriticni prema sebi, iskreno se zapitajte koliko vasa voznja moze da izazove posledica i probajte da se "ohladite" kako bi se ovakve stvari desavale sto manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Djura je dao apsolutno fantasticnu analizu problema.

 

Ja sam danas voizio sledecu relaciju po gradu: dedinje-kalenic-dedinje, pa zatim dedinje-slavija-ada romanlija (posto je zabranjeno pisati pravo ime

:D:D:D )....dedinje. Video sam 12 motora od kojih samo 5 vozaca sa kacigama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja sam posle moje rekreacije danas video 2 lika na R1ama bez kaciga. U 17h je vec bilo poprilicno hladno (citaj uzasno pri toj brzini) a nisu mazili motore. O bezbednosti da ne pricam. Idem tako i razmisljam, da sam na masini, nikad im se ne bih javio, niti zvukom niti klimom glave.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 660 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Danas sednem na motor i zapitam se:"da li sam ja sledeci" :? :(

Sve je to lepo sto vi pricate ali koliko sam pricao sa bikerima svi kazu jedno pricas kad si sisao sa motora a kad vozis jednostavno ako imas jaku masinu sama te tera da je bar malo cepnes..... Nemislis i samo gass sto bi rekli ! E tu nastupa sranje,a kajanje tek dolazi kad se nesto desi ili moglo da se desi jbg covek gresi dok je ziv ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
ako imas jaku masinu sama te tera da je bar malo cepnes.....

 

Decko, onda nema kajanja posle jebanja.

Malo je ti cepnes, malo onda cepnes u neki auto ili neki auto cepne tebe.

 

Za cepanje izadjes na auto put....neki magistralni put, gde je sansa da nastradas manja.

 

Ustedis 200,300EUR, pa odes na Grobnik kada je open race track day.

Jeftinije je nego zivot, garantujem ti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

Od soka jedva kucam ovu poruku. Pokojnog majstor Duleta znam godinama... Ziveo je u Visnjici, a mehanicarska radnja koju je nasledio od oca se nalazi na rospi cupriji (karaburma). Kada procitam da neko na forumu kaze da je covek bio pijanac zaista ne znam sta da pomislim. To jednostavno nije istina.

 

Copkerovic sa ovog istog foruma je verovatno osoba koja ga je zadnja videla. Ceo dan su radili njegovog golfa u radionici i rastali se zatvarajuci radnju. Dule je otisao u svom radnickom kombinezonu na svoju poslednju voznju. Danima mi se hvalio kako je kupio novu Nolan kacigu, jer kaciga glavu cuva. Njemu na zalost nije sacuvala.

 

Po prici ocevidaca, momak je zastao na raskrsnici i kada je bilo mesta krenuo je u levo da presece ulicu i udje u Cvijicevu. To je i uspeo, ali je u zadnji kraj njegove lancie udario Dule sa hondom. Momak kaze da motor nije ni video. Iz pravca grada ka dunav stanici samo je leva traka za pravo, dok je desna traka namenjena samo za skretanje desno. Dule je nazalost krenuo tom trakom i ocigledno nije video auto :-(

 

Kazu da na licu mesta nema tragova kocenja i po slikama koje sam ja video Dule je lezao na svega par metara od kola, motor ne vise od 20m.

Ne znam koliko je Dule brzo vozio ali ljudi da li je ovo moguce?

Pa ja tu raskrsnicu prolazim redovno tako. Sa mog fazera, koji ima 20cm vislje sediste se vidi sve preko automobila. Momak nije hapsen i slicno, odveden je da se uzme krv za analizu i nema alkohola u krvi. Kazu da je momak bio u stravicnom soku, scenu ne smem ni da zamislim

 

Mog majstor Duleta nema vise, a njega sam pitao koji motor da kupim, njemu sam otisao prvo da se pohvalim za Fazera, njega pitao za savet. Velika tuga ljudi, on je bio strasan drug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ja bih uzroke ovolikog broja poginulih ovako rangirao:

1. Nepostovanje ogranicenja (ne zakonskog' date=' nego zdravorazumskog)

2. losa ili, najcesce, NIKAKVA, oprema

3. greska nekog od drugih ucesnika saobracaja

4. stanje kolovoza (ali i ovde mozes da kazes, OK ako je put los, necu da divljam)moramo da se trgnemo...inace odosmo svi...[/quote'] Da ponovim zvaniènu statistiku. Svaki treæi motociklista je poginuo TUDJOM krivicom. Dve treæine gine svojom! Od ove dve treæine, poražavajuæe visok procenat prebrzih i gologlavih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Neznam Dexteru odakle ti statistika, ja ipak mislim da daleko veci broj motociklista strada svokom krivicom.

Ja sam letos posle dobrog broja godina ponovo vozio motor po Beogradu i vozio se cesto sa ekipom sa Usca i mogu Vam reci da sam bio uzasnut kako se vozi po gradu. Ja nisam video nijednog napominjem nijednog motociklistu da postuje propise. Svi preticu preko pune, prelaze na drugu stranu da bi dosli na celo kolone, svi prebrazo voze po gradu i kurce se!

Svaka cast izuzetcima nazalost njih nisam uocio.

 

Postovani BikerBoy ako te masina sama tera da je "cepnes" i nemozes da se obuzdas, onda ti preporucujem da prestanes da vozis i postedis svoju porodicu i prijatelje velikog stresa. Motor se vozi glavom a ne rukom. Pamet u glavu nemoj te ljudi u statistiku.

Svi "super" vozaci koji su poginuli ove godine koje sam ja poznavao poginuli su svojom greskom. Kada bi oni mogli da nas posavetuju bilo bi sigurno sledece:

"Pamet u glavu i otvori osmoro ociju, kacigu na glavu i postuj propise!"

 

Nadam se da je ovo poslednja losa vest godine.

Puno pozdrava iz toplog Chicaga (-12C)[/code]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Strasno je sto ljudi isuvise cesto ginu... Svojom ili tudjom krivicom - nebitno... Bitno je da se mi pokrenemo i da pokrenemo kampanju. Bilo kakvu! Do sada su odstampani samo flajeri koje je osmislio Najzli. Juce sam sreo drugara koji je dosao do flajera u Jasminkovoj auto-skoli. Sam je rekao da ga je pazljivo procitao i da potpuno drugacije gleda motoriste na ulici. Znaci - ima efekta!

Predlazem da se oformi tim ljudi sa foruma koji bi bio zaduzen da osmisli neki vid kampanje. Ja sam na raspolaganju sto se tice dizajna i osmisljavanja vizuelnog identiteta kampanje.

Sada ce period kada ce "veliki" da se ispucaju u novogodisnjim kampanjama. Bilbordi ce biti najjeftiniji. Takodje, mi cemo biti manje aktivni na ulicama i imacemo vremena da radimo u tom pravcu. Potrebno je samo da se pokrenemo. Ima nas dosta na forumu. Energija je sveprisutna. Treba je iskoristiti na pravi nacin.

Pokrenimo se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne zelim da budem negativan, ali medijska kampanja nije nesto sto se resava tako sto nekoliko ljudi dobre volje uradi neki dizajn ili smisli slogan, to je najmanji problem. Sustinski problem su finansije i organizaciona struktura.

 

U najkracem, iole ozbiljna kampanja usmerena na informisanje vozaca mora da se radi u saradnji sa MUPom. Dalje, iole ozbiljna kapanja (i to samo na nivou BGa, ne cele zemlje) podrazumeva minimum 30-40 "lica" (strana) bilborda na po dve nedelje ili jos bolje mesec dana, kao i emitovanje kratkog TV spota (dakle 6-8 sekundi) minimum 3-5 puta dnevno na bar 2 nacionalne televizije. Da ne ulazim u detalje, vrednost televizijskih sekundi kao i bilborda (iznajmljenih lica, odstampanih rolni i pratece usluge) ulazi u opseg vise desetina hiljada evra.

 

Naravno, ovakve kampanje se uglavnom rade po principu donatorstva, tj bilbord kompanije se odreknu svog dela, stamparske kuce svog, TV kuce svog... ali opet ponavljam, skoro je nemoguce da se sve to zavrsi sa 0 evra troska, ako nista drugo mora da se plati materijal na kome se stampa. Mislim da je malo verovatno da kampanja bude bez troskova.

 

Konacno, ako bi sve to i bilo reseno, postavlja se pitanje - KO stoji iza kampanje? Sajt? A sta je sajt u formalno-pravnom smislu, grupa gradjana? Agencija? Udruzenje? NISTA od toga, tako da pravna lica tj firme i vladine sluzbe i agencije nemaju sa kim da pricaju... Dodajte na to i cinjenicu da kampanjom mora neko da se BAVI, to nije posao od 30 minuta nego ozbiljni mesecni angazman, sa puno radnih sati...

 

Mislim da od ovog posla nema nista za sada. Nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
Ne zelim da budem negativan' date=' ali medijska kampanja nije nesto sto se resava tako sto nekoliko ljudi dobre volje uradi neki dizajn ili smisli slogan, to je najmanji problem. Sustinski problem su finansije i organizaciona struktura.

 

U najkracem, iole ozbiljna kampanja usmerena na informisanje vozaca mora da se radi u saradnji sa MUPom. Dalje, iole ozbiljna kapanja (i to samo na nivou BGa, ne cele zemlje) podrazumeva minimum 30-40 "lica" (strana) bilborda na po dve nedelje ili jos bolje mesec dana, kao i emitovanje kratkog TV spota (dakle 6-8 sekundi) minimum 3-5 puta dnevno na bar 2 nacionalne televizije. Da ne ulazim u detalje, vrednost televizijskih sekundi kao i bilborda (iznajmljenih lica, odstampanih rolni i pratece usluge) ulazi u opseg vise desetina hiljada evra.

 

Naravno, ovakve kampanje se uglavnom rade po principu donatorstva, tj bilbord kompanije se odreknu svog dela, stamparske kuce svog, TV kuce svog... ali opet ponavljam, skoro je nemoguce da se sve to zavrsi sa 0 evra troska, ako nista drugo mora da se plati materijal na kome se stampa. Mislim da je malo verovatno da kampanja bude bez troskova.

 

Konacno, ako bi sve to i bilo reseno, postavlja se pitanje - KO stoji iza kampanje? Sajt? A sta je sajt u formalno-pravnom smislu, grupa gradjana? Agencija? Udruzenje? NISTA od toga, tako da pravna lica tj firme i vladine sluzbe i agencije nemaju sa kim da pricaju... Dodajte na to i cinjenicu da kampanjom mora neko da se BAVI, to nije posao od 30 minuta nego ozbiljni mesecni angazman, sa puno radnih sati...

 

Mislim da od ovog posla nema nista za sada. Nazalost.[/quote']

 

Sve što si rekao je na mestu. Ali, ne mora ta kampanja da bude agresivna kao za "Lav" pivo ili "Persil". Treba krenuti polako. Zato sam i pomenuo flajere koje je uradio Najzli. Možda da napravimo oglasnu stranu koju bi ponudili auto-moto èasopisima da objave (opet se nudim za tehnièko-dizajnerski deo posla). Radeæi u redakciji jednog magazina znam da smo bez razmišljanja objavljivali sve što je bilo u cilju zaštite ljudskih života (oglasne strane za kampanju u borbi protiv raka dojke i sl.). Isto tako verujem da bi intersantan tekst o ugroženosti motorista na našim putevima objavile mnoge dnevne, nedeljne i meseène novine. A ima ljudi na forumu koji umeju da pišu. Svojevremeno sam se poigrao sa jednom slikom koju je pronašao Najzli - http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=2640

Ja æu svakako uraditi bar nešto. I to nešto æe se naæi na sajtu koji treba da pokrenem u skorije vreme... Kupio sam i dva sita za štampu na tekstilu. Vrlo rado bih, potpuno besplatno, odštampao nešto što bi bilo za našu stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Svi smo na neki nacin u pravu. tacno je, na srecu, da ne mora biti gigantska kampanja da bi imala odjeka, vec mala ali mocno i pametno odradjena. Setite se samo kako je polako krenulo NE BRZE OD ZIVOTA u CG , i kako je narasla, pa sami crnogorci se kunu u nju i kazu da je spasla na 1000 zivota...

 

Nazalost, moramo voditi racuna i o sopstvenoj edukaciji, jer magarci u nasim redovima voze kao da zele biti stignuti, skinuti sa motora, zavezani za prvu klupu i biti biveni do iznemoglosti mokrim novinama po ledjima.... (boze sta mi nece pasti napamet :twisted: ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Bravo Spave!!!. Dakle, ideja i jeste da se stvar inicira, pokrene i siguran sam da ce zazivjeti. AndrejP je u pravu kad ukazuje na obimnost posla oko organizacije, strukture i fund raisinga. Stvar je u tome da mi (odnosno vi jer ste iz BG) ne morate da nosite sav teret vodjenja kampanje jer je to full time posao za ceo tim. Moze se ici na 2 nivoa: pravljenjem mini kampanje putem flyera i sl, i drago mi je da vidim da neki vec nude konkretnu pomoc. Sto se tice "velike" kampanje, mislim da je na pocetku dobro kontaktirati i ostale vece klubove da se ideja distribuira i pronadju saveznici. Siguran sam da AMSS a vjerovatno i Ministarstvo za saobracaj i kom vide svoj interes u ucescu u kampanji. Dalje, u BG postoji odredjen broj NVO koji imaju pristup donatorskim fondovima za projekte slicne namjene. Ovo znam iz iskustva. A, kao sto Spave rece, imamo ljude i u medijima. Dakle, mogucnosti su velike i raznolike. Da ne idem dalje u OFF, otvorite topic kampanja, pa da se razmjene ideje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Nazalost' date=' moramo voditi racuna i o sopstvenoj edukaciji, jer magarci u nasim redovima voze kao da zele biti stignuti, skinuti sa motora, zavezani za prvu klupu i biti biveni do iznemoglosti mokrim novinama po ledjima.... (boze sta mi nece pasti napamet :twisted: ).[/quote']

 

E tu i jeste poenta...dzaba svaka kampanja, ako posle procitanog flajera/odgledanog spota/pogledanog bilborda neko iz grupe na koju cilja kampanja vidi nekog imbecila kako na zadnjem tocku pici Bulevarom, naravno bez kacige na glavi. Samo ce (mozda ispravno?) pomisliti 'ma ko ih jebe' i nastaviti da vozi kao ranije. Mnogo je ovo komplikovan svet da bi ljudi razmisljali jos i o tome da nisu svi motoristi isti i da ima i onih koji postuju pravila i druge ucesnike u saobracaju.

 

Ovo sto sam rekao se apsolutno ne odnosi na pokojnog Duleta, o kome stvarno ne znam nista, a citam sve najbolje. RIP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

a moze li ovako.

kampanju nosi udruzenje moto klubova srbije kao zvanicno registrovane institucije.

veliki deo novca ako ne i sve finansiraju motoristi srbije,treba dici prasinu a posle se prikljucuju mnogi,lako je reci nemoze.

pocnite sa radom i otvorite ziro racun pa ce te videti da li ima efekta.

ja prvi uplacujem pristojnu cifru i organizujem na sabackoj televiziji gostovanje clanova kampanje koi ce uzivo imati svoju emisiju od sat vremena,gde mogu upoznati taj deo srbije sa problemom ,naravno bez novca.

i neka svako u svome gradu uradi nesto slicno a verujem da medju vama ima onih koi mogu dosta toga da zavrse ,samo je pitanje da li trazite za to novcanu nadoknadu ili ste stvarno solidarni i drustveni da to uradite iz srca a ne zbog novca.

 

nije sve u novcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

@Denis

 

Verujem da si dao predlog od srca... i ja evo od srca kazem da sam protiv toga da udruzenje moto klubova bude nosilac kampanje. Zasto?

 

Zato sto za X godina koliko postoje nisu uradili nista, ponavljam NISTA, za dobrobit tzv moto zajednice u Srbiji.

Zato sto ih vodi amaterski menadzment

Zato sto nisu u stanju da iznesu projekat ovog znacaja

Zato sto nisu nasli za shodno cak ni da zvanicno kontaktiraju BJB sajt u smislu neke cestitke, podrske ili cega god... BJB je vise uradio na organizovanju motorista i edukaciji nego pomenuta asocijacija od kada je osnovana.

 

Zasto bi sada ma ko od nas njima uterivao novac na racun, i davao im za pravo da vode nekakvu kampanju, bezbednosnu ili ma kakvu drugu?

 

Pokusavam maksimalno da biram reci, ali mislim da oni svakako nisu neko ko treba da predstavlja motoriste Srbije, ako nista drugo ne u bezbednosnoj kampanji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

nisam ja ni mislijo na vec postojecu asocijaciju za koju se zna ko je u njoj i sta su do sada uradili.

i ja sam protiv toga.

vec na savesne motoriste sirom srbije iz raznih klubova koji su za tu akciju i to je neka druga asocijacija koja je oformljena za ovaj projekat o kome se prica ovde.

 

nadam se da me razumete sta hocu da kazem, u krajnjoj nuzdi moze i zvanicni moto klub da potegne tako nasto ,sa pravne strane to je izvodljivo.

 

netreba pametovati vec nesto konkretno uraditi,a ne oni su ovakvi oni ovakvi,a mi najbolji,i da dodam da beograd najvise ima motorista i da je centar svega a sta ste uradili do sada za bajk scenu?

 

sem licnih profita,ako neverujete meni pogledajte se u ogledalo pa se pitajte.

 

svaka cast pojedincima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja