Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR 1200

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Po meni Honda je cenom uvek bila precenjena $$$$ a ovaj model ce tek biti. Da ne pominjem da ga vecina bajkera u Srbiji nece kupiti zbog nenormalne cene registracije za ovu kubikazu. :o Tako da jbs.ovo.

Slazem se u potpunosti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ne razumem ??? Znaci zbog toga sto ga vi necete kupit , mi ne treba da pricamo o tom motoru ???

 

Ako vas tema ne interesuje , nadite neku koja vam se vise svida a ovde bi bilo lepo od vas ako ostavite misljenje o motoru

 

Precenjen , preskup ?? Dobro , to je validna zamerka , znaci necete vas dvoje da ga kupite , ima ko ce .

 

A jbs. ovo si mogao da preskocis .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ne razumem ??? Znaci zbog toga sto ga vi necete kupit , mi ne treba da pricamo o tom motoru ???

 

Ako vas tema ne interesuje , nadite neku koja vam se vise svida a ovde bi bilo lepo od vas ako ostavite misljenje o motoru

 

Precenjen , preskup ?? Dobro , to je validna zamerka , znaci necete vas dvoje da ga kupite , ima ko ce .

 

A jbs. ovo si mogao da preskocis .

Ko je napisao da ti ne treba da kupis taj bajk? Ja sam dao svoje misljenje o ovom motoru sa aspekta kubikaze i situacije u nasoj zemlji..I zavrsio moje pisanje u ovoj temi.A ti me sad teras da opet objasnjavam prostu logiku koja bi i sumskom medvedu bila jasna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ima tu malo i logike da ko da 15000-20000e za motor nece da se mnogo zaca za registraciju...

 

Nego, ja sa iz silnog propagandnog materijala shvatio da odmah dolaze te udarne stvari kao sto je iskljucivanje nekih cilindara i automatski menjac. Ono, sipak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ima tu malo i logike da ko da 15000-20000e za motor nece da se mnogo zaca za registraciju...

 

Nego, ja sa iz silnog propagandnog materijala shvatio da odmah dolaze te udarne stvari kao sto je iskljucivanje nekih cilindara i automatski menjac. Ono, sipak!

Kako? Ne ulazi u standardnu opremu ili?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

DARK , nemoj da se ljutis ... i ne nisam ja sumski medved , hvala na komplimentu . Smetalo me je kad si rekao -- Tako da jbs.ovo , inace tvoju konstataciju u vezi cene i velikih dazbina u Srbiji razumem . Mozda i ja nikad ne kupim Harley Davidson , imam svoje misljenje o njemu , i on je preko te magicne granice u kubaturi , ali opet necu na postu gde se ljudi razpravljaju o takvom motoru da kazem -- Tako da jbs.ovo  A mislim ima ljudi u Srbiji i na ovom forumu koji voze HD , zar ne ?

 

Inace Lalajko , potpuno si u pravu . Ne gresis . Nema ni dvostruko kvacilo ni izkljucivanje cilindra . Svi ti dodatci ce da se pojave po nekim nagadanjima za 1 godinu , i samo dvostruko kvacilo trebalo bi da kosta oko 1000 E , opet , tako se nagada ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Evo bas citam po web-u , potvrda Lalajkovog posta

 

Tezina ovog modela 267 kg ( mnogo ) a sa buducim dvostrukim kvacilom 279 kg !!!!

 

Citajuci sve te postove po netu , cini mi se , mada treba videti ovaj motor u akciji , da ko god je ocekivao zamenu za VFR ima razloga da bude razocaran . A BMW je ocigledno znao da Honda nisani njih , pa su ove godine K seriju pojacali na 1300 cc , jer Hondin V motor pravi vise obrtnog momenta nego K - linijski agregat .

 

Mene licno ne vuce BMW K1300 S ni ovaj model Honde , i da bi procenio bolje treba videti ovu Hondu u zivo , ali mislim da je BMW bolji izbor .

Vise me interesuje konkurent BMW-u K 1300 GT , kako god ga Honda nazove , sa dvostrukim kvacilom , ali se bojim da ce da prede 300 kg ladno ...

 

Oduvek sam bio ''zgoljav'' , bolje da krenem u teretanu kolko sutra ... Kako stvari stoje , ni za BMW-jca nemam misica , a kamoli za Hondu  ;D ;D

 

Pozdrav     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Evo bas citam po web-u , potvrda Lalajkovog posta

 

Tezina ovog modela 267 kg ( mnogo ) a sa buducim dvostrukim kvacilom 279 kg !!!!

 

Citajuci sve te postove po netu , cini mi se , mada treba videti ovaj motor u akciji , da ko god je ocekivao zamenu za VFR ima razloga da bude razocaran . A BMW je ocigledno znao da Honda nisani njih , pa su ove godine K seriju pojacali na 1300 cc , jer Hondin V motor pravi vise obrtnog momenta nego K - linijski agregat .

 

Mene licno ne vuce BMW K1300 S ni ovaj model Honde , i da bi procenio bolje treba videti ovu Hondu u zivo , ali mislim da je BMW bolji izbor .

Vise me interesuje konkurent BMW-u K 1300 GT , kako god ga Honda nazove , sa dvostrukim kvacilom , ali se bojim da ce da prede 300 kg ladno ...

 

Oduvek sam bio ''zgoljav'' , bolje da krenem u teretanu kolko sutra ... Kako stvari stoje , ni za BMW-jca nemam misica , a kamoli za Hondu  ;D ;D

 

Pozdrav     

Ma dzaba bildovanje.Ja sam u teretani 20 godina.Aktivan sam sportista od 107-110 kg. 191 cm sam visok a  smara me malko i ovaj moj V-strom od 240 kg.Sve preko 200 kg je smor za manevrisanje u mestu.Ali kad se krene u voznju onda tezina ne mora da predstavlja problem.Zavisi,kakva ce ta Honda biti u voznji.Npr.V-strom je tezak i ima nezgodno teziste ali kad se poveze on je kao bicikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ma , salim se ... hvala ti na odgovoru u svakom slucaju  ;D

 

Znam da su svi oni OK kad se vozis , samo nemoj to IKAD da pomenes moj zeni , njoj se svida sediste na Goldwing-u  ??? ???

 

I ja sam 194 - 110 kg , ali kao sto ti kazes , u mestu su smor . Mada moj motor je laksi  ;D

Mada verujem da ce Honda sa njihovom ''mass centralizacijom'' da smanji uticaj te tezine , ali ipak .. Ja nisam sportista ( ni s od toga ... ) pa moram da krenem u teretanu , nema mi druge ..

 

Sve sto hocu da kazem , kupio ga , ne kupio , motor ima boli glava tehnicke karakteristike , a to dali cu ikad i da budem u mogucnosti da ga kupim , otom potom ... Ovde se samo prica .... bla bla

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Meni se chini ,da je novi Hondashin jednastavno motorcikl 21veka,a kada se to bude shvatilo onda ce se bolje razumeti i neki tehnicki podaci,kao shto su tezina etc..tendencija je da se touring i sport touring motori otezavaju shto u kombinaciji sa modernim konstrukcijama i materijalima pruza sigurniju ciklistiku motora(u to sam se lichno uverio vozeci preteshkog bandita,ali ko mi neveruje neka prochita Makijev tekst o banditu,shtoje najludje sam bandit ima u stvari basic konstrukciju celicne kolevke etc))Komentar da je DN-01 "preruzan" motor moze da se prihvati samo ako se motori posmatraju kroz "naochare"raznih R-ova isl. DN-01 je praktichno novi hibrid izmedju maxi skutera i touring motora,a nemojmo zaboraviti,da na zapadu postoje i 60-godisnjaci koji se odlucuju za 1 motor(verovali ili ne)da nije bilo ove krize,motori su poceli na VELIKA vrata da se vracaju u domove od 7-77 kao vrsta hobija ,opushtanja i razbibrige(nece svako da misli o tome kakv mu je auspuh,da li mu je kvachilo tvrdo,da li brzine idu u H ...etc,ako me razumete..udobni variomatik u kom se sedi kao na goldvingu,i imash gas i kocnicu kao na zoljici...shta bolje treba nekom u kasnim srednjim godinama a zeli dva tochka? A licno se jako radujem da uzivo vidim novu hondu koja ima kompletan oklop a da se ne vidi nijedan sraf(na istom),mislim da ce mnogi promenuti mishljenje kada je budu videli,a kamoli provozali(kao ja kada sam provozao interceptora,kako li samo lepo kochi)ko ima techu u ameriki moze sada da kupi novog VFR-a800(2007)crnog sa abs-om za 7900$,a poshto se tamo moze i mlogo cenkati i obarati dodatno cena,rachunam da sa svim dazbinama i uradjenim atestom(poshto je iz amerike jel,na mashinskom u novom sadu koshta neke smeshne pare,barem mi je tako recheno)nebi izashao vishe od 10000€

No poshto je ovo subjektivno mishljenje,mozda ja grdno greshim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Sve ovo do sada su samo nagađanja i komentari ličnog vizuelnog ukusa (o kojima naravno ne treba raspravljati). Niko ga još nije provozao pa da napiše stvarna zapažanja i utiske. Jedno je nesumnjivo, izaziva pažnju i uzburkava strasti a to je verovatno i bila namera, kao što je sigurno da će biti kvalitetna sprava i da će drugi proizvođači spremiti odgovor na inovativni izazov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2637 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Interesantan podatak u danasnjim novinama

motor proizvodi 90 posto maksimalnog obrtnog momenta kod 4000 obrtlaja !

 

Jbt-e to chupa iz peta. :o

Moguce.

Mada ne mora da znaci. I MT01 na 1500-2000 obrtaja otkine ali to i jeste sve. Posle toga do crvenog nista posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Jel ovo jedna bregasta goni 8 ventila ili mi se to cini?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Malo tehnikalija:

 

- tip motora: 4 cilindra u V pod 76 stepeni

- 4 takta

- hlađenje: dve pumpe, dvostruki tok

- prenos: dva tiha lanca sa automatskim zatezačem

glave: unicam sa jednom bregastom

- 4 ventila po cilindru

- redosled paljenja: 1, 2, 4, 3

- radilica: dva dvostruka međusobno balansirajuća kolena pod 28 stepeni

paljenje: kompjuterski kontrolisano

predpaljenje: 6.4 ° -10.4 ° BTDC (na leru)

- svećice: IMR9E-9HES (NGK); VUH27ES (Denso)

- pokretanje: električni motor

- zapremina: 1237 ccm

- prečnik x hod: 81.0 x 60.0 mm

- kompresija: 12:1

- maksimalna snaga: 172.72 konja pri 10 hiljada obrtaja

- maksimalni obrtni momenat: 129 Nm pri 8750 obrtaja radilice

- broj obrtaja na leru: 1050-1250

- ubrizgavanje: elektronsko PGM-FI

- brizgaljke: jedna sa 12 rupa po cilindru

- leptirasto telo: 44 mm

- kvačilo: mokro, višestruke lamele u ulju

- ručica kvačila: hidraulična

- menjač: 6 brzina, mauelni

- prenosni odnosi:

primarna vrednost: 1.738 (73/42)

prva: 2.6000 (39/15)

druga: 1.7368 (33/19)

treća: 1.3636 (30/22)

četvrta: 1.1600 (29/25)

peta: 1.0322 (32/31)

šesta: 0.9393 (31/33)

završna vrednost: 2.6990

- zvaršni prenos: kardan sa 4 vučne i torzione opruge

- kapacitet kartera: 4 litara ulja

- kružno podmazivanje: twin bomb

- tečnost za hlađenje: uljni filter intercooler

 

Razlike za agregat VFR 1200 F sa DCT dvostrukim kvačilom

 

- kvačilo: dvostruko sa DCT uljem

- diskovi kvačila: podeljeni u dve grupe po 10 diskova (5 +5)

- ručica kvačila: automatski, nema ručice

- menjač: 6 automatskih ili sekvencijalnih odnosa prenosa

- ručica menjača: automatski, nema ručice (nožice)

- izbor promena brzina: automatik ili sekvencijalno na desnoj ručici

- sekvencijalni promena brzina: na levoj ručici

 

Nadam se da sam pristojno preveo ovo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Super acime, neznam ti izvor , ali mislim da si pogresio malo

 

ovaj deo

- ručica kvačila: automatski, nema ručice

- menjač: 6 automatskih ili sekvencijalnih odnosa prenosa

- ručica menjača: automatski, nema ručice (nožice)

- izbor promena brzina: automatik ili sekvencijalno na desnoj ručici

- sekvencijalni promena brzina: na levoj ručici

 

Daj nam izvor , ako moze , mislim da treba da ima rucicu i nozicu , jer to nije puni automatik , mozes samo da odaberes rezim rada da ne upotrebljavas ''rucicu i nozicu'' ali one su tu .... za slucaj da odaberes normalan rezim rada

Pogledaj onaj video , objasnjava sva tri moguca rezima rada - normalno , puni automatik i automatik na dugmad ( tako da ga nazovem ) gde ne koristis rucicu i nozicu , ali za razliku od punog ''automatika'' biras dugmetom kad ces u vecu ili nizu brzinu .

Treba posebno naglasit da to nije automatik kao sto moze da se nade u kolima ili onoj Hondi DN-1 , vec normalni menjac , koji zahvaljujuci duplom kvacilu menja brzine vrlo brzo , a u tom nazovi ga automatskom rezimu , elektronika ili ti ( dugmadima , treci rezim ) menja sasvim normalne brzine ko sto i svaki motor ima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Acime , izvini , ali ne pricam spanski ( ili koji god je to jezik ) ali sam po onome sto sam ja procitao i shvatio , a pogotovu gledajuci ovaj video malo ranije skoro 100 posto da sam ja u pravu . Mada nebi bilo prvi put da gresim  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne znam ni ja španski, preveo sam na engleski preko Googla, možda je on nešto ubrljao u prevodu. Možda je u pitanju leva nožica, a ne komande na levoj ručici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja