Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR 1200

Recommended Posts

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

predstavljanje je vec 8. oktobra u Tokiju.

http://www.newvfr.com/

 

 

Е стварно га претераше, јбте колку "фама" направише око два точка, к'о да је револуција...  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Izasle zvanicne fotografije i specifikacija.

 

SPECS:

 

Engine

Type Liquid-cooled 4-stroke UNICAM 76° V-4 engine

Displacement 1.237 cc

60 mm Stroke 81mm Bore

Compression Ratio 12 : 1

Max. Power Output ED: 127 kW / 10.000 min-1 (95/1/EC)

F: 83 kW / 9.500 min-1 (95/1/EC)

Max. Torque ED: 129 Nm / 8.750 min-1 (95/1/EC)

F: 115 Nm / 4000 min-1 (95/1/EC)

Idling Speed 1.050 - 1.250 min-1

Oil Capacity 4 litres

 

Fuel System

Carburation PGM-FI electronic fuel injection

Aircleaner Oil-permeated, viscous-type paper filter

Fuel Tank Capacity 18,5 litres

 

Drive Train

Clutch Wet, multiplate slipper type

Clutch Operation Hydraulic

Transmission Type Constant mesh 6-speed

Final Drive Shaft

 

Frame

Aluminium twin-spar

 

Kerb Weight 267 kg

Maximum permissible mass: 463 kg

 

Suspension

Type Front 43 mm HMAS cartridge-type telescopic fork with stepless preload adjustment, 120 mm axle travel

Rear Pro-Link with gas-charged HMAS damper, 7-step (stepless remote-controlled hydraulic) preload and

stepless rebound damping adjustment, 130 mm axle travel

 

Wheels

Type Front 5-spoke hollow gravity die cast aluminium

Rear 7-spoke gravity die cast aluminium

Rim Size Front: 17M/C x MT3.50

Rear: 17M/C x MT6.00

Tyre Size Front 120/70 ZR17M/C (58W)

Rear 190/55 ZR17M/C (75W)

Tyre Pressure Front 250 kPa

Rear 290 kPa

 

Brakes

Type Front 320 mm dual floating hydraulic disc with two 6-piston calipers, ABS and sintered metal pads

Rear 276 mm hydraulic disc with 6-piston caliper, ABS and sintered metal pads

 

honda-vfr1200-1.jpg

 

honda-vfr1200-2.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Zvanično je predstavljena, evo ih i zvanične fotografije

 

vfr14.jpg

 

vfr2.jpg

 

vfr4.jpg

 

vfr6.jpg

 

vfr13.jpg

 

Nudi se u tri boje, i to

- Peral Sunbeam White

- Seal Silver Metalic

- Candy Prominence Red

 

Aluminijski ram, kardanski prenos, leptir gasa pokretan elektromotorom (ride-by-wire) i C-ABS su osnovne tehnikalije, uz naravno novorazvijeni motor V4 konfiguracije.

 

vfr20.jpg

 

Tehnički podaci:

Motor V4

Zapremina: 1.237 ccm

Snaga: 173 KS pri 10.000 o/min.

Momenat: 129 Nm pri 8.750 o/min

Mjenjač: 6 brzina

Visina sjedišta od tla: 81,5 cm

Težina spremnog za vožnju (sa svim tečnostima i punim rezervaoarom): 267 kg

Ukupno dozvoljena težina: 463 kg

Nosivost: 196 kg

Rezervoar: 18,5 litare

 

Evo je fotografija spremne za put, no nosivost manja od 200 kg je nedopustiva za ovu klasu  :think:

 

vfrt2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Bas sam i ja hteo da postavim isti link , spdzlla .

Jesi li video onu sliku sa torbama  ??? ???

Auspuh direktno u torbu ??? Jel to umesto rerne ?

 

Motor je ako se ne varam 12 kg tezi od K1300S , ocekivao sam od Honde manje a ne vise od BMW-a . Mada mene vise interesuje turer ... dok budem spreman da kupim , izbor pada K1300GT ili nova Honda , videt cemo ... Do tad bice Hondi od par meseci ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

 

Tu procitah ovo:  :o

The new V4 typically produces more than 80% of its maximum torque (115.3Nm/8,500 rpm) at 3,000rpm.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Izgleda kao da je spakovan od cbf600 sa unitrak viljuškom i oklopom od goldwinga. :-X :-X

 

Čaba ti svemirska tehnologija i trte mrte kad je upakuješ u kacu za kupus  ???...hvala, ali ne hvala  :'( :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Zaista, u slučaju nove evolucije VFR-a, marketing je bokserskim rukavicama u kojima su bile smeštene potkovice tukao pravo u živac koji bi trebalo da generiše hype u nervnom sistemu kupca. I kao kod prenaduvanog balona, izduvavanje je brzo i brutalno.

 

Sa izuzetnim nestrpljenjem sam čekao lansiranje novog VFR-a, između ostalog jer će VFR koji sada vozim uvek imati jedno specijalno mesto u mom srcu. I za sada nisam naišao na motor koji bi mi dovoljno odgovarao da zauzme mesto trenutnog starog VFR-a. Očekivao sam to od novog, koji bi verovatno bio razlog stezanja kaiša narednih par godina dok ga ne zaradim.

 

I onda- nosivost 190 i crvc kila?!? WTF? Jedna od očajnih, očajnih karakteristika svih VFR-ova! Ako se neko vozi sa ženom, nek računa da će na letovanje voziti i peglu (da, vozio sam peglu u bisagama). Ovo nije problem nekome sa 80kg, već problem svih nas težih i većih. Onda totalna brljotina sa koferom i auspuhom... pobogu... Obrtni moment na 3000rpm, big deal, ni tu se ništa nije promenilo- full natoveren VFR star dve decenije gura u šestoj uzbrdo na 3000rpm i ne traži gas, bar je ta dizelaška osobina nešto što je za VFRove toliko tipično sve ovo vreme. A da izgleda lepo, lepo izgleda. Moderno. Da ima snage, očito da ima. Ali šta je u svemu tome toliko specijalno da bi se dizao hype? Ni ovaj mučenik na snimku ne ume da kaže, samo muca da je "specijalan", da se "oseti da je specijalan čim ga upališ"... i njegov entuzijazam mi deluje izduvano kao i moj ovog momenta. Šta je rekao ništa nije rekao.

 

Što se meni čini da Honda pokušava na silu da pravi senzaciju i reprizu revolucionarnog koncepta od pre 20 i kusur leta. Možda mislim da uz nekoliko glupih brljotina ovaj VFR može biti samo još jedna u nizu evolucija umesto savršenog produkta koji je san svakog marketing departmenta, a možda sam ustvari samo malo iznerviran jer sam previše očekivao.

 

Teško je napraviti multipurpose motor, da bude motor za sve (i turing, i grad, i staza), a da ne ispadne da ustvari nije ni za šta. A VFR je motor za sve i ni za šta, bar bi trebalo da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ne sekirajte se za 200kg nosivosti, cisto sumnjam da ce motor da se raspadne ako ponese 205kg. Pretpostavljam da su to ogranicili zbog izuzetnih performansi motora (250+ km/h sigurno). Logicno mi je da su oni konzervativno rekli da je nosivost manja.

 

Kad se pogledaju brojke, vfr1200 nije bas nesto revolucionaran. 267kg sa gorivom i 170 konja. zzr1100 iz '92 je imao 250kg suv i 150+ konja. Medjutim, kako kazu, vfr ima 129Nm obrtnog momenta, od cega je 80% dostupno od 3.000 obrtaja. To meni govori da je motor milina za voznju jer nema potrebe da se salta svaki cas kad hoces da nesto uradis na putu. Kad jos puste i verziju za gasenjem cilindara pri konstantnom gasu, dobice se manja potrosnja goriva... Pa jos kad ukinu potrebu za kvacilom u toj narednoj verziji, bice jos lakse putovati tim motorom...

 

Sve u svemu, dobro su to zamislili. Vreme ce pokazati dal su zadrzali kvalitet od ranije. Jedino sto je bedak je sto smo ovoliko cekali na vfr-a i sto cemo jos cekati za ostale modele, poput nove pan evrope i varadera.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Izgled mi nije nešto (mada je DN-01 daleko ružniji, ako je za utehu), ali verujem da je u pitanju veoma kvalitetan model, tako da vredi prežaliti look. Jedino još da su ga uklopili, bar što se naše zemlje tiče, u 1000-1100 kubika, a ovako sa 1200 ne verujem da će ih kod nas biti puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

WTF is going on with gear driven camshafts? To je bio marketinski potez, a ne gasenje dva cilindra. Za koji moj mi gasis dva cilindra kad sam kupio cetri???! Za litar gotiva manje? Zasto placam registraciju na 1200ccm ako cu koristiti 600??!?  Cudni su ovi Japanci, bitno im da naprave revoluciju.

 

Hoochie, ćeraćemo mi još ove 20+ godina stare zupčanike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Nisam poklonik starog VFR-a , ali vas razumem ...

 

Mada mislim da treba ovaj motor posmatrati kao novu Hondu a ne naslednika ovog onog , to je marketing ..

 

Ovaj model , kad se uporedi sa K1300S , i nije nesto revolucionaran , meni je BMW pored toga lepsi , ali sa duplim kvacilom i ostalim novitetima koji tek treba da se pojave na ovoj klasi motora , videt cemo ... Ako nista drugo , bar ima neke ljudske konkurencije K-liniji , pa ce cene , nadam se da se spuste na polovne , pa ako mi se ne bude svidao Hondin turer , eto mene na K1300GT  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Izgleda da je novi VFR zamisljen kao odgovor na BMW K1300S kako je Velimlje napisao. Slicnih su dimenzija, snage, nosivosti...

Bilo kako bilo svidja mi se mnogo  :P

 

post-6549-12879053334978_thumb.jpg

post-6549-12879053335581_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Po meni Honda je cenom uvek bila precenjena $$$$ a ovaj model ce tek biti. Da ne pominjem da ga vecina bajkera u Srbiji nece kupiti zbog nenormalne cene registracije za ovu kubikazu. :o Tako da jbs.ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja