Jump to content

Moto Zajednica

Malo "tuning"

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Ja bih na taj motor stavio bregaste od uljnjaka 750+tvrdi federi za ventile i ajnšpric od srada 750 iz 98.god i power commander sa napravljenom mapom i to je to! zamislite kako bi to izgledalo da se motor zavrti cirka 13000 okretaja uz turbo a vanjski prenos jako produžen..... I nikakvih problema sa gorivom !!

 

Bregaste mi je Yoshimura' date=' pa ne bi menjao :wink: , a za ostale :?: Vec razmislio sam, ali ja stavio bi ajnspric od gsx 1400. Taj vise slici na moj, oba ujlani. Ali opet to lova, i to nije malo. Zato ni sam uzeo. Inace i karburator, je dobro. Ne treba mu nista elektrika, sve "automatski" napravi. Ali ako nadem negde polovan i jeftino, uzecu. Inace pre bi stavio magnezium, ili karbonske felne. :wink:[/quote'] Rekao sam ti da sam ti zadnju magnezijsku poklonio-trebaš ju samo preuzeti !!!

Zvonko :!:

Ako dajem ti adresu, od sogorov sin, pored zagreba, da li mozes tamo da posaljes ta felne :?: Za 2-3 sedmicu ici ce mi sogor kod njegov sin, on mogao bi da donese kuce.

Naravno... pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Ja bih na taj motor stavio bregaste od uljnjaka 750+tvrdi federi za ventile i ajnšpric od srada 750 iz 98.god i power commander sa napravljenom mapom i to je to! zamislite kako bi to izgledalo da se motor zavrti cirka 13000 okretaja uz turbo a vanjski prenos jako produžen..... I nikakvih problema sa gorivom !!

 

Bregaste mi je Yoshimura' date=' pa ne bi menjao :wink: , a za ostale :?: Vec razmislio sam, ali ja stavio bi ajnspric od gsx 1400. Taj vise slici na moj, oba ujlani. Ali opet to lova, i to nije malo. Zato ni sam uzeo. Inace i karburator, je dobro. Ne treba mu nista elektrika, sve "automatski" napravi. Ali ako nadem negde polovan i jeftino, uzecu. Inace pre bi stavio magnezium, ili karbonske felne. :wink:[/quote'] Rekao sam ti da sam ti zadnju magnezijsku poklonio-trebaš ju samo preuzeti !!!

Zvonko :!:

Ako dajem ti adresu, od sogorov sin, pored zagreba, da li mozes tamo da posaljes ta felne :?: Za 2-3 sedmicu ici ce mi sogor kod njegov sin, on mogao bi da donese kuce.

Naravno... pozdrav !

Neki dan poslacu ti adresu na mobil. Hvala. Ako ti nije tesko baci tu neki sliku od felne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Koš to je Zvonko rekao, einsprich bi bilo puno bolje riješenje, preciznije se može mapirat,nema toliko sranja sa regulacijom pritiska,...

Jedino što dosta košta jer pored power comandera koliko sam gledao na netu, treba još jedan dio jer koliko znam,power comander nema ulaz za pritisak u air box.

Mislim da ti je bolje uzet injection od SRAD-a jer od GSX-a 1400 je promjer tjela 36 mm ( nisam siguran ), a na SRAD-u je dosta veæi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Treba raditi i nesto za iducu godina' date=' u vezi einspric :wink:[/quote'] jesi li dobio jutros slike marvik felge?

Dobio sam mms, ali jos nisam znao da otvorim. :oops: Sad probacu preko PC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Sad opet ima nesto problema. U karburatoru ne moze preko 0,7 bar, vec na 0,8 bar pocinje da curi benzin. Iglice su novi. :cry: Tako izgleda da jos u ovoj godini moram da preradim na einspric.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Sad opet ima nesto problema. U karburatoru ne moze preko 0' date='7 bar, vec na 0,8 bar pocinje da curi benzin. Iglice su novi. :cry: Tako izgleda da jos u ovoj godini moram da preradim na einspric.[/quote']

To je uredu jer ne treba ti veæi pritisak od 0,3 bara od pritiska u air box-u .

Znaèi, na leru æeš imati 0,3 bara,a na boostu od 1 bar æe ti gorivo biti na 1,3 bara,ali to je opet razlikaod 0,3 bara u odnosu na pritisak u air box-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Sad opet ima nesto problema. U karburatoru ne moze preko 0' date='7 bar, vec na 0,8 bar pocinje da curi benzin. Iglice su novi. :cry: Tako izgleda da jos u ovoj godini moram da preradim na einspric.[/quote']

To je uredu jer ne treba ti veæi pritisak od 0,3 bara od pritiska u air box-u .

Znaèi, na leru æeš imati 0,3 bara,a na boostu od 1 bar æe ti gorivo biti na 1,3 bara,ali to je opet razlikaod 0,3 bara u odnosu na pritisak u air box-u.

Resio sam problema, digao sam gore plovak, sad izdrizi oko 1 bar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Upalio sam masinu, ali posle 30sekund izbacio cev za hladnjak. Sad ima ulje svugde :cry: U motoru, na motoru, u garazu i na mene. Kad resio sam problema, opet upalio sam. Poceo je da curi iz turbo. :cry: Kad je ohladio, skinio sam turbo, da vidim odakle curi. Da li iz turbo ili iz glave. Pa iz glave ulaze u grane, iz grane u turbo. Sad moram da razklapim glave :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Pogledaj u air box dali ima ulja,ako ima onda ti curi kroz turbo i baca ti ulje u kompresioni prostor pa ti je zato masna izduvna grana ( barem kod mene je tako bilo ).

To mi se dešavalo baš zbog onog problema sa visinom turbine o kojem smo raspravljali.

Nadam se da si stavio gumice u dihtung glave !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Skinio sam grane, pogledao sam svecice. Svugde suvo po propisu. Znaci ulje nije iz glave, nego iz turbo. Sad vratio sam sve i ujutro upalicu tako, da povratni cev, od turbo, stavicu u kantu. Znaci ovako ne sme da curi. Pa vidicemo. Samo ne znam sta da radim, ako iz turbo curi, po sto ne mogu da dizem, po sto nema dovojno mesto.

Jel ima neko elektricnapumpa za ulje za prodaju :?: :?: :?: :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Skinio sam grane' date=' pogledao sam svecice. Svugde suvo po propisu. Znaci ulje nije iz glave, nego iz turbo. Sad vratio sam sve i ujutro upalicu tako, da povratni cev, od turbo, stavicu u kantu. Znaci ovako ne sme da curi. Pa vidicemo. Samo ne znam sta da radim, ako iz turbo curi, po sto ne mogu da dizem, po sto nema dovojno mesto.

[b']Jel ima neko elektricnapumpa za ulje za prodaju[/b] :?: :?: :?: :!:

..."dobro jutro "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BANJA LUKA

Samo na otpadu za auta pa skinuti i prepraviti recimo mazda 626 2.2 89 god. sa turbom cini mi se da ona ima elektricnu pumpu za ulje koja podmazuje turbinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Samo na otpadu za auta pa skinuti i prepraviti recimo mazda 626 2.2 89 god. sa turbom cini mi se da ona ima elektricnu pumpu za ulje koja podmazuje turbinu.

Hvala ti :!: Pogledacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Stigao je magneziumfelne. Hvala ti Zvonko :!: Neverovatno' date=' da koliko lagano. Skoro pola od original felne. Jos nikad nisam drzao u ruke.

Ali na zalost, ne mogu da koristim, po sto puknuto i magnezium ne moze da se vari :cry: :cry: :cry:

AEgR8_20070315202dt2.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Ali na zalost' date=' ne mogu da koristim, po sto puknuto i magnezium ne moze da se vari :cry: :cry: :cry: [/quote']

 

Naravno da moze da se vari ako ti treba majstor za to pusti pp!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Momentalno tako izgleda, da moram da pepravim TO4 turbo, na T3/TO4. Po sto T3 turbina vise manje nego T4 turbina. T4 kucista je 18,5 cm a T3 kuciste 13 cm. Mislim sad ovako mogu da dignem toliko, da bude visje od ulje.

 

 

Ali na zalost' date=' ne mogu da koristim, po sto puknuto i magnezium ne moze da se vari :cry: :cry: :cry: [/quote']

 

Naravno da moze da se vari ako ti treba majstor za to pusti pp!

Zvao sam majstor u vezi varenje. On samo aluminium vari. :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Evo prepravjali mi turbo u Uzice, Garrett servisu, na T3/T4 hibrid. Sad tako izgleda, da mogu staviti tako, da bude visje od nivoa ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja