Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR 1200

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Jel ovo jedna bregasta goni 8 ventila ili mi se to cini?  ???

Ne chini ti se maki ,jes tako je,moram priznati da sam kada sam video prvi put(bio malko vishe iznenadjen)al onda opet ima logike ,ako se zeli smanjiti broj mehanickih sklopova u engin-u(al jopet,bas da one preko cini mi se izduvne koliko se secam videa ,teraju "klackalice"malo je passe)koji postoji na hondinom home sajtu,imash shematski prikaz redosleda paljenja sve u koloru (preporuchujem,svima koji zele da se upute u nachin rada motora sa unutrashnjim sagorevanjem OTO V)ne mislim na tebe maki,nego na mladje fanove koji vole"buku" ali neznaju bash tachno kako se ona stvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

A što ne bi gonila 8 ventila? Obzirom da je samo dva cilindra u liniji, onda to nije velika dužina, tako da ne vidim nikakav problem. Gomila agregata koristi jednu bregastu, a gomila i dve. Kada kažem jednu, to kod V motora znači dve, ali u suštini jedna po liniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Zanimljiv deo iz prvog teksta koji je Velimlje postavio:

The VFR is simply the best-built motorcycle I have ever seen. Panel gaps are automotive industry even, there are no exposed bolts or clamps and the materials used throughout the bike render VFR the Audi equivalent (by far the automotive industry standard bearer in this regard) of the motorcycle industry.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Zanimljiv deo iz prvog teksta koji je Velimlje postavio:

The VFR is simply the best-built motorcycle I have ever seen. Panel gaps are automotive industry even, there are no exposed bolts or clamps and the materials used throughout the bike render VFR the Audi equivalent (by far the automotive industry standard bearer in this regard) of the motorcycle industry.

 

Vidicemo cijenu toga savrsenstva. ;) ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Mislim da je interesantno da u ta dva clanka postavljaju razlicitu konkurenciju za ovaj motor . U prvom , ja mislim realinije , uporeduju ga sa BMW K1300S , a u drugom sa K1300GT

Ja mislim da je tek dolazeca varijanta ove Honde- turing varijanta konturencija GT-ju , mada ce ako je suditi po ovom motoru biti tezi od BMW-ja , sto mene cudi ...

A od onih prica da ce sa istim motorom da naprave konkurenciju R1200GS , mislim da nema nista , takvo cudoviste bi bilo pretesko da bi imalo smisla , bar je takvo moje misljenje . Ako se razmisli , to je verovatno dobra vest za zaljubljenike u Afriku , jer Honda bi bila luda da nesto ne napravi kao konkurenciju GS-u , sa obzirom na njegovu popularnost , a ako ne upotrebe ovaj motor , jos uvek postoji nada da ce da naprave  nesto lakse , a jace od GS , sto sa obzirom na boxer motor u GS nebi trebalo da predstavlja problem .

Ova slika , koja kruzi netom , kao moguc izgled trece varijante Honde sa ovim motorom mislim da je samo patka da se zavarava neprijatelj ( BMW )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U principu su svi fabrički koferi relativno mali, mislim za sve motore, pa otud i potreba za kupovinom od firmi poput Givija. Fabrika jednostano neće da ugrozi performanse i bezbednost stavljanjem velikih kofera, a Givi to mora da uradi da bi prodao svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bojim se da bi me posle malo duže vožnje na onom sedištu saputnica odvalila od batina... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ako nekoga uopste zanima ova informacija, covek na prvoj slici sa Tokijskog sajma (koje je postavio Acim) je g.din Takanobu Ito, Honda-in predsednik.

Odlicna dva nova videa koja su postavili Velimlje i Acim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Sve preko 1.80 visine je negativno,,,,,MAli bajk za niske ljude..Ali garant ce izbaciti Varadero....Bice za sve po malo.c.cccc...Cim neko izbaci nov agregat on ga implementira u nekoliko vrsta motora da bi pokrili sve segmente trzista.Tako to biva... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Ovaj dečko sa slike je malo grbav... Zgrbavio se rmbajući da zaradi za ovo vozilo... Pošto nije mnogo grbav, zaključujem da je cena ipak ispod 15000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja